Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

lokalizacja to np wioska gdzie mieszka biskup na poczatku gry itp... czyli lece po dodatkowy ram i zobaczymy jak bedzie.

 

Dodam jeszcze ze karta graficzna pracuje mi na 8x pcie, ale to nie ma znaczenia z tego co czytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym trwożnym ociąganiu się i defetystycznym kręceniu nosem (jakże uzasdnionym z perspektywy TES IV i Gothica 3 i w ogóle...) postanowiłem łupnąć sobie w naszego Wiedźmina.

 

Była to decyzja ze wszechmiar słuszna - gdyż WIEDŹMIN JEST GRĄ NAD WYRAZ UDANĄ, zważywszy na najbardziej istotne postulaty gatunku rpg i ogólne standardy przyzwoitości (jakże ostatnio po[gluteus maximus]dające).

 

Ad meritum waląc...warstwa merytoryczna gry jest nie do przecenienia - wspomnę tylko o dobrej fabule, nieliniowości, rozbudowanych dialogach i romaitych drobnych smaczkach (np. nieźle zrealizowane przygody erotyczne, wiarygodny, choć przyciasny świat czy nieuchwytny, a chwytliwy klimat). Dobrze wypada też strona formalna - bo to i gra fajnie wygląda, co więcej od strony technicznej - jakkolwiek daleko od ideału - jest do wytrzymania (katorgi niezoptymalizowanego silnika na miarę Gothica 3 tu na szczęście nie ma; niezbyt poważne błędy i niedociągnięcia nie psują całości).

 

Ogólnie, gra bardzo pozytywnie zaskakuje. Twórcy poszli w stronę najlpeszych wzorców, dlatego Wiedźmin nie zamienił się w prostego quasi rpg/hask'n slash (ala Oblivion), a do tego nie utonął w morzu usterek (jak np. Gothic 3).

 

Końcowo, brawa dla twórców...

 

Nota bene - na jesieni - ma wyjść podrasowana wersja gry, w której poprawione zostaną wszystkie znane niedociągnięcia.

 

Jeżeli nie uznancie, że wszystko na temat Wiedźmina zostało już powiedziane - zapraszam do rozmowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lub panie takie sprawy to na pw.

 

A propos - są jakieś metody optymalizacji Wiedźmina, poza ustawieniami z poziomu opcji gry? Chodzi o to, że gra dość mocno tnie w Wyzimie Handlowej, w dotychczasowych lokacjach jest w pełni komfortowo.

 

A wszystko to na - Laptop: Asus F3SA-AS133C T8100/2048/250/DVD-RW/VHP + vista 32 home premium, 3 GB ddr 2 kingston.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam - kamera znad ramienia moim zdaniem bardziej pasuje do gry a rpzy okazji znacznie mniej obciąża kompa- na 7900gs było znacznie płynniej.

Początkowo gra się niby łatwiej mając lepsza perspektywie ale po dobrym opanowaniu uników oraz samego sterowania gra znad rameinia daje moim zdaniem lepszą frajdę z gry i lepszy klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu przywarcania systemu (z przyczyn niecałkiem zależnych od "Wiedźmina") odnotowałem zupełnie nieoczekiwany efekt; gra zaczęła działać W PEŁNI PŁYNNIE TAKŻE W WYZIMIE HANDLOWEJ.

 

Osobno, po raz kolejny dodam, że "Wiedźmin" to GRA PRAWDZIWIE WYBITNA. Obok Gothica 2, Morrowinda i Baldurs Gate (Planscape Tornment) to bezwzględnie najlepszy crpg, a na dokładkę polski :wink: Strona fabularna, w tym budowa poszczególnych zadań, dialogi i sugestywny świat to aeropag gier komputerowych.

 

Nota bene - czy nie uważacie, że pierwsze wrażenie (forteca Wiedźminów) jest w tym wypadku dość stonowane, w porównwniu z tym co gra oferuje później, wraz z rozwojem historii. (Poprostu - im dalej tym lepiej i jeszcze lepiej :wink: ).

 

Btw kiedy można wykorzystać runy? Gdzie zdobyć jakiś "lepszy" srebrny miecz?

 

WIEDŹMIN RULES IN EXTENSO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy miecz na bagnach. Moim zdaniem nie opłaca się zbierać kamieni na miecz stalowy, prędzej taki kupisz lub znajdziesz. Miecz srebrny warto sobie wykuć na początku gry (trzy kamienie, nie muszą być jednakowe).

