Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba spac, wystarczy wyjsc i wejsc z lokacji (to samo z wszystkimi innymi questami, w ktorych ktos mowi "przyjdz pozniej") ;)

 

BTW. brakuje skladnikow? Bez jaj, ja zaczalem je wyprzedawac, bo mi sie sakwa przelewala. Jedna wycieczka na bagna i masz tego tyle, ze moglbys apteke otworzyc ;) Alkool to tez nie problem - kupujesz w karczmie, czasami sie znajduje, poza tym wystarczy zrobic z byle mocnego trunku Biala Mewe, nie trzeba na sile szukac alkoholi dobrej jakosci.

Eliksirow sie nie da nigdzie kupic, bo jak to sobie wyobrazasz? Pilnie strzezone wiedzminskie tajemnice w promocji "kup 4, piata gratis"? :P

 

O mocnej roslince na bagnach w II akcie poczytasz na poprzednich stronach tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to kup 4 piąta gratis mnie rozwaliło :D

Dobra, no to robie trip za składnikami ;] Tylko że właśnie chciałem te eliksiry żeby na bagna się wybrać, ale cóż, wszystko sprowadza się do jednego.

 

Ostatnie pytanie (chyba :D). Jak są dzielone alkohole...znaczy, mam kilka mocnych jeszcze ale mogę z ich pomocą zrobić jedynie eliksiry trój składnikowe, a wódeczki na jakieś porządniejsze mi się już skończyły i nie przyuważyłem które to były :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny = 3 skladniki

mocny dobrej jakosci = 4 skladniki

mocny b. dobrej jakosci = 5 skladnikow

Biala Mewa = 5 skladnikow (sama ma 3 skladniki)

 

To samo z bazami pod oleje i petardy (minus Biala Mewa oczywiscie).

 

BTW. jak ktos nie chce targac asortymentu jak w monopolowym, to polecam wszystkie alkohole przetwarzac na Biale Mewy - pod eliksiry jak znalazl, mozna tez wykorzystywac jako normalny alkohol (np. zeby dac NPCowi albo sie z kims schlac).

 

EDIT: @Havoc - do Jaskolki nada sie Zimejka, 2x Mieso Bestii (z wilkow lub psow) lub Sztynacce i niestety czwartego zapomnialem - w kazdym razie dosc popularny skladnik majacy rubedo. Wychodzi Jaskolka z dodatkowym powerem leczacym, bardzo fajny eliksir. Przejrzyj poprzednie strony, kolacze mis ie po glowie, ze gdzies tu juz podawalem ten przepis.

 

EDIT2: Mam:

Zimejka daje Aether (albo Vitriol - w kazdym razie to fioletowe), Sztynacce daja niebieskie. Do tego 2x watroba bestii albo zielona plesn i mamy Jaskolke rubedo, czyli leczenie w wersji lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey dzięki Wam :)

 

aha...pozostało bez echa moje pytanie o udoskonalenia mieczy wiedźmińskich ;) więc jak z tym jest? Jak wykorzystać runy?

 

 

 

znalazłem przepis Costi'ego. Więc jeśli ktoś by chciał odświeżenia pamięci ;]

 

Zimejka daje Aether (albo Vitriol - w kazdym razie to fioletowe), Sztynacce daja niebieskie. Do tego 2x watroba bestii albo zielona plesn i mamy Jaskolke rubedo, czyli leczenie w wersji lux ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze staram sie wykonać wszystkie zadania poboczne (a co... :D ) mam serię pytań do sytuacji w których utknąłem...

 

1. Ile jest wywern na północy bagien pilnujących jakiś zwłok? Ja wywabiając je pojedynczo z wysepki natłukłem 17 sztuk i dalej jakieś tam latają... Jaka jest najlepsza na nie strategia? Mnie nieźle idzie 2x Igni + styl stalowy szybki? Niestety jak w walce pojawia się więcej jak jedna to... zgon :(

 

2. Jak odblokować i u kogo opcje dialogowe na zdobycie ostatniej sefiry? Z tego co czytałem to znajduje się ona w ciele golema... ale nijak nie mogę trafić na żadną wskazówkę jak sie za jej wydobycie zabrać.

