Skocz do zawartości
sebasw

LCD - temat powraca, jakie na dzien dzisiejszy kupowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszedl nowy Samsung 710t. To jest nastepca 172x. Z wygladu sie rozni i ma lepsze parametry techniczne. 16.7 kolorow, 600 kontrast i 300 jasnosci. Ma takze pivoting i jest tanszy od 172x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko miedzy 19" a 20" jest okolo 10% roznicy w powierzchni ekranu.

Nie wiem kto Ci to policzyl bo chyba nie Ty.

to sobie policz: (1600x1200)/(1280x1024)=1.46

 

czyli na 20" będę miał o 46% więcej pixeli roboczych, a to wbrew pozorom BARDZO dużo

Myslalem, ze chodzi Ci o powierzchnie ekranu.

Na poczatku nie wspominales o tym, ze profesjonalnie sie zajmujesz grafika.

Ale jezeli juz to i tak sie dziwie, ze nie zczailes jakiegos profesjonalnego CRT. 21" o rozdz. powyzej 1600x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, zajmuję się amatorsko, ale przydało by się te 46%, to strasznie dużo nowego miejsca 8O można otworzyć kilka aplikacji obok siebie zamast jedno na drugim :D

a z CRT pożegnałem się raz na zawsze, raz że oczy i promieniowanie (może i małe, ale LCD ma 0 - ZERO) no i CRT nie wejdzie mi na biurko, a LCDek wisi sobie na ścianie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze gdzie temat LCDvsCRT pojawia sie nieprawdziwy mit bolacych oczu.

Rozumiem monitory sprzed lat, bez filtrow, itp. ale bez przesady.

Mam CRT od 10 lat, w pracy siedze 9h dziennie + reszta dnia w domu rowniez przed CRT. W sumie okolo 15-16h dziennie przed CRT siedze i jakos mnie oczy nie bola.

Ciekawe, mnie przed LCD nie bola ani oczy zni głowa a przed moim ciagle CRT (kiepskim, to fakt..) 8h pracy to masakra dla oczu i bol gloway jak na ciezkim kacu. Wcale mi sie nie usmiecha kupowanie monitora za 2500zl - jestem normalny i szanuje zawartosc swego portfela - ale jezeli dobry CRT kosztuje 1800zl (19" od iiyamy) a LCD 2500zl to moge troche dozbierac, jakos to przezyje. Oczy ma sie tylko raz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl nowy Samsung 710t. To jest nastepca 172x. Z wygladu sie rozni i ma lepsze parametry techniczne. 16.7 kolorow, 600 kontrast i 300 jasnosci. Ma takze pivoting i jest tanszy od 172x.

Właśnie zamierzam w najbliższych dniach zakup takiego minitora i narazie chciałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 172x. Czy ten 710t jest już w jakimś sklepie w polsce :?: co to jest pivoting :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tym monitorku??

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13298

mozna go uznać jako kompromis Monitora do gier zarówno jak i do filmów??

niby TN + ale ma wysokie kąty jak na tą matryce

miał ktoś styczność z tym monitorem? chodzi mi czy widać tą tech. Ultra Bright

poza tym monitorem mam na oku

Sony HX73

Hercules ProphetView 920 Pro DVI( moze uda mi sie go spwdizc z niemiec)

iiyama ProLite E431S-B czarny

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14978( niekawe co to za wynalazek.. ale pewnie do filmów opada)

 

doradcie coś. zblizają sie swieta i być moze bede musiał wybrać monitor LCD a jestem w totalnej rosypce i niewiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o rade dotyczaca zakupu LCD.

Chce sie zmiescic w mozliwie najnizszej cenie.

Monitor musi miec mozliwosc podlaczenia dwoch zrodel obrazu (moze byc z DVI i D-SUB) i miec funkcje tak aby latwo i szybko moznabylo przelaczac sie miedzy dwoma komputerkami, podpietymi do niego. Jesli ktos wie jak to jest rozwiazane w roznych monitorkach prosze o sugestie.

 

Przekatna 17 cali.

 

Nie mam jakis wysrubowanych wymagan co do gier/filmow itd, ma sie na nim przyjemnie pracowac w okienkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o rade dotyczaca zakupu LCD.

Chce sie zmiescic w mozliwie najnizszej cenie.

Monitor musi miec mozliwosc podlaczenia dwoch zrodel obrazu (moze byc z DVI i D-SUB) i miec funkcje tak aby latwo i szybko moznabylo przelaczac sie miedzy dwoma komputerkami, podpietymi do niego. Jesli ktos wie jak to jest rozwiazane w roznych monitorkach prosze o sugestie.

 

Przekatna 17 cali.

 

Nie mam jakis wysrubowanych wymagan co do gier/filmow itd, ma sie na nim przyjemnie pracowac w okienkach :)

np. sony hx73 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamierzam kupić LCD. Interesuję się modelami z wbudowanym tunerem tv. Panel wykorzystywał bym do prac biurowych, gier, filmów dvix i TV.