 

Warto ostrzyc i smarować miecz. Szkoda tylko, że style walki na 3 poziom lewelujesz i już każdy pada. Jak dałem na najwyższy to Geralt prawie nigdy nie zaczynał ciosów od 3,4 serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie ukończyłem...po niemal trzech tygodniach siedzenia po kilka godzin prawie codziennie.

 

Gra jest kapitalna. Nareszcie głębsze i bardziej wymagające rpg, a nie jakiś oblivionopodobny zakalec. Twórcy postawili na treść a nie samą tylko ładną grafikę i to widać, słychac i przede wszystkim czuć :wink: . Zachęcam wszystkich do zapoznania się z ":Wiedźminem". WARTO!

 

Na marginesie, gdzie można znaleźć bliższe informacje na termat zakończeń gry? (Byłbym wdzięczny za namiary). Przy okazji - sa jakieś nowości na temat kontynuacji gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj jeszcze w moda. Warto.

POnadto warto przejsc gre minimum dwa razy. Przeszedłem w zakonie róży i elfami, staraj się podejmowac inne decyzje niz te za pierwszym razem a zobaczysz zmiany w grze. Ja po skończeniu gry odrazu rozpocząłem zabawe od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań napewno jeszcze zagram w "Wiedźmina", przy czym skoro wersja ulepszona jest już za pasem to chyba poczekam (jeżeli będę miał na tyle silnej woli :wink: , ponieważ faktycznie chciałoby się od razu... :wink: , to niespotykane uczucie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też gra wciągnęłą, ale zraziła mnie on długościa wczytywań :/ Poczekam do wydania ulepszonej wersji... i jak poprawią szybkość wczytywania to zagram od nowa, a jak nie to grę odkładam na półke na zawsze, bo "Loading" zabija we mnie klimat tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Grales z paczami? Bez paczow to o czym piszesz jest norma i faktycznie mozna zwatpic. Sam przeszedlem ponad polowe na tym , gdzies dopiero od 3 aktu wwalilem pacza bo przeczytalem iz poprawia sejwy i loady - dziala faktycznie , od tego momentu nie mialem juz zadnych problemow , a raczej nie irytowalem sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem chyba na wszystkich paczach, ba nawet zacząłem grę od nowa, ale nie było różnicy, więc wróciłem do starych sejwów. CDP mogli by w wersji ulepszonej zoptymalizować silnik pod starszy sprzęt. Wydaje mi się, że te długie loady mam przez pamięć (2GB@476MHz), ale bez przesady to wszystkie lepsze graficznie gry szybciej się ładują u mnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No ja nie mialem problemow z paczem 1.2 na E2140@2.6GHz ,. 3GB ramu (2x512+1x1+1x1) oraz 9600GSO , choc w Wyzimie Handlowej mialem framedropy. Tylko w polodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko elegancko chodzi, choć w Wyzimie Handlowej podczas deszczu też mam framedropy, ale te ładowania i zapisy gry zniechęcają mnie do gry... ale czekam do września za patchem i zacznę grać od nowa :] bo gra jak na RPG'a bardzo mi się spodobało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje rozszerzona mozna już zamówiąc np. na gram.pl. Co ciekawe dostępny jest też sam patch, wydany zdecydowanie nad wyraz bogato :wink: ; nie ma natomiast póki co informacji co do możliwości darmowego ściągnięcia rozszerzenia.

 

Czekam z utęsknieniem...szczególnie na nowe przygody jakie mają wchodzić w skład patcha (szkoda, że tylko dwie).

 

Obecnie - Mass Effect. Też dobre a nawet więcej niż dobre, ale Wiedźmin to to nie jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadmo wszystko, co jest w pudełkowej wersji update'u będzie można legalnie i całkowicie za darmo ze strony Wiedzmina. Dodatek ma być podzielony na paczki i ściagasz sobie co chcesz. Ale nie jestem pewien.

Już się doczekać nie mogę :] bo gra się kurzy od kilku miesiecy, bo mnie "loadingi" zdenerwowaly, a dzieki łatce mają one przyspieszyć się nawet do 80% :plum: ale Wyzima będzie prawie tak samo chodzic :/ (jezeli padac nie bedzie to bedzie luz:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...