Skocz do zawartości
Marsjan

Komp za 7990 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrzebałem przed chwilą spod biurka reklamówkę Vobisu z września 1995 roku. No i dowiedziałem się, że za jedyne 7990 złoty można kupić HighScreena ze złotej serii w następującej konfiguracji:

 

CPU: Pentium 120

RAM: 8 MB EDO

HDD: 540 MB FAST ATA

grafika: VGA PCI 1MB

monitor: kolor 14"

 

Niecałe 10 lat wystarczyło, żeby góra kasy (jeszcze inflację trzeba by doliczyć) zamieniła się w kupkę śmiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się :?:

Jak kupowałem w tym czasie to dałem za 4MB RAM to dałem 450 pln (okazyjnie)

W tym czasie P120 to był full wypas.

 

Podoboały mi się te obudowy miditower Vobisa z takim zielonym, dużym, płaskim przyciskiem Power i pionowym prostokątnym ciemnym elementem z przodu na panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak sie tak zastanowic to jest druga strona, wystarczyloby przeczekac te 10 lat i kupic sobie ten sam komp 10 lat pozniej i zamiast grac teraz w jakies nowosci to doom itp i mamy swietny komp za 150 zlotych, za gry nowe obecnie znowu pogramy za 10 lat itd itd i co z tego ze jestesmy 10 lat do tylu jak satysfakcja ta sama? wszyscy sie ciesza dzis z np farcry czy nie mozna miec tej samej satysfakcji za dziesiec lat? hehe :-) :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że w tamtych czasach kompy miał do zaoferowania tak malo, że bym nie dał 500 zeta za to coś.A 8k jakby mi ktoś zaspiewał to bym nawet w czoło sie nie popukał, tylko z mety Desert Eagle .50 i shootout :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam kiedys moj pierwszy kom to oczywiscie Commadore ale taki juz profesjonalny to chyba amd 66mhz (DX chba sie nazywały)i 4 mb ramu pamietam jak wyszedł DiukNuken i musiałem latem do roboty chodzic a byłem wtedy w podstawuwce i zbierałem truskawki rzeby nazbierac na te dodatkowe 4 ramy za ok 400-500zł ale kasa(cały miesiac chrowałem :) ) .A tera 512 ramu za 450zł to jest jednak postep technologiczny :) To były czasy tez pamietam jak widziłem na wystawawach P 133 z 16mb pamieci za 10000zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że w tamtych czasach kompy miał do zaoferowania tak malo, że bym nie dał 500 zeta za to coś.A 8k jakby mi ktoś zaspiewał to bym nawet w czoło sie nie popukał, tylko z mety Desert Eagle .50 i shootout :P.

wg mnie mialy duuuuzo wiecej do zaoferowania, nie mowie tutaj o zaawasonwanych programach

gry byly duzo ciekawsze, 1000razy lepsze

ja w dzisiejszych czasach nie kupilbym kompa (mam teraz stary)

to strata kasy, lepiej sobie konsole kupic i "starego" kompa miec do netu itp

 

edit: wez naprzyklad gre command and conquer jest ona z 1995 roku, (pozniej red alert) lepszej strategi czasu rzeczywistego na PC nie bylo, przynajmniej dla mnie, ciagle w ta gre gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aster to jest normalne, zeby kiedys zrobic gre wystarczyl pomysl i dobra znajomosc jezyka programowania, a ze dzisiaj to musi byc juz superprodukcja wcale nie oznacza ze powstanie od razu lepsza (grywalniejsza) gra. Wlasciwie to sa wciaz te same gry z coraz to nowszymi efektami jednak idea jest wciaz ta sama i prawda jest taka ze super karty graficzne potrafia cudą, ale ludzka wyobraznia potrafi jeszcze wiecej :-) stad gry ze starych komputerow byly rownie jesli nie bardziej wciagajace, jak z porownaniem np ksiazki i filmu. Ja np nie rozumiem dlaczego nie tworzy sie dzis platformowek, pomijam cale 3d bo to zupelnie nie to samo, starych dobrych platformowek i tu jest jeden wielki znak zapytania dlaczego?? Czy gra musi byc juz dzisiaj full 3d i nie moze poprostu byc grą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 91 roku miałem swoj pierwszy komp z procesorem 286 512kb ramu, k.graf hercules, monitor monochromatyczny 14cali, klawiaturak, stacja dyskietek 5.25 cala, norton commander pod dosem i kilka gierek, a szczerze to milej wspominam czas spedzony przy tamtych grach(larry1, death track, PoP,tetrisy i inne)

niz teraz gry przy ktorych max posiedze dwa wieczory i nuuuda totalna, wtedy w grze cieszył kazdzy szeczegoł, kazda nowo odkryta rzecz a dzisiaj to wszystko przytłacza i robi sie straszna papka(no jest tez troche wyjatkow ale mozna je policzyc na palcach jednej ręki) aha dodam ze ten moj pierwszy komp kosztował 9.000.000 zł (dziewięć milionów) hehe

 

edit.

dziwnie cos podwojnie tresc posta wkleiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak btw. w sumie bedzie o konsoli no ale powiem

Jak Playstation bylo na topie z gierka chyba Final Fantasy 7 to moj "kolega" nie zdal przez ta gre :D :D zamiast chodzic do szkoly to gral w Final Fantasy

 

bylo to doooobre kilka lat temu (z 8 lat temu, moze mnie wiec nie pamietam)

 

albo jeszcze jeden motyw (ta sama osoba)

ta osoba NIGDY nie udezyla swojego psa, ale jak pies zachaczyl kable od Playstation i mu konsola spadla to pies dostal :D :D

