Skocz do zawartości
Elmer

S2KControl - programowe chłodzenie procków AMD

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś na forum wcześniej napisał że ten progs moze skracać żywotność procesora bo wyłącza nieużywane bloki CPU a jak są potrzebne to je włącza , jeśli to prawda to spadnie żywotność , jak byś włączał pc np. 100 razy dziennie to na pewno by żywotność spadła :D

na ABICIE AN7 ten program nie działa....

8O

 

co za farmazony, AFAIK to przedluza zywotnosc proca!

jakim cudem niby ma skracac, wytlumacz prosze bo nie wiem

 

a co do dyskow, to calkiem inna sytuacja

przeciez tam sa mechaniczne czesci, wiec nijak sie to ma do proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę ECS k6s5a na sis745. Po zainstalowaniu s2k bylo obniżenie temoperatury, ale dzwięk też zaczął się psuć.Problem ten opisany jest na stronie http://www.cpuidle.de/faq.php

 

Q: My audio is all scratchy when CpuIdle is running?

A:

 

This is a problem with certain chipsets. According to some users, either on-board sound or PCI sound might work better.

 

If you are using a VIA chipset, or more precicely the VIA 686B southbridge, you can try the VIA latency patch, please consult Google (previously www.networking.tzo.com/net/software) for more details.

 

If you are using a SiS chipset (tested on the ECS K7S6A board with Award BIOS), you can try changing the BIOS settings. On the K7S6A, you can choose which bus is used to connect the on-board AC97 audio device, either PCI or embedded. Changing from PCI to embedded has been reported to work, the setting can be found under Integrated Peripherals -> SiS On Chip PCI -> AC97 Access Interface.

 

For nForce2 chipsets currently no workarounds are known.

W przypadku mojej płyty jak opisane wyżej trzeba zmienić opcje w biosie, aby AC97 łączył się nie przez PCI, a embedded.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde... Nie wierzylem, ze to sie moze udac, ale jednak... Ten program dziala. Mnie temperatura na procku spadla o 9-10 stopni (z 47 do 37-38 ). Nie mam problemow z muza (sprzet jak w podpisie). Nie mam takze problemow z USB (Microcom ISDN USB Porte Plus). Po prostu rewelka. Pod koniec tygodnia dam info o tym jak sie zachowuje na innym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie S2Kcontrol (64/64) zbija tem. o 10 stopnie ale zmniejsza napiecia takze na procesorze wiec chyba przestane tego uzywac.

 

PS.

Do monitorowania uzywam Hmonitor'a i w okienku AUX(nie wiem dokladnie co to jest) pokazuje mi na czerwono , mam tam 2,66 . Jest za niskie napiecie czy program zle to odczytuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to opisane w tym temacie, Nie rozpisując się, temp spada tylko w Idle (jak nic nie robisz na kompie)bo są odłaczanie niepotrzebne części procka (gdzieś była mowa o magistrali ale nie chcę mi się szukać). Konfigurujesz tak byś nie miał problemów ze sprzętem (poprubuj, ja mam 64, 64).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwyczajne wylaczanie nieuzywanych instrukcji CPU ,dziala super jesli bawimy sie tylko na necie czy word itd. w programach ktore nieobciazaja proca powyzej 75% (przy 75%++ wylaczamy progsa obowiazkowo)

- inaczej zamulimy CPU

 

wylaczajac instrukcje HALT(zatrzymujac) obnizamy wydzielanie ciepla z CPU zamiast np. 40, 60W itd.W mamy duzo mniej sprawdzcie w progsie (podaje) CBId - Central Brain Identifier (+)

http://cbid.amdclub.ru/files/cbid760.zip

co za tym idzie przy slabszych zasilkach mozna zauwazyc poprawe odchylen napiec Volt(CPU) to na (+)

 

przy wlaczeniu HALT mozna zobaczyc nadmierna prace cewek

ktore na siebie przejmuja niewykorzystany W(moc CPU)

i czasem powoduja bzyczenie d:: efekt (-)

 

takze przy chipsetach VIA w pracy HALT moga wystapic bledy w dzialaniu kart zintegrowanych (VIA vinyl AUDIO) AC'97

- czemu sie tak dzieje do konca niezbadane ale podejzewam

nadmierna prace mostka poludniowego (-)

 

>>>>

tak dziala na wiekszosci plyt AMD >>w info masz spis a czy to Sempron czy Athlon XP, Venice itd. niema znaczenia

>>>>

jeszcze jedno tego typu programy zwiekszaja zywotnosc proca, chyba to jest oczywiste,

przecierz CPU niechodzi wtedy na maksa i wydziela duzo mniej mocy(W)

 

ustawienia zalecane dla wiekszosci w pracy w IDLE 16/16 32/32

64/64 mozna ustawic jak ssamy np. cosik z neta DC++, torrent na noc

nic nierobimy na kompie wtedy bardzo sie przydaje funkcja 64/64

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...