Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

No to właśnie taką recenzję masz na gry.wp.pl (kilka postów wyżej). Też z chęcą zagram w Wiedźmina, tym bardziej że zawartość pudełka z grą jest świetna. A teraz jadę po wiedźmina do biblioteki bo czeka od dzisiaj zarezerwowany :)

Pewnie sponsorowana recka :P

OpenSource

Imo masz lepiej bo nie będziesz znał kolejności wydarzeń w niektórych sytuacjach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 godzinach z Wiedźminem, potwierdzam gra jest dobra :wink: Grafika 4+/6, klimat 6/6, fabuła 5/6, muzyka 4/6, grywalność 5-/6 - tyle po 3 godzinach z mojej strony. Opłaca się kupić niewątpliwie ,ale super rewolucji nie ma :) Po prostu dobra gra. Mam tylko nadzieję ,że trochę w patchach ją usprawnią - szybsze cutscenki, płynniejsze animacje. Trochę głosy bohaterów wydają się nie dopracowane - bez wczucia się w klimat. Ale ogólnie jest dobrze - bogata wersja podstawowa syci :oops: Z czystym sumieniem polecam :D

 

To teraz za TH:AW się biorę B)

 

EDIT: Literówka

Edytowane przez barder90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w takim razie nie zrozumiem za wiele z klimatu gry ?

W komplecie jest opowiadanko, wiec troche klimatu zlapiesz ;)

 

A po ksiazki polecam siegnac, bo sa naprawde swietne.

 

EDIT: a ja sie wkurzylem, bo do pudelka przykleila im sie w jednym miejscu folia zewnetrzna, ta owijajaca cale pudelko. W efekcie mam na gornej sciance brzydki slad po kleju i kawalek oderwanej czarnej warstwy :?

Drugie moje zastrzezenie: czy w tej firmie znaja slowo "korekta"? W opowiadaniu jest taka ilosc zjedzonych spacji (np. "wsprawie" zamiast "w sprawie"), ze az strach. Praktycznie na kazdej stronie zdarza sie to co najmniej raz.

 

A teraz czas pograc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uwagi dowodzą, że Witcher troszkę rozmija się z wyhypowanym obrazem promowanym przez kampanię reklamową :-|

 

Recenzję z WP trudno uznać za obiektywną, choć też pojawia się tam nutka rozczarowania.

 

DAWAJCIE COŚ SZERZEJ O NASZYM RODZIMYM rpg-CUDZIE, chyba nie jest to kolejny, zwykły, solidny, niczym szczególnym nie wybijający się tytuł ? :wink:

 

Co w nim ciekawszego, lepszego, oryginalniejszego od konkurencji?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko na max co sie tylko da, jedynie rozmycie tła wyłączyłem :)

1280x1024

AA x4

AF x16

niestety zdjęcia nie oddają wszystkiego, w rzeczywistości gra jest ostrzejsza i textury są wyraźniejsze w oddali :)

co do fps to raz miałem 15 jak tej jakiś "robak" wylazł a tak 35-80 na nie kręconym kompie :D

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisze coś od strony technicznej. Chodzi mi o błędy bugi i inne zwierzaki. Czytałem na kilku serwisach że są jakieś tam problemy z stabilnością gry że wychodzi do pulpitu po jakimś czasie, jakieś problemy z kamerą podczas cut scen itd. Czekam na opinię fachowców. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nic sie nie dzialo dotad.

 

Pierwsze uwagi dowodzą, że Witcher troszkę rozmija się z wyhypowanym obrazem promowanym przez kampanię reklamową

IMHO ani troche. Gra jest swietna - wyglada bardzo dobrze, ma rozsadne wymagania, muzyka jest super, a klimat jest IMO genialny.

Moglbym sie poprzyczepiac do paru rzeczy, np. do male czytelnego inventory, czy srednio precyzyjnych wskaznikow po nacisnieciu Alt, ale to sa detale, ktore w niewielkim stopniu wplywaja na odbior calej gry.

 

EDIT: literowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Ja bym chciał oblookać recke kogoś kto nie ma oryginała ;] (albo gre dostaje za free). (...)

