Skocz do zawartości
snc

Dragon Age

Rekomendowane odpowiedzi

trudno się z tym nie zgodzić ale chyba warto pokombinować aby móc zagrać w tego rewelacyjnego rpg-a, w sumie obok prócz risen dawno nie było nic godnego uwagi, fabuła rewelka i cały czas sie rozkręca, dzisiaj do 1 walczyłem i rano do pracy na 7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Języków jak języków, ale bardziej cierpliwości. Tak to jest jak się chcę za szybko, tu u teraz:-) MM już wielokrotnie łamali umowy o dystrybucji i wrzucali gry wcześniej na półkę. Tym razem nastąpił tzw. zonk!

 

Ja właśnie zakończyłem instalację wersji pl, kupionej dziś w Empiku. Nie miałem żadnych problemów, dostałem kody na zbroję i jakiś jeden q z dlc.

Partia uszkodzonych wersji była wg. wypowiedzi przedstawicieli EA bardzo mała i trafiła tylko do MM. Trefna partia została wycofana w całości, i z tego mogą wynikać problemy z dostępnością gry w MM.

Do empików poszła tylko poprawiona wersja i jak widać po mnie - działa ok. Jedyne opóźnienie jakie jest to edycja kolekcjonerska, która pojawić się ma w poniedziałek. U mnie na wsi zawalili kilka półek tym tytułem, więc z dostępnością nie ma problemu.

 

Ekhm, zatem do boju - Elfy, "Człowieki" i Krasnoludy:-)

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezykow sie trzeba uczyc :P

w tym wypadku to dystrybutor dał ciała na całej lini, poza tym nie każdy ma zdolności językowe, a tekstu w tej grze jest od groma i żeby poznać w pełni fabułę to podstawa anielskiego już nie wystarczy, to nie jakiś fps w którym masz zadanie search & destroy, za produkt chcą nie małe pieniądze, więc mogli się bardziej przyłożyć, co nie zmienia faktu że choć produkt kulawy to naprawdę zacny, mogliby dać łatkę na serwerze i sprawa by była załatwiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jezykow sie trzeba uczyc :P

Jezyk jezykiem, ale tutaj idzie o sprawnosc produktu. Zreszta, czasam ma sie ochote na pogranie w obie wersje, a kupujac od razu dostane polprodukt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee shit no nic za rok sprzedam na Allegro jako "jedyna taka kultową uwalona wersje Dragon Age, lepszą od kolekcjonerskiej!" :lol: i kupie reedycje na półkę :) kombinowanie z MM przed premierą nie popłaca ale co tam i tak już prawie skończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Idz oddaj, dodaj, ze wczesniej grales po ang i bylo ok, a teraz nie mozesz w wersje polska, a czytales o tym problemie na necie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super, pomimo, ze dopiero co zacząłem grać.

Dla zainteresowanych z Lublina, w nie dla idiotów od 13:00 na półkach gości nowa partia i tylko ta. 100% sprawna sam sprawdziłem.

 

Idę grać..... :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno się z tym nie zgodzić ale chyba warto pokombinować aby móc zagrać w tego rewelacyjnego rpg-a, w sumie obok prócz risen dawno nie było nic godnego uwagi, fabuła rewelka i cały czas sie rozkręca, dzisiaj do 1 walczyłem i rano do pracy na 7 :)

I tu sie mylisz wczoraj odpalilem Divinity 2 i tak wsiaklem , ze nawet mi sie dzis nie chcialo DA odbierac ze sklepu, poczekam sobie pare dni to moze juz wszystko zacznie dzialac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, swoja droga niezle wysrubowany poziom trudnosci nawet po zaaplikowaniu latki. Ale to dobrze, jakies wyzwanie! :) 1szy rpg w ktorym musze uzywac aktywnej pauzy :D

Jakiej latki? Dobra, juz znalazlem.

 

Swoja droga, dwa pytania o DLC:

1. czy ktos dostal key na bonusy z CD Projektu? Mam opcje "pobierz klucz" w historii zamowien na gram.pl, ale sciagany plik ma 0 bajtow.

2. Czy komus sie udalo zainstalowac DLC (mowie o tych dwoch z kartki w pudelku + ew. zdobycze z Dragon Age: Journeys)? Mi sie wszystkie sciagnely, ale na liscie zainstalowanych mam tylko Lucky Charm z kreatora postaci. Odnosze wrazenie, ze nie rozpoznaje mi prawidlowo wersji gry.

 

I pytanie z zupelnie innej beczki: jak wlaczyc angielskie napisy? Jezyk dubbingu mam angielski, ale pole do zmiany jezykanapisow mam nieaktywne. Wkurza mnie taka dwoistosc tekstow...