 

3. Zadanie dla krasnoluda drwala na bagnach... mam powycinać stwory w drodze do portu... na mapce jako ostatni punkt pokazuje mi wykopaliska ceglarzy przy ołtarzyku.. no i tam nic nie ma.. powycinałem wszystko jeszcze przed przejęciem tego zadania. Chodziłem po okolicy zarówno w dzień jak i w nocy i nic do wycięcia się nie pojawia... zakleszczyło się zadanie?

 

Uprzedzam pytania: tak, gram bez poradnika :D. Nie lubię grać prowadzony za rączkę. Raz do niego zajrzałem i tyle że dowiedziałem się ze robię zadania w zupełnie innej niż w poradniku kolejności i część z nich inaczej również się rozwiązuje :) Tak po prostu lubię choć jak widać jest to trochę cięższe bo można utknąć... :D

 

--edit: zapomniałem dodać ze jestem w II akcie...

Edytowane przez roofman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

ma z tym problem

robisz drop do pulpitu w czasie gry, wybierasz proces witcher.exe>>ustaw koligację (ppm) i dajesz ok, nic nie zmieniasz

 

powinien tera jechac na 2 jajach

To nie o to chodzi. Ja mam programik SetAffinity, który robi to za mnie w wybranych przeze mnie aplikacjach, ale CDP Red mówiło (mi), że gra pod 2 rdzenie (a że dopiero optymalizowali ją pod jeden).

A tu się okazuje, że standardowo gra pod jeden - zatem ktoś nieco minął się z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jak odblokować i u kogo opcje dialogowe na zdobycie ostatniej sefiry? Z tego co czytałem to znajduje się ona w ciele golema... ale nijak nie mogę trafić na żadną wskazówkę jak sie za jej wydobycie zabrać.

Wskazówką jest...główny wątek? :P Musisz przecież otworzyć wieżę za pomocą sefir, i cały czas gadają o przebudzeniu strażnika (golema) za pomocą burzy.

Żeby za dużo nie mówić, powinieneś zrobić u kowala odgromnik, w pewnym momencie po prostu odblokowuje się wątek i masz tak opcję do wyboru. Potem lecisz do druidów, dajesz w łapę 500 orenów za wywołanie burzy, wsadzasz odgromnik w kark golemowi a potem...pozostaje Ci wykombinować jak go zabić ;)

3. Zadanie dla krasnoluda drwala na bagnach... mam powycinać stwory w drodze do portu... na mapce jako ostatni punkt pokazuje mi wykopaliska ceglarzy przy ołtarzyku.. no i tam nic nie ma.. powycinałem wszystko jeszcze przed przejęciem tego zadania. Chodziłem po okolicy zarówno w dzień jak i w nocy i nic do wycięcia się nie pojawia... zakleszczyło się zadanie?

Wejdź w zadania i przeczytaj jeszcze raz, może coś Ci się pomieszało tam z tym zadaniem, albo przeoczyłeś potworka jakiegoś. Ja go nie robiłem jeszcze..na pewno nie chodzi o zadanie od Leuvaardena? "bezpieczna przystań"? -musisz wtedy zabić utopce przy przystanii koniecznie w nocy, około 6 sztuk, nic trudnego.

A tego Twojego to nawet w poradniku nie mogę zlokalizować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówką jest...główny wątek? :P Musisz przecież otworzyć wieżę za pomocą sefir, i cały czas gadają o przebudzeniu strażnika (golema) za pomocą burzy.

Tak, tak.. tyle to wiem z czytania tego forum :) Problem w tym że trochę namieszałem w wątkach, pseudodetektyw już stoi przy wieży i czeka na jej otwarcie. Brakuje mi ostatniej sefiry, krasnoludzki kowal w wyzimie klasztornej nic nie wspomina o wykuciu czegokolwiek...

