Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem za bardzo do czego porównać styl walki bo jest innowacyjny. Istnieją dwa tryby kamery i od tego jaki wybierzemy będzie zależała walka. Gram tylko w izometrycznym więc mogę napisać jak to wygląda. Klikasz na potwora i postać sama atakuje, jak wyprowadzi ciosy to pojawia się płomienisty miecz i musisz go nacisnąć zanim zniknie, jak to zrobisz to postać atakuje całym kombosem (ile ciosów zada zależy od umiejętności posługiwania się stylem którym walczysz). Taka zabawa arcadowa.

Rozwijanie postaci jest bardzo proste, dostajesz talenty, które wydajesz na umiejętności (np. na statystyki, walkę mieczem, albo znaki – takie „czary”). System jest dosyć prosty, nie trzeba znać setek zależności jak w d&d. Jeżeli chcesz porównywać do kotora to w zasadzie można powiedzieć, że jest podobnie tylko trzeba dodatkowo kliknąć w odpowiednim czasie.

Na filmikach z gamepalaya jest wszystko pokazane zobacz i sam oceń :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest raczej arcadowe - mozna wlaczyc tryb TPP i sterowac WSAD, walka jest "interaktywna", tzn. sekwencje ciosow tworzy sie, klikajac w odpowiednich momentach. Ciosy odpowiadaja kliknieciom, natomiast oprocz tego postacie paruja ciosy.

 

A teraz kwas, nie moge sobie AA ustawić, w grze opcja wyszarzona a jak wymuszam przez sterownik to się Wiedźmin nie odpala... WTF

Pudło to A64 3200+@2400MHz GF7600GS Galaxy @600/1600 i 2GB RAMU GeiLe (niepodkręcone)

Sterowniki najnowsze ze stronki nVidia, AA nie dało się włączyć przed i po spaczowaniu gry. Ossochozi wie ktoś może?

U mnie to samo. Moja teoria - w grze jest zaimplementowany HDR, co autyomatycznie wyklucza na kartach serii 7 AA. Probowales bawic sie suwakiem od oswietlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi qrna hata możesz mieć rację albo raczej na pewno ją masz... no cóż cza się z AA w Wiedźminie pożegnać... A i grałem do piątej nad ranem... a teraz sobie w pracy odsypiam, bo trzeba mieć siły do gry...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rano odebrałem gierkę więc zabawę zacznę dopiero jutro bo dziś idę sie pobawić w realu.

jak na razie przesłuchalem płytkę z muzyką oraz pooglądałem filmiki z płytki z dodatkami. Intro zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Bagiński jak zwykle pokazał klasę. Muzyka mi się bardzo podoba, jest w świetnym klimacie i trzyma wysoki poziom oraz jest jak dla mnie spójną całością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka na gry-online.pl

 

Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo – to jedno z moich ulubionych przysłów, ładnie brzmi, a przy tym sprawdza się w praktyce. Ustawicznie. Pamiętacie taką grę jak Gothic III? Przepiękny świat, zapadający w pamięć bohaterowie, niezła fabuła, dobry rozwój postaci – grałby w nią każdy miłośnik RPG, gdyby nie te słabe ogniwa: zatrzęsienie bugów, niezbalansowana siła przeciwników, stroma krzywa nauki. W trzeciego Gothika zagrywali się chyba tylko Polacy i Niemcy, a JoWood zerwał kontrakt z Piranha Bytes. A pamiętacie Freelancera? Rozległy wszechświat, mnogość frakcji, przyjemny system walk, fantastyczny wybór statków i wyposażenia. Niestety ktoś wpadł na pomysł, żeby gra zaczynała się wtedy, gdy fabule przyszło się skończyć.

 

http://www.gry-online.pl/s020.asp?ID=4544

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, właśnie że jak ktoś kupi gre raz na pół roku za kase to będzie się znacznie bardziej czepiał wszystkich szczegółów i zjedzie taką niedorobioną grę niemiłosiernie.

Właśnie chodziło mi mniej więcej o to co fuqs napisał. A z twoim zdaniem sie nie zgadzam.

Chyba nie przeczytałeś ze ZROZUMIENIEM tego co napisałem (zawsze kupuje orginały więc nie widze możliwości żeby to wpłynęło na ocene gry w moim przypadku, jak jest kiepska to wypycham na allegro). Pozatym przeczytaj co napisal costi. Co to za pomysł żeby oceniać gre po tym jak się ją nabyło ? Pierwszy raz słyszę o takim kuriozum... :mur:

OMFG tyle moge powiedzieć. Gdzie ja napisałem coś takiego ? :blink: Nie rozumiesz po prostu tego co chciałem przekazać... eot z mojej strony na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, gra jest w pełnej polskiej wersji językowej. Nie ma żadnych elementów w języku angielskim. Trudno to nazwać polonizacją, bo każde wydanie było przygotowywane od początku w określonym języku, nie tłumaczone.

 

Tak czy siak EK jest zarąbista, ale cycuś w samej grze. Po prostu rządzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja lubię empik-i - przedsprzedaż u nich oznacza, że towar leży na półkac,h ale ci to zamówili w przedsprzedaży to dostaną tak po 1.5 tyg od premiery nawet jak zamówiłem odbiór w salonie

Olałem tą cenę przedpremierową 79zł i kupiłem sobie dzisiaj normalnie u nich za 89zł

Jak skończę pierwszy tom Achaji to idę sobie pograć...

