Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi tez spadał framerate, ale wyłączyłem rozmycie tła i juz jest jak powinno. Poczytajcie readme do patcha i zobaczcie co oni proponują dla jakiej konfiguracji:-)

 

Faktycznie doczytywanie irytuje, ale na 2 gb ramu trwa to chwilkę. Gra wysypała mi się tylko raz na początku a grałem cały dzień w sumie. Rozgrywka - miód. Zastrzeżenia można mieć do mimiki i animacji, jednak z czasem przestałem na to zwracać uwagę.

 

Nie jestem fanem tego typu gier (ostatnio grałem w BG2, i Kotora) jednak Wiedżim mnie całkowicie pochłonął... Genialna ścieżka dźwiękowa i głosy aktorów - bałem się ze popsują a wyszło cudnie. Walka bardzo fajnie zrobiona, właśnie dla takich laików jak ja.

 

Idę grac dalej:-) To chyba najlepsze podsumowanie.

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej rozdziałce grasz bo zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy pogram w 1024x768 chociaż? Sprzęt mamy podobny więc u mnie powinno chodzić tak jak u Ciebie.

1024x768, a po paru godzinach 800x600 bo i tak juz nic nie widze wtedy na oczy a po dluzszej grze w 800x600 chodzi troche plynniej i szybciej sie laduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zeby nie bylo pytan, najwazniejsze info z pliku readme:

 

Wiedźmin V.1.1

Plik ReadMe

22 października 2007 r.

 

======================================================

1. Minimalne wymagania systemowe

======================================================

 

System operacyjny: Microsoft® Windows® XP Service Pack 2 lub Vista (musi zawierać najnowsze poprawki)

Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800

Pamięć RAM: 1024 MB RAM dla systemu Microsoft® Windows® XP / 1536 MB dla systemu Microsoft® Windows® Vista

Grafika: 128 MB lub więcej pamięci na karcie graficznej DirectX9 z obsługą Vertex Shader/Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600, ATI Radeon 9800 lub lepsza)

Wolna przestrzeń dyskowa: 8,5 GB wolnego miejsca na dysku

Dźwięk: Karta dźwiękowa zgodna ze standardem DirectX 9.0c, głośniki lub słuchawki

Napęd DVD: DVD-ROM

 

======================================================

2. Zalecana konfiguracja

======================================================

 

System operacyjny: Microsoft® Windows® XP Service Pack 2 lub Vista (musi zawierać najnowsze poprawki)

Procesor: Intel Core 2 Duo (dwurdzeniowy) lub odpowiednik - AMD X2 bądź szybszy

Pamięć RAM: 2048 MB RAM

Grafika: 256 MB lub więcej pamięci na karcie graficznej DirectX9 z obsługą Vertex Shader/Pixel Shader 2.0 (karta NVIDIA 7900 lub szybsza z pamięcią 512 MB)

Wolna przestrzeń dyskowa: 8,5 GB wolnego miejsca na dysku

Dźwięk: Karta dźwiękowa zgodna ze standardem DirectX 9.0c, głośniki lub słuchawki

Napęd DVD: DVD-ROM

 

======================================================

4. Zwiększanie wydajności

======================================================

 

1) Następujące karty graficzne obsługują grę tylko w rozdzielczości 800x600 przy niskim ustawieniu szczegółów:

Seria ATI RADEON 9800, seria ATI RADEON X700, seria ATI RADEON X1300/X1550, NVIDIA GeForce 6600 GT, NVIDIA GeForce 6600

 

2) Następujące karty graficzne obsługują grę w rozdzielczości 1024x768 przy średnim ustawieniu szczegółów:

ATI RADEON X800 PRO, ATI RADEON X850 XT, seria ATI RADEON X1600, seria ATI RADEON X1800, ATI RADEON X1950 Pro, ATI RADEON HD 2600 XT, NVIDIA GeForce 7800 GS, seria NVIDIA GeForce 6800, NVIDIA GeForce 6800 GT, NVIDIA GeForce 7600 GT, NVIDIA GeForce 7800 GS, NVIDIA GeForce 8600 GT

 

3) Następujące karty graficzne obsługują grę w rozdzielczości 1024x768 przy wysokim ustawieniu szczegółów:

ATI RADEON X1950 XTX, ATI RADEON HD 2900 XT, NVIDIA GeForce 7800 GTX, NVIDIA GeForce 7950 GX2, NVIDIA GeForce 8800 GTS, NVIDIA GeForce 8800 GTX

 

4) NVIDIA zaleca pobranie najnowszych sterowników: http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_163.69.html

 

======================================================

6. Znane problemy

======================================================

 

1) Gra Wiedźmin może wyczerpać wirtualną przestrzeń adresową w 32-bitowej wersji systemu Windows Vista. Microsoft opublikował poprawkę naprawiającą ten problem. Pobierz ją z następującego adresu, jeśli używasz 32-bitowej wersji systemu Windows Vista: http://support.microsoft.com/kb/940105

2) Następujące karty graficzne nie są obecnie obsługiwane: S3 Colt, S3 S27, S3 S8

3) Gra nie działa z następującymi procesorami: seria AMD Duron, AMD Athlon XP od 2400+ do 3200+, AMD Sempron od 2400+ do 2800+ oraz seria INTEL Celeron.

