Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

W spoilerze masz odpowiedź. ;)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Gdzie znaleźć Yaevinna?"
Yaevinna znajdziesz w domu u krasnoluda... Chyba Vivaldiego, w Wyzimie Klasztornej.
Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z przejściem jednego z zadań.. Wszystko w spoilerze

 

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Wszystko tutaj"

Dochodzę do momentu:

Dołączona grafika

 

a kiedy znajduje to miejsce zaznaczone na mapie i chcę otworzyć drzwi to pokazuje mi, że:

Dołączona grafika

 

To jakiś bug? Jak to rozwiązać? Proszę o pomoc..

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, to bug. Miałem taki sam. Gra oczywiście oryginalna. Powiem Ci tak... Jeśli masz wersję podstawową, to rozszerzona nie naprawi tego. Zmiana z rozszerzonej na podstawową też nie. Niestety ten bug da się aktualnie wyleczyć tylko przejściem od nowa pewnego etapu gry, albo wczytaniem czyjegoś save'a. Ja wczytałem save pewnej osoby z forum thewitcher.com, która użyła bardzo podobnego toku myślenia do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem. Możesz spróbować. U różnych osób tu różne rzeczy pomagały, jeśli chodzi o wiedźminowskie bugi. Jedni przeszli tak samo jak dotąd, od któregoś etapu gry, albo dokonywali pewnych zmian w fabule. Nie pozostaje Ci nic innego jak eksperymentować.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieco odkopię temat

 

otóż ukazała się gra w wersji 1.5, można kupić ER w cenie 69.90 lub też ściągnąć patcha,

tylko, że patch ma być opublikowany dopiero 8 lipca...

 

główne zmiany: zdjęto zabezpieczenia DRM - można grać bez płyty oraz dodano 5 nowych przygód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

główne zmiany: zdjęto zabezpieczenia DRM - można grać bez płyty oraz dodano 5 nowych przygód

Zadna nowsc , do 1.4 eaxowy fix robil to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy "5 nowych przygód" oznacza 3 nowe + 2 dotychczasowe ("Cena neutralności" i "Efekt uboczny").

 

Poza tym wiadomo coś bliżej o tych "nowych"? (czas gry, udźwiękowienie etc.?).

zacytuję za oficjalną stroną: 5 dodatkowych przygód stworzonych przez community: "Podstępy", "Szlag by trafił te bagna", "Upiory w Cichej Wólce", "Wesele", "Wiedźminkołaj"

 

3 z wymienionych powyżej są dostępne na Wiedźmin

 

e: czas gry, jak widać na stronce, to raptem parę godzin

Edytowane przez Adu82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z tym mi pomożecie:

 

Mam problem, no może nie aż tak. Jestem w I Rozdziale i mam zadanie zdobyć 5 mózgów Utopców i 3 porcje krwi Ghuli. Ale jest problem bo nie mogę z nich wydobyć tych składników. Jak się tego można nauczyć? Czytałem różne księgi (np. o potworach bagiennych ale nic to nie dało) a o pozyskiwaniu krwi to już w ogóle nic nie znalazłem. Jak się można tego nauczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam problem, otoz po zmianie systemy na vista x64 ultimate, zaczely sie moje problemy z wiedzminem, grajac w akcie 3 wywala mnie do pulpitu z komunikatem gra musi zostac zakmnieta:( na xp nic nie wywalalo, a na viscie tragedia, raz po 25 minutach, raz po 5 nie wiem co robic, sa jakies laty specjalnie dla visty? Prosze o jakies wskazowki, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, wiedźmin + patch z edycji rozszerzonej, patch z dialogami i wgrane 2 przygody.

Przerywniki filmowe są niskiej jakości, widać rozpikselowanie, nie pamiętam czy tak było w podstawce, bo grałem dawno temu.

