Skocz do zawartości
Gość Wintereq

Allegro - co zrobić z tym fantem?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wintereq

Witam

 

Jestem dłużny Allegro za wystawianie przedmiotów 18 zł. W kwietniu dostałem list, że mam do 7 dni zapłacić tę kwotę, albo zacznie pracować ich firma windykacyjna - obecnie naliczyli mi 23.75 zł.

 

Mam takie pytanie, co mogą mi zrobić jeśli dajmy na to nie zapłacę?

Niby 23 zeta, ale po naliczeniu po wielu miesiącach ta kwota może drastycznie wzrosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w ustawe z dn. 14 lutego 2003 r. o udostepnianiu informacji gospodarczych, Dz. U. z 2003 r., Nr 50 poz. 424 (np. poprzez Internetowy System Informacji Prawnej, dostepny w dziale "Prawo" na stronie www.sejm.gov.pl ). Niby Allegro nie nalezy do jedengo z rodzajow podmiotow, ktore moga zglaszac konsumentow do biur informacji gospodarczej, ale moze cos przeoczylem... (art. 7)

 

Tyle ze biura jeszcze nie funkcjonuja, ostatnio badalem te kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też długo nie płaciłem, bo akurat tak wyszło, że nie miałem... było potrzebne na inne rzeczy!

 

Napisałem do tej firmy jaka jest sytuacja i żeby mi termin przesuneli o 2 tygodnie... i tak też się stało :)

 

Zapłaciłem i mam spokój...

gorzej z mandatami od kanarów! hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takich ludzi... wystawiać to by chcieli ale płacić to już nie... żałosne...

popieram !

jak zes chlopie wystawil to plac teraz prowizje i koszta ! badz odpowiedzialny, chyba ze do tego nie dorosles :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moment, moment,... oni przez miesiac naliczyli Ci 5,75 odsetek? A jakim prawem? Jest tam gdzies w regulaminie napisane o takich duzych odsetkach? Co to jest w ogole? 31% w skali miesiaca? To co oni w skali roku walna 383% ?? nie liczac tego, ze nastepnego miesiaca wala tez odsetki od odsetek juz naliczonych?? Jakies chore to jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moment, moment,... oni przez miesiac naliczyli Ci 5,75 odsetek? A jakim prawem? Jest tam gdzies w regulaminie napisane o takich duzych odsetkach? Co to jest w ogole? 31% w skali miesiaca? To co oni w skali roku walna 383% ?? nie liczac tego, ze nastepnego miesiaca wala tez odsetki od odsetek juz naliczonych?? Jakies chore to jest :/

w zyciu nie ma takich odsetek, kolega po prostu zapomnial pewnie wspomniec ze po drodze wystawil jakies aukcje i mu przybylo

ja mam saldo 11zl od prawie 2 miesiecy i nic sie nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że Allegro ma mocno wygórowane moim zdaniem ceny no bo sorry jak mam zapłacić 70zł za sprzedanie 6 przedmiotów o wartości około 1800zł (bez fajerwerków typu pogrubianie itp). Niestety allegro jak i telekomuna sa monopolistami i ja sobie psioczyć moge a używać praktycznie musze.

 

Płacić płace bo wyboru raczej nie mam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzacie sie na regulamin stawiany przez allegro to sie do niego dostosujcie a nie narzekajcie na wysokie opłaty itp. zgadzsz sie na regulamin to płać "ponoć jesteś osobą pełnoletnią" ... więc i "odpowiedzialna za swoje czyny" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzacie sie na regulamin stawiany przez allegro to sie do niego dostosujcie a nie narzekajcie na wysokie opłaty itp. zgadzsz sie na regulamin to płać "ponoć jesteś osobą pełnoletnią" ... więc i "odpowiedzialna za swoje czyny" ...

sie odezwal :/

 

"my to wiemy Kocie" jak to bylo w pieknym glupim polskim serialu, ale czas ponarzekac troszeczke, zeby zycie bylo pelniejsze... nie sadzisz? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat moja wypowiedz niebyła skierowana do osób które "narzekają" na wysokie opłaty ( chociaż one są wysokie dopiero wtedy jeżeli pomnozymy je przez ileś tam przedmiotów )...

