Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

jakoś nie czaję walki w tej grze

 

polega to na trzymaniu LPM ? ';] kieś kombosy, dynamika, obroty -> jak to się robi ?

Lolz. Niet, niet, niet i jeszcze raz niet :D.Trzeba bylo samouczka sluchac. Trzeba kliknac (RAZ) jak sie pojawi plomien (taki zolty) na kursorze i pozniej tak samo az do zabicia przeciwnika.

 

Ofc chodzi o LPM.

Mozesz kliknac 2x LPM na polu, gdzie chcesz zrobic unik.

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym systemie walki jest jakis powazny bug, czasami mam tak, ze "gerwant" (:lol:) sie zawiesza i dostaje baty, ewentualnie paruje tylko ciosy i nie atakuje. Nie wiem co to ma byc!? Musze obiegac przeciwnika i kombinowac z roznych stron, juz raz prawie zginalem przy walce z glupim "zielonym kundlem" (zapomnialem nazwy) bo gerwant zapomnial jak sie macha mieczem. Tak poza tym to patch chyba naprawde poprawil stabilnosc gry, od samego poczatku jak gram to jeszcze ani razu nie wyszedl mi do pulpitu (gram od samego poczatku z patchem).

 

Oswietlenie troche kuleje, ostatnio mialem piekny zachod slonca widoczny na murach i budynkach, a niebo bylo czarne jak w Mordorze, chyba nie musze mowic, ze slonca nie bylo widac. Niebo to najgorsza "wada graficzna" w wiedzminie, gdyby nie ta ruszajaca sie imitacja chmur to niebo wygladaloby jak wklejona bitmapa i to w dodatku nie najlepszej jakosci. Poza tym grafika jest naprawde niezla.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym systemie walki jest jakis powazny bug, czasami mam tak, ze "gerwant" (:lol:) sie zawiesza i dostaje baty, ewentualnie paruje tylko ciosy i nie atakuje. Nie wiem co to ma byc!? Musze obiegac przeciwnika i kombinowac z roznych stron, juz raz prawie zginalem przy walce z glupim "zielonym kundlem" (zapomnialem nazwy) bo gerwant zapomnial jak sie macha mieczem. Tak poza tym to patch chyba naprawde poprawil stabilnosc gry, od samego poczatku jak gram to jeszcze ani razu nie wyszedl mi do pulpitu (gram od samego poczatku z patchem).

Fakt, zdarza sie. Trzeba sie wtedy ruszyc albo zrobic unik (dwa razy kierunek, ew. dwuklik w wybranym miejscu w tryie kamery "z gory").

 

@yuucOm - nie widac klockow, jesli w ogole sa. Jedyne co, to widac ograniczona ilosc modeli postaci, ale nie boli to az tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no crap.. dynamika powala

??? Pograj sobie lepiej w Crisisa w takim razie:-)

 

edit: Zastanawiające jest, że ludzie pytają czasem o tak podstawowe rzeczy... Raz, że wałkowane to było wiele razy, dwa - czas kupić grę (a nie torrent) i poczytać instrukcje.

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierka fajna, troche trudno sie walczy, jak juz wyzej pisaliscie czasami geralt sie zawiesza i wtedy gine :D a tak to mam problem :/

przeczytalem, ze zabijajac bramkarzy Baraniny jeden z nich bedzie mial klucz, a ja nie przeszukalem zwlok i klucza nie mam. teraz grajac poszedlem do rejmonda, ktory zlecil mi zabicie baraniny, a ja nie mam klucza :/ czy jest mozliwosc zlapania go gdzie indziej ?(nie w jego domu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do zadania ze zrobieniem potiona.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Gdzieś zadziałem niebieski składnik, a od wiedźminów dostaje tylko zielony, alkohol i pazur. Gdzie mogę znaleźć jeszcze niebieski? Przebiegłem cały teren i nie widzę więcej.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

EDIT: już nieaktualne, znalazłem wreszcie ;]

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zdarza sie. Trzeba sie wtedy ruszyc albo zrobic unik (dwa razy kierunek, ew. dwuklik w wybranym miejscu w tryie kamery "z gory").

Drażni mnie to tylko przez to zgianłem kilka razy chociaz przygotowałem sie do walki bdb

 

Bugi doskwierają nie da sie zaprzeczyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy tez zauwazyliscie, ze sa momenty w ktorych wiedzmin porusza sie jak figura na szachownicy tzn przesuwa sie jakis czas po ziemi aby za chwile zaczac juz normalnie biec (przebierac nogami;-)) Najbardziej jest to widoczne gdy ustawi sie kamere izo-high a sterowanie odbywa sie przy pomocy mysz-klawa. Czyzby kolejna mala niedorobka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak sie komuś nie chce czytać tylko walić głupie posty jak panowie łata i nomad.