Kto i kiedy gada o przebudzeniu strażnika? Nie przypominam sobie takich dialogów... :(

 

Wejdź w zadania i przeczytaj jeszcze raz, może coś Ci się pomieszało tam z tym zadaniem, albo przeoczyłeś potworka jakiegoś. Ja go nie robiłem jeszcze..na pewno nie chodzi o zadanie od Leuvaardena? "bezpieczna przystań"? -musisz wtedy zabić utopce przy przystanii koniecznie w nocy, około 6 sztuk, nic trudnego.

A tego Twojego to nawet w poradniku nie mogę zlokalizować ;)

Bezpieczna przystań już dawno zrobiona. To jest odrębne zadanie wzięte na bagnach od krasnoludzkiego drwala (nie pamiętam jego nazwy). Mam oczyścić mu drogę z lasów na bagnach do przystani z utopców i wściekłych fasoli - znaczy tych roślinek co plują kolcami. W dzienniku zadania wybieram "wskaż na mapie" i wskazuje się właśnie miejsce pracy wykopków ceglarzy wraz z ołtarzykiem jakiegoś bożka. Tam już wszystko co było do wycięcia niestety powycinałem wcześniej.

 

Odnośnie punktu 1 to nic nie wiadomo? Ktoś pisał że warto do tych pilnowanych zwłok sie dostać bo czeka tam na nas jakiś srebrny, podrasowany mieczyk i niechcę tego przepuścić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 1 to nic nie wiadomo? Ktoś pisał że warto do tych pilnowanych zwłok sie dostać bo czeka tam na nas jakiś srebrny, podrasowany mieczyk i niechcę tego przepuścić :D

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
u mnie było z pięć wywern - wyciągane pojedyńczo i w zależności od rozmiaru traktowane stylem silnym lub szybkim. żaden problem. a miecz AFAIR to stalowy jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy maxymalnych detalach (1024x768) na mojej karcie nie jest płynnie niestety. w handlowej gorzej a w starej wyzimie to już tragedia ;)

 

dziś spróbuje odpalić na dwóch jajkach (przy pomocy porady powyżej) i zobaczę czy to coś da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra bardzo fajna szkoda tylko ze szybko sie konczy... albo to mnie tak przyssalo do komputera ze szybko zlecialo...

w kazdym razie jestem zawiedziony tym ze nie ma na przyklad na co wydawac pieniedzy... w calej grze sa 2 zbroje jedna do kupienia nastepna do zlozenia na sam koniec najlepsze miecze tez dostajemy... i wiele wiecej do roboty i wydawania pieniedzy nie ma, gre konczylem chyba z 20 000 monet

 

pozatym gra bardzo fajna, grafika ladna, szybko sie wgrywa itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem...

Nie tak dawno, parę postów wyżej był przepis na Jaskółkę Rubedo (z premią do punktów żywotności).

A gdyby tak zrobić Zamieć Rubedo i wypić jednocześnie z Jaskółką Rubedo, to czy bonusy do punktów żywotności się dodadzą?

Sprawdzał to ktoś?

 

A na wiwerny lepszy miecz chyba srebrny, czy się mylę?

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO wiwerny są potworami więc...jeśli wierzyć przeznaczeniu mieczy, to na pewno srebrny jest lepszy ;]

@roofman...to ja już nie wiem ;p namieszałeś nieźle, a o golemie to mówi Kalkstein jeśli mnie pamięć nie myli ;) I inne postacie zresztą, pogadaj ze wszystkimi najlepiej ;)

 

a ja robię w takim razie rajd na wiwerny :) buahha ;]

dajcie pomysł jak się dorobić ;d nie mam kasy;] grałem 2 godziny w kości żeby 2tysiące do zbroi uzbierać :D

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Na królu to można ładnie dorobić, tylko po co ta kasa tak późno?:P
Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie pomysł jak się dorobić ;d nie mam kasy;] grałem 2 godziny w kości żeby 2tysiące do zbroi uzbierać :D

Isc na bagna/do konalow i polowac na utopce i topielce. Kwas Ginatzy stoi u Kalksteina po 15 za butelke (w ogole Kalkstein niezle placi za skladniki, skupuje tez np. skory wilkow).

