Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nic nie wywala na pulpit. Chodzi wszystko na maxa 1024x768 aax4 i jest ok. w filmikach tylko czasami fps spadnie. Od strony fabularnej jest super dużo jest postaci z książki. Fajna jest alchemia dobrze rozbudowana. Styl walki też jest ok. Ogólnie gra wciąga od pierwszych chwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: Co Ty myslałeś, że będziesz miał do wyboru elfa, dark elfa, maga, barbarian itd ? :lol: ale się uśmiałem :lol2:

 

Nie rozumiesz.....mimo liniowosci jednak drobny rozwój postaci w strone magie badz walki powinnien być, idealizowanie gry jako fan sapkowaskiego tez jest dziwne... Bo amerykanin nigdy go nie ruszy, napisałem krótką recenzje jako gry nie GRY NA PODSTAWIE KSIĄŻKI....

 

śmieszne to jest Twoje nie zrozumienie tematu mojej wypowiedzi, nikt Ci się nie każe z nim zgadzać

 

A rozwiązania podebrane wszystkie z Morrowinda, jak ktoś grał w RPG wszechczasów jak dla mnie to odrazu to zauważy. Chociaż gry sa trochę inne wiec nie będę ich porównywał, nigdzie też nie napisałem ze gra mi sie nie podoba bo tak nie jest ratuje na pewno Fabuła jest ciekawa.

 

Dodam jeszcze ze twórcy liczą na sukces światowy... Czy kogoś z zagraniczy będzie obchodzić że "Broń dystansowa jest niehonorwa " przy wystawianiu recenzji.... Nie rzucam kłód pod nogi wypowiadam sie jako ktoś kto nie czytał książki odrazu to zaznaczyłem ! Z chęcią przeczytam i pewnie po tym jeszcze raz przejede wiedzmina...

 

Czy naprawdę gra jest tylko skierowana do grona lubiących Sapkowskiego, nie oszukujmy sie aby zarobić musi być dla wszystkich...

 

Takie jest moje zdanie o_O

Edytowane przez jorda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozwiązania podebrane wszystkie z Morrowinda, jak ktoś grał w RPG wszechczasów jak dla mnie to odrazu to zauważy. Chociaż gry sa trochę inne wiec nie będę ich porównywał, nigdzie też nie napisałem ze gra mi sie nie podoba bo tak nie jest ratuje na pewno Fabuła jest ciekawa.

Co w Wiedzminie jest podebrane z Morrowinda? :blink:

 

BTW. w Planescape: Torment (ktory ma IMHO duzo wieksze szanse na tytul RPG wszechczasow, mimo mojej sympatii do Morrowinda) tez miales bardzo ograniczony wybor sciezek rozwoju postaci, nie jest to wiec pomysl nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w Wiedzminie jest podebrane z Morrowinda? :blink:

 

BTW. w Planescape: Torment (ktory ma IMHO duzo wieksze szanse na tytul RPG wszechczasow, mimo mojej sympatii do Morrowinda) tez miales bardzo ograniczony wybor sciezek rozwoju postaci, nie jest to wiec pomysl nowy.

Może nie podebrane a wzorowane trochę źle napisałem.. tak wiec Alchemia, która w mor. była lepsza według mnie, paski życia żywcem z Sacreda, klimat tawerny podobny do NWN (chociaż z tym można sie kłócić). Takie są moje skojarzenia na początek po około 2h grania...

 

A w Planescape: Torment nie grałem nie przypadł mi do gustu jakoś ale pewnie dlatego ze nie miałem czasu sie zagłębiać - nauka / praca w tym okresie komputer jako komunikator :F

 

Ale mówię ze mi się gra PODOBA ! o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłapałem dobra lipe.. Na poczatku II Rozdzialu kiedy mam juz odebrać swoje rzeczy gra mi sie zawiesza, tylko i wylacznie w momencie kiedy otwieram skrzynie. Patch'e wszystkie zainstalowane, gra hula bez problemu.. Chyba pozegnam sie ze swoim Wiedzmińskim mieczem.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy patch jest do Wiedzmina TheWitcherPatch_1.1a.exe.

