Skocz do zawartości
kandi

Oficial Catalyst 4.5 Out !

Rekomendowane odpowiedzi

UUU na razie u mnie nowe Omegi daja ciala  :( UT2004 z patchem 3204 traci tekstury i ogolnie krzaki mam na ekranie  :(

Coś masz nie halo u siebie. Grałem teraz w ut2004, zero błedów, ba przyrost fps'ów - nieduży, bo z 68 na 72 (przy 1024x768/4xfsaa/8fa).

Na którym enginie miałeś te błędy? Standardowym D3D czy tym na dx9 ?

U mnie wlasnie po zainstalowaniu tego patcha giną tekstury, zwlaszcza na krawedziach jakiś drzwi platform itp.

A możesz jakiegoś screenshota tego efektu pokazać?

Ja moglbym ci pokazac, ale wywalilem patcha 3204 i teraz jest ok. Czyli to bardziej wina samej łaty anizeli sterow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo co wyzej przeinstalowalem UT i jest GIT.

A jak soe objawiało ?? Hmmm

Przyklad DECK17 - krawedzie platform normalnie maja taki pasek na krawedziach zolto-czarny Obracam sie pasek jest kolejny obrot paska niema. Podobnie przejscia przez sciany, drzwi ?? czy jak to tam nazwac. Masz ladny efekt podswietlenia a'la StarTrek :D i podobnie maly ruch i juz masz zwykle przejscie czyli prostokat wyciety w brązowej scianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo co wyzej przeinstalowalem UT i jest GIT.

A jak soe objawiało ?? Hmmm

Przyklad DECK17 - krawedzie platform normalnie maja taki pasek na krawedziach zolto-czarny Obracam sie pasek jest kolejny obrot paska niema. Podobnie przejscia przez sciany, drzwi ?? czy jak to tam nazwac. Masz ladny efekt podswietlenia a'la StarTrek :D i podobnie maly ruch i juz masz zwykle przejscie czyli prostokat wyciety w brązowej scianie

Nie wiem czy zauważyliście, ale obaj macie kręcone karty :) Ciekawe czy to nie jest aby przyczyną. Ja od kilku dni gram na spatchowanej wersji i zero błędów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi ze to nie od krecenia zalezy. Wytlumacz wiec dlaczego bez tego patcha teraz smiga jak najbardziej ok ??

Bo miałeś farta do tej pory ? ;)

Unreal'e zawsze były czułe jeśli chodzi o podkręcone GPU. Zamiast gdybać dlaczego przed patchowaniem miałeś dobrze, obniż taktowanie do standardowego i sprawdź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja na kompie wogule nie pokręconym tj. 1700+, nf7, r9500pro i 2x256 ddr 400 dual pociskam 10600~10700, to tyle co jaan na 10x200, 256ramcu, 9100(fakt ze odkręcone) on ma 10600...

ja na skręconym sprzęcie na 10x210, ramce 420 11 3 3 2,0 i radku9500pro nie podkręconym maxymalnie pocisnąłem 13300 (omg4.5) Tak porównując sprzęty to myśle ze moje wyniki powinny być wyższe.... to nie za mało te 10700 na niepodkręconym i 13300 na tak skręconym??

jaan powiedz moze jak ty to robisz, moze coś żle mam ustawione....

sorry za częściowe odejście od tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi ze to nie od krecenia zalezy. Wytlumacz wiec dlaczego bez tego patcha teraz smiga jak najbardziej ok ??

Bo miałeś farta do tej pory ? ;)

Unreal'e zawsze były czułe jeśli chodzi o podkręcone GPU. Zamiast gdybać dlaczego przed patchowaniem miałeś dobrze, obniż taktowanie do standardowego i sprawdź :)

Przestan ! Teraz mam OC i jakos dziwnie niema problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mnie tez spotkal ten problem z ut 2004. Mam patcha i podkrecona karte.

Problem w tym ze na patchu i wczesniejszych omegach(bo ich uzywam obecnie) giera smigala az milo na podkreconej karcie(radek 9100).

Sprobuje przeinstalowac gre, ale musze powiedziec ze nie podoba mi sie to co sie dzieje ze sterami do ati.

 

Ps: gral ktos na ati w Battlefield-Vietnam bo u mnie wszystko low, rozdz. 640x480 i haczy, a mam 2200+ thorton i 256mb ram.

Z tego co wiem to ta gra olewa ati w przeciwienstwie do nvidii. U moich kumpli, ktorzy maja geaforce 4 mx 4XX chodzi plynnie, a maja 1700 i 1800 athlony i tyle samo pamieci.

Jesli ktos wie jak rozpedzic ta gre na ati to prosze o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja na kompie wogule nie pokręconym tj. 1700+, nf7, r9500pro i 2x256 ddr 400 dual pociskam 10600~10700, to tyle co jaan na 10x200, 256ramcu, 9100(fakt ze odkręcone) on ma 10600...

ja na skręconym sprzęcie na 10x210, ramce 420 11 3 3 2,0 i radku9500pro nie podkręconym maxymalnie pocisnąłem 13300 (omg4.5)   Tak porównując sprzęty to myśle ze moje wyniki powinny być wyższe.... to nie za mało te 10700 na niepodkręconym i 13300 na tak skręconym??

jaan powiedz moze jak ty to robisz, moze coś żle mam ustawione....

sorry za częściowe odejście od tematu

Może chodzi o ustawienia wydajnosci w sterownikach? ( np. zobacz czy masz wlaczona synchronizacje pionowa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Może chodzi o ustawienia wydajnosci w sterownikach? ( np. zobacz czy masz wlaczona synchronizacje pionowa )"

@jaan

a jaka powinna być włączona, bo ja mam pionowa"+" a pozioma "-"

kurde nigdy nie wiedziałem o co chodzi z tym synchronizacjami...

więc jak to ustawić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Może chodzi o ustawienia wydajnosci w sterownikach? ( np. zobacz czy masz wlaczona synchronizacje pionowa )"

@jaan

a jaka powinna być włączona, bo ja mam pionowa"+" a pozioma "-"

kurde nigdy nie wiedziałem o co chodzi z tym synchronizacjami...

więc jak to ustawić???

