Skocz do zawartości
yogi186

Wyniki w HD Tach - szczególnie CPU UTILIZATION

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmmmm..... mam problem - bo w dokumentacji HD tach`a piszą, że CPU UTILIZATION przy włączonym DMA powinno być w granicach 5% - a ja mam 46%.

 

Czyli UDMA nie działa jak należy - bezsensownie mi proca obciąża i spowalnia cały system (np.: jak gram i dużo dyskiem miesza) :(.

 

Jest na to jakaś rada???????

 

Jakie macie wyniki?????????

 

Aha, czy czas dostępu 17 ms to dużo?????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1.3% :D

 

Aha, czy czas dostępu 17 ms to dużo?????

Nie za dużo nie za mało czyli wmiarę, u mnie podobnie coś 17-18ms ale ja mam wiekowy HDD :wink:

 

Jaka rada :?: hmmmm może poprzepinaj wszystkie kabelki i przeinstaluj kontrolery HDD etc. Czy napewno masz włączone DMA :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm...... DMa jest włączone - jak zainstalowałem Via Miniport to się samo włączyło. I w tym progzie Ide Tool pokazuje, że mam włączony tryb: Ultra-DMA mode 2 (ATA 33).

 

Co może powodować takie użycie proca ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm...... DMa jest włączone - jak zainstalowałem Via Miniport to się samo włączyło. I w tym progzie Ide Tool pokazuje, że mam włączony tryb: Ultra-DMA mode 2 (ATA 33).

 

Co może powodować takie użycie proca ??????

Wg. mnie jeśli nie jest to kwestia konfiguracji....to jest to wina chipsru na mobo ! Kiedyś VIA to było g.... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm...... DMa jest włączone - jak zainstalowałem Via Miniport to się samo włączyło. I w tym progzie Ide Tool pokazuje, że mam włączony tryb: Ultra-DMA mode 2 (ATA 33).

 

Co może powodować takie użycie proca ??????

Wg. mnie jeśli nie jest to kwestia konfiguracji....to jest to wina chipsru na mobo ! Kiedyś VIA to było g.... !

Aha, czyli i tak i tak nic tego nie zmieni :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm..... mam problem - bo w dokumentacji HD tach`a piszą, że CPU UTILIZATION przy włączonym DMA powinno być w granicach 5% - a ja mam 46%.      

 

Czyli UDMA nie działa jak należy - bezsensownie mi proca obciąża i spowalnia cały system (np.: jak gram i dużo dyskiem miesza) :(.

 

Jest na to jakaś rada???????

 

Jakie macie wyniki?????????

 

Aha, czy czas dostępu 17 ms to dużo?????

 

Pozdrawiam

Przy płycie na UDMA 33 i dysku ATA 100 bedziesz tak zawsze miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra byłem u tego qmpla co ma ten sam sprzęt.

 

Ma on tą samą płytę i proca. Tylko dysk inny - Ma Buraka IV ATA 100.

 

U niego CPU UTILIZATION JEST W GRANICACH 5 - 20 % różnie bywa - ale nie miał nigdy tyle co ja!!!!!!.

 

Pomóżcie - ma on tą samą windę. Może inne VIA4in1??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...