Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ps. Na bagnach nie moge sobie poradzic z tymi wyrastajacymi chwastami z ziemi, mam 10lvl, strasznie duze obrazenia mi zadaja. Moze za wczesnie sie tu znalazlem?

Zwykły mieczyk i mocny styl załatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę ale ta gra ma wymagania masakra kupiłem dzisiaj specjalnie dla Wiedźmina lepszy sprzęt który spełnia zalecane wymagania i szlak mnie trafia bo w 5 akcie gra najnormalniej się przycina nie no optymizacja w tej grze jest jednak zwalona! Początek gry śmiga super fajnie wszystko płynniutko ale Wyzima Handlowa i ta z 5 aktu to porostu tragedia. Mam 7900GTX, 2G RAM, C2D 4400@3GHz i większość gry no prawie cała działa płynnie ale są dwa momenty w grze gdzie jest beznadziejnie mianowicie Wyzima Handlowa i miasto to płonące w V akcie później jest już O.K (cmentarz na bagnach). Jak dla mnie to w tych momentach zawalili optymalizacje bo niema tam nic co by wymagało więcej niż w całej reszcie gry.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mowic, dawno mnie tak zadna gra nie wciagnela jak Wieslaw. Szczegolnie, ze do tej pory nie lubowalem sie w tego typu grach. Siedzialem raczej w strzelankach fpp. Nie ma to jak ciekawa fabula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę ale ta gra ma wymagania masakra kupiłem dzisiaj specjalnie dla Wiedźmina lepszy sprzęt który spełnia zalecane wymagania i szlak mnie trafia bo w 5 akcie gra najnormalniej się przycina nie no optymizacja w tej grze jest jednak zwalona! Początek gry śmiga super fajnie wszystko płynniutko ale Wyzima Handlowa i ta z 5 aktu to porostu tragedia. Mam 7900GTX, 2G RAM, C2D 4400@3GHz i większość gry no prawie cała działa płynnie ale są dwa momenty w grze gdzie jest beznadziejnie mianowicie Wyzima Handlowa i miasto to płonące w V akcie później jest już O.K (cmentarz na bagnach). Jak dla mnie to w tych momentach zawalili optymalizacje bo niema tam nic co by wymagało więcej niż w całej reszcie gry.

No niestety, masz rację. U mnie i innych osób też fps dramatycznie spada. To wynika (chyba) z tego badziewnego blooma, glooma czy innej namiastki hdr .Pomaga obniżenie jakość oświetlenia i zmniejszenie widoczności, niestety dopiero na low robi się u mnie znów płynnie. Ponoć w ciągu 2-3 tygodni ma wyjść patch 1.3 ale obawiam się, że nic się nie zmieni w tej kwestii.

Na dniach (tak naprawdę nie wiadomo kiedy, ale będzie na 100%) pojawić się ma edytor, taki sam na jakim pracowali CDP. Tylko czekać na nowe zadania i potworki do wybicia.

 

Lecę delektować się Wieśmakiem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh cos chyba spiepszylem :(

zabralem krowe w 4 rozdziale troche pochopnie, poszedlem z nia na brzeg a musialem sie wrocic kilka spraw jeszcze zalatwic, kiedy wracam na brzeg to mućka nie chce za mna isc a jak klikne na nia to mowi tylko "muuu", da sie cos z tym zrobic czy musze odpisac gre ? ;/

 

co do wymagan

mam c2d 2,7ghz, 2gb ramu i 7900gs. na duzych detalach gra mi sie cholernie ciela na bagnach i w wyzimie handlowej jak duzo mieszczan bylo. zmniejszylem na srednie, na bagnach bylo juz ok, ale w wyzimie handlowej drastycznie fps spada :/

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wysokich detalach na bagnach jest spoko, ale w Wyzimie Handlowej, szczegolnie wchodzac od strony Klasztornej, czuc ociezalosc i spowolnienie - szeroka perspaktywa + mnostwo postaci robia swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechali... u mnie w 1680x1050 na full detalach (brak AA i AF) gra zasuwa jak zloto :)

Problem jest tylko z cut-scenkami, bo fps spada jak szalony, ale mam wlaczone rozmycie tla, wiec sprobuje bez tego.

 

Za to po patchu wylazl mi inny problem (kopiuj-wklej z forum gram.pl, bom leniwy :P ):

 

Mam jakies jaja z dzwiekiem. Po 15-30 minutach grania gra lapie 2-3 sekundowego freeza, nie reagujac w tym czasie na nic, po czym dziala dalej. Niestety, po "odwieszeniu" kaszania sie dzwieki - sa czkajace, przerywane, tak jakby pliki sie zapetlaly albo urywaly i byly odtwarzane jeszcze raz od poczatku, albo ten sam odglos byl odtwarzany po kilka razy. Dotyczy to dziwekow otoczenia, odglosow przy zmienianiu lokacji i robieniu save oraz przede wszystkim dialogow - te ostatnie zmieniaja sie w niezrozumialy belkot.

Jesli wyjde z gry i wejde jeszcze raz, problem ustepuje, az do kolejnego freeza, kiedy to sytuacja sie powtarza.

 

Przed zaaplikowaniem patcha nie bylo takich problemow, gralem 3 godziny non-stop.

 

Dodam, ze nie mialem zadnych problemow przy instalacji gry ani patcha, nie ma zadnych problemow z wykrywaniem plyty, nigdy tez nie wywalilo mnie do pulpitu.