Możesz właściwie powiedzieć o co ci chodzi ? Posiadanie oryginału nie ma tutaj nic do rzeczy. Kupuje zawsze oryginały więc co to za różnica jak ocenię grę ? Jeśli się nie spodoba to wypycham na allegro, znajdzie się ktoś chętny i nic właściwie się nie traci (może jakieś 10 pln ale co to za kasa ?). W jaki sposób ma to wpływać na ocenę gry ??? Nie wiem skąd przekonanie, że jak ktoś ma oryginał to ta gra musi być „ah oh eh”. Czekasz na recenzję na zachodnim serwisie ? Pamiętam obliviona i gotika oraz wspaniałe recenzję na wielu zachodnich serwisach. Zakupiłem obie gry w dniu premiery i dzień później wylądowały na allegro bo w ten shit nie dało się grać, wiało nudą !

 

Wszyscy skupiają się na grafice, walce i innych średnio istotnych rzeczach w grach cRPG, najważniejsza jest fabuła oraz tzw. Klimat (muzyka, odgłosy, dialogi, otoczenie, interakcja ze światem, jego wykonanie itp., nie wiem jak to inaczej określić) a tego w Wiedźminie nie brakuje. Maniacy h&s nie znajdą tu nic dla siebie bo nie ma megafarmienia potworków za przedmioty. Dlaczego najlepsze gry cRPG to (kolejność przypadkowa) Planescape: Torment, Fallouty i Bloodlines ? W mojej ocenie odpowiedź jest prosta : fabuła, fabuła i jeszcze raz fabuła !

 

Uważam, iż gry należy traktować jako zjawiska kulturowe (w tym konkretnym przypadku jest to wytwór pochodny naszej kultury), dlatego nie wszyscy muszą czuć się tutaj jak w „domu”, nie dla każdego „kontekst kulturowy” tej gry będzie zrozumiały. Przypomina mi to trochę oglądanie dalekowschodnich filmów, nie zawsze potrafię załapać wielu „smaczków” które mogą wpłynąć na ocenę danego filmu albo nie potrafię zrozumieć dlaczego bohaterowie postępują w ten czy inny sposób :D

 

Jeśli chodzi o błędy to jest ich kilka jak już wspomniane cut scenki i wizyta na pulpicie co jakiś czas (nie przypominam sobie żeby któraś z nich zniechęciła mnie do gry, a wizyta na pulpicie się przydaje bo można w końcu iść za potrzebą :D ). Można się przyczepić do detali ale dlaczego ktoś buduję ocenę gry na podstawie tego, że menu nie jest tak bardzo czytelne lub dopracowane jak w innych grach ? Znowu porównanie do filmów, przypomina mi się recenzja jednego „yntelgenta” - „ nie ma wersji DD 5.1 z zajefajnym dźwiękiem i innymi bajerami które ledwo można usłyszeć na domowym sprzęcie, poza tym efekty są już przestarzałe dlatego film Lśnienie należy ocenić na 5/10”. Jeżeli ktoś nie lubi jakiegoś gatunku to lepiej żeby to zaznaczył na wstępie i nie pisał głupot.

 

To jest moja skromna opinia :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekne:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

pogralem 5 minut i zapowiada sie wypasik :D narazie troche mi sie nie podoba to ze jak gadaja to usta ruszaja im sie beznadziejnie :P no i bede sie musial przyzwyczaic do poruszania sie dla mnie troche dziwne (jeszcze)

 

a najwieksza wada... ze trzeba miec ciagle dvd w napedzie:/ bezsens, nie da sie tego jakos obejsc? probowaliscie robic jakis obraz i montowac w DT? (tak jak dziala podobno eng wersja)

 

aha na moim sprzecie w 1024, wszystko w opcjach max (default) AA off, AFx8, rozmycia off chodzi srednio 25-40fps, ale potrafi spasc do 20fps w akcji, nawet 10-15 przez ulamek sekundy tez widzialem, no i jakis problem ze sterami mam chyba, chociaz potemw grze bylo wszystko ok:

Dołączona grafika

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz właściwie powiedzieć o co ci chodzi ? Posiadanie oryginału nie ma tutaj nic do rzeczy. Kupuje zawsze oryginały więc co to za różnica jak ocenię grę ? Jeśli się nie spodoba to wypycham na allegro, znajdzie się ktoś chętny i nic właściwie się nie traci (może jakieś 10 pln ale co to za kasa ?). W jaki sposób ma to wpływać na ocenę gry ???