 

A tak poza tym, to gra jest absolutnie fenomenalna. Az zaluje, ze wyjezdzam na weekend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem w końcu oryginała bo nie wytrzymałem. Kopia nabyta w Empiku (Galeria Łódzka), zainstalowała się bez problemu. Po paru godzinach grania stwierdzam, że gra jest bombowa. Dawno się tak nie bawiłem od czasów BG, tylko denerwuje mnie straszne uproszczenie gry. Nie ma żadnej mechaniki typu d&d, czary najsilniejsze mam już na 6 poziomie, co to ma być? Rozumiem, że kilka klas i ras wynika z tego, że każda ma inny początek, ale taki z tego bardziej konsolowy erpeg się zrobił. Fabuła git, scenki bardzo fajnie zrobione. Grafika też daje radę, na rigu z sygnaturki na full detalach przy 1280x1024 i nie spadło nigdy poniżej 25 klatek. I nie rozumiem, czemu wszyscy twierdzą, że gra jest trudna. Gram na normalu, jedyne co było troszkę trudniejsze to walka z ogrem, ale to też szybko poszło, chyba włącze se trudny ;)

 

No cóż, jest co robić przynajmniej w wolnym czasie ;)

 

@costi

U mnie bez problemu się zainstalowały oba, pamiętam że trzeba było zrestarować grę, może o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy te punkty Bioware w grze się zdobywa jakoś za osiągnięcia czy tylko da się kupować?Punkty jakie można wydać na download dlc i dodatków.

Gra kupiona dziś w Saturnie, wszystko ok wersja Pl śmiga bez problemów.

 

Tak po za tym zobaczcie sobie test procków w Dragon Age

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,698761/...cores/Practice/

 

Gra dobrze wykorzystuje 4y rdzenie :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już jestem po kilku godzinach grania. Ogólnie jest ok. Nie planowałem grać długo, a skończyłem w okolicach 4 nad ranem, więc nie jest źle.

Gram magiem i przyznam, że wstępniak dla niego trochę sztampowy jest, już chyba dla wojownika z tego co widziałem na gamecornerze jest ciekawszy. I przeszkadza mi trochę fakt, że cel mój od początku jest taki oczywisty [walka z plagą]. Wolałbym aby był choć trochę ukryty jak choćby w Mass Effect. No chyba, że zostanę później zaskoczony :) A na razie trochę patosem zalatuje, choć dialogi są imo ok, i dają "luźniejsze" odpowiedzi aby go choć trochę złagodzić :) Co do walki, to na razie nie czuję aby była jakaś strasznie trudna, jasne na pałkę grać się nie da, ale jakiegoś specjalnego dramatu nie ma, przynajmniej magiem. Ot standardowe wsparcie leczeniem wojowników plus jakieś aury i nawalanie czarami ofensywnymi. Klasyk. Aha zgadzam się z Ignus'em co do czarów, faktycznie można szybko mieć najsilniejsze :blink: Jak zwykle w grach mam problem z wyborem w które czary inwestować, bo bym chciał mieć wszystkie, tak tutaj trochę na odwrót. Jakoś mogłoby być ich więcej ;) Ogólnie gra się fajnie, ale liczę że jeszcze fabuła mnie wciągnie bardziej :) Inna sprawa, że jestem dopiero w pierwszym mieście po opuszczeniu siedziska magów, więc wszystko przede mną :)

 

ps. a właśnie, w ogóle nie mogę zainstalować dodatków :( na stronie niby je mam, ale w grze nic się nie pojawia :/ Napisałem do pomocy, może coś się uda z tym faktem zrobić, inaczej jestem lekko zawiedziony. A z tego co widzę sporo osób ma problemy z DLC :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem ze 2-3godziny i imo gra miazdzy klimatem. Dialogi wsysaja jak bagno, od czasow bg nie wczuwalem sie tak w konwersacje z NPC'ami jak tutaj. Np rozmowa z nawalonymi gosciami (prolog dla elfa), moment w ktorym skupiam sie na tym co gada do mnie jeden z nich, a "bohater drugiego planu" nagle zalicza glebe rozbawil mnie strasznie :lol: Sporo takich smaczkow jest w grze. Grafika super, optymalizacja dobra. Ustawienie widoku z najwyzszego pkt sprawia ze wracaja wspomnienia kiedy to gralo sie w bg, id, torment itp. Niestety tutaj juz nie sprawdza sie tak dobrze ta kamera jak w starych rpg poniewaz wrogowie zauwazaja nas z duzej odleglosci i mozna sie wladowac w niezla meline w ten sposob. Przydalby sie regulacja katu z tego najwiekszego oddalenia kamery. Poza tym troche szkoda czasami tych widoczkow z kamery zza plecow. Wszystko jest ladne i piekne ale jedyna rzecz ktorej mi tu OGROMNIE brakuje to zasady ad&d :sad: Tam bylo wszystko czarno na bialym, modyfikatory i reszta calej mechaniki. Nie bylo watpliwosci co do dzialania jakiegos czaru czy umiejetnosci a tutaj wszystko jest tak uproszczone... W wiedzminie tez nie moglem przelknac systemu levelowania i umiejetnosci. No ale wsyzstkiego miec nie mozna, ciesze sie ze w koncu pojawil sie jakis rpg godny konkurowania z wiekowym bg.

