Skocz do zawartości
sebasw

LCD - temat powraca, jakie na dzien dzisiejszy kupowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie !

 

znow rozstrzasam temat, bo technika idzie naprzod :)

 

JAKA 17-STKE LCD KUPIC ?

 

wielkosc 17 cali

 

cel: gry (glownie fpp), FILMY, biuro, internet itp.

 

cena : jak najlepsza, ale w sumie chyba warto sie bardziej wykosztowac i kupic lepszy.

 

Co polecacie Panowie i Panie i dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze go:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9327

 

super, po prostu piekny i te parametry....

 

jednak 2900 zl to ogromna suma :(

 

czy jest jakas szansa, ze przez najblizsze pol roku bedzie jakis spadek cen, istotny ?

Niestety ale jak chcesz miec dobrego LCD do gier to musisz wydac troche kasy.

Lepiej wylozyc wiecej kasy ale dobrze je ulokowac zeby potem nie psioczyc ze sie bubel kupilo.

 

Duzego spadku cen sie nie spodziewaj chyba ze wyjdzie jakas nowa technologia wytwarzania matryc bez wypalonych pixeli i fabryki rusza na 150%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dawno mnie tu nie bylo :) Chyba z 3 miesiace :P

 

Tez sie dolaczam do pytania ... z tym, ze ja bede miec do wydania maksymalnie 1800-2000 zl :/

 

Zastanawialem sie nad LG 1720B ... co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dawno mnie tu nie bylo :) Chyba z 3 miesiace :P

 

Tez sie dolaczam do pytania ... z tym, ze ja bede miec do wydania maksymalnie 1800-2000 zl :/

 

Zastanawialem sie nad LG 1720B ... co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad ViewSonic 171b kosztuje 2400. Parametry 16 ms kontrast 500:1 pivot dvi-d, piekny wyglad itd. Co myslicie o nim ?  

P.S.

Mam do wydania gora 2500 zl

Sam chcialem kupic ten monitor, ze wzgledu na polaczenie 16 ms i pivota (duzo pisze w Wordzie, wiec pivot mila rzecz), ale akurat w styczniu, gdy dokonywalem inwestycji, ten model byl slabo dostepny. Jednak wyczytalem wtedy o nim wiele dobrego, polecal mi tez go bardzo kolega ze Stanow, gdzie monitory tej firmy sa duzo bardziej popularne, niz w Polsce.

 

Ostatecznie zdecydowalem sie na iiyame E431S-B (bez pivota niestety...) i jestem bardzo zadowolony, jak juz parokrotnie pisalem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić monitorki LCD Iiyama 17" ProLite E430

 

17" Iiyama ProLite E430-W obudowa biała

17" Iiyama ProLite E430-S obudowa srebna

17" Iiyama ProLite E430-B obudowa czarna

 

kilka osób z forum posiada ten LCD i wiem, że bardzo go ceni!

Zgadza się. A nie są wcale takie drogie te monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą dyskusję to się dowiesz jak elektronika może schrzanić moniotor. Nie sugeruj się nazwą topicu bo jest on o droższych LCDkach.http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=72531

Ja nastomiast przeczytalem na stronach zagranicznych wile dobrych opini na temat Viewsonica 171b. Tak jak mowil juz ktos w tym topic ta firma jest mmniej znana w Polsce. Iiyama natomiast jest bardzo popularna dlatego tez wiecej osob ja ma i wiecej osob przkonuje innych do jej zakupu. Moim zdaniem ten Viewsonic bylby lepszy od tej Iiyamy ale to tylko moje zdanko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tej iiymie ? (wer. biala jest 150 zl tansza, wiec cena juz jest spoczko)http://www.in4.pl/sklep.htm?kat=13&pno=855?

Przecież napisałem kilka postów wcześniej że to b. dobry monitor. Jest to Iiyama E430 z DVI i głośniczkami. Bardzo ładny obraz według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ! sorki, myslalem, ze 430 to inny model, a z tego co piszesz to wlasciwie jest to samo ? no ,ale 300 zl za DVI, warto ?

 

do tego 431 ma 16 ms, a 430 az !!!! 25 ms

Matryce mają tą samą. Różnią się tylko tym co napisałem. Sprawdź sobie parametry na http://www.iiyama.pl/ bo sklepy podają błędne dane i się przekonasz że oba to 16ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ! sorki, myslalem, ze 430 to inny model, a z tego co piszesz to wlasciwie jest to samo ? no ,ale 300 zl za DVI, warto ?

do tego 431 ma 16 ms, a 430 az !!!! 25 ms

słuchaj to są te same matryce i nigdy w życiu 430 nie ma 25ms! Przecież podałem ci linki do danych technicznych i cenny poglądowej a ty z takim kwiatkiem :wink: dobra ja też się nieraz myle.

słuchaj co do tych iiyam to kiedyś jak była rozmowa o lcd to dużo osób zachwalało, że bardzo dobrze oddają kolory i gry na nich świetnie wyglądają... Są jeszcze dobre LCD Sony ale za dużo kosztują! Może Viewsonic lub Samsung? Spisz sobie na kartke jakie monitorki rozpatrujesz udaj się do kilku sklepów i zobacz jak się sprawują w rzeczywistości. To jest najlepszy sposób na dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci / Wam, ze wybor dobrego LCD to strasznie trudna sprawa, zwlaszcza jak to jets pierwszy LCD w zyciu :)

do tego ciazy nademna widmo paneli z 12 ms i majacych sie pojawic z 10ms. Nie chce kupic panela, a pozniej pluc sobie w brode, ze gdybym poczekal, miesiac dwa to bym kupil 10 ms, za nie wiele drozej.

z tym iiyama 430 to faktycznie, 25 ms tylko w sklepach pisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...