Skocz do zawartości
michu19

męczyc go jeszcze - 2500 barton

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.poradzcie mi jako fachowcy czy podkrecac dalej bartona 2500 - pracuje on w tej chwili na czestotliwosci 2101 mhz - 191 * 11,moje obawy biora sie stad ze mam zasilacz megabajt 350w nie wiem czy slusznie sie obawiam???

vcore nie zmienialem do tej pory jest 1.65 v

3,3v - 3,21v

5v - 5,08 v

12v - 11,86v

napiecie stabilne

nie bylo zadnej zwiechy ,restartu kompa iip - temp mnie tylko niepokoji 50-60s to max ale da sie przezyc - mam arctica 12 v,moze zła wentylacja(obudowa)

moja konfiguracja: Barton 2500@2.1ghz abit nf7 1024 ddr 400 kingston radeon 9600 128mb 128 bit seagate 80gb

jak to widzicie dalej??? bede wdzieczny za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym krecil dalej ale jak sie bojisz to ja bym byl za tym zeby FSB dać na 200 a mnoznik na 10,5 o ile masz odblokowany bedzie bardziej wydajny A jesli mnoznik masz zablokowany to też dawaj go na 200 Zasilacz spokojnie to wytrzyma :!: codegony ktore sa duzo gorsze wytrzymuja to ten da rade bez problemu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższe FSB tym lepiej. np 200x10 jest lepsze niż 166x12 i nie chodzi mi tu o minimalna różnicę mhz procka. Poprostu jak podnosisz FSB to podkręcasz też pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem na 10,5 * 200 fsb ale przy 11 * 200 fsb restartuje mi sie po wejsciu do windowsa odnosze wrazenie ze powinienem podniesc troszke vcore - mam teraz 1.66v a ile dac na 2200mhztak zeby nie zaszkosdzilo zasilce megabajt 350w?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmiane zasilacza na Chiefteca - spory wydatek bo około 230-250 PLN ale sie oplaca na maxa. Moj z dual fanem daje stabilne napiecie nawet na 2.2v tyle ze troche chlodzenie proca nie ogarnia :( Ale przy średniej klasy chłodzeniu powietrznym (Spire Falcon Rock) + 80 mm mocny nawiew powietrza z zewnatrz do obudowy + wyciaganie powietrza przez uklad dual fan zasilacza i jeden wentylator 80 mm spokojnie krece swojego na 210x11 przy napiciu 1.9v i utzrymuje temperature ponizej 50, krytyczne co widziałem to 55 po paru godzinach prima'a na torture tescie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...