Chyba nie załapałeś o co mi chodziło. Recka osoby kupującej gre za własną kase zawsze bedzie wypaczona i "bardziej subiektywna" niż kogoś kto za to nie płaci (sam). Dalej sie nad tym wywodził nie bede bo ot zalatuje.

 

Czekam na demo chociaż gdybym miał kase pewnie Wiedźmina już bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem puki co 10 minut i narazie też stwierdzam, że jest fajnie :) działa mi na max nie licząc wyłączonego AA w 1024 (średnio 30-35klatek) mankamentem jest mało ramu :/ 1gb to za mało bo plik stronnicowania osiąga prawie 2gb... i przez ten brak ramu czasem też się przycina... słychać tylko zarzynający sie dysk i chwilowy spadek fps do 10...

Grafika jest przyjemna ale jednak spodziewałem się czegoś więcej...

Gram w widoku izometrycznym i zabijam przeciwników myszą i co mnie wkurza to to, że musze cały czas klikac na moby żeby je bił i to tez z odpowiednią częstotliwością żeby wogóle je bił... czy ja coś źle robie czy to tak jest :/

 

PS. signu nie zmieniałem ;) obecnie jade na X1800XL a nie integracie ^^

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram już 4 godziny i jestem zachwycony. Nie zagłębiałem sie nigdy w inne gry typu Oblivion/Gothic, ale dla mnie to jest świetny tytuł. Grafika świetna (1680x1050, aax4, afx16 - 70-120FPS), zarąbista fabuła i przerywniki. Posiadam EK, więc dodatkowy plus za te wszystkie dodatki (niektóre jeszcze nie doszły). Myślę, że nie raz przejdę ten tytuł.

 

Jeżeli macie wątpliwości - kupić, czy nie, powiadam wam: TAK. Naprawdę warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie załapałeś o co mi chodziło. Recka osoby kupującej gre za własną kase zawsze bedzie wypaczona i "bardziej subiektywna" niż kogoś kto za to nie płaci (sam).

Nie zgadzam sie ani troche. Jak pojdziesz na film do kina, to tez bedziesz go wyzej ocenial, niz gdybys go sciagnal z sieci, nawet jesli bedzie totalnym gniotem?

 

EDIT: dostepny jest juz patch 1.1, do zassania z launchera gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie ani troche. Jak pojdziesz na film do kina, to tez bedziesz go wyzej ocenial, niz gdybys go sciagnal z sieci, nawet jesli bedzie totalnym gniotem?

 

to zalezy tez od tego jak często ktos kupuje gry..

Jesli ktos idzie do Tesco pakuje do wózka polowe gier z półek i potem w domu testuje to wiadomo, ze jesli ktoras mu sie nie spodoba to ja oceni we wlasciwy sposob. Natomiast jak ktos kupuje gre raz na pol roku , to rzecz jasna inaczej ebdzie postrzegal swoj nabytek i wiekszosc takich konsumentow z pewnoscia wyidealizuje sobie tą gre,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze poprawki wersji 1.1:

Poprawki rozgrywki i tekstu:

- Naprawiono problemy dotyczące rozwoju niektórych umiejętności i zdolności.

- Naprawiono problemy związane z blokowaniem fabuły.

- Naprawiono problemy cyklu dnia i nocy druidów w Rozdziale 5.

- Poprawki sceny seksu z pielęgniarkami w Rozdziale 5.

- Poprawki dotyczące sygnetów (niektóre sygnety gracz otrzymywał dwa razy).

- Naprawiono niespójność fabuły dotyczącą Erkyna w Rozdziale 3.

- Poprawki lokalizacyjne wskaźnika wzrostu doświadczenia.

