Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

--------------Aktualizacja (30.12.2007)---------------

 

-------------------------------MINI FAQ (autor: Dymy) ----------------------------------------

 

oficjalna strona - http://www.thewitcher.com

 

dostępne poprawki - http://www.thewitcher.com/registration/pl/www/patch.html

 

Grę najlepiej instalować w trybie czystego bootowania! (patrz pkt II niżej podanej procedury) lub z wyłączeniem aplikacji rezydentnych oraz zbędnych usług i procesów (ze szczególnym wskazaniem na programy antywirusowe).

 

Dostępne patche instalujemy najlepiej zaraz po instalacji samej gry (przed rozpoczęciem zabawy)

 

Przed instalacją pod Vistą 32 warto zainstalować poprawkę http://support.microsoft.com/kb/940105

 

Inny sugerowane poprawki:

 

http://support.microsoft.com/kb/938194

http://support.microsoft.com/kb/938979

(pod Vistą się nie odpalają więc sądzę że pod XP)

 

 

Inne porady:

 

 

* Nie używaj zapisów z wersji demo bo powodują błędy.

 

* Najlepiej mieć zainstalowane wszystkie krytyczne łatki do Visty z Microsoftu (naprawdę wszystkie). W wypadku XP również porządane są wszystkie dostępne aktualizacje.

 

* wyłącz wszystkie programy antywirusowe i antywłamamiowe, które chodzą non stop,

 

* dopiero teraz zainstaluj Wieśka - jeżeli już masz zainstalowanego to usuń i zainstaluj jeszcze raz (zapisane stany gry zostaną nie ruszone:),

 

* pod Vistą uruchom plik instalatora w trybie administratora

 

* graj przy wyłączonym programie antywirusowym, albo dodaj grę do listy programów nieskanowanych

 

* W przypadku problemów z wyświetlaniem grafiki (spadki FPS i dziwne błędy) najlepiej w opcjach gry (zaawansowane) wyłączyć rozmycie tła.

 

* W przypadku błędów w wyświetlaniu grafiki (np.tekstur) warto spróbować wyłączyć funlcję wygładzania krawędzi AA.

 

* Gra prezentuje się zdecydowanie lepiej w rozdzielczościach wyższych niż 1024x768.

 

* W przypadku problemów z weryfikacją płyty DVD w napędzie należy upewnić się czy w posiadanym komputerze nie ma programów tworzących napędy wirtualne, czy ukrywające te napędy. Jeśli takie programy są zainstalowane należy je wyłączyć i odinstalować.

 

Jeśli problem będzie występował dalej pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki do płyty głównej oraz firmware dla napędu DVD, możesz także spróbować zmienić tryb odczytu z "DMA" na "tylko PIO".

 

Ewentualnie można zainstalować grę z dysku twardego wg pktu III poniższej procedury.

 

 

 

Instalacja:

 

 

I. Opróżnij foldery z plikami tymczasowymi

 

Przejdź do katalogów wypisanych poniżej i usuń całą zawartość tych folderów:

C:\Windows\Temp

C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne*\Temp

 

Katalog Ustawienia lokalne jest folderem ukrytym. Aby włączyć wyświetlanie ukrytych plików i folderów, należy w dowolnym oknie kliknąć na Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> Pokaż ukryte pliki i foldery.

 

Zmień nazwę katalogu InstallShield na InstallSield_old (katalog ten znajduje się w folderze (C:\Program Files\Common Files\)

 

 

II. Uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie zainstaluj grę

 

1. Kliknij "Start" na pasku zadań

2. Wybierz "Uruchom"

3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)

4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:

Przetwarzaj plik system.ini

Przetwarzaj plik win.ini

Załaduj elementy startowe

 

5, Przejdź do zakładki "Usługi"

6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.

7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

 

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz powrócić do uruchamiania normalnego (powtarzając powyższą procedurę).

 

 

III. Instalacja z dysku twardego

 

UWAGA: Ten sposób instalacji gry, wymaga dodatkowego miejsca na dysku twardym. Ilość miejsca zależna jest od liczby płyt

 

1. Na pulpicie systemu operacyjnego Windows, kliknij dwukrotnie na ikonie Mój komputer.

2. Wybierz dysk, na którym chcesz utworzyć nowy folder.

3. W menu Plik wybierz polecenie Nowy, a następnie Folder.

4. Wpisz nazwę nowego folderu, na przykład GRA i naciśnij klawisz ENTER.

5. Włóż dysk numer 1 z grą do napędu CD-ROM lub DVD-ROM (wyłącz ekran autostartu).

6. W oknie Mój komputer kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę napędu CD-ROM lub DVD-ROM, a następnie na polecenie Eksploruj.

