Skocz do zawartości
sebasw

LCD - temat powraca, jakie na dzien dzisiejszy kupowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

za 2500 to 17 fajna bedzie, ale jak nie tylko gry ale tez praca na kompie  to ja sie zastanawiam nad 19'' (ale to zmuzenie trzeba bedzie zaakceptować bo 25 ms)

czy ja wiem...

mam Samsunga 193T (25 ms) i nie ma smużenia,tylko np w Quake3 jak sie odwracasz to spada ostrość. Ja się przyzwyczaiłem po 10 minutach. Za to na tej matrycy (PVA) masz ładniejsze kolorki i kąty widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem niedawno kupilem EIZO L568. Po podlaczeniu zaskoczyl mnie. Jakoscia wyswietlanego obrazu:) Do gier nie nadaje sie zupelnie, smugi, do filmow jak najbardziej, do grafiki nie mam pojecia:)

5 predefiniowanych trybow praktycznie wystarcza jesli chodzi o zastosowania domowe. W moim egzemplarzu bez martwych pikseli. W MM na raty bez odsetek 2199zl. Drogo, ale na co najmniej 5lat:)

Ja od kilku dni mam Eizo L578 - powiem krotko: REWELACJA :!:

Obawialem sie nieco smuzenia, ale takiego czegos nie ma (DVD, NFS:U2, HL2), ostrosc jak zyleta, strojenie na wszelkie sposoby (choc podlaczajac przez DVI 3/4 ustawien "robi sie samo" :) )

Z pelnym przekonaniem moge polecic ten monitorek, badz jego 19" brata :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni mam Eizo L578 - powiem krotko: REWELACJA  :!:  

Obawialem sie nieco smuzenia, ale takiego czegos nie ma (DVD, NFS:U2, HL2), ostrosc jak zyleta, strojenie na wszelkie sposoby (choc podlaczajac przez DVI 3/4 ustawien "robi sie samo" :) )

Z pelnym przekonaniem moge polecic ten monitorek, badz jego 19" brata  :idea:

Miałem to samo,strasznie się czaiłem żeby nie zrobić błędu kupując monitor który nie nada się do grania,bo czasem lubie w coś pyknąć,a niektórzy pisali że 25 ms to tragedia,inni że daje radę. Ostatecznie stwierdzam że daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni mam Eizo L578 - powiem krotko: REWELACJA  :!:  

Obawialem sie nieco smuzenia, ale takiego czegos nie ma (DVD, NFS:U2, HL2), ostrosc jak zyleta, strojenie na wszelkie sposoby (choc podlaczajac przez DVI 3/4 ustawien "robi sie samo" :) )

Z pelnym przekonaniem moge polecic ten monitorek, badz jego 19" brata  :idea:

Miałem to samo,strasznie się czaiłem żeby nie zrobić błędu kupując monitor który nie nada się do grania,bo czasem lubie w coś pyknąć,a niektórzy pisali że 25 ms to tragedia,inni że daje radę. Ostatecznie stwierdzam że daje rade :)

Eizo L578 ma 16ms + kilka nowych technik usprawniajacych wyswietlanie obrazu i jak na moje potrzeby w zupelnosci mi one wystarczaja... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko coś mi do tego Eizo L578 nie pasuje i nie chodzi tu tylko o cenę ;)

Gdzieś czytałem, żeby zwracać uwagę na to czy LCD ma TCO 03, a jakoś nie widzę tego mimo, iż jest to chyba "swieży" produkt, drugie co to czy ta jasność jest dobra (250 cd/m²), bo widziałem monitorki o większej wartości :?: Sorki że tak się pytam ale kompletnie się nie znam na LCD a do piątku muszę coś wybrać... (prezent na gwiazdke :P )

A po trzecie, tak więc co byście polecali za ok.2500zł :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko coś mi do tego Eizo L578 nie pasuje i nie chodzi tu tylko o cenę ;)

Gdzieś czytałem, żeby zwracać uwagę na to czy LCD ma TCO 03, a jakoś nie widzę tego mimo, iż jest to chyba "swieży" produkt, drugie co to czy ta jasność jest dobra (250 cd/m²), bo widziałem monitorki o większej wartości :?: Sorki że tak się pytam ale kompletnie się nie znam na LCD a do piątku muszę coś wybrać... (prezent na gwiazdke :P )

A po trzecie, tak więc co byście polecali za ok.2500zł :?: :D

U mnie 250 cd/m2 i ustawiam jasność na 20% i kontrast na 55%,bo inaczej jest masakra (bardzo silne światło) i można potem wyglądać jak Lepper po solarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, brać tego lg 1730B czy nie :?

potestował ktoś dłużej, bo nie wiem czy mam sobie go brać na testy do domu, czy nie ma sensu. Na pierwszy i drugi rzut oka :lol: spisuje się fajnie, ale nie wiem jak na trzeci i czwarty... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, brać tego lg 1730B czy nie :?

potestował ktoś dłużej, bo nie wiem czy mam sobie go brać na testy do domu, czy nie ma sensu. Na pierwszy i drugi rzut oka :lol: spisuje się fajnie, ale nie wiem jak na trzeci i czwarty... :lol:

Generalnie moje zdanie jest takie,że najgorszy (ale bez przesady,nie taki sprzed 2 lat) panel bedzie i tak o niebo lepszy od każdego CRT. Przede wszystkim jeżeli chodzi np o ostrość obrazu,a w szczególości czcionek. Jak pierwszy raz włączyłem swojego LCD i zobaczyłem jakąś stronę www z małą czcionką, to musiałem przyklęknąć :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam NEC1701 17" 16ms itd...

Mam ten model od ponad roku i również mogę polecić, ale uwaga!

