Skocz do zawartości
snc

Dragon Age

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie z serii "a pojdzie mi". Sprzet z podpisu (ewentualnie za chwile bedzie 60ssd+1tb f3), na jaka rozdzielczosc i jakie ustawienia moge liczyc zeby bylo grywalnie. Mialem kupowac na X360, ale troche sie boje o sterowanie, bo grafike bym przelknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze gra prezentuje sie ciekawie , ale jakos nie moge sie dosluchac odglosow wioski .. czy tam slychac cos w tle .. jak np w klasycznym baldurze ? :) . Druga sprawa aby nie byl to obvilion gdzie sie biegnie pol godziny i drugie pol z wykonanym zadaniem :)

Juz jedna gra miala byc jak baldur i lezy na polce " Drakensang" ale moze sie zbiore wreszcie ;p

Na plus na DA jest interfejs .. ladna ksiega wszystko takie w miare klimatyczne a nie okienka windowsowe ;]

No nic chyba tez zaryzkuje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z serii "a pojdzie mi". Sprzet z podpisu (ewentualnie za chwile bedzie 60ssd+1tb f3), na jaka rozdzielczosc i jakie ustawienia moge liczyc zeby bylo grywalnie. Mialem kupowac na X360, ale troche sie boje o sterowanie, bo grafike bym przelknal.

Ja tłukę na swoim sprzęcie wszytko na max AAx2 w 1024x768(CRT). W pierwszej lokacji(zamek) fps nie spadał poniżej 45. Teraz jestem w drugiej lokacji (Ostagard dość rozległy teren) no i jest w granicach 35 w górę. Jak dla mnie optymalizacja jest na 5+. Gra wygląda i chodzi lepiej od np. Risena. Detale pomieszczeń, postaci i zbroje wglądają fantastycznie. Widać że chłopaki z BioWare naprawdę się postarali jeśli chodzi o szczegóły i optymalizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212 - na sprzęcie z mojego podpisu śmiga płynnie w 1980x1080 z detalami na maxa i AAx8... z twoja grafa na luzie pójdzie na zwykłej 19 calowej kostce

 

 

//edycja

 

pytanie za 100 punktów, kto nauczy mojego krasnoluda bycia czempionem?

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tripsta ja bym nie grał w tą grę jak jest takie słońce! Toż to masakra jakaś! Jak tak można zrobić!

 

A tak bez żartów to dajcie spokój... ja nawet nie zwróciłem uwagi jak ono wygląda... Gra jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest swietna i strasznie trudna, a przynajmniej ja mam masakryczne problemy z niektorymi przeciwnikami, na poczatku bylo latwo, ale pozniej poziom trudnosci wzrosl niesamowicie, ten ogr to jest cienki w porownaniu z pierwszym smokiem, a jesli chodzi o to slonce to sie nie czepiam, tylko chcialem sie dowiedziec czy nie mam problemow z driverami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam uwalona jest Polska wersja Dragon Age :( ale nic strasznego da się zainstalować mieszając trochę z angielską wersją i działa spoko.

A gra krótko mówiąc to dla mnie gra roku nic mnie tak od dawna nie wciągnęło, nockę wczoraj zarwałem :D już wiem, że gierę będę katował kilka razy to po prostu arcydzieło fabuła kosi gra pożera godziny myślimy, że minęło 2 godzinki a tu 6 za nami :) już boje się, że nie długo sie skończy mimo że robie masę pobocznych questów.

Ja gram Szlachcicem Człowiekiem prolog naprawdę niezły ale nie chce wiedzieć jak będą wyglądały inne prologi wole sprawdzić sam :)

btw gierka super zoptymalizowana na konfigu z sygnatury 1360x768 wszystko max + Af16 i AAx8 i przez większość czasu 60fps gram z vsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 pliczków a w zasadzie 5 bo lepiej zmienić z angielskiej razem z takim pliczkiem przy[gluteus maximus]sem który zajmuje kilka kb.

Z tego co widziałem to głos Liliany jest uwalony będzie po angielsku i reszta to małe pliczki po 2-3 mb czyli pewnie jakieś glosy z otoczenia bo jeden plik ma w nazwie drunk ;). Trzeba wszystko ręcznie wypakować pozastępować zmienić z en na pl w ini i hula inaczej jesteśmy w lesie lub z wersją angielską większość języków jest skaszanione chyba czeski działa :) dali dupska dużo osób się wstrzyma z kupnem

Książki nie czytałem ale gra to najlepsze co mi się ostatnio przydarzyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i nie wiem czy do niej nie wrócę bo z Polską jest tak 50/50 niby bardzo dobrze ale czasem drewniano i sztucznie mimo to trzyma poziom i zasługuje na pochwałę.

A z angielskiej wersji brakuje trochę dubbingu w wykonaniu Claudii Black dla Morrigan który jest lata świetlne lepszy niż Polski odpowiednik ale kurde ciężko mi się zdecydować.

Myślę, że przejdę teraz po Polsku a przy drugim podejściu zacznę całkowicie po angielsku bo jednak giera ma jeszcze lepszy klimat w wersji oryginalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i nie wiem czy do niej nie wrócę bo z Polską jest tak 50/50 niby bardzo dobrze ale czasem drewniano i sztucznie mimo to trzyma poziom i zasługuje na pochwałę.

A z angielskiej wersji brakuje trochę dubbingu w wykonaniu Claudii Black dla Morrigan który jest lata świetlne lepszy niż Polski odpowiednik ale kurde ciężko mi się zdecydować.

Myślę, że przejdę teraz po Polsku a przy drugim podejściu zacznę całkowicie po angielsku bo jednak giera ma jeszcze lepszy klimat w wersji oryginalnej.

