Skocz do zawartości
pawlakb

dzwiek sie spapral

Rekomendowane odpowiedzi

witam. wiec tak.

mam plyte glowna asusa a7n8x 2.0 i zintegrowany z nia dzwiek.

(ten sam problem wystepuje po wlozeniu sb 4.1 i wylaczniu zintegrowanej karty)

 

od jakiegos czasu slychac buczenie w glosnikach. to buczenie to tak jakby jakies zwarcie bylo, albo za duze napiecie. ale noramlnie wszystko slychac tylko jest to zagluszane przez to buczenie (calkiem glosne)

 

wszystko idzie przez wzmacniacz i dopiero na kolumny. na normalnych komputerowych dziala dobrze. wszystko chodzilo w ten sposob przez ponad rok i bylo ok, ale po remoncie w chacie i reinstalu wina z Xp na Xp cos sie spapralo.

 

wydaje mi sie ze musze gdzies (nie wiem gdzie??) zmniejszyc napiecie (tylko czego??) zeby nie dochodzilo do zwarcia.

 

wszystko bylo testowane na dwoch roznych wzmacniaczach, dwoch roznych kolumnach, i dwoch roznych kablach i jest to samo.

 

a w serwisie sprawdzali tylko na komputerowych glosnikach i nic nie wskazalo i mi kompa oddali nic nie kombinujac

 

licze na wasza pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mialem ten sam problem - tez komp podlaczony do wiezyczki. Zauwazylem, ze takie cus tylko na xp ma miejsce. Ostatnio pomoglo przeinstalowanie sterow do karty muzycznej. Wczoraj odpalam kompa i znow to samo ale nie mialem zdrowia do tego, dzis sie bede z tym bawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po prostu wzmacniacz zaczyna się wzbudzać. Spróbuj podłączyć zasilanie do wzmacniacza z innego gniazdka (zmień fazę zasilania). Moim zdaniem nawala coś właśnie w instalacji elektrycznej (miałeś remont przecież), a nie w sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem gniazdka i nic.

opisze pewna rzecz ktora odkrylem. zamiast kompa do wzmacniacza podlaczylem zwyklego bumboxa tym samym kablem co buczy na kompie. na najwyzszym syngale na bumboxe i 3/4 mocy wzmacniacza nawet szumu nie slychac. normalnie na takich obrotach przy podlaczeniu do kompa buczenie rozwalilo by mi bebrane basowa.

 

a teraz ciekawostka. zwykle dupne glosniki komputerowe dzialaja dobrze, podobnie sluchawki (z regulacja) podpiete pod to samo wyjscie.

 

licze na was

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz wejscie z wieży zdup***. Podczas remontu sie obilo albo cuś... Jesli dziala na sluchawkach i na normalnych glosnikach to chyba problem w wiezy a nie w kompie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 2 różne wzmacniacze ci buczą? Bo ja już nie nadążam. A w ogóle jak dokładnie idzie ci dźwięk z kompa:

Tylko przez wzmacniacz, czy jeszcze przez coś i dopiero na wzmacniacz?

Drugie pytanie:

Czy używasz programowego chłodzenia procka( coś w stylu cpuidle)?

I tak podejrzewam że to wina instalacji. Wszystkie elementy podłanczane w torze dżwiękowym powinny być zasilane z tej samej fazy i prawidłowo uziemione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...