 

ps. AI i umiejtnosci taktyczne przeciwnika czasami zadziwiaja. Mocno sie zdziwilem jak podczas jednej walki bylem mocno ostrzeliwany z pobliskich wzniesien przez lucznikow. Dodam ze zajeli te pozycje dopiero po tym jak rozpoczela sie bitwa. Poki co czekam na jakas ciezka walke jakich bylo sporo w bg1 i dodatku (gdzie czasami kazdy ruch czy wykonanie czynnosci po spacji byl na wage zlota) :)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, od jakiegos czasu wyskakuja mi artefakty w grze, bynajmniej nie takie jakie bym chcial ;) Cos takiego http://i34.tinypic.com/r89t9t.jpg (screen nie jest moj). Wczesniej gralem 2h i nic takiego nie bylo a teraz nonstop mi sie tak robi. Grafika sie na 100% nie przegrzewa. Sterowniki najnowsze, na poprzednich mam to samo. Powoli mam dosyc uzerania sie z kompem, najpierw nfs strzela fochy a teraz jeszcze dragon age... Jakies pomysly?

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, od jakiegos czasu wyskakuja mi artefakty w grze, bynajmniej nie takie jakie bym chcial ;) Cos takiego http://i34.tinypic.com/r89t9t.jpg (screen nie jest moj). Wczesniej gralem 2h i nic takiego nie bylo a teraz nonstop mi sie tak robi. Grafika sie na 100% nie przegrzewa. Sterowniki najnowsze, na poprzednich mam to samo. Powoli mam dosyc uzerania sie z kompem, najpierw nfs strzela fochy a teraz jeszcze dragon age... Jakies pomysly?

ja jestem przed ostatnią walką i muszę powiedzieć, że nie miałem żadnych problemów graficznych ale przy uruchomionej gierce powyżej 3-4 godzin koszmarnie się wydłużają loadingi i miałem glitcha, że po ustawieniu na slotach picia potionow przy pewnym poziomie życia zaczęli mi walić potiony jak szaleni nawet po minimalnym spadku HP mimo, że ustawienie było 50% i 25% ale to nie działo się od początku gry a dopiero gdzieś od połowy

A gra trudna nie jest przynajmniej na początku przechodzimy przez nią jak nóż przez masło potem już zjechałem z Hard na normal bo przy grupie assasyn/szempierz champion/berserker i templariusz i morrigan schody się zaczynają jak mamy grupę przeciwko nam np 2-4 magów i dużo wojowników wtedy robi się nie wesoło :) i kluczowe jest dobre ustawienie slotów taktycznych a także ciągła kontrola pola walki.

BTW jak ktoś ma jakieś pytania czy problem z przejściem czegoś służę pomocą :)

 

PS. przeczytałem własnie listę zmian patcha i nara nie instaluje tego IMO tryb Easy jest wyważony idealnie dla każdego, normal będzie w sam raz dla starych graczy a do Harda imo warto podejściu przy drugim podejściu i czerpać radość dodatkowo z potyczek wymagający dobrej strategii :D

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie to ze zycie samoczynnie sie uzupelnia, wole rozwiazanie z ad&d gdzie trzeba bylo "odpoczywac" na terenie oczyszczonym z wrogow. To co zastosowali tutah bardzo ulatwia gre. Poza tym nie lubie jak co 5 minut zmnienia mi sie sklad ekipy, jedni odchodza, druzy przychodza i nie mam na to wplywu. Mam nadzieje ze to tylko poczatki i pozniej sie to ustabilizuje bo ciezko mi sie wczuc majac co chwila innych czlonkow.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomocy, ja zapominam o realnym świecie kiedy w to gram :P. Gra wciąga jak bagno, masakra, jedynie Torment i Baldur mnie mocniej wciągneły. Co prawda brakuje mi tu świata i zasad z DnD, ale gra się świetnie ;]. Jedyne minusy to brak regeneracji życia jak w baldurze/tormencie, dziwny system statystyk (ten z DnD był już mi znany i dlatego go wole), zaklęcia działające na innej zasadzie niż w DnD i zmartwychwstanie postaci po zakończeniu walki. Może marudze, ale uwielbiam cały system i zasady znane z DnD ;).

 

Gra świetna, polecam każdemu, brać i nie patrzeć na cene. Tylko uwaga, odrywa ona ludzi od rzeczywistości.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...