Skocz do zawartości
snc

Dragon Age

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna recka na gry-online - http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=6124

 

Co do gry trochę martwią mnie te uproszczenia (tej tendencji spadkowej w grach nie da się już powstrzymać...), ale z tego co czytałem to wszystko nadrabia klimatem. Osobiście jeszcze nie grałem, chyba wcześniej przeczytam "Utracony Tron", o dziwo jak na książkę na podstawie gry ma całkiem pozytywne recenzje. :)

 

A później wsiąknięty w klimat skoczę po swoją kopię. :)

 

Btw fajny pomysł z tym social od bioware, można wrzucać swoje profile bohaterów, ja już przygotowałem sobie postać do gry w "character creator" , jak zwykle w rpg - mag ;p

 

trzeba być zalogowanym na http://social.bioware.com, żeby oglądać inne profile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Wieży Kręgu a gram cały dzień dzisiaj :) od rana, właśnie na chwile przerwałem. Powiem Wam, że nawet Wiedźmin mnie tak nie wciągnął, a cenie go sobie bardzo wysoko. BioWare spisało się na medal!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie kliknąć na niego.

 

A jeśli chodzi o karty kodeksu, to trochę chłopaków poniosła fantazja. Ot choćby historia Loghaina mac Tir'a [lorda] - syn rolnika (!) walczący w ruchu oporu(!) pod okupacją razem z księciem i wykazujący się geniuszem taktycznym ;) Ale dosyć czepialstwa, wracam do gry :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wrzucajcie swoje profile postaci z social.bioware.com :)

 

Co do łotrzyka to czytałem, że na normalu bywa czasami ciężko, w porównaniu do niego mag ma łatwo na hard.

Sporo zastrzeżeń jest do bardzo nierównego AI i ogólnie poziomu trudności. Mam nadzieję, że jak będę kupował grę to już będzie trochę fix'nięta w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy u Was również w rzucie izometrycznym postacie są jakby podświetlone?

Tak,

 

co prawda nie wciągnęła mnie ta gra jak was (jeszcze) ale i tak już w nią pograłem sporo więcej niż w inne od 1-2 lat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś forum się popsuło bo nie można załączać obrazków. Jestem po queście "Przerwany krąg" i "Zagubiony w snach". Powiem, że ta pierwsza misja u magów rządzi :) Fajnie, że tak urozmaicili te questy, im dalej tym ciekawiej. Gra jest epicka :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie kliknąć na niego.

 

A jeśli chodzi o karty kodeksu, to trochę chłopaków poniosła fantazja. Ot choćby historia Loghaina mac Tir'a [lorda] - syn rolnika (!) walczący w ruchu oporu(!) pod okupacją razem z księciem i wykazujący się geniuszem taktycznym ;) Ale dosyć czepialstwa, wracam do gry :]

yhym klikam PPM, LPM i nic... bo ogień już sie kopci ...no ale klikanie na niego nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

co prawda nie wciągnęła mnie ta gra jak was (jeszcze) ale i tak już w nią pograłem sporo więcej niż w inne od 1-2 lat :wink:

x2 dla mnie gierka jest ciut meczaca. Tak ogolnie bylo juz wspominane... Brakuje opcji odpoczynku tylko zabawa w leczenie ran(glupawe to IMO strasznie). Nie ogarniam calkiem mechaniki rzadzacej ta gra choc za dlugo nie pogralem, przerasta mnie nawet glupi dziennik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko - na ktorym poziomie przechodziliscie obrone redcliff ? bo ja mialem straaaszne problemy z tymi hordami nieumarlych...

na poziomie 9 wojownikiem, swoja droga magowie w tej grze wymiataja, kiedy moj wojownik tlucze sie pol godziny z kilkoma gosciami, mag rzuca 2 fireballe i jest po walce Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

Jak się regeneruje ten żółty pasek (to jest chyba zmęczenie) i dla czego niektórym postaciom nie ładuje się do końca i jak można to zmienić?

Jeśli na początku nie widziałem, że umiejętności są podzielone na powiedzmy tarcza/miecz, miecz dwuręczny, 2 miecze i na początku nie szedłem w konkretną umiejętność tylko dawałem wszystko jak leci, to bardzo spieprzyłem?

Gra jest czasem za trudna nawet na łatwym i po patchu? Czy gra jest trudna czy to ja jestem niedorozwinięty? ;-)

W questach (szczególnie pobocznych) bardziej opłaca się być miłosiernym samarytaninem czy wyrachowaną mendą? Bo zawsze byłem tym 1. ale jakoś nie widzę nawet najmniejszej korzyści z tego.

