Skocz do zawartości
Iverace

Dzielenie łącza oraz udostępnianie

Rekomendowane odpowiedzi

W domu posiadam 2 kompy jeden ma dostep do neta przez siec osiedlowa. Ostatnio dokupiłem jeszcze jedną karte sieciową i podlaczylem 2 kompy w domową sieć. Gdy udostępniam pliki to są widoczne w sieci osiedlowej oraz na 2 kompie. Jak mogę ustawić aby pliki które udostepniam byly widoczne tylko w sieci domowej ??

Na obu komputerach jest winxp.

Jak mogę udostępnic neta na drugiego kompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawić możesz sobie ftpa ewentualnie jeśli oba xp utworzysz kąta dla urzytkowników na hasło.a aby mieć net 2 wpisz bramę taką samą jaką masz w 1 kompie lub/i musisz mieć własny adres ip nie wiem jaką masz sieć na DHCP ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w tej sieci osiedlowej server DHCP z przydziałami po adresach MAC , a wszystkie inne połączenia z IP które nie są zdefiniowane w tablicach DHCP mają priorytet drop to wątpie czy uda ci się go podzielić , ale spróbować można. Może admin nie przewidział takich rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w tej sieci osiedlowej server DHCP z przydziałami po adresach MAC , a wszystkie inne połączenia z IP które nie są zdefiniowane w tablicach DHCP mają priorytet drop to wątpie czy uda ci się go podzielić , ale spróbować można. Może admin nie przewidział takich rzeczy

Hmmm albo ja Cie nie rozumiem albo walnales bafe :)

Przeciez byle maskarada podmieni sourcowe mac-ki na mac kompa dajacego neta i na jego ip spurce ip bedzie zmienione. Wiec ja nie wiem w czym problem widzisz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jestem kompletnie zielony w sprawach sieci.

Ciagle próbuje skonfigurowac neta lecz mi sie to nie udaje , kompy sie widza , mozna grac , udostepniac pliki. Gdy na 1 kompie staram sie ustawic udostepnianie internetu z kreatora w winxp i i wszystko wydaje sie ze jest juz ok , wyskakuje okienko koncowe , wystapil blad podczas konfiguracji na tym komputerze, spróbuj recznie.

Gdy ustatwiam recznie ,brame , maske na 2 kompie tez nic to nie daje!

Co zrobilem źle. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie domyslam komp1 - to ten podlaczony do neta ? Skoro tak to musi miec dwie sieciowki i obie musza byc skonfigurowane - podaj wiec dokladna konfiguracje OBU.

Dla komputera ktoremu chcesz zapodac neta stosuj raczej adresy prywatne - 192.168.0.x z maska /24, zeby bylo zgodnie ze wszystkimi regulami ;)

Na Polaczeniu sieciowym tym od sieciowki z netem musisz we Wlasciwosciach wlaczyc Udostepnianie.

 

Jesli to nie pomaga to napisz jeszcze raz, ale tym razem dokladne i wszystkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaale komp 2gi nie jest przeciez DNS'em.. wiec nie wpisuj jego ip jako DNS.. wpiknij tepsowe 194.204.152.34 217.98.63.164.

 

jesli to nie pomoze, to zrob udostepnianie lacza (ics) na kompie pierwszym, a na drugim ustaw automatyczne ip... powinno pojsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...