Wylacz pionowa , a jak nie bedzie widac zadnej roznicy to pokombinuj z tymi dwoma...

Maly OT:

Jakie masz temperaturki na tym Falcon Rocku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Gram na moim kompie w UT2004 z aa x4 i aax8 i mam około 30-45 fps. Zdaje mi się że to dość mało jak na mój sprzęt. Nic nie pomaga wyłączenie synchronizacji pionowej ani truformu. Sterowniki to catalyst 4.5. Jak ktoś wie jak przyspieszyć tą grą to niech napisze. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Gram na moim kompie w UT2004 z aa x4 i aax8 i mam około 30-45 fps. Zdaje mi się że to dość mało jak na mój sprzęt. Nic nie pomaga wyłączenie synchronizacji pionowej ani truformu. Sterowniki to catalyst 4.5. Jak ktoś wie jak przyspieszyć tą grą to niech napisze.  pozdro

A włączyłeś Temporal AA ?? Jak nie, użyj szukajki forumowej i gdy już uda ci się go włączyć, ustaw AA (w panelu ATI Direct3D) na x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyr na Twoim sprzecie to nie dziwne. Ja mam jedynie dysk taki jak Ty (80gb). Pewnie mnie zaraz ktos zjedzie zem pirat, ale mam pytanie czy to moze byc wina wersji oryginalnej inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina wersji pirackiej. Ja mam oryginała pożyczonego od kumpla i tak jest. Włączenie temporal AA nie pomogło. Ale najdziwniejsze jest to że jak w opcjach gry jak wszystko włącze na lowest lub low i rodziałkę 800 x 600 i bez AA i FSAA to mam od 50 do 60 klatek. To jest coś nie tak z tą grą. Może mi ktoś coś na to poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

dzisiaj się bawiłem z tymi synchronizacjami, przetestowałem takie ustawienia:

*poziom-, pion+, zespolona brak

*poziom+, pion-, zespolona brak

*poziom-, pion-, zespolona

*poziom+, pion+, zespolona brak

I nie widze zadnej różnicy... występowały różnice 50pkt ale to przecie błąd pomiarowy...

Jak generalnie mają to ludzie poustawiane??

 

@jaan

-na procku1700+(czyli standard) mam 29spoczynek, 38gierce, 40prime torturetest

-na 10x210@1,8 czyli tak jak komp cały czas chodzi mam ok33spoczynek, 40~41gierce, 48prime torturetest.

chłodzenie jak widać z podpisu falcon rockII

Niedawno robiłem lekką modyfikacje kompa tj. dałem 2katodki, 1dodatkowy wentyl (tT 80mm 21dB), zalmana 47j na nb i coopershima+arctic ceramique na proca. na tej modyfikacji chłodzenia zyskałem 10 stopni w porównaniu do 10x200@1,7 , na 210x10@1,8 nie wiem jaka by była różnica...

dodam ze bios 14...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne , moze sprobuj z innymi sterami... Kurde sam juz nie wiem o co chodzi :lol:

 

Co do chlodzenia to mam whisper rocka IV ( chyba nie rozni sie duzo od tego FRII... ) , a temaperatury nie sa zbyt ciekawe. Przy @2000Mhz 1.575V osiaga temperaturki rzedu 53-4*C przy otwarej budzie pod obciazeniem 8O. Dodam jeszcze ze uzywam zwyklej pasty silikonowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe temat z szedł na chłodzenie.....

nie za dobrze w "Oficial Catalyst 4.5 Out"

no ale dobra

-co do tych synchronizacji to jeszcze polukam/sie pointeresuje

-co do chłodzenia powiem tyle - dobra pasta i jej odpowiednie nałożenie dużo daje, +odtłuszczenie i super wyszlifowanie coolera + nawet coś tak śmiesznego jak cooper shim

pozatym masz palomino czy tbreda?

to fakt - one sie różnią chyba tylko wiatrakiem i to niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe temat z szedł na chłodzenie.....

nie za dobrze w "Oficial Catalyst 4.5 Out"

no ale dobra

-co do tych synchronizacji to jeszcze polukam/sie pointeresuje

-co do chłodzenia powiem tyle - dobra pasta i jej odpowiednie nałożenie dużo daje, +odtłuszczenie i super wyszlifowanie coolera + nawet coś tak śmiesznego jak cooper shim

pozatym masz palomino czy tbreda?

to fakt - one sie różnią chyba tylko wiatrakiem i to niewiele

Oczywiscie , ze to jest tbred , palominek takich czestotliwosc na powietrzu by nigdy nie wyciagnal..

A co do tego szlifowania to sie zastanawialem nad tym..

Z tym catalistami to nie mam pojecia , moze ktos inny Ci pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...