 

Już po wypuszczeniu patcha 1.1 został wykryty dość poważny błąd, który może (choć nie musi) uniemożliwić graczom ukończenie gry. Jest już gotowa nowa wersja patcha, która ten błąd usuwa. Można ją znaleźć tutaj

 

„Po publikacji patcha 1.1 wykryliśmy nowy błąd związany z obiektami fizycznymi w akcie V, który w pewnych sytuacjach powoduje, że nie można kontynuować gry. Jest to nasze niedopatrzenie, za które chciałbym bardzo przeprosić wszystkich graczy”. – mówi Jacek Brzeziński, szef projektu dla gry Wiedźmin. – „ Staraliśmy się poprawić jak najwięcej błędów i jak najszybciej udostępnić stabilniejszą wersję gry, stąd to przeoczenie. Naprawiliśmy ten błąd w patchu do wersji 1.1a. Chciałbym prosić wszystkich, którzy nie zainstalowali jeszcze patcha lub zainstalowali wersję 1.1 o aktualizację do wersji 1.1a”.

 

Chcemy również uspokoić wszystkich, zainstalowanie patcha 1.1a nie spowoduje problemów z zapisanymi stanami gry. Patch jest w pełni kompatybilny z dotychczasowymi save’ami. Za utrudnienie wszystkich raz jeszcze przepraszamy.

 

Ekipa CD Projekt RED

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 5 godzin za mną a nawet nie opuściłem okolic Wyzimy - nawet jeszcze tam nie wszedłem :D i jeszcze troche minie zanim wejde (gram na normal). Zaczynam wierzyć w te 90 godzin na pudełku z tyłu gry.

Nie jestem fanem gier rpg (oprocz wow'a) ale bardzo bardzo mi się wiedźmin podoba. Fabuła jest bardzo bardzo ciekawa, cut scenki ogląda się jak film, bardzo podoba mi się walka i żonglowanie stylami w zależności od przeciwnika, świetne dialogi i teksty okolicznych chłopów oraz głownych bohaterów gry. Podobają mi się cięte riposty wiedźmina "przestan wymachiwać tymi łapami bo ci je utnę" :))) Drzewko talentów jest tak rozbudowane że na początku nie wiedziałem co do czego ;)

Gierka jest po prostu świetna - mordobicia w knajpach, gra w kosci na maksa wciągająca. Chylę czoła przed CD-PROJECT. Mam nadzieję że kolejne produkcje będą tak samo udane jak Wiedźmin, który syci srrrrrooogo :D (i ten wspaniały głos frączewskiego w intrze...az ciary przechodzą po plerach, przypominają sie czasy icewind dale)

Dawno mnie nie wciągnęła tak gra komputerowa (a tym bardziej rpg)

Co do wymagań to grając na tym co w podpisie - ustawiłem sobie 1280x1024 AFx4 wszystko na maksimum i tylko zasięg widzenia postaci na minimum. Jest super ale przydało by się 2 giga ramu (odrobinkę długie loadingi).

 

PS - od wersji 1.0 do 1.1a ani razu mi nie wywaliło gry do windowsa a cutscenki przestały mi się przycinac jak wyłączyłem rozmazywanie obrazu - w zasadzie do niczego prócz scen dialogu i cut scenek to jest nie potrzebne.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan: a patch do visty zainstalowales ? http://support.microsoft.com/kb/940105

instalowalem

gra wywala sie gdy wcisne przycisk podswielenia aktywnych przedmiotow czy nazw.....

bez tego chodzi super.... no nic pozniej instaluje xp znowu i zobacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2795640[/snapback]

Sa lepsze, uwierz mi ;)

 

Nie bede spoilerowal, ale gra nie bez powodu ma 18+ :)

Karty są lepsze, ale animacje zawsze te same, lub bardzo podobne. Kurcze ile ja już tych "kart" zaliczyłem ... :)

 

ta gra ma pełno smaczków :) mi zapadły w pamięć słowa Geralta w jaskini przed walką z bandytami "...graj muzyko" :) takie rzeczy robią klimat gry

