Skocz do zawartości
Elmer

S2KControl - programowe chłodzenie procków AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jest to ze po wylaczeniu programu temp proca mi nie wzrosla!!! wciaz mam 39 stopni!! a po restarcie kompa znow powrot do 54!! Uruchamiam program na minutke, spadek do 39 stopni, wylaczam go i temp sie trzyma na takim samym poziomie!!! Ktos mi wyjasni dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego że jak odpalisz programik to zmienia on pewne wpisy ale w danej sesji (ustawienia te są resetowane po restarcie)dopiero jak dasz opcje autostart bedziesz miał go czynnym po każdorazowym włączeniu kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to ze po wylaczeniu programu temp proca mi nie wzrosla!!! wciaz mam 39 stopni!! a po restarcie kompa znow powrot do 54!! Uruchamiam program na minutke, spadek do 39 stopni, wylaczam go i temp sie trzyma na takim samym poziomie!!! Ktos mi wyjasni dlaczego??

Bo go faktycznie nie wyłączasz, tylko zamyksz ikonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go zamykasz to faktycznie go wyłączasz

ale fukcje NB które odłaczaja nieużywane bloki procka dalej działają..

więc w sumie fajnie by było jakby ktoś zrobił wersje któa sie uruchamia.. wlącza co trzeba.. i usuwa z pamieci.. ;] heh ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisio, tak dziala wpcredit , a dokladniej wpset - i jest w tym topicu link do pliku razem z opisem i dziala, wiem bo wczoraj mialem reinstall windy i wlasnie wpcreditem sobie zrzucam temperaturke i dziala praktycznie tak samo .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było jakby ktoś zrobił wersje któa sie uruchamia.. wlącza co trzeba.. i usuwa z pamieci.. ;] heh ;]

Włąściciele Asrocków k7s8x(e)(sis 746 i 748) mają to w biosie. :D

Kisio ty masz ECS L7S7A2 na sis 746 więc może też jest taki bios do twojej płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisio, hmm no co do supportu to niestety nie wiem czy ma do sisa .... sprobowac warto, ale chyba z tego co mi sie zdaje to nie ... ale moze warto poeksperymentowac z biosem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno sobie wpcreditem zrobiłem co i jak i się nie dziwię że u mnie nie działa. Jednakże po przeczytaniu dwóch pierwszych stron podekstutowanych użytkowników liczyłem na coś więcej. Ale cudów nie ma... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopcy, chłopcy! (i dziewczynki?) nie pomnę jak nazywa się ta funkcja, ale jest sprzętowa- obsługiwana przez CPU istnieje toto chyba od czasu K6... Nic dziwnego więc, że jak wyłączycie programik, to nie ma procesu (bo go wyłączyliście), a działa! Po prostu ta funkcja procka jest dla OS-u "przezroczysta"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Nie dziwcie sie ze jak seti dzialczy to temp proca nie spada, cudow nie ma pozatym lepiej jest wylaczyc i zresetowac kompa przed odpaleniem seti. Dalczego ? otoz dlatego ze zauwazylem ze znacznie sie wydluzaja czasy obliczen WU, wyszedlem z chaty na 1,5h i jak wychodzilem bylo 18% po powrocie 68% !!! a przeciez juz powinien robic kolejna jednostke, wylaczylem go, zrobilem reset i dostal odrazu niezlego kopa, skonczyl jednostke w 30min....

Zreszta mam ASrcoka i jak tylko zalatiwe FDD (bo sie spail) zakualizuje BIOSa i oleje te wszystkie "cudowne" progsy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program chodzi cycus

winamp i NFS5 chodza bez problemu

temp w stresie taka sama jak bez programu

w idle na diodie spadla z 53C do 36C ,pod socketem z 42C do 38C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam konkretnie nie wiem co to jest (Halt Disconnect Divisor/ Stop Grant Divisor) ale testowalem sobie rozne opcje i te wygladaly mi na odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowite!!!!

temp. mi spadła z 46 w idle do 40 c !!!!

na jakiej zasadzie to działa???

i powiedcie mi czy w programie trzeba włączyć bus disconect ???

bo ja włączyłem a wszystkie sówaki dałem na max , dobrze zrobiłem ??(co okresla się tymi sówakami??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam dać (32x32 w tych sówakach) ????

bus disconect musi byc włączony??

heh mam 39c i zero restartów :lol:

 

aha czy ten progs może osłabic zywotnosc jakiejs czesci w pc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to po dlugim okresie bezuzytecznosci doszedlem do 35C dioda i 36C socket

no i przy okazji odkrylem ze czujnik w sockecie jest zle wyskalowany o ten 1-2 C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to po dlugim okresie bezuzytecznosci doszedlem do 35C dioda i 36C socket

no i przy okazji odkrylem ze czujnik w sockecie jest zle wyskalowany o ten 1-2 C :D

Przy więszym obciążeniu proca (większej temperaturze rdzenia) różnice mogą sięgać do nawt 8-10*C. Więc niestety hurraoptymizm jest przedwczesny. Jak dla mnie program lipny. Powtarza wpisy po wpcredit, więc żadnej Hameryki nie odkrywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to po dlugim okresie bezuzytecznosci doszedlem do 35C dioda i 36C socket

no i przy okazji odkrylem ze czujnik w sockecie jest zle wyskalowany o ten 1-2 C :D

Przy więszym obciążeniu proca (większej temperaturze rdzenia) różnice mogą sięgać do nawt 8-10*C. Więc niestety hurraoptymizm jest przedwczesny. Jak dla mnie program lipny. Powtarza wpisy po wpcredit, więc żadnej Hameryki nie odkrywa ;)
nie bardzo rozumiem o co ci chodzi

temp przy obciazeniu jest wieksza na diodzie to logiczne

ale jezeli rdzen jest wystudzony przez dlugi okres czasu to temp pod procem nie moze byc wieksza od rdzenia ,a powinna byc nawyzej rowna

to wlasne te 1-2 C zawyzania czujnika

 

co do programu to jest latwy w obsludze i dziala i to najwazniejsze

grac nie przeszkadza ,jakbym liczyl cos na czas to bym nie wlaczal ,a tak przynajmniej wiatrak nie musi chodzic na chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to że wiedza o kalibracji akurat nic nie wnosi do sprawy, bo jedynie możesz stwierdzić, że temperatury są zbliżone w IDLE. A to faktycznie IMHO nic nie daje. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...