7. W menu Edycja wybierz polecenie Zaznacz wszystko, następnie ponownie w menu Edycja polecenie Kopiuj.

8. Kliknij prawym przyciskiem myszy na folder utworzony w punkcie 3, a następnie wybierz polecenie Wklej.

9. Opisaną procedurę zastosuj dla kolejnych dysków gry.

10. Po skopiowaniu wszystkich plików na dysk twardy, przejdź do katalogu, gdzie płyty zostały skopiowane.

11. W folderze GRA kliknij dwukrotnie plik setup.exe aby uruchomić instalację. W Windows Visa klikamu prawym klawiszem i wybieramy "Uruchom jako administrator". W trakcie instalacji żadna płyta nie może znajdować się w napędzie CD-ROM.

 

 

* W przypadku problemów z wyrzucaniem z gry (najczęściej w trakcie zapisu lub ładowania nowej lokacji) często pomaga skęcenie sprzętu (ze wskazaniem na zluzowanie timingów pamięci) oraz zwiększenie obszaru pamięci wirtualnej dla aplikacji. w zależności od systemu można to zrobić w następujący sposób:

 

Vista 32bit

 

Jeśli ma sie viste 32 lub 64 bitowa i co najmniej 2 gb ramu sugeruje zwiększyć obszar pamięci

wirtualnej dla aplikacji do 3GB zamiast standardowo 2GB (nie chodzi o pamięć wymiany).

W późniejszym etapie gry miałem co chwile zwis gry co około 15 minut. Zmieniłem na 3GB i od

aktu 4 do końca gry nie miałem ani jednego zawieszenia programu a grałem parę godzin.

Należy odpalić linie poleceń jako administrator i podać polecenie:

BCDEDIT /set increaseuserva 3072

Następnie reboot systemu.

 

 

Windows XP Professional (podobno nie Home ale nie sprawdzałem)

Windows Server 2003

Windows Server 2003 Enterprise Edition

Windows Server 2003 Datacentre Edition

Windows 2000 Advanced Server

Windows 2000 Datacentre Server

Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition

 

1. uruchamiamy Notatnik i otwieramy w nim plik C:\boot.ini

Uwaga: domyślnie ten plik jest ukryty więc po wybraniu otwórz wpisujemy boot.ini w pole Nazwa pliku i potwierdzamy

 

2. po załadowaniu powinniśmy zobaczyć linię podobną do tej:

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

 

3. dodajemy spację i po niej /3GB na końcu linii.

 

4. Z menu Plik wybieramy Zapisz jako... i wpisujemy "C:\boot.ini"

Uwaga: znaki cudzysłowia są bardzo ważne bo inaczej notatnik stworzy nowy plik z rozszerzeniem txt

 

3. zamykamy Notatnik i resetujemy komputer

 

 

Uwaga: zmiana tej wartości może powodować niestabilność systemu - należy wtedy uruchomić system w trybie awaryjnym i samemu dobrać właściwą wartość przez dopisanie kolejnego przełącznika na końcu wspomnianej linii w pliku boot.ini

np. /Userva=2900 gdzie liczba 2900 to żądana wartość.

 

bez żadnego przełącznika (domyślnie) Windows przeznacza dla aplikacji 2GB

 

64-bitowe wersje Windowsa nie wymagają tej operacji

 

dodam też, że na forum guru3d ktoś pisał o tym jakoby IncreaseUserVA 3072 powodowało u niego w niektórych grach (Titan Quest, Neverwinter Nights 2) spadek jakości lub całkowitą deaktywację AA. zaznaczam, iż tego nie sprawdzałem.

