Skocz do zawartości
Ja$$o

Defragmentacja Xp prof

Rekomendowane odpowiedzi

Jak często robicie defragmentacje pod XP? ja mam większość czasu zapuszczony download, i pisze mi, że dysk d muszę defragmentować co jakieś 5 dni:) (po przeanalizowaniu). A poza tym, to trwa eony! gdzie te czasy, że pod 98 defragmentowałem 5 minut:) Ale do rzeczy:

-Jak często defragmentujecie dyski, tak często jak tego chce winda, czy rzadziej, a może częściej.

-CZy wystarczy standardowy defragmentator, czy zainstalowanie nowego da mi jakieś wymierne korzyści, a jeśli tak, to jakiego.

-czy częsta defragmentacja skraca w jakiś drastyczny sposób żywotność dysku?

a, i jeszcze jedno- mój dysk to WD Caviar, 40gb, jeżeli to ma większe znaczenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DaMcio

Ja defragmentuje (to wam sie wyda dziwne ) rejestr co 2 dni a dysk za każdym razem przed zamknięciem windy

trfa to niecałe 18 sek . a dzięki temu wszystko mi żwawo chodzi i system się szybko uruchamia :D

do defragmentacji rejestru polecam Registry Compaktor

do defragmentacji twardziela używam Diskeeper'a Professional

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Idealnie było by gdyby partycja systemowa naszego twardziela była scalana przed instalacja każdej nowej aplikacji. Dodatkowo przynamniej raz w tygodniu defragmentujmy wszystkie partycje."

Cytat pochodzi z www.benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...