 

PS. Mnie jakoś gra nie porwała. Wszystko zajmuje cholernie długo a klimat moim zdaniem nie sączy się z monitora. Lubię w tą grę grać, ale nie ciągnie mnie do niej jak powiedzmy do gothica czy risena (przy którym mimo jego braków spędzałem po 10h dziennie ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zolty pasek to w przypadku wojakow wytrzymalosc, a w przypadku czarusiow mana. Regeneruje sie sam po walce.

 

Jak trafic 2x do tego obozu w ktorym siedza te 2krasnoludy od zaklinania itemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo bardzo mało wyszukanej kampanii reklamowej, sama gra jest bardzo dobra. Akcent pada na to co istotne, czyli fabułę, dialogi, rozwój postaci, interakcję z bohaterami...pewne mankamenty oczyiście są ale nie psują całości...czuć rozmach (filmowym "Władcą Pierścieni" podszyty to rozmach, ale i tak jest dobre)...Może to trochę przedwczesna opinia, ale wydaje się, że to pierwsze porządne crpg od czasów "Wiedźmina"...(poza tym jest jeszcze "Risen", zatem zima ciutkę zajęta :wink: ).

 

Przy okazji...Wy też macie na stałe "drzewkowe" wyświetlanie tematów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sysak

 

Spieprzyłeś :) Trzeba ładować w jedną profesję do końca wtedy jest power. Tzn jeżeli grasz wojownikiem i dałeś skille w ścieżki z mieczem dwuręcznym, tarczą i dwoma mieczami. Najlepiej wybrać jedną i ładować w nią. Ja wybrałem walkę z tarczą. Jak starczy mi punktów to jeszcze będę ładował w miecz dwuręczny. Zazwyczaj każda kaskada 4 umiejętności ma umiejętność bierną i podtrzymywaną, więc warto przejrzeć je wszystkie zanim się na coś zdecydujesz.

 

No i nie wiem jak Cię mógł Risen bardziej wciągnąć od Dragon Age.... Przecież klimat w Dragon Age wypływa z monitora hektolitrami, a w Risenie to jest padaka (ląduje na wyspie) i tak naprawdę bez głębszego celu biegam i wykonuje misje. Pomijając fakt, że technicznie, mechanizmem rozgrywki, całą oprawą jest kilka klas niżej.

 

Robię właśnie quest "Natura bestii" i jak pięknie to zrobili, przypomina trochę Underground. Dosłownie każdy quest to inna historia, całkowicie inne lokacje (i wizualnie i klimatycznie), dlatego tak wciąga i nie nuży.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sysak

 

Spieprzyłeś :) Trzeba ładować w jedną profesję do końca wtedy jest power. Tzn jeżeli grasz wojownikiem i dałeś skille w ścieżki z mieczem dwuręcznym, tarczą i dwoma mieczami. Najlepiej wybrać jedną i ładować w nią. Ja wybrałem walkę z tarczą. Jak starczy mi punktów to jeszcze będę ładował w miecz dwuręczny. Zazwyczaj każda kaskada 4 umiejętności ma umiejętność bierną i podtrzymywaną, więc warto przejrzeć je wszystkie zanim się na coś zdecydujesz.

 

No i nie wiem jak Cię mógł Risen bardziej wciągnąć od Dragon Age.... Przecież klimat w Dragon Age wypływa z monitora hektolitrami, a w Risenie to jest padaka (ląduje na wyspie) i tak naprawdę bez głębszego celu biegam i wykonuje misje. Pomijając fakt, że technicznie, mechanizmem rozgrywki, całą oprawą jest kilka klas niżej.

 

Robię właśnie quest "Natura bestii" i jak pięknie to zrobili, przypomina trochę Underground. Dosłownie każdy quest to inna historia, całkowicie inne lokacje (i wizualnie i klimatycznie), dlatego tak wciąga i nie nuży.

Shit. No nic trudno, będziemy dawać radę. ;-)

Nie wiem jak to wyjaśnić, że mnie nie wciąga. Gracz młodej daty jestem i tyle ziąą. ;-) Jak wy katowaliście fallouty baldury itp, to dla mnie szczytem ambicji był need for speed ,2 collin mcrae 1 i jakieś platformówki :P Dooma Quake'a System Shocka i inne legendy też powinienem znać, bo komputer mam od 95 roku, ale miałem wtedy 4 latka i nie wiedziałem o istnieniu innych gier niż ja miałem na pececie od wujka, więc nie mam wspomnień z zajebistych gier.