Doskonale spisuje się w grach, przesuwanie tekstu na stronach, nie widac smużenia, natomiast w wyświetlaniu zdjęć, filmów to nie jest to co misie lubią najbardziej :) Widać że brakuje mu kolorków, czyli 6 bitow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym monitorze.

 

Belinea 101735B

Matryca TN/AU

plamka 0.264 mm

Czas reakcji 13 ms

Kontrast 500:1

Kąty widzenia 150 / 135

Odświeżanie poziome 30 - 80 KHz

Odświeżanie pionowe 56 - 76 Hz

D-Sub, DVI

 

Cena 1345.00

 

Będzie się nadawał do gier typu fpp nfsu2 itp, filmów i standartowych zastosowań.

Myslę właśnie taki kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi polecic Belinee 17" 101735B, bo moge wydac do 1300 zl i ten monitorek jest wlasnie w tej gornej granicy. Czy moze ktos ma lepszy pomysl! Prosze o jakies wskazowki! Z gory dziekuje!

 

 

Pozdrawiam Tony! :twisted:

 

UPDATE

Nie zauwazylem posta wyzej ale i tak moj jest trohce inny no i pozatym bedize jedna odpowiedz dla dwoch ;)

 

 

A tak przy okazji to Buck Tuddrussel u nas w Krk ceny nizsze :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj coś ciekawego więc postanowiłem się podzielić. Mianowicie rozchodzi się o monitorek LCD 19'' Actina LS 930N-B. Wiele osób dzisiaj nie wie co wybrać bo wszystko jest takie same ale jednak różne. Oglądając go byłem w szoku. Kąty widzenia ma naprawde najlepsze jakie do tej pory widziałem wśród monitorów do 1300zł. Chyba prawdziwe 170/170. Dwa głośniczki 2x1W wystarczą do windowsowych dźwięków :wink: Jasność 250cd/m2. Rodzielczość standardowa jak dla monitorków czyli 1280x1024. Przyglądając się bliżej nie zauważyłem ani jednej lampy podświetlającej matrycę, która by była widoczna. Wielu użytkowników low-endowych monitorów narzeka na widoczne podświetlenie. Tutaj tego nie ma!!! Złącza DVI jak i D-Sub no i oczywiście Line-In do głośników. Zasilacz nie jest wbudowany w monitor przez co jest on nieco cieńszy. Ma to swoje zalety i wady :wink: Stojaczek też całkiem miły. Minimalna regulacja góra/dół. Za to spora możliwość odchylania do przodu i do tyłu. Akurat był zapuszczony 3Dmark 2001. Smużenia żadnego. Czas reakcji matrycy pomimo 25ms wogóle niezauważalny. OSD niestety nie w języku polskim ale kto sobie nie da rady z czymś takim jak "Contrast" czy też przyciskiem słoneczka :) Przyciski umiejscowione w wygodny sposób. Łatwo współpracują. Gwarancja na 3 lata. No i przede wszystkim cena :D 1199zł w sklepie w moim mieście. Jak dla mnie takie parametry za taką cenę to bomba. Próbowałem sie dowiedzieć o tym monitorku czegoś więcej ale nawet na google nie ma go dużo :unsure: Albo co dopiero wszedł do sklepów albo jest już taki stary :wink: Jednak wydaje mi się że to pierwsze. Materiały użyte bardzo ładnie się prezentują. Nie ma mowy o jakichkolwiek odblaskach obudowy w słoneczne dni (jakie słoneczne dni - przecież my mieszkamy w Polsce :-P ).

To po dłuższej krótce by było tyle. Takie tam moje spostrzeżenia... Może się komuś przydadzą i pomogą w decyzji :)

 

Link do fotki i króciutkiego opisu danych technicznych:

http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=4678&IDP=55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie kolega chce sobie kupic monitor LCD panorame 20" . Ostatnio znalezlismy taki model czy ktos moze taki monitorek posiada moze zdac swoja relacje na jego temat ? ewentualnie jakies testyiopinie o tej firmie, modelu . Dziekuje z gory za pomoc.

BenQ 20 FP202W

BenQ FP202W zdjęcie

 

Link do specyfikacji technicznej producenta:

Specyfikacja techniczna

 

Dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również zastanawiam się nad panoramą. Początkowo planowałem zakup 19", ale po dłuższym namysle stwierdzam, że do pracy znakomicie przyda się monitorek panoramiczny lub taki, na któym daje się uzyskać wysokie rozdzielczości - dopiero teraz doceniam o ile wygodniej pracuje się np. na laptopie 15,4" niż zwykłej 15".

 

Moje typy to:

 

20.1" Belinea 102035W - LINK

20" Belinea 102005 - LINK

20" Philips 200P - LINK

 

Co sądzicie o tych monitorkach? Czy Belinea to porządna firma czy lepiej jednak ostatecznie zdecydować się na np. iiyama 19"?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i porady.

 

Jeśli żaden z powyższych nie jest rewelacyjny w stosunku do ceny, jaką trzeba za niego zapłacić, to z 19" w oko wpadły mi takie:

 

19" iiyama ProLite E480S-W

19" iiyama Pro-Lite X486S

19" Samsung SyncMaster 970P

 

Wybór szeroki.... Preferowana pierwsza trójka, zwłaszcza Belinea 102035W. Czy to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. krotka pilka. Wysiadl mi monitor. Nie mam kasy. Chce kupic takiego LCD... max ale to juz naprawde maximum co moge dac to 1000zł.

 

http://www.allegro.pl/item89943947_iiyama_...owy_899_zl.html - oplaca sie??

 

Pomozcie bo jutro musze cos kupic ;/ Jak nie ten to wezme pierwszy lepszy na ktory mnie stac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...