Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

gra zapowiada się ciekawie z recenzji na anglojęzycznych portalach wygląda że twórcy postarali się i nie zrobili kolejnego gniota w stylu oblivion

podobają mi się wybory jakich gracz musi dokonywać w trakcie rozgrywki nic nie jest czarno białe każda decyzja tak jak w życiu niesie ze sobą jakieś konsekwencje :) poniżej tekst z RPGwatch gościa, który grał już w Wiedźmina

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
What I mean by this is you just can't predict and control every decision in real life. In this case (some spoilers but I think this subject has been covered so many times) you first meet a dwarf you used to know - he is surprised you don't remember him (amnesia) and explains it's hard to move around the city because of the racism against non-humans and the suspicion caused by Squirrel attacks. The squirrels (they have an elvish(?) name in-game that means "squirrel" but I can't remember the spelling) are non-humans who are pissed about their treatment by the humans and have resorted to terrorism-like tactics - which, of course, the humans don't appreciate.(Sound like the real world? Arabic terrorists make people suspicious of every arab?)

 

So, you've just learned about these terrorists. You've doing a bit of work for this trader, protecting his stuff from "drowners" (criminals who drown in the river and rise up as monsters) when some squirrels come in the night and want crates of these weapons.

 

You don't really know what is going on - other than the broad details. In a perfect world, you'd say "come back tomorrow after I've figured it out", but terrorists aren't going to do that. So, do you sympathise with the squirrels? Is terrorism wrong no matter what the cause? You were instructed to protect the weapons against drowners - should that include the squirrels, who say the stuff is theirs?

 

You make you decision and you don't really know what it "right" -- but isn't that like the real world? If this were real, you wouldn't know what would happen down the track because of this.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska nawet się już rozmnaża od jakiegoś czasu ;]

 

Btw jeżeli ktoś nie widział ...

 

Masz wątpliwości kogo wybrać 21 października ?

Masz już dość zawiłych i pustych obietnic ?

Koniecznie zapoznaj się z zabójczo prostym programem nowego kandydata na liście nr. 1 :D

 

... polecam sprawdzić; www.Geralt.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos wysylki edycji kolekcjonerskiej:

 

Dziękujemy za zamówienie Edycji Kolekcjonerskiej gry Wiedźmin.

 

Premiera gry Wiedźmin to dla nas ogromne wydarzenie, ale równocześnie bardzo duże wyzwanie. Chcielibyśmy, aby wszystkie działania przebiegały zgodnie z wytyczonym planem, tak by Wasze zadowolenie i satysfakcja były jak największe.

W planie tym pojawiła się jednak z naszej winy niedoskonałość. Ze względu na drastycznie długi proces produkcji kilku elementów wchodzących w skład Edycji Kolekcjonerskiej - w tym pudełka i albumu, jak również bardzo żmudny proces kompletacji związany z indywidualną numeracją każdego egzemplarza, zdecydowaliśmy się na wysyłkę w specjalnym trybie.

 

Mając do wyboru opóźnienie wysyłki o kilka dni i niedotrzymanie ustalonych terminów (dostawa po premierze) lub wysłanie samych gier bez dodatków, zdecydowaliśmy się na to drugie rozwiązanie. Gra będzie zgodnie z zapewnieniami, na 2 dni przed premierą, zaś wszystkie elementy dodatkowe doślemy na nasz koszt tuż po premierze razem z obiecaną gratyfikacją przy starcie pre-ordera.

 

Za zaistniałą niedogodność w imieniu gram najmocniej przepraszam, licząc jednocześnie na to, że nie przeszkodzi ona nikomu w cieszeniu się rozgrywką. Zdając sobie sprawę z obecnej sytuacji, ze zrozumieniem odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości dotyczące zamówień gry, prosząc o bezpośredni kontakt z naszym Działem Klienta (email dok@gram.pl i tel. 22 519 69 69).

 

z pozdrowieniami,

Jarek Orzeszek

menedżer gram.pl

IMHO to dobre rozwiazanie. Pewnie, lepiej by bylo jakby jednak zdazyli ze wszystkim, ale osobiscie wole miec gre od razu, a poczekac na dodatki, niz czekac na calosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie srednio to wyglada, zwlaszcza system walki. Na tych filmikach wiedzmin macha tym mieczykiem i macha. Mogli zastosowac system z jedi academy :D wtedy to by sie dzialo - kazda walka byla by wyzwaniem a nie lupanka :(

A mi się właśnie podoba. To ma być walka, nie szachy.

Biorę. Oczywiście wersje PL. Nie uznaje innych jeśli mam wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, sądząc z filmików system walki jest daleki od szumnych zapowiedzi, ale zobaczymy jak to będzie hulać w praktyce (oby merytoryczne aspekty gry nie nawaliły).

 

Nota bene ja nie znalazłem w sobie dość zapału aby zamówić pre-order (pewnie dlatego, że uprzednio znalazłem go, przy zakupie Gothic 3 :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to dobre rozwiazanie. Pewnie, lepiej by bylo jakby jednak zdazyli ze wszystkim, ale osobiscie wole miec gre od razu, a poczekac na dodatki, niz czekac na calosc ;)

Wręcz świetne, zwłaszcza, jak ktoś chciał komus edycjękolekcjonerską na prezent kupić... Totalna amatorszyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz świetne, zwłaszcza, jak ktoś chciał komus edycjękolekcjonerską na prezent kupić... Totalna amatorszyzna.

Nie ma to jak wyrwac zdanie z kontekstu <_<

 

Z dwojga zlego (czekac nie wiadomo ile na calosc albo dostac na raty) wole dostac na raty - a ze lepiej, jakby sie wyrobili ze wszystkim, to inna sprawa.

 

BTW. niekoniecznie to CDP dalo d..., bo przeciez sami tego nie drukuja, tylko zlecaja komus. Ja obstawiam, zeto drukarnia sie nie wyrobila i np. nie zrobila artbookow na czas, albo zrobila zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

BTW. niekoniecznie to CDP dalo d..., bo przeciez sami tego nie drukuja, tylko zlecaja komus. Ja obstawiam, zeto drukarnia sie nie wyrobila i np. nie zrobila artbookow na czas, albo zrobila zle.

Albo mogli po prostu za późno dać zlecenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin zapowiada się wspaniale pod wieloma względami i nie ma co płakać Jake79 tylko wytrzeć łzy, zmienić pieluchę i nie szukać na siłę gry idealnej bo taka jeszcze nie wyszła i nie wyjdzie nigdy.

Być może zauważyłeś, że wszystko ostatnio zapowiada się wspaniale, tylko z praktyką jest troszkę gorzej :wink: .

 

Ja prezentuje tylko umiarkowany sceptycyzm :wink: , nader zresztą uzasadniony z perpektywy kilku ostatnich, "wspaniale zapowiadających się gier".

 

Co do "reszty" tej stylistycznej mizerii - no comment - cóż za kulturka, cóż za poziomik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...