 

Tak btw. to jestem teraz w IV-ym akcie, przyznam że poprzedni był męczący, ale ten jest przyjemny ... okolice, postacie i brak wątku politycznego umila grę.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze te te dlugie loadingi to efekt tego ze gra za kazdym wejsciem do innego "levelu" wywala z pamieci wszystko z obecnego, i tak w kolo macieju. Co do stabilnosci to wlasnie zaliczylem pulpit ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Mam wrazenie, ze te te dlugie loadingi to efekt tego ze gra za kazdym wejsciem do innego "levelu" wywala z pamieci wszystko z obecnego, i tak w kolo macieju. Co do stabilnosci to wlasnie zaliczylem pulpit ;)

apropo loadingow to nie wiem jak z wiedzminem, ale odkrylem ze w wielu grach jak Doom3 czy Dark Messiah czy Gothic 3 dlugie loadingi byly spowodowane tym ze gra w trakcie loadowania rozpakowywala sobie potrzebny stuff z plikow z jakims dziwnym rozszerzeniem ktory okazal sie zwyklym archiwum RAR. Czy jest tak w wiedzminie ? wystarczy sprawdzic objetosc katalogu z gra przed i po loadingu :) tak wlasnie odkrylem ten patent w poprzednich grach i rozpakowanie wszystkiego skutecznie skrocilo loadingi i to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

pliki sa upchane w paczki o rozszerzeniu BIF ale sa to chyba archiwa bezkompresyjne wiec nawet jesli daloby sie je wyciagnac to i tak pewnie nieduzo to da

wiesz, moze warto sprobowac ? :) moze kompresji duzej nie ma ale ilosc plikow moze byc duza do utworzenia a to tez skutecznie opoznia loading gdy trzeba utworzyc z jednego archiwum kilkaset plikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

chcialbym zeby jeszcze jakis program byl w stanie to zrobic ;)

poprobuj z rozszerzeniami RAR, ZIP, ACE, LZH, 7z czy inne archiwery .... a moze nie na te pliki patrzysz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://filext.com/file-extension/BIF ;) to nie jest zaden fake (zmienione rozszerzenie). Juz sie troche wczoraj rozejrzalem (bo tez pomyslalem ze mozna by to wypakowac) i sa programy do wypakowywania BIFow ale dzialaja tylko z plikami od Neverwinter Nights'a ;) niestety

 

Chyba sobie dam narazie spokoj z wiedzminem, do czasu az dokupie troche ramu bo to czekanie podczas loadingow mnie oslabia psychicznie :-|

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 ---> Posluchaj gosciu, nie wiem co widzisz glupiego w moim poscie, ale jesli uwazasz ze animacja postaci w niektorych sytuacjach nie jest spozniana to... to jest juz problem Twojego oka. Nie wiem moze chodzilo Ci o (nie)powielanie postow. Uwazam jednak ze im wiecej osob zglasza zaobserwowany problem tym szybciej staje sie on priorytetem do rozwiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland, nie poddawaj się, znajdź rozwiązanie :D moje 1GB też musi długo obrabiać te loady. Każde wejście do chatki i wyjście zajmuje mi parę minut ;/ Oby poprawili to w patchu.

 

P.S. Przez zawieszanie się postaci też już kilka razy zginąłem. ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wszyscy mamy problem z loadnigami, zaraz jak sie wkurze wyciagne siostrze ram, tylko czy warto aby po godzinie sluchac godzinne wrzeszczenie?? :D Gierka jest naprawde fajna, teraz biegam za tym salamndra, musze isc do knajpy, wczesniej zanioslem abigail te platki i gadalem z wielebnym :P, co zrobiliscie z tymi elfami od tego kupca/zlodzieja ja ich zabilem, zobaczymy czy wynikna pozniej z tego jakie konsekwencje.

 

Co do systemu walki, spodziewalem sie zupelnie czegos innego IMO jest masakrycznie skopany.

 

I ostatnie pytanko, ja zrobic ten quest z ta jaskinia gdzie sa te krzaki, jest cos co pomaga tam, na dzilce oda byly 2 i dalem rade, ale ty ich jest powyzej 5? wchodze zaczynam bij jednego i padam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wszyscy mamy problem z loadnigami, zaraz jak sie wkurze wyciagne siostrze ram, tylko czy warto aby po godzinie sluchac godzinne wrzeszczenie?? :D Gierka jest naprawde fajna, teraz biegam za tym salamndra, musze isc do knajpy, wczesniej zanioslem abigail te platki i gadalem z wielebnym :P, co zrobiliscie z tymi elfami od tego kupca/zlodzieja ja ich zabilem, zobaczymy czy wynikna pozniej z tego jakie konsekwencje.

 

Co do systemu walki, spodziewalem sie zupelnie czegos innego IMO jest masakrycznie skopany.

 

I ostatnie pytanko, ja zrobic ten quest z ta jaskinia gdzie sa te krzaki, jest cos co pomaga tam, na dzilce oda byly 2 i dalem rade, ale ty ich jest powyzej 5? wchodze zaczynam bij jednego i padam :/

Co do elfów

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dobrze zrobiłeś, ja postąpiłem inaczej i teraz tego żałuje.
.

 

A tego ostatniego pytania nie rozumiem, sorry ale napisz to jakoś inaczej.

 

Walka mi się podoba, a nie pasi chyba tylko tym co nie potrafią jej opanować (w końcu jest strasznie skomplikowana :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać że 1GB to zbyt mało jak do grania w wiedzmina panowie. W końcu to zupełne minimum w dzisiejszych czasach, wiec sie nie dziwcie że wam muli pare minut :D U mnie loady trwają kilkanaście sekund i jakoś nie irytuje mnie to.

-ShaDe-: a pomyślałeś, że nie zawsze trzeba wszystko zabijać? tym bardziej "stacjonarne" krzaki które Cie nie będą gonić. ;) Jeśli już na prawde nie możesz sobie z nimi poradzić to tak zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis GameHot.pl opublikował pierwszą polską Video Recenzję Wiedźmina:

 

Wiedźmin (The Witcher) - Video Recenzja

 

Materiał, prawie 10-minutowy film!, dostępny jest także w wysokiej rozdzielczości (HD). Ocena gry: 8.5/10. Naprawdę warto zobaczyć, szczególnie rozbraja końcówka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...