4) W przypadku niektórych spośród powyższych poprawek konieczne jest rozpoczęcie gry na nowo od początku, w przypadku innych wystarczy rozpoczęcie od nowa odpowiedniego rozdziału.

5) W Instrukcji użytkownika, na str. 21 podany jest błędny podział na tryby kamery. Jest: Izometryczna, Hybrydowa i TPP. Powinno być: Izometryczna Wysoka, Izometryczna Niska, TPP.

 

moze ktos by sie podjal zrobienia FAQ?:)

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) Następujące karty graficzne obsługują grę w rozdzielczości 1024x768 przy wysokim ustawieniu szczegółów:

ATI RADEON X1950 XTX, ATI RADEON HD 2900 XT, NVIDIA GeForce 7800 GTX, NVIDIA GeForce 7950 GX2, NVIDIA GeForce 8800 GTS, NVIDIA GeForce 8800 GTX

Pojechali... u mnie w 1680x1050 na full detalach (brak AA i AF) gra zasuwa jak zloto :)

Problem jest tylko z cut-scenkami, bo fps spada jak szalony, ale mam wlaczone rozmycie tla, wiec sprobuje bez tego.

 

Za to po patchu wylazl mi inny problem (kopiuj-wklej z forum gram.pl, bom leniwy :P ):

 

Mam jakies jaja z dzwiekiem. Po 15-30 minutach grania gra lapie 2-3 sekundowego freeza, nie reagujac w tym czasie na nic, po czym dziala dalej. Niestety, po "odwieszeniu" kaszania sie dzwieki - sa czkajace, przerywane, tak jakby pliki sie zapetlaly albo urywaly i byly odtwarzane jeszcze raz od poczatku, albo ten sam odglos byl odtwarzany po kilka razy. Dotyczy to dziwekow otoczenia, odglosow przy zmienianiu lokacji i robieniu save oraz przede wszystkim dialogow - te ostatnie zmieniaja sie w niezrozumialy belkot.

Jesli wyjde z gry i wejde jeszcze raz, problem ustepuje, az do kolejnego freeza, kiedy to sytuacja sie powtarza.

 

Przed zaaplikowaniem patcha nie bylo takich problemow, gralem 3 godziny non-stop.

 

Dodam, ze nie mialem zadnych problemow przy instalacji gry ani patcha, nie ma zadnych problemow z wykrywaniem plyty, nigdy tez nie wywalilo mnie do pulpitu.

 

Gram z dzwiekiem 5.1, w ustawieniach jest wlaczony EAX i efekty srodowiskowe.

 

Ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

buahahahah jaki ta gra ma skopany system walki - leze i kwicze

 

Jakis kursor zmieniajacy swoj wyglad? Stoja goscie i mnie leja przez 15 minut i raz na 5-6 minut kursor zmienia ikonke i wtedy zadaje cios odejmujacy 10% zycia - jeeeeeee..... uninstall..... TO by bylo na tyle jesli chodzi o wiedzmina - 20 minut walki z jednym przeciwnikiem mnie troche przerasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahahah jaki ta gra ma skopany system walki - leze i kwicze

 

Jakis kursor zmieniajacy swoj wyglad? Stoja goscie i mnie leja przez 15 minut i raz na 5-6 minut kursor zmienia ikonke i wtedy zadaje cios odejmujacy 10% zycia - jeeeeeee..... uninstall..... TO by bylo na tyle jesli chodzi o wiedzmina - 20 minut walki z jednym przeciwnikiem mnie troche przerasta.

jak ktos jest za glupi na takie gry to niech lepiej nie traci czasu na sciagnie ich z neta, dobrze ze przynajmniej nie narzekales ze dlugo ci sie sciagalo mistrzu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

doszedlem do "wprawy" w klikaniu raz jednym raz drugim klawiszem

Na poczatku siwy dym. Ale juz wiem o co chodzi - a juz mialem odinstalowac ;)

