Skocz do zawartości
ar2r

r9500@pro gwara w esc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupilem radeona 9500@pro w esc.pl

i ostatnio zacazely sie krzaki pojawiac ( co dziwne ! )

 

I tutaj moje pytanie :

 

Czy jesli odesle im te karte, to maja obowiazek wymienic mi na taka sama modowalna rowiez ? ( mysle, ze moga byc z tym duze problemy )

I czy ktos to empirycznie sprawdzil ? W tym konretnym sklepie ?

 

2. Czy moge ten plasterek pod radiatorkiem zastapic pasta ?

Czy moga sie do tego doczepic ?

 

 

Z gory dzieki za wskazowki

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl solidnie chlodzony

Arctic Silencer + radia na ramy + nawiew na ramy

+ raczej odswietnie takie taktowania dostawal,

wiec raczej nie "cwiczylem" go za mocno

i taki klops nagle. :cry:

Poza tym nie robmy offtopica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

a kupiłeś R9500 z gwarancją modowalności na 9500Pro?

jeśli tak to muszę ci przyjąć, chociaż po twoim ostrym przetaktowaniu nie mają takiego przymusu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupilem go z gwarancja modowalnosci,

a to oc karty to jest okazjonalne ( o czym juz wspominalem : ),

poza tym Oni nie wiedza o oc : ) ( swoja droga to sie sami chwala, ze sie kreci : )

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobny problem (tyle ze ja wogole nie robilem oc jedynie soft moda) w painkillerze robia mi sie arty w menu i czasami postacie maja arty oprocz tego zaczyna czasami zwalniac do 8-12fps i po ok 30sek znow wraca na 150+fps.Od kupienia karta miala male art np w cod i aa swiecacy sie snieg tzn pojedyncze pisele w podswietlonych oknach wystpuje ten sam problem ale to jest detal.Teraz zainstalowalem xp i najnowsze omegi i sie z nim mecze potestuje i posprawdzam oby dzialalo bo nie chce oddawac karty bo nic za to nie kupie a z kasa marnie teraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... bo nie chce oddawac karty bo nic za to nie kupie a z kasa marnie teraz :(

Dokladnie, nawet jakby mi kase zwrocili to co ja za to kupie ?

Pozostaje jedynie allegro, albo oczekiwanie na obnizki cen 9800

 

...co ciekawe

 

przy ladowaniu windowsa sa juz aretefakty ( takie drobne przerywanie paseczki ), w trybie awaryjnym nic, po przeinstalowaniu sterow jest ok, do pewnego momentu ( zaczynaja sie artefakty ) - nie jest to przegrzanie

!, po restarcie i wychlodzeniu karty rowniez sa, pomaga wyjecie karty i/lub reinstall sterow, podobne objawy przy 4/8 potokach.

 

Wie ktos co za czort ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no jak co , przegrzane pamieci albo rdzen , najczesciej po oc sa takie objawy , jezeli nie zmieniles chlodzenia to nic dziwnego ze takie cyrki masz. 415 na rdzeniu . mimo ze jak mowisz od czasu do czasu to o 150 wiecej niz standardowo , nie masz sie co dziwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie dziwi cie to robot, ze po reinstallu sterow wraca wszystko do normy ?

Na jakis czas !

 

Poza tym chlodzony jest arctic cooler vga silencerem

 

Rozmawialem z serwisantem z esc.pl - jakiekolwiek ingerencje ( w tym zamiana rzepa na paste termoprzewodzaca ) moze prowadzic do utraty gwarancji ( ma ktos odsprzedac ? : )

 

PZDR$ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

skoro to 415 miales od swieta , to po co taki podpis? dla szpanu czy jak ? oddaj na gwarancje karte oni juz ci powiedza co z nia nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro dla szpanu czy jak ?

jak nie jak, tak !!

 

Oddam na serwis, ale jest to zwiazane z dlugim oczekiwaniem

 

Moze ktos sie spotkal z tym, wiec pytam, dziwne ? :D

 

I co z tym plastrem kurna musze jakis inny podlepic bo sie czepiac beda !

 

PZDR4ALL

 

=>robot - zawsze musisz sie przyczepic ?

Pomogles mi ... nie zabardzo

gdzie widze, twoja wypowiedz to masz jakis problem ( mash bole fantomowe, czy co ? :D )

 

PZDR4ALL ( robot : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no ale co tu pomoc , sam mialem radka 9500@pro , i nic z nim sie nie dzialo , co ci to ktos moze pomoc , jak to objawy przegrzania sa , cproboj zmienic paste itp , ale pewnie o tym dobrze juz wiesz , ewentualnie obniz taktowania poznizej standardowych najpeirw pamiec , potem rdzen lub odwrotnie i testuj . a jak na gwarancje to w stanie idealnie takim jak kupiles - inaczej to bym nie liczyl na przyjecie karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

objawy sa nietypowe jak na przegrzanie, poraz pierwszy sie spotykam z takim czyms, to i topic zalozylem,

 

Co do tego idealnego stanu :

 

superglue z radiatorow juz usunalem : )

 

z blaszki nad regulatorami rowniez : )

 

zostaje ta cholerna guma termoprzewodzaca, ktora jest nie do kupienia !!

