Skocz do zawartości
MeHow

K7VZA czemu tylko 112 FSB?

Rekomendowane odpowiedzi

fsb 133 jest przeznaczone dla athlonów nei duronów. chyba że sie je kręci, ale albo musi zmniejszyć mnożnik, albo ustawić większę napięcie na procu. Najczęściej wychodzi i jedno i drugie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Taka niespodzianka od Via :)) bo sie pózniej okazało ze chipset'y kt133 nie dziąłają na fsb 133( co prawda widziałem 1 sztuke która furgała że hohoho na 133)ale rzadna inna (a miałem ich kilka) nie wstała .

moja ostatnią k7vza udało mi sie zmusic do pracy na 116 ale to by było na tyle. wiecej sie nie dało. a i tak to było niestabilne . poprostu to specyfikacja chipsetu jak chcesz mieć 133mhz fsb to weż k7s5a na sis 745

albo jakas płyte na kt133A one obsługują 133 fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przestawieniu zworek JP9 i JP10 na płycie jest 133 i więcej ale tylko w wersji v3.0 na KT133A bo jak wiesz lub nie poprzednie wersje były na KT133 które ma tylko oficjalny suport 100Mhz FSB

 

Wystarczy tylko czasem zajrzeć do instrukcji :lol: RTFM :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli o proca ci idzie to zmaluj mostki bedziesz miał 1,85 v na vcore i powinien ci wstać moja D800 śmiga na fsb 138 poszła by dalej ale pamięci wymiekają nawet przy cl3 jesli masz dobre pamiątki to powiniej ci wstać. ustaw wszystko na def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaladuj bios 3.2c

 

FSB 100 (PIN9 = 2-3;1-2)

od 100 do 112MHz

FSB 133 (PIN9 = 1-2;2-3)

od 124-166MHz

 

mi sie durnia udalo puscic (STABILNIE) 850@1050

czyli 8,5x124 i 32MHz dla PCI

a max wstawalo 133 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak piny mozna przestawiać ale w ver 3.0 tylko że ta jego płyta to napewno wersja 1,0 i nie ma tam zworek zlutowane są na stałe na 100mhz nawet jak przelutuje(próbowałem) to i tak mu to niewiele da bo to pewnie kt133 a nie kt133A .stare Esc k7vza i merkury właśnie tak miały zlutowane piny wiec nie było co przestawić . ale sprawdzić nie zaszkodzi

 

p.s własnie zmieniam podpis :) :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....na pudelku od plyty napisane jest - supporst 133FSB......

zakladam ze to wersja 3.0

 

...on ma durnia900 i idzie tylko FSB112 Why?.....

org bios, tzn na zworkach ustawionych 100FSB, ma tylko takie opcje -do 112MHz, zmien bios na wersje 3.2c przestaw zworki na FSB133 to bedziesz mogl mieszac od 124 do 166MHz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...