 

Znalazłem model Samsunga http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15044.

 

matryca 12 ms

kontrast 600:1

jasność 300 cd/m²

 

Pozatym nie ma DVI :? . Czy wogóle wrto ładowac się w LCD z TV. Widział ktoś jak to działa w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar w styczniu lub pod koniec grudnia kupić monitor LCD.

Chciałbym zeby cena monitora nie przekraczała raczej 2200zł. Monitor ma mi służyć raczej do filmów, gier i przegladania internetu. Od kilku lat siedze na starym Philips 105S 15" CRT i przy roździalce 1024x768 to mi wzrok wysiada. Nigdy nie miałem stycznosci z monitorem LCD więc tak naprawde to nie wiele o nich wiem w praktyce. Wiem ze monitory LCD mają jakies smurzenie co przeszkadz w granie i ogladanie filmow, wiec zalezy mi na tym aby było one jak najmniejsze Smile

 

Pytałem się kolegów, sprzedawców i zastanawiam się między tymi monitorami:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_9777.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12096.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12023.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13635.html

 

Pomóżcie mi jaki mam monitor kupić, bo jak dla mnie to jest duzy wydatek i chce wybrac jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi facet w komputerowym ploecił i to bardzo samsunga nawet mi pokazał działającego 710N z pivotem były w nim bardzo ładne kolorki i zero smużenia w filmie z bardzo szybkimi ruchami. A dotego powiedział kilka innych rzeczy. A mianowicie, że LG to ma gorsze matryce a sony to droga zabawka za droga i serwis do d...

 

A co myślicie o 19" Belinea 101920 silver-black lub 19" Belinea 101910c :?: bo ja sam musze pujść w środe na zakupy. Warte to zakupu. Najlepiej niech się wypowie o tym ktoś kto z tym pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga 710T i widoczne jest w w nim smużenie czcionki przy przesuwaniu czy przewijaniu okienka, czy tak jest w każdym lcd?

 

Napisałem o tym do Roszcz, recenzenta tego monitora w mva.pl i dostalem odpowiedź:

 

Wynika to z nienajlepszych czasow reakcji przy przejsciach czern-biel,

i raczej nie mozna nic na to poradzic. Dotyczy to w wiekszym lub

mniejszym stopniu wszystkich monitorow LCD, i trzeba sie raczej do

tego przyzwyczaic... (moze wylaczyc pokazywanie zawartosci podczas

przenoszenia, lub zrezygnowac z plynnego przewijania).

 

Co sądzicie o tym efekcie smużenia czcionki bo mi się cięzko do tego przyzwyczaić, może moje matryca jakaś trafiona?

 

btw założylem cały topic o tym "Samsung 710T - problem?"

 

bardzo chciałbym uslyżeć co sądzą o tym inny użytkownicy lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero załapałem, w czym problem. Jeśli ci przeszkadza smużenie przy płynnym przewijaniu ekrany to kożystaj z rolki myszki i ustaw skok co 3 linie :). A tak na marginesie całkiem fajny ten samsung. U mnie jest odpowiedź matrycy 14ms, ciekawe czy jest duża różnica w/w 12ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pytanie do osób które używają LCD 17"

 

jak sobie radzicie z malutkimi czcionkami w tej dużej rozdzielczości? czy jest jakiś sposób żeby napisy były wystarczająco duże i czytelne?

chciałabym sobie sprawić ten sympatyczny monitorek ale brak możliwości zmiany rozdzielczości (przy zachowaniu dobrej jakości obrazu) niestety mnie zniechęca :( nie chciałabym żeby komfort pracy okazał się gorszy niż na moim małym CRT

 

jak Wy sobie z tym radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pytanie do osób które używają LCD 17"

 

jak sobie radzicie z malutkimi czcionkami w tej dużej rozdzielczości? czy jest jakiś sposób żeby napisy były wystarczająco duże i czytelne?

chciałabym sobie sprawić ten sympatyczny monitorek ale brak możliwości zmiany rozdzielczości (przy zachowaniu dobrej jakości obrazu) niestety mnie zniechęca :( nie chciałabym żeby komfort pracy okazał się gorszy niż na moim małym CRT

 

jak Wy sobie z tym radzicie?witam

 

pytanie do osób które używają LCD 17"

 

jak sobie radzicie z malutkimi czcionkami w tej dużej rozdzielczości? czy jest jakiś sposób żeby napisy były wystarczająco duże i czytelne?

chciałabym sobie sprawić ten sympatyczny monitorek ale brak możliwości zmiany rozdzielczości (przy zachowaniu dobrej jakości obrazu) niestety mnie zniechęca :( nie chciałabym żeby komfort pracy okazał się gorszy niż na moim małym CRT

 

jak Wy sobie z tym radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obca czcionke można sobie ustawić większą i nie ma z tym problemu, przy 1280x1024 zmiana nie jest potrzebna wszystko widać super (tesh zalezy jak sie daleko siedzi od monitora).