Wyłączyłem rozmywanie tła w opcjach, ale za każdym razem, kiedy jest jakiś przerywnik to opcja znowu się uaktywnia, mimo, że w ustawieniach jest odhaczona, pomaga tylko wczytanie od nowa gry.

Trochę to denerwujące, miał ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo na patchu 1.5 ponoc pomaga:

Lighting Quality -> low albo rozdzielczosc na 16:9

 

wiecej info TU.

 

edit:

da rade jakos wlaczyc EAX na W7 x64 tak zeby sie gra nie wieszala przy niektorych przerywnikach (poczatkowy przy rozpoczeciu 1 aktu)?

Edytowane przez Drainer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo na patchu 1.5 ponoc pomaga:

Lighting Quality -> low albo rozdzielczosc na 16:9

 

wiecej info TU.

 

edit:

da rade jakos wlaczyc EAX na W7 x64 tak zeby sie gra nie wieszala przy niektorych przerywnikach (poczatkowy przy rozpoczeciu 1 aktu)?

Ja mam edycje rozsz. na patchu 1.4, 1.5 nie wgrywałem jeszcze, ale sprawdzę Twoje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Pojdzie mi wiedzmin ER na laptopie tishiba z podpisu ? Mial ktos jakiej doswiadczenia na takim slabym sprzecie ?

Bez problemu. Swego czasu katowałem Wiedźmina na laptopie asusa z ati 2600 xt na podkładzie...i pełen komfort gry był. Nawet w Wyzimie. Pamiętaj tylko o nowych sterownikach do ati (vide ati modder).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, mam pewien problem. Podczas gry w Wiedźmina po jakimś czasie wyskakuje komunikat "Program Wiedźmin przestał działać" i gra się wyłącza. Posiadam Windows 7 OEM 32-bit, próbowałem uruchamiać w trybach zgodności(XP/Vista), jako administrator i z wyłączonymi modyfikacjami pulpitu oraz wizualizacji.

 

Tak więc, jestem przekonany że to wina niekompatybilności z Windows 7, ale w jaki sposób to naprawić? Gra jest oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Doświadczyłem ostatnimi czasy problemu z gierką. Postanowiłem znowu pograć sobie w wieśka, a że go już jakiś czas temu odinstalowałem, toteż zarzuciłem płytą do napędu. Podczas instalki okazało się, że mam uszkodzoną płytę. Nie chciało czytać jednej biblioteki i nie dało jej nawet skopiować. Jako, iż obowiązuje w/w produkt dożywotnia gwarancja na nośnik wysłałem DVD z grą na reklamację, Tu zaznaczam, ze jestem posiadaczem wersji przedpremierowej. Po 2 tygodniach bujania się ze strony CDPR przyszedł wymieniony nośnik jednak inny. Przysłali mi Wiedźmina - Edycja Rozszerzona. Wow powiedziałem. Zabrałem się więc do instalacji i tu pojawił się problem. Cokolwiek bym nie zrobił (opcje podczas instalacji - z dodatkami bądź nie) wywala mi okienko pod koniec instalowania typu: proszę włożyć dysk z materiałami dodatkowymi. W mojej wersji przedpremierowej miałem taki dysk, ale zamiana płytek nic nie pomogła. Ostatecznie kiedy anuluje instalację dysku z dodatkowym materiałem, anuluje mi się cała instalacja wieśka. O co tu chodzi? miał już ktoś z Was takie problemy. Czytałem na innych forach, ale większość problemów ER dotyczy tzw. uploaderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to ta plytka byla wymagana do instalacji (nie wiem, czy czasem nie bylo tam plikow jezykowych). Napisz moze do CD-Projekt i opisz cala sytuacje, moze dosla ta plytke :wink:

 

Czyli mam rozumieć, że ER w wersji pudełkowej zawierała 2 płyty? Jedna z grą i druga z tymi materiałami dodatkowymi?

To nieźle :mur: . Nic napiszę do nich.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...