Tia, niektóre teksty są dobre ... "No ładnie [ciach!]a, ładnie", "Ta [ciach!]a wiedzma znów się do mnie klei"

itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w celi "pieknie, k**** pieknie", lub niesmiertelna odpowiedz pewnego pana na zapytanie co slychac - "stare k**** nie chca zdychac", lub tez odpowiedz do dziadka na bagnach "spieprzaj dziadu" :) dlugo by wymieniac, biegne sobie, a tu nagle stojacy biedak mowi sam do siebie k****, czuje sie jak w moim miescie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

no wlasnie - jak ktos wczenisniej zauwazyl, dlugo sie laduja lokacje. Np czasami mi sie nie chce wlazic do budynkow, bo czas ladowania jest dosc nieprzyjemny. Myslalem ze to zasluga mojego dysku w lapie ktory ma tylko 5400obr ale 7200 pewnie drastycznie sytuacji nie zmieni. Szkoda ze 2gb nie ulatwiaja gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań to grając na tym co w podpisie - ustawiłem sobie 1280x1024 AFx4 wszystko na maksimum i tylko zasięg widzenia postaci na minimum. Jest super ale przydało by się 2 giga ramu (odrobinkę długie loadingi).

hmm nie wiem czemu u mnie na 2 giga przycina gram na srednich detalach :/ Nawet cut scenki mi lekko szarpią nie wiem co nie tak :/

confg jak z podpisu

 

A co do klimatu macie racje, te uwagi sa jak najbardziej na miejscu, dobry "angielski" humor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie słowo "jest super" oznacza 25-30 fpsów :) Co w zupelnosci na gre tego typu mi wystarcza. Cut scenki mi szarpały do momentu az nie wyłączyłem rozmazywania tła. Ale tak czy siak na takim potworze jakiego masz w podpisie powinno plynąć a nie przycinać. Może sterowniki zaktualizuj? Ile masz ramu? Mogą byc rozne przyczyny. Aktualizacje instalowales?

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to config jorda88 trudno nazwać potworem. Tak wiec nie dziwie sie zie nie jest płynnie. Tym bardziej, że taki 8600 to pewnie się musi niezle pocić przy tej grze.

Przeczytajcie sobie opowiadanie Sapkowskiego załączone z grą, dużo wyjaśnia. Dzisiaj na wykładzie nie miałem co robić wiec jednym tchem przeczytałem ... i nie był to czas stracony ;)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w celi "pieknie, k**** pieknie", lub niesmiertelna odpowiedz pewnego pana na zapytanie co slychac - "stare k**** nie chca zdychac", lub tez odpowiedz do dziadka na bagnach "spieprzaj dziadu" :) dlugo by wymieniac, biegne sobie, a tu nagle stojacy biedak mowi sam do siebie k****, czuje sie jak w moim miescie;]

Jak uslyszalem "prawie robi wielka roznice" to myslalem, ze padne :lol:

 

EDIT: @Miazga - potwor to to moze nie jest, ale na moim "potworze" gram w 1680x1050 w full detalach, bez AA i AF i nie mam zadnych zwolnien (rozmycie tla wylaczone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest piękna. Nie rozumiem narzekań Jake79 (sorry ale tobie trudno dopasić), zagrywam się w to od piątku non toper, jestem w drugim akcje i muszę powiedzieć, że Wiedźmin ma kilka fajnych motywów.

 

Walka - super wg. mnie zrobiona, nie mam zastrzeżeń.

 

Fabuła miażdży, mamy tutaj od groma fajnych wątków, wszystko jest na miejscu.

 

Wkurza mnie jedynie zbyt długi czas ładowania (2 gb ram). A tak poza tym gierka śmiga dobrze.

 

BTW - Jak tam hooded man, zakapowałeś już super-ultra skomplikowany system walki czy nadal walczysz z jednym wrogiem 20 minut? :lol:.

 

Co do tekstów - "Graj muzyko", fajne nawiązanie do książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uslyszalem "prawie robi wielka roznice" to myslalem, ze padne :lol:

 

EDIT: @Miazga - potwor to to moze nie jest, ale na moim "potworze" gram w 1680x1050 w full detalach, bez AA i AF i nie mam zadnych zwolnien (rozmycie tla wylaczone).

Proc mi starsznie zwalnia, z checią bym go wymienił ale niestety teraz musze kupić......garnitur jakis naprawde porządny :)

 

Zmiejszyłem zasieg widzialności na niski i chodzi dobrze :damage_wall:

 

Na czym "ciupiecie" kase w I akcie bo trochę mi brakuje i jest gdzies "pasek doświadczenia" czy coś podobnego aby sprawdzić ile do nastepnego lvl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...