 

ale byly jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 91 roku miałem swoj pierwszy komp z procesorem 286 512kb ramu,  k.graf hercules, monitor monochromatyczny 14cali, klawiaturak, stacja dyskietek 5.25 cala, norton commander pod dosem i kilka gierek, a szczerze to milej wspominam czas spedzony przy tamtych grach(larry1, death track, PoP,tetrisy i inne)

niz teraz gry przy ktorych max posiedze dwa wieczory i nuuuda totalna, wtedy w grze cieszył kazdzy szeczegoł, kazda nowo odkryta rzecz a dzisiaj to wszystko przytłacza i robi sie straszna papka(no jest tez troche wyjatkow ale mozna je policzyc na palcach jednej ręki) aha dodam ze ten moj pierwszy komp kosztował 9.000.000 zł (dziewięć milionów) hehe  

 

edit.

dziwnie cos podwojnie tresc posta wkleiło

Cieszę się, że ktoś myśli praktycznie tak samo jak ja :)

 

Hehe, ja kupiłem w 92 ale już sporo lepszego kompa ;) 1MB RAM i SVGA i kosztował 7.200.000, ale musiałem po komputer jechać do Poznania 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem przed chwilą spod biurka reklamówkę Vobisu z września 1995 roku. No i dowiedziałem się, że za jedyne 7990 złoty można kupić HighScreena ze złotej serii w następującej konfiguracji:

 

CPU: Pentium 120

RAM: 8 MB EDO

HDD: 540 MB FAST ATA

grafika: VGA PCI 1MB

monitor: kolor 14"

 

Niecałe 10 lat wystarczyło, żeby góra kasy (jeszcze inflację trzeba by doliczyć) zamieniła się w kupkę śmiecia.

dosyc drogo :]

w 95 roku za pentium 133, 16mb ramu(4x4mb), 1,2gb hdd, s3trio 2mb, monitor 14'' kolor dalem jedyne 4000 PLN (z ratami bylo duuuuzo wiecej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 98 za CDroma x24 BTC 350 zł płaciłem :D

w 98 o ile się nie mylę dałem za Samsunga 24x około 410 zł, który padł po 1 roku i 1 miesiącu. Oczywiście gwarancji nie uwzględnili.

 

Mój pierwszy komp, nadal działający mam go tej pory musiałem ciężko zapracować, dałem około 2100 pln

 

AMD 486DX2/80MHz 80@100 VCORE 3,3V :wink:

MB Shuttle VLB/ISA/PCI

4MB RAM (ostatecznie 16MB)

WD Caviar 540MB + kontroler EIDE VLB Goldstar

grafika S3 Vision 1MB VLB (wcześniej Trdent 9000 ISA 512KB)

CDROM Sony 2X

SoundBlaster 16

Monitor 14" mono

Obudowa MidiTower Green

 

Składany własnoręcznie

 

Ale Duke Nukem 3D i Quake nawet całkiem, całkiem na nim chodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P 133 z 16mb pamieci za 10000zł :)

 

teraz to chyba przesadzasz

mowie tu o całym komplecie monitor + grafa buda i reszta i procek + ram 10000zł ja za swojego DX 66 z monitorem 14 cali okragłym z 4 ramami pamieci dałem 4200zł tylko nie pisze ze to był w 1995 r moze ciut wczesniej ok 1993-94 jakos tak oczywiscie był z oprogramowaniem jakims

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tearz te super komputer za 10000zł kupisz

Bdb komp za 5000zł

a za 3500zł dobry

oczywiscie wszystko z monitorami

i pewnie za 10 lat to bedzie kosztowac piwko po kolezensku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w styczniu 1993 za 386 DX 40, 4 mb ram (chyba dobrze pamietam...), grafika 1 mb, hdd 200 mb, z flopem, monitorem kolor 14", bez karty dzwiekowej i bez CD, dalem ok. 40 mln owczesnych, czyli 4 tys na nasze. Do dzis mam sentyment do Cywilizacji 1 z dzwiekiem z beepera :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeee to sporo kaski zaoszczedzilem ;] firme gdzie ojciec pracowal likwidowali i dostal(sam wzial byl likwidatorem) w rozliczeniu kompa + cos tam jeszcze... ;]

pentium 133 16mb ramu a reszty smieci nie pamietam ;] ahha monitor 17` i obudowa big tower te dwie rzeczy jeszcze mi zostaly i stoja dzielnie na biureczku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pierwszy komp to byl C64 z monitorem Commodore ze stacją dyskow 170KB, moj drugi komp Amiga 1200 z 6 MB, zew stacją dyskow 3,5", drukarką 9-cio iglową, monitorem, twardym dyskiem 540 MB, digitizerem, teletekstem, moj trzeci komputer to byl P75, 16 MB RAM, Seag 850 MB, 14" Samsung SyncMaster 3NE, drukarka Optimusa 2400, grafika Ati Mach64 1 MB, cd aztech 4x, dzwiek to byl wypas, kosztowal cos 8-9k a najbardziej pamietam poczatki nagrywarek i zakup cos za 1150-1300 nagrywarki Mitsumi 2801, 2 x zapis tylko cdr i 8 x odczyt, sprzedalem to pozniej za 50 zlotych hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i skarbonka ale za to jak w nią coś się wsadzi to ile z tego przyjemności :lol:

 

A mój pierwszy komputer to był pentium133 16mb/ram ajkaś karta graficzna 2mb i dysk 1,1gb. Na tamte czasy to był pocisk. Do dziśpamiętam jak dostałem grę prehistoryk. Siedziałem nad nią tyle czasu a ta grafika wydawała mi siętaka ładna :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...