 

LoMax72 linki do testów Samsunga 710T:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...ponse-8_15.html

http://graphics.tomshardware.com/display/2.../17_lcd-20.html

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=203

 

Cytat z mva.pl:

"Monitor możecie kupić w Sirius.pl w cenie 1.733 zł. W zestawie brak kabla DVI co podraża naszą inwestycję o 100 zł. "

 

Ja monitor kupilem na WGE w TECH-COM (firma ma siedzibe na ul. Grzybowskiej), stanowisko obok stadionu. Za 1640 zł z kablem DVI w komplecie oraz 36 miesięczną gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem niedawno kupilem EIZO L568. Po podlaczeniu zaskoczyl mnie. Jakoscia wyswietlanego obrazu:) Do gier nie nadaje sie zupelnie, smugi, do filmow jak najbardziej, do grafiki nie mam pojecia:)

5 predefiniowanych trybow praktycznie wystarcza jesli chodzi o zastosowania domowe. W moim egzemplarzu bez martwych pikseli. W MM na raty bez odsetek 2199zl. Drogo, ale na co najmniej 5lat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem przedwczoraj iiyame 435S powiem jedno zajedwabisty ten monitorek. ktos polecal mi wczesniej sony hx73 i ma sie on slabo do tego co kupilem. 10ms, smuzenia nie zauwazylem ani w grach ani w filmach ani w demkach. obraz statyczny jest ostry jak zyletka, kolory odwzorowane chyba najlepiej ze wszystkich lcdekow jakie ogladalem, a nalazilem sie przy trzy dni i naogladalem monitorow - w jednym sklepie juz zaczeli na mnie klac jak chcialem zeby mi podlaczali kolejne monitorki za gablotki :P (arest ehehe). kolory bardzo dobrze odwzorowane i soczyste, choc to zalezy od dobrego ustawienia :). Dwa wejscia - dla mnie najwazniejsza sprawa, bezproblemowa praca na dwoch kompach z jednego monitorka.

Jesli mialbym komus polecac 17" to niech sie przyjrzy tej iiyamie jesli ma taka mozliwosc, teraz polecam, a jeszcze pare dni temu szukalem porad :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh mnie tez nurtuje to pytanie :)

spedziłem ostatnio juz kilka bezsennych nocy na porównaniach monitora ktory by mi pasił.

Chodzi mi o LCD 17` tak za 1600-1800.

I mam teraz 2 faworytów i niemały dylemat. Samsung 710T, parametry niby lepsze, tylko niepokoi mnie bardzo kwestia "zdechlaków"u Samsunga.

A drugo to oczywiście Iiyama Pro Lite E431s-B ( fajnie ze czarny), parametry nieco gorsze, ale za to serwis jak mażenie, no i Iiyama :)

 

I prośba. Co wybrać ??? Jakie macie pomysły ? ewentualnie jeszcze jacyś kandydaci, ale głównie stawiam na te 2, HELP !!

 

update :

jakby co to linki : Iiyama : http://sklep.benchmark.pl/pelny_8927.html

Samsung : http://sklep.benchmark.pl/pelny_13635.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem niedawno kupilem EIZO L568. Po podlaczeniu zaskoczyl mnie. Jakoscia wyswietlanego obrazu:) Do gier nie nadaje sie zupelnie, smugi, do filmow jak najbardziej, do grafiki nie mam pojecia:)

5 predefiniowanych trybow praktycznie wystarcza jesli chodzi o zastosowania domowe. W moim egzemplarzu bez martwych pikseli. W MM na raty bez odsetek 2199zl. Drogo, ale na co najmniej 5lat:)

czas reakcji matrycy 25 ms i to go właśnie eliminuje z gier.

 

Mam takie pytanko: mój LCD jak najbardziej mi pasuje. tylko jak oglądam filmy, lub jest czarny ekran wzdłuż krawędzi pionowych i poziomych nie jest czarny, tylko jakiś taki rozjaśniony. Czy to jest normalne czy lecieć go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema to teraz parę moich pytanek :)

Czy się opłaca w ogóle kupować LCD cel: Gry, Filmy, Praca przy kompie itd. Czyli krótko mówiąc do wszystkiego :P Czy ta różnica w kolorach jest mocno widoczna :?: (bo LCD to chyba mają do ok.16mln, a nie 32), czy te inne (od nominalnej) rozdzielczości mocno przeszkadzają, np. jakbym chciał pograć w stare gry :?: Na ile lat starczy taki monitor :?:

No i na koniec proste pytanko: co byście polecali za ok. 2500zł, chyba jakaś 17 byłaby najlepsza :)

Z góry dzięki i Pozdrawiam :!:

 

PS. Sorki że Wam tak truje, ale kompletnie nie jestem w temacie a muszę sobie coś wybrać :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...