- Eliksir mutagenny - nowe poprawki wyświetlania komunikatu.

- Poprawiono przedmioty w animacjach jedzenia.

- Naprawiono zachowanie sprzymierzeńców Geralta względem potworów.

- Łowca głów nie jest już Agentem Smithem (nie powiela się). Panie Geralcie, tęskniliśmy za panem...

- Echinopsy i archespory używają teraz własnych kolców, a nie strzał.

- Poprawki do składników alchemicznych uzyskiwanych z niektórych potworów.

- Krypta Kruka - poprawki geometrii i modeli przedmiotów.

- Poprawiono kilka miejsc przeznaczonych do medytacji, w których nie była ona możliwa.

- Poprawiono niespójność fabuły w zadaniu z Berengarem.

- Berengar nie zniknie na oczach gracza, gdy gracz oszczędzi mu życie.

- Mnóstwo poprawek lokalizacyjnych (niektóre z nich nie będą działać ze starymi zapisami gry!).

 

Poprawione błędy w kodzie:

- Naprawiono wszystkie zdiagnozowane problemy ze stabilnością i zamykaniem się gry.

- Naprawiono kilka błędów związanych z graniem przy pomocy klawiszy WSAD i myszki.

- Naprawiono problemy związane z użyciem klawiszy Alt-Tab (zamykanie i zawieszanie się gry, blokowanie kursora).

- SI: NPC nie ścigają już przeciwników których nie ma.

- SI: kilka poprawek w grze w pokera.

- Poprawiono wyświetlanie czasu działania eliksiru Kot.

- Upuszczane przedmioty są teraz bardziej rozproszone.

- Poprawiono efekty wizualne broni podczas dialogów.

- Gdy gracz używa szybkiego wczytywania, pojawia się okienko potwierdzenia.

- Poprawiono pojawiające się informacje tekstowe w niższych rozdzielczościach (na przykład 800x600).

- Wszystkie przeczytane książki mają teraz odpowiedni komentarz w opisie.

- Poprawiono animację siedzenia kilku postaci, które siedziały obok krzesła.

- Poprawki związane z liniami dialogowymi i opcjami rozgrywki przy używaniu klawiszy Alt-Tab.

- Zapisywanie stanu gry zablokowane w czasie gdy rzucamy znak Aard.

- Dźwięk: poprawka związana z odgłosami szczurów w trybie zminimalizowanym.

- Poprawki związane z używaniem klawiszy Alt-Tab podczas przerywników filmowych.

- Naprawiono problemy związane z ponownym pojawianiem się przedmiotów w przechowaniu.

- Naprawiono problemy z efektem Zamieci w przerywnikach filmowych i dialogach.

- Poprawiono efekt toksyczności przy używaniu klawiszy Alt-Tab.

- Poprawki ciosów kończących - czasami nie pojawiała się animacja.

- Podczas wyjmowania nieznanego przedmiotu ze składu, użytkownik nie może już zobaczyć nazwy eliksiru.

- Poprawiono zapis gry w ciasnych miejscach (czasami gracz był teleportowany po wczytaniu).

 

Poprawki grafiki i dźwięku:

- Wyzima Klasztorna: ok. 30 poprawek fizyki; poprawione beczki; ok. 10 poprawek dekoracji.

- Kaer Morhen: poprawki dzikiej zwierzyny.

- Kanały: poprawki śpiących postaci; ok. 5 poprawek właściwości przedmiotów; ok. 10 poprawek rozmieszczenia szkieletów.

- Wyzima Klasztorna/Płonąca Wyzima: chorągiew na wieży nie jest już czarna.

- Stare Dworzyszcze: Poprawki w celu lepszego poruszania się Kościeja.

- Poprawki dekapitacji mutantów. To znaczy... brak tejże.

- Poprawki fizyki wilkołaka.

- Stojak na kolczugę ma teraz powierzchnię kolizji (gracz ani bohaterowie niezależni nie mogą przez niego przechodzić).

- Poprawki jasności Celiny we wnętrzach.

- Poprawki oświetlenia rycerzy Zakonu.