 

a do osób które mają problem z płaceniem i się zastanawiają co to ta firma windykacyjna ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale przypomniały mi się kary wysyłane przez np. telekomunikację, że należy niezwłocznie opłacić rachunek na 0 zł + odsetki 3%, albo Poczta Polska której bardziej się opłaca zwrócić list z braku znaczka o nominale 5gr. Fakt, że każdy by tak robił gdyby firmy przymykały oko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba od mniej więcej 2-3 miechów na koncie -3 zł z groszami i jak narazie nie dostałem żadnego mejla żeby wpłacić kase i odsetki za te miechy mi terz nie rosną to nie wiem co u was jest

 

A jak sie rejstrowałem to sie liczyłem z tym że za wystawione aukcje trzeba będzie płacić i myśle że ty tak że to teraz PŁAĆ :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba od mniej więcej 2-3 miechów na koncie -3 zł z groszami i jak narazie nie dostałem żadnego mejla żeby wpłacić kase

z tego co pamietam prosza o wplate naleznosci dopiero od 10/15 zloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile to potrwa zanim mi odblokuja mozliwosc sprzedawania bo mialem dlug, nie placilem i mi zablokowali i w poniedzialek czy wtorek wyslalem im kase to ile to zajmie bo chce teraz cos sprzedac ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R

allegro to <span style="color:red;">[ciach!]</span>e s<span style="color:red;">[ciach!]</span>%$@%@ !!!! denerwuja mnie te ich glupie przepisy ale 2 tak duzego polskiego seriwsu niema wiec trzeba sie dostosowac do tych zje#@%! :) ja im place w miare na biezaco ale raz mi przyslali taki badziew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizje na Allegro są stanowczo za duże, ale tak bywa z monopolistami.

Gdyby jakiś inny serwis aukcyjny przyjął mnie z komentarzami, to może bym się przeniósł. Kiedyś była taka możliwość na aukcje24.

 

...a wracając do tematu:

postraszą, postraszą, ale tak naprawdę, to mogą Ci nagwizdać. Za mała kwota. Skończy się na blokadzie konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> s<span style="color:red;">[ciach!]</span>%$@%@ !!!! denerwuja mnie te ich glupie przepisy ale 2 tak duzego polskiego seriwsu niema wiec trzeba sie dostosowac do tych zje#@%! :) ja im place w miare na biezaco ale raz mi przyslali taki badziew :)

W sama dyche! To banda oszolomow jest, tak jak czytam niektore inne wypowiedzi to moga sobie tak pogadac bo sprzedaja chyba 2 rzeczy na miesiac a jak ktos robi transakcje w tysiacach dziennie to zrozumie kto tu kogo karmi i ze taka osoba musi na allegro miec na plusie wiecznie po 100 zlotych zeby ta banda nie blokowala mu nonstop konta to tak dla porownania jakbym np w tpsa czy idei nie mogl dzwonic bo nie wplacilem akonto i za kazdym razem kiedy wydzwonie stan konta to mi blokowano tel, a tu np w idei za zlotowke to dostane tel i jeszcze moge przez miesiac dzwonic wiec zlodziejstwo nie wszedzie panuje, we wszystkich firmach tego typu normalnie korzystasz z uslug i po miesiacu regulujesz naleznosci (np za telefon, abonamenty za komorki itd itp) i tylko u "szanownego" allegro plac od razu albo zjezdzaj bo oni traktuja wszystkich jednakowo - czyli jak smieci... (a dla kontrastowego przykladu w tpsa zdarzylo sie ze nie doszedl do mnie rachunek i caly miesiac nie zaplacilem ogromnej kwoty i nikt nie robil szumu nikt mnie nie odlaczal tylko w kolejnym miesiacu przyszly dwa rachunki sprawa zalatwiona jak przez cywilizowanych ludzi i minimalne odsetki a tu? prowizje kosmiczne kompletnie chore i wyssane z palca i nie uzasadnione kompletnie niczym, brak rzetelnosci i jakiejkolwiek obslugi) a to ze odblokowuja od razu po wplacie przelewu to pic na wode albo los szczescia... przelew maja a i tak zanim odblokowuja to im w cholere zajmuje, poprostu ktos musi na to wpasc a to ciezkie bo trzeba sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> do roboty, tez tak mialem minus kilkanascie zlotych zablokowano mi konto mimo iz dzien wczesniej zrobilem przelew i sam nie moglem nawet kupic przez caly tydzien! A jak kiedykolwiek potrzebowalem pomocy to chocbym nie wiem jak prosil to albo brak odpowiedzi albo wykrety ze oni nie wiedzą oni nie sa od tego itd itp, plac i zjezdzaj ich motto, handluje tam tyle lat i wycofuje sie stamtad na stale, nie jest to juz zadna korzysc tam sprzedawac ich regulamin i regulki sa smieszne, glupie i absurdalne a poprostu sprawi mi to przyjemnosc kiedy taki darmozjad nie zarobi.

 

...a wracając do tematu:  

postraszą, postraszą, ale tak naprawdę, to mogą Ci nagwizdać. Za mała kwota. Skończy się na blokadzie konta.

Dokladnie. Watpie czy sa w stanie udowodnic cokolwiek w takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...