Dobrze mozna tez zarobic na questach dla Leuvardena (ponad 1000 orenow).

 

@Szozi

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno nie da sie go zabic

ja przez klatkowanie raz dziabnelem straznika na handlowej, to uciekalem tak dlugo az go zgubilem...na szczescie nie zabilem go

 

do posiadaczy nvidii - wczoraj pozbylem sie klatkowania w handlowej

 

po zainstalowaniu nhancer, dalem profil witcher, dodatkowo w nim zaznaczylem prerender limit(chyba to, pisze z pracy, nie pamietam dokladnie- ostatnia opcja) z 3 na 1 i kurna, mam kolo 30FPS

 

wczesniej nie dawalo sie grac, zwlaszcza jak deszcz zaczynał padac, czy w nocy, jak na salamandry polowalem(wlasnie przy tej okazji dziabnelem straznika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeszcze wrócę na chwile do mojego problemu, o którym mowa była wyżej.

Do tej pory jechałem sobie na procku (S939 X2 3800+) taktowanym default (10x200) i niestety z uwagi na "czułość" Wieśka pamieci zwolnione na DDR333 (166Mhz). Wczoraj sobie potestowałem z kręceniem proca. Zwykle ustawiam go sobie na 240x10. HT odpowiednio zmniejszam do 4x (co przy 240 Mhz daje mi 960 Mhz). Przy tego typu ustawieniu pamieci chodzą w granicach DDR400 (około 398Mhz). Ustawiłem nawet recznie timingi (nawet dalem CL z 2.5 na 3.0). Są 3-3-3-8. Czyli jak na DDR400 to takie umiarkowane takty. I co? Ano Wiesiek znowu sie zawieszał. Dopiero zmiana taktowania z DDR333, na DDR266 rozwiązała problem.

Cholernie mnie to ciekawi. Normalnie poza Wieśkiem nigdy nic mi sie nie zawieszało z ustawieniem DDR400 i procek default, czy tez DDR333 i procek podkrecony.

Nie wiem teraz, czy jednak coś z kostkami pamieci jest nie tak (mam 4x512 DDR400 TwinMos), czy jednak Wiesiek ma jakiegos buga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Zadanie dla krasnoluda drwala na bagnach... mam powycinać stwory w drodze do portu... na mapce jako ostatni punkt pokazuje mi wykopaliska ceglarzy przy ołtarzyku.. no i tam nic nie ma.. powycinałem wszystko jeszcze przed przejęciem tego zadania. Chodziłem po okolicy zarówno w dzień jak i w nocy i nic do wycięcia się nie pojawia... zakleszczyło się zadanie?

Wziąłem zadanie i rozgryzłem. Tak jak myślałem, zapomniałeś o czymś ;)

Po pierwsze. Chodzisz zabijać w nocy o północy. Potwory masz wskazane na mapie przez czerwony punkty podpisane "Potwory". Zabijesz jedne pojawią się kolejne. Najpierw 3 bueolzdoi...czy jak je sie pisze, te trujące. Potem 3 utopce a na końcu masz 2 echinopsy. Nie ma możliwości żebyś je wcześniej wybił bo "wyrastają" specjalnie na potrzeby zadania. Ale...po zabiciu ich musisz uporządkować sprawy z Vodyanoi. Wojownik wodnych ludzi pojawia się przy ołtarzu (koło dołów z gliną) codziennie o północy. Idź do Vaski i zapytaj ją o nich. Potem zabij wojownika albo przekonaj Yarena żeby dał Ci swój topór i zostaw go w ołtarzu przed północą. Wróć do wioski, prześpij się do północy i przyjdź pod ołtarz. W nim zamiast toporu będzie amulet Vodyanoi. Weź go a...wojownika i tak możesz zabić ;] Jak by się quest nieskończył, nagroda jest taka sama.