 

-------------------------------Koniec FAQ ----------------------------------------

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat na samej gorze to typowy przyklad lania wody i mydlenia oczu ludziom. Boze co to za brednie??? Wystarczylo umiescic kilka screenow i filmik - wszystko byloby jasne. Poki co nie wypowiem sie o grze. Ale jesli mialbym ocenic to co zobaczlem to powim krotko. DNO. Jesli to maja byc ultrarealistyczne modele to przepraszam bardzo, ale one wygladaja jak zrobione przez 10 latka - kanciaste i bez wyrazu. Pozatym zupelnie nie czuc klimatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to maja byc ultrarealistyczne modele to przepraszam bardzo, ale one wygladaja jak zrobione przez 10 latka - kanciaste i bez wyrazu. Pozatym zupelnie nie czuc klimatu...

Andrzejku Andrzejku :lol: :lol: :lol:

 

uwazasz ze ten model wyglada jak robiony przez 10-latka

 

http://media.pc.ign.com/media/682/682220/i...mg_2138020.html

 

uczcijmy wypowiedz kolegi minuta ciszy :D

 

moze nie jest to jakis ultra dokladny mesh, ale stopien jego zlozonosci biorac pod uwage typ gry i odleglosc kamery od postaci uwazam za wystarczajacy, pozatym ma ladne tekstury , imho pasujacy do klimatu swiata design, tekstury nie sa sterylne i nie maja buraczanych kolorow :) jak to czasami bywa.

 

oczywiscie sama grafika jaka by nie byla nie uczyni gry dobra, a to co widac w filmiku nie powala na kolana, poczekamy zobaczymy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym modelu jest wspanialego ? Picasso. Tylko tekstury nie najgorsze. Screeny zrobily na mnie zupelnie zande wrazenie. Engine bez shaderow - 3 lata temu moez bym go uznal za ladny...

Kiepscizna.

 

Nantomiast Necropunk wyglada smacznie. Ciekawe tylko, czy nie spartola reszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być coś w stylu diablo,czyli biegasz rozpier...... wszystko co biegnie.To to nie ma nic wspólnego z wiedźminem.

Jak ktoś czytał książke to powienien wiedziec o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo to ten model nie jest za piękny :D no ale to w końcu RPG, a wiec duze lokacje itp. odbijają sie na jakości postaci....

o to mi wlasnie chodzilo , to tak jakby narzekac na to ze postacie w Fifie sa mniej skomplikowane niz postacie z Tekkena 4 :lol:

 

a co do shaderow to fakt przydaloby sie pare wrzucic 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZATOICHI - popraw mnie jesli sie myle. Jestes jednym z autorow wiedzMANA ;) czy po prostu jestes tak zaslepiony???

 

Pozatym mowiac o kanciastosci nie mialem tylko na mysli glownego bahatera...

IMHO ta gra bedzie takim samym gniotem jak film :( (przynajmniej beda mialy ten sam poziom :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZATOICHI - popraw mnie jesli sie myle. Jestes jednym z autorow wiedzMANA ;) czy po prostu jestes tak zaslepiony???

 

Pozatym mowiac o kanciastosci nie mialem tylko na mysli glownego bahatera...

IMHO ta gra bedzie takim samym gniotem jak film :( (przynajmniej beda mialy ten sam poziom  :lol: )

nie jestem kolego zadnym autorem Wiedzmina ( 8O :lol: jaka teoria )

 

ten koles do ktorego dalem linka to nie glowny bohater oczywiscie ...przeczytaj pare wyzszych postow bo chyba nie czytales 8)

 

A jesli chodzi o to czy gra bedzie gniotem czy nie to poczekamy zobaczymy ...to co bylo widac na filmikach to podobno nawet nie jest 20% gry, raczej taki preview.

 

Co do filmu to faktycznie bida z nedza w odroznieniu od ksiazki(a w zasadzie cyklu) ktora byla jedna z najlepszych fantasy jakie czytalem (i to nie tylko moje zdanie...uprzedze twoje pytanie, nie jestem autorem ksiazki :wink: :D

...podsumowujac nie ma co sie napalac zbytnio bo polacy co tu duzo kryc nie sa zbyt dobrzy w te klocki (jeden Painkiller wiosny nie czyni :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość igrok

jezu jak wy mozecie nazekac na grafike, co z tego ze to nie far cry czy doom3 wazne ze wyglada przyzwoicie, jakbyscie zaczeli grac wczesniej niz 2 lata temu to moze byscie tak wiele uwagi do grafiki nieprzykladali, wciaz gram w follauty i nienazekam, ja jedynie boje sie ze to bedzie klon diabla a szkoda bo na podstawie wiedzmina mozna zmontowac calkiem niezlego rpega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZATOICHI - za slowka bedziesz mnie lapal? Dobrze niech to bedzie bohater - co tam wiecj - tylko postac ;) Kuje po oczach strasznie :(