 

mi sie jednak walka nie podoba w wiedzminie. Wolal bym jak by to ode mnie zalezalo jakie ciosy zadaje a nie tylko decydowal kiedy zaczac atak

No chyba ze z rozwojem gry walka nie bedzie wygladac dalej na zaasadzie LPM,PPM, LPM,PPM itp. z tego co widze to nawet bloku nie ma albo ja nie wiem jak go zrobic

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszedłem do empika (bo był akurat po drodze) myśle, a wezme zobacze co to warte po 30 minutach gry wrażenia jak hooded man bo to mi się nie podoba to tamto, grałem do 4:20 nad ranem od 23:00 bez przerwy do tej gry po prostu trzeba się przyzwyczaić, wkręcić się w klimat, gra jest świetna i to bez gadania, jak dla mnie murowany HIT nie ważne co będą pisali tępi hamerykanie, którzy są przyzwyczajeni to bezmyślnych h&s, dałem 84.90 zł + dostałem jakąś wiedźminską szmacianą torbę, fajnie będzie z nią po bułki rano do sklepu biec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin u mnie nie sprawia żadnych problemów: "wywalanie " do pulpitu - ani razu (8h ciągłego grania)zarówno przed jak i po wgraniu patcha, aktualizacja dx tez nie była konieczna . System walki prosty i dość ciekawy. A na moim sprzęcie działa bezproblemowo przy rozdzielczosci 1280X1024 wszystko na max tylko AA zszedłem do 12.

Jedyne zastrzeżenie to kamera która w niektórych momentach jest nie na miejscu.

Poza tym gra na bdb-. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahahah jaki ta gra ma skopany system walki - leze i kwicze

 

Jakis kursor zmieniajacy swoj wyglad? Stoja goscie i mnie leja przez 15 minut i raz na 5-6 minut kursor zmienia ikonke i wtedy zadaje cios odejmujacy 10% zycia - jeeeeeee..... uninstall..... TO by bylo na tyle jesli chodzi o wiedzmina - 20 minut walki z jednym przeciwnikiem mnie troche przerasta.

gram sobie 2 dzień i chyba wiem co w weekend będe robić nadal :wink:

 

Gdyby nie liczne bugi(łata poprawiła chyba większość) oraz trącąca już myszką aurora to gierka była by prawie idealna. Są rzeczy które mnie w tej grze denerwują ale i tak idę grać nadal- najlepiej zainwestowane 90zl do wieeeeeeeeeeelu miesięcy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra mnie wciągnęła a fanem tego gatunku nie jestem, na początku nie podobał mi się styl walki, ale sie przyzwyczaiłem po 5 min i idzie mi to sprawnie. Wszystko jest fanie i takie tam tylko jedno mnie irytuje; mam tylko dźwięk stereo, jak można uzyskać przestrzenny ? mam audigy 2 zs i głośniki 7.1

 

// ok, poradziłem sobie, wystarczyło z 7.1 przestawić na 5.1

Edytowane przez napster666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahahah jaki ta gra ma skopany system walki - leze i kwicze

 

Jakis kursor zmieniajacy swoj wyglad? Stoja goscie i mnie leja przez 15 minut i raz na 5-6 minut kursor zmienia ikonke i wtedy zadaje cios odejmujacy 10% zycia - jeeeeeee..... uninstall..... TO by bylo na tyle jesli chodzi o wiedzmina - 20 minut walki z jednym przeciwnikiem mnie troche przerasta.

Trzeba bylo wodzu zmienic styl walki z silnego na szybki, albo odwrotnie, i klikac w odpowiednim momencie, a nie na pale ;)

 

BTW. po powaleniu przeciwnika znakiem wystarczy go walnac, poki lezy - fatality :twisted:

 

Walka potrafi trwac 20 sekund - zeby walczyc 20 minut, trzeba byc naprawde "zrecznym"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. wlasnie zaczynam swoja wirtualna przygode z wiedzminem. na samym poczatku pojawily mi sie arty w momencie gdy Geralt wieziony jest na wozie. czy ktos jeszcze zaobserwowal? poza tym nie dostrzeglem. stery z konca wrzesnia, ale poprobuje inne. co do systemu walki, w pierwszej chwili wydawal sie tragiczny, ale po kilku probach jest juz przyjemnie:)

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

mieliscie oszolomionych przeciwnikow i dobijanie? :D ach.. i Triss.. calkiem fajnie ja zrobili :) poki co nie jestem zawiedziony zadna z postaci. balem sie troche, ze bedac niedlugo po przeczytaniu sagi z wypiekami na twarzy cos nie podpasuje. jak na razie jestem co chwila mile zaskakiwany.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafić silnego wroga szybkim stylem lub szybkim silnego parodia

 

chyba coś ci nie wyszło :P

 

 

Jak dla mnie jest całkiem logiczne,że "silnym" stylem trudno trafić szybkiego i zwinnego przeciwnika, poza tym przynajmniej na poczatku styl na wielu wrogów najlepszym wyjściem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system walki....