 

po zainstalowaniu nhancer, dalem profil witcher, dodatkowo w nim zaznaczylem prerender limit(chyba to, pisze z pracy, nie pamietam dokladnie- ostatnia opcja) z 3 na 1 i kurna, mam kolo 30FPS

 

wczesniej nie dawalo sie grac, zwlaszcza jak deszcz zaczynał padac, czy w nocy, jak na salamandry polowalem(wlasnie przy tej okazji dziabnelem straznika)

Mógłbyś wyeksportować profil i wrzucić go na jakiś serv albo na maila do mnie?

Tylko...błagam nie rapidshare :D

Daj na sendmefile.com czy coś.

 

Ściągnąłem tego enhancera (pierwsze słyszę o nim ;] ) i nie mam profilu Wiedźmina, a z oficjalnej stronki to najnowsza wersja (2nd nov.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę na chwile do mojego problemu, o którym mowa była wyżej.

[...]

Nie, nie... zobacz jak się wiesiek zachowa na 3x512MB. Obstawiam na to że będziesz mógł wykręcić jakiekolwiek prędkości i będzie chodziło wszystko OK.

Problemem jest sam kontroler wbudowany w proca (platforma s939) - poprawnie obsługuje pamięci w pierwszych 3 slotach. Dokładając kostkę w 4 slot powodujesz zmianę jego pracy. Widocznie wiesiek na to jest czuły.

Wziąłem zadanie i rozgryzłem. Tak jak myślałem, zapomniałeś o czymś

Niestety już nie sprawdzę... zawaliłem. Poszedłem do wyziny klasztornej po zaopatrzenie i jak wróciłem krasnolud powiedział żebym spieprzał :D. Zawaliłem, ludzi mu potwory zjadły i on nie chce mnie widzieć na oczy :(

Sprawa z odgromnikiem też już załatwiona - przeoczyłem kartę którą dostałem od babci we wiosce ceglarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kurna, tez uzywam wersje z listopada z oficjala

 

moze to kwestia tego, ze profil witcher.exe jest w klepany w sterownik nvidii?(uzywam wersji 16x.23...jakiejs z konca października)

albo tego ze miałem rebuilda rejestru bo wczesniej bawiłem się rivatunerem?(OC i tweaki)...naprawde nie wiem

 

wiem tylko ze jak odpalilem nhancera znalazlem w nim profil The Witcher, uruchomiłem go, dałem jedna zmianę(z tym prerender limit) i dałem zapisz profil w rejestrze(przez co rozumiem ze wszystkie ustawienia sterownika(wlacznie z grami w ktore nie gram...) są w rejestrze, i stamtąd czerpie

 

sprawdze w domu jak wrocę z pracy...o ile syn(dziad..2.5roku) mnie dopusci do kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos uzywa sterownikow ze starym control panelem do spolki z coolbits, to moze sam sobie to przestawic, bez nhancera: owa opcja nazywa sie "Max frames to render ahead" w zakladce "additional Direct3D settings".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka wartość tej funkcji w nhancerze? Domyślnie mam na "3" i jeszcze jakiś komunikat wyskakuje, zresztą zobaczcie i powiedzcie mi jak ustawić...tak jak mówię, pierwszy raz tego nhancera używam :(

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prerender limit mozna zmienic tez w RivaTuner w ustawieniach DirectX i zakladce Vsync. Wiec ta opcja jest zwiazana z synchronizacja pionowa. U mnie zmiejszenie tej ilosci na 1 nic nie zmienia jesli chodzi o plynnosc. Jesli zeczywiscie to przyspiesza gre na niektorych kartach graficznych to jeszcze lepszy efekt mozna by uzyskac po prostu wylaczajac V-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...