A można zrobić tak ze się instaluje wersje UK ale z polskimi napisami ? albo oddzielnie spolszcznie ? Mam nadzieje ze bedzie patch do wersji PL bo imo głosy wydają się spoko ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Dragon Age na gamespot:

http://www.gamespot.com/pc/rpg/dragonage/r...ary;read-review

 

Video recenzja by gamespot:

http://www.gamespot.com/pc/rpg/dragonage/v...deo-review?hd=1

 

Ocena wersji PC: 9,5

Mocne. Czyli na 100% trzeba bedzie kupić - kasa pójdzie na to zamiast na MW2 ;).

 

Ciekawostka:

Ocena wersji PS3: 9,0

Ocena wersji Xbox360: 8,5

 

Walki na konsolach są wyraźnie łatwiejsze no i sama oprawa graficzna jest na niższym poziomie. Ogólnie rzecz biorąc DA to RPG roku i spadkobierca tego co najlepsze w BG i MassEffect. Co do grafiki to tekstury mogłyby być lepsze i wyraźniejsze (są takie troche rozmazane i przypominają NWN) ale nie jest źle bo animacje i postacie wyglądają bardzo dobrze.

A i jeszcze jedno: recenzent z gamezilli czy gola grał ponad 70 godzin a nawet gry nie przeszedł + nie wykonał wszystkich sidequestów wiec to jest bardzo dobry wynik ;). Nareszcie opłaca się coś kupić mimo braku MP.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie w Empiku w Poznaniu na Św. Marcinie. Nie ma tam gry :/ Mają dziś dowieźć. Na pytanie, czy dowieziona wersja będzie z błędem usłyszałem, że tak. Gośc jednak usiłował mi wmówić, że ten problem występuje wyłącznie na niepolskojęzycznych windowsach. Czy ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć?

Edytowane przez Bleszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Byłem właśnie w Empiku w Poznaniu na Św. Marcinie. Nie ma tam gry :/ Mają dziś dowieźć. Na pytanie, czy dowieziona wersja będzie z błędem usłyszałem, że tak. Gośc jednak usiłował mi wmówić, że ten problem występuje wyłącznie na niepolskojęzycznych windowsach. Czy ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć?

Ciekawe, zwlaszcza, ze na pcl pisza to samo, tam jednak ma sie polskie windowsy, a mm mial niby wycofywac ich sprzedaz czekajac na poprawne plytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kupię dzisiaj lub jutro tą wersję co jest obecnie w sklepach i będę grać tylko po angielsku to nie będzie żadnych problemów, niedoróbek itp? I ogólnie gdzie gra jest tańsza, w empiku czy mm? Bo są akurat obok siebie i nie wiem ile kasy mi na piwo zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że gra jest bardzo wymagająca. Gram na poziomie normal i do każdej walki muszę podchodzić z rezerwą. Nie da się puścić drużyny żeby sama tłukła jak popadnie jak miało to miejsce np. w Drakensangu. Tutaj non stop trzeba korzystać z aktywnej pauzy, kombinować, przyglądać się sytuacji. Można oczywiście zaprogramować ruchy w taktyce ale jak na razie jest tego mało bo mogę wybrać tylko 4 zachowania. Sporo questów/opcji dialogowych bazuje na zastraszeniu lub perswazji dlatego radziłbym zainwestować w to na samym początku. Ogólnie dialogi stoją tutaj na wysokim poziome, bonusy z dobrze poprowadzonego dialogu z członkiem drużyny lub innym NPC zmuszają do ciągłej uwagi i nie pozwalają do "poganiania ich" przyciskiem ESC. I właśnie za sprawą tych dialogów i wymagającej walki strasznie wydłuża się czas gry. Za mną 15h grania i jestem dopiero w trzeciej większej lokacji nie licząc prologu.

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, zwlaszcza, ze na pcl pisza to samo, tam jednak ma sie polskie windowsy, a mm mial niby wycofywac ich sprzedaz czekajac na poprawne plytki.

Jakby tak było to by nie wycofywali, ja to olałem zainstalowałem najpierw Angielską wersje a potem ręcznie polską i pliki są uwalone wewnątrz rarów także nie wiem co za znaczenie ma Polski windows fakt, że jedyny brak jaki zauważyłem to głos Liliany który można zastąpić angielskim a reszta jest tak nie istotna. Spolszczenie jest świetne szczególnie od orzamaru aczkolwiek nie wystrzegało się kilku baboli. BTW gra ma tendencje do masakrycznie długich loadingów jesli jest uruchomiona kilka godzin wtedy warto wtedy włączyć i wyłączyć. Do tego 80 godzin gamplay'a jak gdzieś wyczytałem można między bajki włożyć no chyba, że składa się na to dostępny DLC i przyszły ;)

Daję 10/10 to arcydzieło od przeszło 5 lat nie zdarzyło mi się zarwać nocki i walnąc taki maraton. Jak ktoś jeszcze nie ma jeszcze to marsz do sklepu.

BTW ja jadę na US Viście Ultimate OEM 64 ale spolszczonej przez windows update także cała struktura katalogów wygląda jak w PL wersji także nie wiem o co chodzi ludziom, że niby trzeba polską winde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierka wypas, ale uszkodzona wersja pl, której nie idzie zainstalować na żadnym windowsie, jest jednak sposób trzeba zainstalować wersje angielską i ja spolszczyć przez wypakowanie z drugiej płyty wszystkich plików "pl" do katalogu z grą, jedno archiwum które jest uszkodzone trzeba naprawić RAR Repair Tool (tyle że trzeba mieć wersję zarejestrowaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...