Na razie słucham sobie soundracka i jest całkiem całkiem ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Witcher'a na Eurogamerze - recenzja do d..y, argumenty typu "jak nie możesz sobie wybrać na wstępie bohatera i kupować 150 rodzajów broni to znaczy, że to nie RPG", po prostu żenada. A ocena 7/10 - nie wypowiadam się, bo nie grałem, ale patrząc po komentarzach pod recenzją, to koleś chyba w inną grę grał <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachód może nie zrozumieć tej gry... niestety, a jest świetna :D, warta każdej złotówki no i polska :]

Gothic 1 i 2 też się u nich nie przyjął natomiast 3 (moim zdaniem shize straszny, nawet system walki udało im się z pięknego zmienić na żałosny) miał już większe powodzenie, bo był uproszczony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no muszę przyznać po paru godzinkach gry że jest dobrze, nawet bardzo...

Dobra fabuła, niezła grafika i ciekawe lokacje.Do tego osoby podkładające dialogi są nawet ok...

 

Niestety co jakiś czs wyłażą na wierzch "zmarszczki" aurory- zpierdzielona mimika twarzy i niezbyt naturalne ruchy w przerywnikach itp...

 

Ogolnie jednak jest ok, tylko gierka nie do końca stabilna- po 1 uruchomiła się dopiero po ponownej instalacji dx9 - inne gry chodziły <_<

 

po 2 wywaliła mnie już 2 razy- raz przy ładowaniu lokacji a 2 rz przy wychodzeniu z gry- na szczęście jest już łata i mozę ona coś da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

 

Też mnie wywala z gry podczas ładowania/zapisywania gry, łata tego nie naprawia przynajmniej u mnie. Nie wiem może to jest spowodowane przez Viste. Na stronie Wiedźmina dali jakiegoś hotfixa, ale i tak nie moge go zainstalować, bo wywala komunikat, że to nie ma żadnego zastosowania.

 

Ogólnie nie jestem fanem tego typu gier, ale jakoś wiedźmin mnie wciągnął. Jak dla mnie minusem tej gry jest ciągłe ładowanie/zapisywanie podczas wchodzenia do jakiegoś domku/krypty czy coś. Czasami to denerwuje ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to aurora engine... ale szacun dla tworcow co z tego wyciagneli, bo wypada rewelacyjnie (graficznie/technicznie) w porownaniu z takim chocby nwn2

 

Ogolnie jednak jest ok, tylko gierka nie do końca stabilna- po 1 uruchomiła się dopiero po ponownej instalacji dx9 - inne gry chodziły <_<

aż mną telepie jak takie coś czytam... To nie wina cdp.red, tylko m$, że wydają mnóstwo SDK i udostepniaja najnowszy. Poza tym to dobrze, ze gra korzysta z poprawionych wersji. Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy nie kupili jeszcze niech nie kupują w gram.pl... Czytam sobie tam komentarze i czytam... w sumie kilkadziesiąt stron besztania CDP.... Ludzie jakby mogli to by pozwracali to co kupili i kupili gdzie indziej. Chodzi o to jak gram.pl wyrolowało graczy - najpierw akcja z wirtualną kasą - okazało się że kupując grę gdzie indziej dostaje się ją w takiej cenie jak w gram.pl przy wydaniu wirtualnych pieniędzy. Później się okazuje że obiecywany bestiariusz który miał być dostępny TYLKO I WYŁĄCZNIE kupując grę w gram.pl jest w egzemplarzach z MediaMarkt.... Do tego oczywiście to że EK wysyłają w 2 częściach, a w sklepach można je normalnie kupić. Ale dzisiaj przeszli samych siebie... do LIMITOWANEJ ed. kolekcjonerskiej, której miało być 3000 sztuk i cały czas zapewniano że więcej nie będzie, dorobiono 200 egzemplarzy (i gram.pl próbuje z siebie robić świetny sklep bo 30zł z każdego dodatkowego egzemplarza idzie na cele charytatywne... tak jakby nie można było przeznaczyć po 30zł z dotychczasowych egzemplarzy...). 200 egzemplarzy to niby mało ale biorąc pod uwaggę że to LIMITOWANA edycja to CDP wyrolował swoich klientów.

 

Jak skończę czytać sagę to kupuję Wiedźmina w MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pare godzinach gry nie ma nimilych zaskoczen, no moze poza tym, ze im dluzej sie gra tym dluzej wszystko sie laduje bo niestety 1GB ram mocno daje w kosc:/ duzo pomaga instalacja programu Game XP u mnie doczytki zmniejszyly sie o polowe, a i fps jest bardziej stabilny dzieki temu :) wszystko na full, AAx0, AFx2, tekstury medium i juz nie spada ponizej 22fps w akcji, w pomieszczeniach zawsze grubo ponad 60 :D

najbardziej irytuje mnie to ze po paru godzinach gdy wchodze do powiedzmy karczmy czy jakiegos domku wszystko laduje mi sie 3-4 minuty :blink: a zaraz po rozpoczeciu gry trwa to kilkanascie sekund

 

ps. geralt troche monotonnie sie zatacza :P dwa kroki w lewo i w prawo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko na full, AAx0, AFx2, tekstury medium i juz nie spada ponizej 22fps w akcji, w pomieszczeniach zawsze grubo ponad 60 :D

 

 

 

A w jakiej rozdziałce grasz bo zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy pogram w 1024x768 chociaż? Sprzęt mamy podobny więc u mnie powinno chodzić tak jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy tez tak macie, ze podczas cut-scenek framerate drastycznie spada? bo ja mam podczas np dialogow 10-15 fps a jak tylko rozmowa sie skonczy (a nadal patrze w to samo miejsce) to podskakuje do 30-40

ogólnie mam b.duże wahania - od 9 do 100fps

 

ta gra tak ma, czy to ja mam cos nakaszanione? (stery najnowsze oficjalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...