Skocz do zawartości
MARTiiii

Komp do DTP, grafiki itp...

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzbuje pomocy w złożeniu kompa głównie do zastosowań DTP oraz grafiki 2D (czasami może trochę 3D). Możliwy również montaż jakiś krótkich filmów (jednak to już by zmieniło trochę konfig), także głw. grafa i dtp. Monitor i inne pierdółki wybrane.

 

Proc: jakiś z HT (oczywiście procek do podkręcenia)

Płyta głw: do podkręcenia tego proca nie mam pojęcia jaka najleszpa (bez głupich kart dzwiekowych, sieciówek itp.) jedynie raid SATA by sie przydaly. Nie wiem, czy cos jeszcze.

Pamiatki: pewnie jak najszybsze 2x512ddr.

Twardziel: jeden Hitachi 120gb 8mb cache i do tego jeszcze raptor 36. Na SCSI pewnie zabraknie kasy

Grafika: może maxtor albo ati. Tylko do 3D (proste 3D) to bedzie nadawac sie maxtor, moze lepiej Ati?

 

No nie wiem, jak ktos wie niech dopomoze z zestawieniem kompa do takich zastosowan. To moja jakas ogolna propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzbuje pomocy w złożeniu kompa głównie do zastosowań DTP oraz grafiki 2D (czasami może trochę 3D). Możliwy również montaż jakiś krótkich filmów (jednak to już by zmieniło trochę konfig), także głw. grafa i dtp. Monitor i inne pierdółki wybrane.

 

Proc: jakiś z HT (oczywiście procek do podkręcenia)

Płyta głw: do podkręcenia tego proca nie mam pojęcia jaka najleszpa (bez głupich kart dzwiekowych, sieciówek itp.) jedynie raid SATA by sie przydaly. Nie wiem, czy cos jeszcze.

Pamiatki: pewnie jak najszybsze 2x512ddr.  

Twardziel: jeden Hitachi 120gb 8mb cache i do tego jeszcze raptor 36. Na SCSI pewnie zabraknie kasy

Grafika: może maxtor albo ati. Tylko do 3D (proste 3D) to bedzie nadawac sie maxtor, moze lepiej Ati?  

 

No nie wiem, jak ktos wie niech dopomoze z zestawieniem kompa do takich zastosowan. To moja jakas ogolna propozycja.

O ile wiem do takich zastosować najlepsze są komputery Apple. Sami niedługo będziemy mieli w szkole taką pracownię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 jak do jakiejs powaznej roboty to nie krecic 1 przypadkowy zwis i papa.

 

Hmm z dyskami dobry pomysl - raptorek na swap i system a dwa dyski w raid 0 albo w 1 i smiga az milo.

 

Co do karty graficznej, skoro to 2d to raczej Matrox, choc bardziej bym sie zwracal ku Quadro. No ale to zalezy ile tej grafy 3D ma byc. Jak w glownie 2d to matrox ( bradzo dobra jakosc obrazu, i bardzo dobra jakosc wyjscia tv ).

 

Co do ramu to nie wiem czy tak po timingach zauwazy duza roznice w wydajnosci( no ale to jego pieniadze )

 

Mobo ja bym bral albo Abit IC7 albo Asus P4C800.

 

A nie myslałes o 2xAthlon Mp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 2D Matrox do 3D Quadro bawiłem się i na tym i na tym, co do dysków to jednak polecam SCSI bo Raptor fajny ale jak wymieniłem na SCSI to czuć różnicę, jednak SCSI się lepiej zbiera. a najwydajniej to system na SCSI swap na innym dysku a plik wymiany Photoshopa na 3 dysku. Uniwersalną grafiką będzie ATI bo ma dobrą jakość obrazu, wydajność 3D i cene mniejszą niż Quadro choć FX-500 nie jest taka droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smieszni jestescie nie znacie sie na profesionalnych konfigach ludzie to ze se podkrecacie kompy to nie znaczy ze przy wszystkicha zastosowaniach musza one byc podkrecone i szybkie !!!