 

A co z samolubnością w questach i regeneracją zmęczenia?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

Jak się regeneruje ten żółty pasek (to jest chyba zmęczenie) i dla czego niektórym postaciom nie ładuje się do końca i jak można to zmienić?

Jeśli na początku nie widziałem, że umiejętności są podzielone na powiedzmy tarcza/miecz, miecz dwuręczny, 2 miecze i na początku nie szedłem w konkretną umiejętność tylko dawałem wszystko jak leci, to bardzo spieprzyłem?

Gra jest czasem za trudna nawet na łatwym i po patchu? Czy gra jest trudna czy to ja jestem niedorozwinięty? ;-)

W questach (szczególnie pobocznych) bardziej opłaca się być miłosiernym samarytaninem czy wyrachowaną mendą? Bo zawsze byłem tym 1. ale jakoś nie widzę nawet najmniejszej korzyści z tego.

 

PS. Mnie jakoś gra nie porwała. Wszystko zajmuje cholernie długo a klimat moim zdaniem nie sączy się z monitora. Lubię w tą grę grać, ale nie ciągnie mnie do niej jak powiedzmy do gothica czy risena (przy którym mimo jego braków spędzałem po 10h dziennie ;-) )

Ja miałem pierwszego kompa w 2000 i miałem 10 lat a gdzieś za 1-2 lata po tym wpadlem na baldurs gate 2 + tron, a także diablo i też nie mogłem rozkminić tych gierek :lol2: więcej z tego było zabawy i zabijania czasu niż przechodzenia gry, tak naprawde najbardziej wciągnęły mnie diablo 2 i seria final fantasy (za sprawą starszego o 5 lat kolegi któremu jestem wdzięczny za zapoznanie z tymi gierkami :) , emulatory itd. :wink: (nie każdy może kojarzyć :wink:) co nie zmienia faktu że ta gra mi przypada do gustu ale też nie ma tego "porwania" w jej kierunku :wink: jak narazie jestem po zaklinaniu sztyletu przez jednego z krasnoludów :lol2: a sądze że mógłbym już być dalej..

 

btw. korzystacie z pomocy Stena, przedstawiciela Qunari??

 

zwędziliście coś fajnego (do tych którzy grają łotrzykami) :smoke: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak - Może masz jakąś "czynność" uruchomioną? Nie wiem, jak to jest u wojownika, bo gram magiem [potwierdzam, że dosyć łatwo się nim gra], ale np. jak włączę czar dodatkowe obrażenia od zimna dla mieczy, to mam go cały czas włączonego, tzn. że mam obniżony słupek many o ten czar a drużyna w tym czasie ciągle ma zaklęte miecze. Może też sobie coś w tym stylu włączyłeś i przez to regeneracja ci nie wraca. Albo może twoja postać jest ranna w taki sposób, że masz te statystyki obniżone. Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie było...

 

Z ciekawostek, jest flashowa gra Dragon Age: Journeys, której ukończenie daje nam dodatkowe przedmioty do Origins.

 

http://www.dragonagejourneys.com/

 

Jak dokładnie będzie to działało? Otóż każdy, kto zagra w Dragon Age Journeys będąc zalogowanym na swoim koncie EA, otrzyma możliwość zdobycia trzech unikatowych przedmiotów, które zostaną na tym koncie zapisane. A po zakupie i zainstalowaniu Dragon Age: Początek oraz zalogowaniu się poprzez to samo konto - przedmioty zostaną automatycznie przeniesione do inwentarza. Voilà! Te 3 dodatkowe gadżety zdobyć można zaliczając określone osiągnięcia, choć nie wiadomo na razie nic konkretnego ani na temat tych osiągnięć, ani odnośnie przedmiotów.

 

Dla graczy jest to dość ciekawy bonus, który urozmaici na pewno doświadczenia związane ze światem Dragon Age. Dobra jest przy tym informacja, iż w Dragon Age Journeys: The Deep Roads będzie można pograć całkowicie za darmo. Dla kolejnych dwóch części (oraz trybu multiplayer) przewidziano już nieco inne rozwiązanie, a mianowice mikrotransakcje.

 

Przejście pierwszego rozdziału, The Deep Roads, zajmuje ok. 2,5 godziny na najłatwiejszym stopniu trudności, warto więc chyba trochę się pobawić - nawet jeśli flashowe gry to 'nie to, co tygrysy lubią itd.'.

 

http://www.cdaction.pl/news-9468/dragon-ag...atek-wideo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...