Skocz do zawartości
Elmer

S2KControl - programowe chłodzenie procków AMD

Rekomendowane odpowiedzi

grocal

zaznacz Enable Bus Disconnect

Zapomnialem dopisac, ze jest zaznaczone.

 

Swoja droga pozdrawiam Ełk!. Tyle razy przejezdzalem tedy z Bstoku do Trojmiasta! :D

to nie lepiej przez Lomze, Szczytno i Ostrode??

z Ełq do Bialego dobra droga ,ale do Olsztyna fatalna

 

na Abicie KT7 program dziala i nie rwie muzyki -dzwiekowka FM801

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej przez Lomze, Szczytno i Ostrode??

z Ełq do Bialego dobra droga ,ale do Olsztyna fatalna

 

na Abicie KT7 program dziala i nie rwie muzyki -dzwiekowka FM801

OT:Przez Lomze, Szczytno i Ostrode jezdzilem autem, to prawda :) Ale przez Elk to pociagiem i to wiele razy! Hehe!

 

A program mi nie dziala niestety... Temperatury te same. Podejrzewam, ze wina biosu i oszukanskie wskazania czujnika, bo u kumpla na tej samej plycie temperatura spada, ale bios ma inny (czytaj: starszy!). Byc moze tez problemem jest, ze przed zalozeniem procka podgialem troche czujnik w kierunku CPU i byc moze jest teraz zle wyskalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Abitku programik działa, zbija temperaturkę średnio o 4-5 (sters) do 7-10 (idle). niestety, niewiedzieć czemu, w trybie "autorun" zawsze wyskakuje mi komunikat "określona usługa została oznaczona do usunięcia GetLastError = 1072" i zima, programik się zawiesza. czy też macie takie frytki? może znacie na to lekarstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi i zbija temperature o 5 stopni, zawsze to cos zwłaszcza że i pobor pradu spada, a biosu nie oszukuje bo sprawdzałem zwykłym termometrem, no i na dotyk tez odczowalne jest na radiatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś wie ,jak prawidłowo odinstalować S2kctl,bo nie ma deinstalatora.Chciałem zainstalować program Wcpuid i nie mogę,bo wyskakuje komunikat "NrKctl32.vxd dynamic load NG".Ja ten program wyrzuciłem na razie do kosza i wyczyściłem rejestry programem,ale nadal nie mogę Wcpuid zainstalować,bo mam ciągle ten komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś wie ,jak prawidłowo odinstalować S2kctl,bo nie ma deinstalatora.Chciałem zainstalować program Wcpuid i nie mogę,bo wyskakuje komunikat "NrKctl32.vxd dynamic load NG".Ja ten program wyrzuciłem na razie do kosza i wyczyściłem rejestry programem,ale nadal nie mogę Wcpuid zainstalować,bo mam ciągle ten komunikat.

Więc zainstaluj go ponownie, wyłącz opcję włączania się przy starcie, zresetuj kompuer i po wszystkim. Nie musisz programu wyrzucać do koszta.

Komunikat o którym mówisz nie ma związku z przedmiotowym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, niewiedzieć czemu, w trybie "autorun" zawsze wyskakuje mi komunikat "określona usługa została oznaczona do usunięcia GetLastError = 1072" i zima, programik się zawiesza

Mam ten sam problem, program się wykrzacza i dlatego go zlikwidowałem. Jednakże zbil mi temperaturę z 42* na 36*, więc chyba działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Walczyłem trochę z tym programikiem (s2kctl) niestety bez rezultatu :cry:

Co ciekawe widzę że na podobnych konfiguracjach raz działa, raz nie.

Kombinowałem na różne sposoby i wydaje mi się że przyczyna może leżeć w różnych weresjach biosu, sterów lub łatach systemówych.

Czy ktoś z Was ma podobną konfigurację do mojej (bios oryginalny d24, stery 4.27 international, system XP SP1 z zainstalowanymi wszystkimi łatami krytycznymi i sporą ilością pozostałych)???

Chciałbym w końcu dojść w czym jest problem. HELP!

 

Aha, dla jasności dodam że włączyłem w biosie CPU Disconnect i w s2kctl Bus disconnect :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a jest cos takiego pod Intela???

Z tego co wiem intel nie potrzebuje takiego programu bo poprawnie obsługuje rozkaz HALT, który generuje OS w idle. Problem jest z energożercami AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale po kija ten program. Ja mam w biosie opcję CPU Bus Disconnect (czy jakoś tak) i to właśnie tak działa. W idle mam temp jakieś 10 stopni mniejszą, a w stresie też pare stopni.

Ale słyszałem że to wydajność obniża, prawda czy nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wydaje mi się że to może zależeć od biosu(płyty) i cholera wie od czego jeszcze. Ja też mam w biosie CPU Disconnect tyle że włączone czy nie to temperaturka ani drgnie :lol: Zaraz w.........e tą płytę przez okno!

Co do wydajności to benchmarki nie wykazują żadnych zmian (tak słyszałem). Natomiast może się pogorszyć stabilność systemu jeśli masz kiepski zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc spada nawet po wylaczeniu programu (musi w windowsie cos glebiej namieszac)

mi SuperPI liczyl dwa razy dluzej - trzeba kompa zrestartowac

ale w grach nie odczulem roznicy ,moze dlatego ze w NFS5 wtedy tylko gralem

w 3dmarku to roznicy chyba nie bylo ,ale w to nie gram :P

w normalnym uzytkowaniu ,czyli siedzenie na necie i granie nie ma problemu ,ale jak ktos liczy SETI to nie radze instalowac tego wynalazku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po restarcie wszystko wraca do normy :lol:

o jakiej wydajności mówisz

u mnie w Aidzie32 zapis i odczyt pamieci bz. przy włączonym :wink:

ps tego się nie instaluje

to sie włącza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jeszcze raz apeluję do wszystkich szczęśliwych posiadaczy abita nf7-sv2.0 którym to działa, niech się ujawnią i zdradzą swoją konfigurację (głównie bios). PLEASE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tylko tyle, że choc chipset który jest na mojej płycie wysteuje w spisie obsługiwanych chipsetów to podczas instalacji mi siewszystko wysypuje i wyskakuje komunikat, że nie znaleziono wspieranego chipsetu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa idealnie... żadnych problemów. Temperatura wg Aidy - idle: 33*C, stress: 42*C. Bardzo przydatny programik. Bez niego temperatura była jakieś 7 - 8 *C wyższa. Po prostu bajka.

 

A co do ustawień w biosie - wszystko standard - nic nie kręcę, więc też nic szczególnie nie zmieniałem... jedyne to to, że pamięci mam ustawione na Agressive. I tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, odpaliłem go w końcu na moim abicie nf7-s v2.0. Programik mi nie działał z powodu...... Neostrady! A dokładniej modemu na USB, który najwyrażniej blokuje wyłączanie magistrali w NB. Nie wiem czy jest to kwestia tego konktetnego modelu modemu czy też ogólna reguła przy aktywnym USB. Ma ktoś jakieś spostrzeżenia w tej sprawie?

 

Po wyłączeniu modemu temp (idle) spadła o 6* - dzielniki 8/8 - a po ustawieniu dzielników na 512/512 dodatkowo jeszcze o 4 *C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jakoś ...jowo działa. Temperatura w iddle spadła o 4 stopnie. Z muzyką był malutki problemik. Wyglądało to tak jakby się musiał komp rozpędzić - przez pierwsze 5 sekund coś skwierczało ale po chwili normalnie zaczęło grać a temperatura wzrosła o 1 stopień.

Co do ustawień to nie widzę żadnej różnicy przy zmianach tych Divisorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...