 

Gram z dzwiekiem 5.1, w ustawieniach jest wlaczony EAX i efekty srodowiskowe.

 

Ktos ma jakis pomysl?

 

wylacz eax i i powinno byc dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z nim.

 

@Emotsetung - dzieki za rade, ale na razie problem jest malo istotny - po zaaplikowaniu patcha problemy z dziwekiem (i to o duzo mniejszym natezeniu) pojawiaja sie po 4-5 godzinach grania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś tutaj szuka jeszcze jakichś informacji przed zakupem Wiedźmina to polecam http://wptv.wp.pl/av.asx?wid=9364883&forSrcId=3488 :P

 

Odnośnie Wiedźmina ... no nie mogę, właśnie teraz komputer mi uświadomił że Wyzimy handlowej nie udźwignie i dalej będę mógł pograć po dokupieniu procka/ramu ;] Heh, a było już tak pięknie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w akcie II miecz z meteorytów można wykuć tylko u krasnoludzkiego kowala czy też u tego zakonnego płatnerza grubaska? W czasie rozmowy zakonnik mówi, że zajmuje się tylko przekuwaniem mieczy. Ale potem pojawia się normalny panel handlu, nie wiem, gdzieś mam te meteoryty przeciągnąć czy jak?? Gdzieś przeczytałem, że jeśli ma się meteoryty to ten miecz pojawia się po prostu u płatnerza jako miecz do kupienia i po kupieniu meteoryty znikają. No ale w takim razie jak robić kombinacje, różnych meteorytów skoro mam np. 3 niebieskie i 2 czerwone... Krasnoludzki kowal mówi mi, że gada tylko z zaufanymi i żebym spadał.

Od razu uprzedzam, że nie ma nic na ten temat w instrukcji (poza tym, że miecz można przekuć nie ma nic JAK KONKRETNIE to zrobić). :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U zakonnego grubaska tez mozna wykuc miecz z meteorytow - o tym, jak sie to robi, bylo juz tu walkowane ;)

 

A krasnoludzki kowal zaoferuje Ci swoje uslugi, jesli trzymasz sztame z Wiewiorkami; jesli zas wolisz towarzystwo Zygfryda i Zakonu Plonacej Rozy, to zaopatrywac sie bedziesz u kowala zakonnego. Obaj maja jednak dokladnie to samo w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geupie pytanie: Jak bardzo wierna jest ta produkcja sadze o wiedzminie? 99% czy mniej? Postacie?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

W IV akcie mam Q ze zbroją pisze żybym przeszukał krypy w poszukinaniu notatek jakigoś elfa jedyne co znalazłem to kawałek zbroi (tzw obojczyk ;]) mam szukać czy w kolejnych aktach to się rozwinie ? Bo nic nie znalazłem ani w tej koło brzegu ani na polach, żadnych notatek.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w grze nie uswiadczysz zadnych informacji o ciri i yen... za to glowni bohaterowie opisuja dosc szczegolowo twoja przeszlosc (np przygody z wampirem)

Coz, Geralt stracil pamiec (swoja droga, wybieg tani i mocno naduzywany we wszelkiego typu grach), wiec musza mu przypomniec dawne dzieje, bo nie pamieta nic. Poza tym trzeba pamietac, ze znajomosc Sagi nie jest warunkiem koniecznym do grania, wiec dla ludzi nie znajacych ksiazek beda to nowe informacje. A dla tych, co czytali, bedzie to jakies zaczepienie w przeszlosci.

 

Zinnej beczki: czy Merigold przeszla operacje plastyczna miedzy prologiem a III aktem? Biust jej sie zdecydowanie podniosl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zinnej beczki: czy Merigold przeszla operacje plastyczna miedzy prologiem a III aktem? Biust jej sie zdecydowanie podniosl

Podejrzewam, że to nie operacja plastyczna, tylko dorwała się gdzieś po drodze do porządnej księgi magicznej i rzuciła na siebie iluzje :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

W IV akcie mam Q ze zbroją pisze żybym przeszukał krypy w poszukinaniu notatek jakigoś elfa jedyne co znalazłem to kawałek zbroi (tzw obojczyk ;]) mam szukać czy w kolejnych aktach to się rozwinie ? Bo nic nie znalazłem ani w tej koło brzegu ani na polach, żadnych notatek.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Rozluźnij pośladki :D Zbroję Kruka można zdobyć dopiero w V akcie, w IV zbierz części które są w krypcie i czekaj do V ze zbieraniem reszty części

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
A co do Yen i Ciri to jak rozmawiacie ze wszystkimi postaciami to się dowiecie co się stało. Nie pamiętam kto to opowiadał ale mówił wyraźnie, że jedna czarodziejka zmarła podczas próby udzielenia Pomocy Geraltowi. Wiecie o kim mowa ? :D

 

costi : a ja myślę że Geralt ją odpowiednio uformował ^^

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli przez "nie obsluguje" - fakt, u mnie obciazenie jest (jak zwine gre do paska) 100% jednego rdzenia i max 20% drugiego (mocno lata, wiec zakladam, ze to nie gra to zajmuje), ale tak na dobra sprawe - who cares?

Dziala mi dobrze i bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli przez "nie obsluguje" - fakt, u mnie obciazenie jest (jak zwine gre do paska) 100% jednego rdzenia i max 20% drugiego (mocno lata, wiec zakladam, ze to nie gra to zajmuje), ale tak na dobra sprawe - who cares?

Dziala mi dobrze i bez tego.

 

no ale jesli tobie dziala ok to po co komu wiecej prawda?

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...