( grubosc !!! )

 

cos trza bedzie spreparowac

 

=>robot - nie rob ze mnie lamy : ) czego nie lubie, zadalem konretne pytania i prosze o konkretne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że znam ten sklep i ciężko u nich z reklamacjami.Ale próbuj, powodzenia.

Dopiero teraz zauwazylem ten post !!!

 

Dlaczego ciezko ?

 

Zmartwiles mnie tym troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no wlasnie dla tego ze czepiaja sie wszystkiego , i maja racje , sprzet modyfikowany traci gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ma artefakty na 8 potokach tylko to oddawaj na gwarancje.

 

 

jesli ma arty na 4 i 8 potokach ale nie od poczatku urzytkowania, to pewnie przegrzales karte. Mozesz probowacoddac na gware, ale wtedy nie musza ci przyjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supegrlue LOL ten klej na pewno pozostawil nieodwracalne slady a btw dziala jak izolator i nie ma wlasciwosci termoprzewodzących a wrecz termoizolujące, po przyklejeniu tworzy grubą warstwe ktora oddziela chlodzony element od radiatora o jakies 0,1-0,2 mm wlasciwie nie majac z nim zupelnie kontaktu - jesli wiec nie walnales grubo pasty i to solidnej to stad masz taki efekt mimo swietnego chlodzenia

 

Guma termoprzewodządza? Wczesniej pisales plasterek? jesli to taśma termoprzewodząca to w brud tego na allegro wystarczy poszukac

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=25269729

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supegrlue LOL ten klej na pewno pozostawil nieodwracalne slady a btw dziala jak izolator i nie ma wlasciwosci termoprzewodzących a wrecz termoizolujące, po przyklejeniu tworzy grubą warstwe ktora oddziela chlodzony element od radiatora o jakies 0,1-0,2 mm wlasciwie nie majac z nim zupelnie kontaktu - jesli wiec nie walnales grubo pasty i to solidnej to stad masz taki efekt mimo swietnego chlodzenia

 

Guma termoprzewodządza? Wczesniej pisales plasterek? jesli to taśma termoprzewodząca to w brud tego na allegro wystarczy poszukac

http://allegro.pl/show_item.php?item=25269729

LOL? Twoja ignorancja i impertynencja jest po prostu przykra ( przymknalbym na to oko, ale to sie w znacznej czesci Twoich postow przejawia )

superglue dalem tylko po rogach !!! i nalazylem paste, a pamieci byly dobrze chlodzone ( o czym swiadcza wyniki oc ! )

 

Widac, ze nigdy nie miales do czynienia z radeonami!!!

Bo wiedzialbys, ze tam ta tasma jest znacznie grubsza od tej z allegro!!!

 

PZDR4ALL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem padl ci kondesator tantalowy odpowiedzialny za stabilizacje napięcia na pamieciach

Rozumiem, karta jest na gwarancji, wiec nie bede grzebal w niej,

( ktory to dokladnie ? )

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL A Ty wiesz w ogole co to jest ignorancja i impertynencja? Spodziewalem sie takiej glupiej i pustej odpowiedzi, po co te wykrzyniki? Waleriane bierz jak masz stres. Pojecia nie masz co robisz i takie sa wlasnie efekty, myslisz ze sobie superglue po rogach przykleisz i sprawa zalatwiona, faktycznie niezly overclocker z Ciebie, lol a paste to w ogole dales? Rozwaliles karte i teraz na gwarancji oddasz akurat..., grubosc tasmy ma znaczenie im grubsza tym gorsza, tylko kto bedzie zagladal pod spod i mierzyl grubosc tasmy, bo akurat w esc znaja grubosc tasmy kazdej karty pomysl troszke zanim cos napiszesz... najbardziej martwily by mnie te slady po rogach zreszta nie moja karta nie moj padak ja sprzetu nie traktuje w taki sposob, a i zaluje ze sie odezwalem bo czlowiek chce pomoc a tu jakies glupie kontry przeczyta zreszta to zupelnie pasuje do goscia z takim inteligentym podpisem, LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL A Ty wiesz w ogole co to jest ignorancja i impertynencja? ...

nie :lol: :lol: :lol:

...myslisz ze sobie superglue po rogach przykleisz i sprawa zalatwiona...

nie tyle superglue co radiatory i nie po rogach ... tylko po calosci :lol:

, faktycznie niezly overclocker z Ciebie, lol a paste to w ogole dales? 

... i nalazylem paste, a pamieci byly dobrze chlodzone ...

8O :D

...grubosc tasmy ma znaczenie im grubsza tym gorsza...

chce pozostawic orginalna, zeby nie bylo ale...

 

tylko kto bedzie zagladal pod spod i mierzyl grubosc tasmy, bo akurat w esc znaja grubosc tasmy kazdej karty pomysl troszke zanim cos napiszesz... 

Nie mierz innych swoja miara, ignorancie :D :lol:

 

...najbardziej martwily by mnie te slady po rogach...

Nie martw sie, slady usuniete :D

zreszta nie moja karta nie moj padak ja sprzetu nie traktuje w taki sposob, a i zaluje ze sie odezwalem bo czlowiek chce pomoc a tu jakies glupie kontry przeczyta zreszta to zupelnie pasuje do goscia z takim inteligentym podpisem, LOL

Tutaj bez komentarza

 

PZDR4ALL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...