tak bardzo pragniecie predkosci(czesto niczym nie uzasadnionej) ze czesto gubicie watek do czego ten komp ma sluzyc

stary do DTP i grafy 2D nie bierz przypadkiem quadro ani gforca itp bo to grafy do 3d bierz matroxa po to te grafy zostaly stoworzone a najlepiej wersje dualhead (czad:)) raptorow tez nie potrzebujesz jesli ma byc niezawodny to moze jedynie scsi (ale to juz bardzo profesionalnie i styknie zwykly sata ale jakis z 8mb cache np.) ramu musisz miec duuuuzzzzooo(wcale nie musi byc az tak szybki w koncu to nie gry gdzie komp liczy ciagle przesuniecia postaci w stosunku do otoczenia nakladajac tekstury itp.) i grafika tez musi miec sporo, procek szybki bo sporo liczenia przy obrobce 2d filmow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli chodzi o podkręcanie to ja nie widze problemu. Procek przecież nie ma być wyżyłowany do bólu, to nie sado maso. Zawsze miałem podkręcone parametry i nigdy żadnych problemów. Jak ktoś umie to nie ma problemu ze stabilnością, tylko trzeba spokojnie i przetestować. Także prosił bym o sugestie który procek Intela z HT najlepiej do tego się nadaje.

2) Pamięć, czyli w sumie 3200 starczą tlyko 2x512 albo wiecej

3) Grafika. Quadro to inna liga (to karta wyłącznie do 3D). Matrox najbardizej by pewnie pasował (wyjścia na 2 monity) ale ATI też właśnie mi się podoba bo bęzie szybsze przy nie licznych 3D ale jednak pracach.(mowa o modelowaniu jakiś przedmiotów i ich realistyczny rendering)

4) Najmniej znam się na dyskach. Lee hehe :lol: co to jest SWAP? Eh tylko, że SCSI trochę jednak kosztuje a niewiel lepsze od raptora. To ile tych GB wsadzic?

Myślałem żeby na Raptora wsadzić system, na Hitachi Dekstara 8cache pliki wymiany PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem celeron by starczył, niewiele odbiega od P4 w przetwarzaniu strumieniowym (obróbka filmów, zdjęć itp.).

 

Wiem bo mam :> Pod tym względem nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, często kompresuje coś na MP3, lub zgrywam z DVD na DivX - w takich sytuacjach mój celek wymiata (gorzej z 3d, ale ten wątek pomijam). Apropos wątków to jeśli bierzesz proca z HT licz się z ceną, polecam celka tylko ze względu na to że jest tani jak barszcz, a za różnicę cen mógłbyś dokupić mnustwo ramu...pomyśl nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl na dobra plyta glowna to podstawa od niej zalezy stabilnosc np Asus p4p800deluxe albo Abit. Dobra zasilka np jakis Chieftec 360lub 420. Aco do procka to najlepiej jakis 2,8 i sporo dobrego Ramu i komp powinien wymiatac. na twardych sie nieznam( mam baraccude IV i mi pieknie chodzi zeroproblemow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc: jakiś z HT (oczywiście procek do podkręcenia)

o ile jakis procek da sie podkrecic mozna powiedziec dopiero to sprawdzajac, nie ma 100% regul :)

wiec 2,8 lub 3,0 ghz, zblizone cenowo, a zakladajac, ze oba przy rozsadnych napieciach i tak koncza w o/c na podobnym poziomie, wzialbym tanszy

northwood - tanszy, mniej sie grzeje, troche wydajniejszy (?)

 

Płyta głw: do podkręcenia tego proca nie mam pojęcia jaka najleszpa (bez głupich kart dzwiekowych, sieciówek itp.) jedynie raid SATA by sie przydaly. Nie wiem, czy cos jeszcze.

no tu sa wlasciwie dwie szkoly - asus i abit :)

na chipsetach intela i865pe lub i875

poszukaj w specyfikacjach plyt obu tych producentow co z tego, co oferuja naprawde bedzie ci potrzebne

jesli chodzi o raid b. dobrym rozwiazaniem jest kontroler na mostku poludniowym tych chipsetow - ich5r - wiec dodatkowy kontroler raid na plycie byc moze nie jest potrzebny

trudno polecic konkretny model, jak cos wstepnie wybierzesz mozesz dopytac ;)

 

Pamiatki: pewnie jak najszybsze 2x512ddr.