- Poprawki wyglądu chleba przy animacji jedzenia.

- Bardziej szczegółowy model wozu z koniem w początkowych przerywnikach filmowych.

- Poprawiono wpis w Dzienniku dotyczący krypt.

- Dziecko w przerywniku filmowym w epilogu nie wygląda już jak źle pozszywany młody Frankenstein.

- Stara kobieta i krasnoludy - poprawione animacje bezczynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał na temat samej gry , bo jeszcze nie grałem ;/(ale jak większość uważa jest super)... może i się czepiam ale sporo tych błędów jak na gotowy produkt? W becie tego nie mogli wychwycic, czy jak?! To tylko takie spostrzeżenie.. nie "bijcie" od razu hehe ;)

 

p.s ..."Poprawki sceny seksu z pielęgniarkami w Rozdziale 5. " - no oczywiście jak by o tym mogli zapomniec ;)

Edytowane przez *Kamil*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona zrobiła mi super niespodzianke i kupiła mi EK Wiedźmina. Obejzałem filmiki z płyty bonusowej i instaluje gierkę. Juz nir moge sie doczekać...

 

żona wiedziała co robi? teraz będziesz "nieobecny" przez kilka(naście) dni ;p a tak na serio to pozazdrościć żony ;p :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem, zapewniam Cię że gra jest fenomenalna.... Ci co narzekają na grafike to ja nie wiem, ręce opadaja :lol: Klimat jest nieziemski, mroczny :) muzyka genialna, cut-scenki Bagińskiego to mistrzostwo świata!! Blizzard nawet wymięka przy nim :) Gra wsysa jak żaden pseudo-rpg od kilku ładnych lat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie jestem wielkim fanem Geralda mam tylko dwa pytanka:

 

1) Wiecie coś na temat tego kiedy pojawi się w Media Markt

2) Czy fabuła bardzo nawiązuje do książek ??

Nie wiem kiedy w MM sie pojawi, ale w Saturnie powinna być już od dzisiaj (26.10) bo widziałem, że już gabloty stały z datą premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy tez od tego jak często ktos kupuje gry..

Jesli ktos idzie do Tesco pakuje do wózka polowe gier z półek i potem w domu testuje to wiadomo, ze jesli ktoras mu sie nie spodoba to ja oceni we wlasciwy sposob. Natomiast jak ktos kupuje gre raz na pol roku , to rzecz jasna inaczej ebdzie postrzegal swoj nabytek i wiekszosc takich konsumentow z pewnoscia wyidealizuje sobie tą gre,

Mylisz się, właśnie że jak ktoś kupi gre raz na pół roku za kase to będzie się znacznie bardziej czepiał wszystkich szczegółów i zjedzie taką niedorobioną grę niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie jestem wielkim fanem Geralda mam tylko dwa pytanka:

 

1) Wiecie coś na temat tego kiedy pojawi się w Media Markt

2) Czy fabuła bardzo nawiązuje do książek ??

Ad1) Ja na w MediaMarkt na Bielanach Wrocławskich kupiłem Wiedźmina w czwartek, czyli wczoraj, około godziny 18:00 Więc dzisiaj na 100% będzie w każdym MM i w Saturnach (Saturn i MM są własnością jednej firmy)

Ad2) Postaciami, potworami, eliksirami, "wiedźmińskością", nawiązaniami do przeszłych wydarzeń, klimatem, ciętymi dialogami, scenami erotycznymi (tu trzeba uruchomić wyobraźnię)... Jednym słowem czerpie pełnymi garściami.

 

Już pierwszy easter egg znalazłem. Kiedy rozmawiasz z Lambertem, niosąc eliksir dla Triss, opowiada on ciekawą historię o pewnym Alfredzie :) reszty nie powiem coby nie zaspojlerować bardziej ;)

Wiedźmin to pierwsza gra od "Baldursów" w której z przyjemnością słucham opowieści napotkanych postaci i wsiąkam w fabułę jak woda w gąbkę :)

Pozdrawiam

 

edit:

A teraz kwas, nie moge sobie AA ustawić, w grze opcja wyszarzona a jak wymuszam przez sterownik to się Wiedźmin nie odpala... WTF

Pudło to A64 3200+@2400MHz GF7600GS Galaxy @600/1600 i 2GB RAMU GeiLe (niepodkręcone)

Sterowniki najnowsze ze stronki nVidia, AA nie dało się włączyć przed i po spaczowaniu gry. Ossochozi wie ktoś może?