 

igrok - prosze Cie nie wypowiadaj sie o osobach o ktorych nie masz zielonego pojecia, OK? Dla Twojej wiadomosci w gry gram od czasow pierwszych gier TV, C64, A500 po dzien dzisiejszy PC. Oczywiscie, ze grafika nie jest najwazniejsza - liczy sie grywalnosc! Ale jak sie pisze takie txty na samej gorze to dobrze byloby aby chociaz po czesci byly prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie materiał które widziałem na temat Wiedzmina wywarły na mnie pozytywne wrażenie.Jako że to silnik Newerwinter Night mam nadzieje ze zasady gry bedą podobne.Natomiast fotki z Necropunk robia naprawde wrażenie,moze wyjdzie im cos w stylu System Shok2 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa już strona

 

www.thewitcher.com

 

I jak można sie było spodziewać

Wizja

Naszą wizję gry można najkrócej podsumować następującymi słowami: nastawiona na akcję, niesamowita graficznie i łatwa w użytkowaniu gra role-playing o skomplikowanej i wciągającej fabule, przeznaczona dla jednego gracza.

 

"nastawiona na akcje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa już strona 

 

www.thewitcher.com

 

I jak można sie było spodziewać 

Wizja

Naszą wizję gry można najkrócej podsumować następującymi słowami: nastawiona na akcję, niesamowita graficznie i łatwa w użytkowaniu gra role-playing o skomplikowanej i wciągającej fabule, przeznaczona dla jednego gracza.

 

"nastawiona na akcje"

i libacje...buheheehe

 

następne Single Playerowe diablo...ehh wole pograc w Priston Tale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie nowy trailer Wiedzmina

 

http://www.gamershell.com/download_6065.shtml

 

całkiem fajnie zmontowany jak na polaków..choc imho musza jeszcze popracowac nad animacją postaci bo do poziomu japonczyków znanego chocby z Vargant Story..

 

Dołączona grafika

 

...jeszcze im brakuje :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis rano niechcacy ogladalem GAME BOX na TVP1 (nigdy tego zwykle nie ogladam). byla krotka relacja z targow E3 i pokazywali wlasnie WIEDZMINA. jak sie wypowiadal jeden z programistow RED STUDIO to mowil ze proces tworzenia gry jest na 40% -ach. nie wiedza kiedy ma wyjsc. natomiast jakis gosciu z prasy zagranicznej powiedzial ze to bedzie NAJLEPSZA GRA PRZYSZLEGO ROKU! :) wiec kapi32.. masz mniej wiecej swoja odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie te materiały włącznie z trailerami i w zasadzie jak na razie bardzo przeciętnie to wygląda. Animacja mizerna , otoczenie całkiem ładne, wiedźmin.....ekhm, ekhm. No ale to w końcu tylko jakieś przebłyski twórcze. Wyjdzie całość to się pobiadoli, a teraz to można z fusów wróżyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis rano niechcacy ogladalem GAME BOX na TVP1 (nigdy tego zwykle nie ogladam). byla krotka relacja z targow E3 i pokazywali wlasnie WIEDZMINA. jak sie wypowiadal jeden z programistow RED STUDIO to mowil ze proces tworzenia gry jest na 40% -ach. nie wiedza kiedy ma wyjsc. natomiast jakis gosciu z prasy zagranicznej powiedzial ze to bedzie NAJLEPSZA GRA PRZYSZLEGO ROKU! :) wiec kapi32.. masz mniej wiecej swoja odpowiedz

kurcze, ogladalem game box-a i widzialem tego wiedzmina, i powiem ze gra jak na poziom zaawansowania wyglada bardzo dobrze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyla w koncu oficjalna stronka gry  

 

www.thewitcher.com

 

mozna na niej np zobaczyc dalsze postacie z gry

 

tutaj link:

http://www.thewitcher.com/gallery.asp?id=renders

 

Doprawdy????

Proponuje uważniej czytać temat.

Oj tam 8) :P :wink: chcesz sie czepiać , czep sie swojej baby :wink:

 

Pozdrawiam :roll: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...