2x512 - zdecydowanie

poszukaj hynix-ow na kosciach d43, tanie i podkrecaja sie jak oszalale :)

 

Twardziel: jeden Hitachi 120gb 8mb cache i do tego jeszcze raptor 36. Na SCSI pewnie zabraknie kasy

raptor na system, hitachi na reszte

a moze 2xhitachi jako raid 0 -> transfer z pewnosci wyzszy niz raptora

dyski scsi, tudziez raptor obecnie kasuja dyski ata przede wszystkim w zastosowanich serwerowych: czas dostepu, "inteligencja" scsi, wiec raptor na system ok, ale moze...

 

Grafika: może maxtor albo ati. Tylko do 3D (proste 3D) to bedzie nadawac sie maxtor, moze lepiej Ati?

a pograc to napewno nie bedziesz chcial :)

jesli jakosc obrazu nie jest absolutnym priorytetem (jaki monitor?) to ati/nvidia dobrej firmy, jednak ati :)

 

co do quadro/firegl polecam na poczatek http://www.nvworld.ru/index_e.shtml

dziala

 

hi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółową odpowiedź Zark7. Z prockiem to nie wiem jak jest w Intelu bo w AMD jedne serie są lepsze jedne gorsze. Tego mojego z podpisu moge spokojnie puszczac na 220FSB (czyli 3400+ czy cos takiego bo nawet numeracji juz takiej nie ma) więcej nie brałem bo już mi się nie chciało siedzieć przy nim, a w tej chwili i tak mi chodzi na 166 tlyko przy 1,5V.

No jakość obrazu to musi być idealna, kolory itd.. Nvidia odpada odrazu. Tylko matrox albo ATI. To komp do grafiki, nie do gier. Do rozrywki już jest. Monitor 19" od Mitsubishi lub Eizo.

 

Celeron mówisz :lol: może jeszcze jakiegoś MX do pełni szczęścia :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smieszni jestescie ... stary do DTP i grafy 2D nie bierz przypadkiem quadro ani gforca itp bo to grafy do 3d bierz matroxa po to te grafy zostaly stoworzone a najlepiej wersje dualhead (czad:)) ...

koleś czytaj co inni pisza wcześniej... a nie mówisz kto jest śmieszny, pracowałem 4 lata w DTP i wiem co piszę, narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smieszni jestescie ... stary do DTP i grafy 2D nie bierz przypadkiem quadro ani gforca itp bo to grafy do 3d bierz matroxa po to te grafy zostaly stoworzone a najlepiej wersje dualhead (czad:)) ...

koleś czytaj co inni pisza wcześniej... a nie mówisz kto jest śmieszny, pracowałem 4 lata w DTP i wiem co piszę, narka

po pierwsze nie koles bo sie nie znamy i nie jestem twoim kolesiem a po drugie to moze na bazie twoich doswiadczen bylo tak ale ja mma inne i tamte sa moje i moich znajomych a mialem okaze testowac duzo sprzetow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smieszni jestescie ... stary do DTP i grafy 2D nie bierz przypadkiem quadro ani gforca itp bo to grafy do 3d bierz matroxa po to te grafy zostaly stoworzone a najlepiej wersje dualhead (czad:)) ...

koleś czytaj co inni pisza wcześniej... a nie mówisz kto jest śmieszny, pracowałem 4 lata w DTP i wiem co piszę, narka

po pierwsze nie koles bo sie nie znamy i nie jestem twoim kolesiem a po drugie to moze na bazie twoich doswiadczen bylo tak ale ja mma inne i tamte sa moje i moich znajomych a mialem okaze testowac duzo sprzetow

jak nie koleś to i nie "twoich" bo się nie znamy i nie jesteśmy na ty :lol:

a jakie mogą być inne doświadczenia od tych co napisałem, trzeba czytać uważnie co inni piszą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockiem to nie wiem jak jest w Intelu bo w AMD jedne serie są lepsze jedne gorsze.

hmm, u intela, w zasadzie, jest podobnie

2,8 ghz seria sl6z5, 2,4 ghz seria sl6z3, podobno pentium 4ee, ktore maja wadliwa czesc cache

u mnie taki 2,8 ghz na domyslnym napieciu dziala jako 3,5 ghz (+zalman 700 alcu), ale u kogos, bodajze na tym forum, ta seria nie chciala pojsc wyzej niz 3,3

 

jakims wyznacznikiem moze tez byc http://www.cpudatabase.com/CPUdb/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...