 

To, że nie idzie na początku trafić silnego wroga szybkim stylem lub szybkim silnego parodia! Czy w dalszej grze jest tak samo?

tak jest tak samo - beznadziejna gra najlepiej zrobisz jak ją odinstalujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest tak samo - beznadziejna gra najlepiej zrobisz jak ją odinstalujesz

Kij Ci w czoło.

 

 

Łatwo powiedzieć, gorzej z pieniędzmi. Gdybym czytał to bym wiedział, gdybym ściągnał to bym odinstalował proste. Zakumałem w końcu ten system walki :) (a wychodziłem z gry chyba 5 razy, ze złości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij Ci w czoło.

Łatwo powiedzieć, gorzej z pieniędzmi. Gdybym czytał to bym wiedział, gdybym ściągnał to bym odinstalował proste. Zakumałem w końcu ten system walki :) (a wychodziłem z gry chyba 5 razy, ze złości).

I niech ktoś jeszcze zaprzeczy temu, że jak się kupi oryginał to się go tak szybko nie odstawi chodźby nie wiem jaki beznadziejny się wydawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze caly czas mam arty w cutscenkach. rozjezdzaja sie testury.. teraz jestem na przedmiesciach Wyzimy i jest na ostro. chyba wina sterow prawda? bo co bym nie robil z taktami pamieci czy gpu to jest to samo. poza tym arty po przekreceniu karty wygladaja zupelnie inaczej. czy ktos z posiadaczy x1950pro grajacych w wiedzmina ma cos takiego? stery ostatnie probowalem, i hotfixy i nic :sad:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się tylko boję syfa w grze złapać- nappierw Triss, teraz umówiony jestem z karczmarką, a wiedzma jest też całkiem całkiem..aż strach się bać co będzie dalej :lol2:

Dalej beda na pewno pielegniarki w akcie V - jest o tym w chalgelogu :lol2: Swoja droga, nie obrazilbym sie, gdyby CDP wydalo "karty" z gry w formie papierowej (Ci, co juz grali, wiedza o ktore karty chodzi, reszta sie dowie jak zagra :P ).

 

i Triss.. calkiem fajnie ja zrobili

Fajnie? Cycki ma tak obwisle, ze sutki sa na wysokosci lokci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie? Cycki ma tak obwisle, ze sutki sa na wysokosci lokci...

na wysokosci lokci? moim zdaniem nie jest tak zle. jest fajnie:)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

kwestia gustu moim zdaniem:) jedni lubia pelne, puszyscie miekkie piersi a inni silikonowe wynalazki ala doda.

 

EOT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

costi ma racje, Triss ma sutki tam gdzie niektore maja pempki. Troche ze nisko jej wymodelowali biust. I to nie ze sie czepiam. Po prostu STANOWCZO za nisko i zawsze mnie to razi jak ja widze hehe

 

A co do systemu walki. Niestety po calym dniu grania nie jestem zadowolony. Caly czas zamiast ciosu wyskakuje mi czar "powalenie" bo nie sposob tego inaczej zrobic. Strasznie to pomotane. Zamiast czary odseparowac to zmieszali z systemem walki mieczem. Poza tym totalnie nie kumam tego systemu ze trzeba poczekac az sie kursor zmieni, tzn kiedy on ma sie zmieniac, po nacisnieciu LPM czy klikaniu na niego, czy w ogole nie trzeba klikac, jak sie w koncu kombos zacznie robic to sie zatrzymuje, - dla mnie tragedia kompletna.

Ale i tak da sie grac, gra jest dosc ciekawa, uwazam ze Gothica 3 połyka na sniadanie bez przepicia. Bardzo dobrze wypadły dialogi mowione. Zawsze jest to powod mojego usmiechu i zawsze niszczy klimat w grach (wyjatkiem byla polonizacja Baldur`s Gate) A tutaj prosze - ani razu sie nie zasmialem.

 

Oczywiscie dialogom brakuje dynamizu i czasami troche to dziwnie wyglada jak bohaterzy ucinaja sobie spokojna pogawedke przerywana spokojnymi pauzami podczas gdy za plecami im sapie poczwara piekielna ktora sieje smierc i w ogole to co najgorsze ale to akurat jest chyba przywara wszystkich gier RPG

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...