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie załapałeś o co mi chodziło. Recka osoby kupującej gre za własną kase zawsze bedzie wypaczona i "bardziej subiektywna" niż kogoś kto za to nie płaci (sam). Dalej sie nad tym wywodził nie bede bo ot zalatuje.

 

Czekam na demo chociaż gdybym miał kase pewnie Wiedźmina już bym kupił.

Chyba nie przeczytałeś ze ZROZUMIENIEM tego co napisałem (zawsze kupuje orginały więc nie widze możliwości żeby to wpłynęło na ocene gry w moim przypadku, jak jest kiepska to wypycham na allegro). Pozatym przeczytaj co napisal costi. Co to za pomysł żeby oceniać gre po tym jak się ją nabyło ? Pierwszy raz słyszę o takim kuriozum... :mur:

 

Kamil : drobne bugi wcale nie przeszkadzają w grze (przynajmniej do 2 aktu bo tam teraz jestem) :razz: .

 

ojejku : dobrze, że nie tylko mi sie podoba, nie jetem jakimś skrajnym przypadkiem :D

 

Fabuła gry luźno nawiązuje do wydarzę z książek, przewijają się znane postacie ale przede wszystkim autorom udało się oddać świat w którym działa się akcja. Rozmowa z pewnym krasnoludem kiedy Geralt mów teraz będę filozofował to chyba jakiś cytat z książki ale głowy nie dam sobie uciąć. Zresztą jak słyszę część dialogów to mam takie uczucie jak bym już je znał. Easter eggów jest dużo i pojawiają się wszędzie. Ostatnio śmiałem się z opisu psa w bestiariuszu :D

 

Jak ktoś jeszcze nie nabył Wiedźmina to polecam wizytę w sklepie :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Mam pytanie to tych którzy grają, muszę uaktywnić wszystkie obeliski na bagnach ale brakuje mi itemu który trzeba zgodnie z glosariuszem znaleźć w kanałach pod Wyzimą. Znalazłem klucz to pomieszczenia z kultem ale nic tam nie było. Może ktoś już znalazł ten fragment ??

 

Następna sprawa, komu pokazaliście „jaka miłość potrafi być głęboka” ? Jak na razie mam kartę Triss, Abigaile i kurtyzan chodzących po ulicach. Była okazja z kelnerką przed wejściem do miasta, umówiła się ze mną w starym młynie. Nie wiedziałem gdzie to jest ale teraz myślę, że chodzi o lokację za mostem koło miasta tuż przed wejściem. Już trochę za późno na wykonanie tego zadania ale jak się komuś uda to niech wrzuci screena z kartą. Następna sprawa, że chyba zamknąłem sobie możliwość „wychędożenia” driady, przyniosłem jej skórę z wilka jednak wybrałem złą opcję dialogową powiedziała żebym przyszedł później. Po jakimś czasie i kolejnej wizycie nie mogę jej nic dać (nie ma ikonki) a w opcjach dialogowych nie ma żadnej możliwości wrócić do tej konwersacji. Any idea ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy dla niefana (o ile nie antyfana) PRG jet do przełknięcia system w tej grze ?

W KOTOR był świetny i nawet nie zwracałem uwagi na to, że to RPG.

Czy Wiedzminowi bliżej właśnie do KOTOR gdzie rozwijanie postaci i same poruszanie jest bardziej arcadowe czy to typowe RPG gdzie poruszanie postaciami jest umowne jak np. Baldurs Gate (wiecie o co mi chodzi - np. walki wyglądają jak w RTS czyli zadawane ciosy są, że tak powiem umowne) ?

A moje pytania biorą się stąd, że nie ma demka :/

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...