Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

hooded man napisał:

A co do systemu walki. Niestety po calym dniu grania nie jestem zadowolony. Caly czas zamiast ciosu wyskakuje mi czar "powalenie" bo nie sposob tego inaczej zrobic. Strasznie to pomotane. Zamiast czary odseparowac to zmieszali z systemem walki mieczem. Poza tym totalnie nie kumam tego systemu ze trzeba poczekac az sie kursor zmieni, tzn kiedy on ma sie zmieniac, po nacisnieciu LPM czy klikaniu na niego, czy w ogole nie trzeba klikac, jak sie w koncu kombos zacznie robic to sie zatrzymuje, - dla mnie tragedia kompletna.

 

 

Może poczytaj instrukcję do gry.... LMP to miecz i inne, a prawy to "czary". Przestań walić na pałę i pomyśl nieco. System jest banalnie prosty i bardzo skuteczny. Combosy też działają jak należy i jak się nieco postać rozwinie, przestaniecie zdawać głupie pytania dlaczego nie da się kogoś zabić itd.

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze caly czas mam arty w cutscenkach. rozjezdzaja sie testury.. teraz jestem na przedmiesciach Wyzimy i jest na ostro. chyba wina sterow prawda? bo co bym nie robil z taktami pamieci czy gpu to jest to samo. poza tym arty po przekreceniu karty wygladaja zupelnie inaczej. czy ktos z posiadaczy x1950pro grajacych w wiedzmina ma cos takiego? stery ostatnie probowalem, i hotfixy i nic :sad:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Mam to samo co Ty na pierwszym screenie na x1950xt. Z tego co zaobserwowałem są to tekstury trawy. Wyłącz ją zupełnie to wtedy zniknie. Możliwe że nowe stery to poprawią ale narazie nie mam czasu tego sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć pochodnie (torch) ? :) wiem lamerskie pytanie :D albo cat potion co zwiększa widoczność po ciemku :).

Widze koledze szkoda bylo pieniedzy :?

 

Pochodnie mozna czasami znalezc w skrzyniach, beczkach itp., a miksture Kota ma chyba zielarz snujacy sie kolo karczmy na obrzezach Wyzimy, ew. mozna samemu zrobic.

 

A co do systemu walki. Niestety po calym dniu grania nie jestem zadowolony. Caly czas zamiast ciosu wyskakuje mi czar "powalenie" bo nie sposob tego inaczej zrobic. Strasznie to pomotane. Zamiast czary odseparowac to zmieszali z systemem walki mieczem. Poza tym totalnie nie kumam tego systemu ze trzeba poczekac az sie kursor zmieni, tzn kiedy on ma sie zmieniac, po nacisnieciu LPM czy klikaniu na niego, czy w ogole nie trzeba klikac, jak sie w koncu kombos zacznie robic to sie zatrzymuje, - dla mnie tragedia kompletna.

System jest prosty jak konstrukcja cepa:

- lewy przycisk miecz, prawy przycisk Znaki.

- jak masz ikonke miecza, klikasz lewym, Geralt zaczyna sekwecje ciosow. I teraz wazne: poki ikonka wyglada jak przekreslony miecz, to nie klikasz. Jak zmieni sie na swiecacy miecz, klikasz, zeby kontynuowac combo. Jak sie spoznisz, Geralt zgubi rytm i caly cykl zaczyna sie od poczatku.

Znaki mozna rzucac w dowlnym momencie, jednak powoduje to (z przyczym oczywistych) przerwanie sekwencji mieczem.

 

Jak mimo powyzszego zadajesz malo obrazen, zmien styl.

 

Wszystko to jest w instrukcji i samouczku w grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gamehot.pl pojawił się nowy epizod, który prawie w całości jest poświęcony Wiedźminowi, ale nie ocenie samej gry tylko temu jak recenzenci wymieniają liczne błędy gry (które po chwili uśiłują usprawiedliwiać i tłumaczyć...) i na końcu nie zważając na błędy wystawiają ocenę jakby ich w ogóle nie było. Chyba każdy się z nimi zgodzi bo wystarczy trochę obiektywizmu. Polecam przesłuchać bo goście to co robią robią na serio profesjonalnie i nie boją się mówić otwarcie o tym co myślą.

 

A teraz na inny temat- kumpel chciał kupić wiedźmina wczoraj w Empiku i cena wynosiła 100zł a nie 79. Czy po prostu tylko do dnia premiery była niższa cena? (piszę 'do' bo przed premierą też można były). Trochę mnie to zmartwiło bo chciałem kupić Edycję specjalną widźmina w MM a ceny raczej będą takie same we wszystkich większych sklepach.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o II rozdzial, pewne zadanko poboczne, ktore dostaje sie praktycznie zaraz na poczatku

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

gdzie znajde tego ziomka co stal w II rozdziale przy kanalach i zlecil znalezienie sygnetu? Przy kanalach juz go nie ma ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Polecam przesłuchać bo goście to co robią robią na serio profesjonalnie i nie boją się mówić otwarcie o tym co myślą" - profesjonalnie to oni opowiadają o robieniu kanapek i tvn24....Litości.

 

W MM cena była na poziomie 79 zł i zamiast torebki (EMpik) dodają

bestiariusz, więc polecałbym tą wersję. Widzę, że ceny zależą od miejscowości, bo raz jest to 79, raz 84 no i 100 zł jak piszesz.

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba natrafiłem na paskudnego buga... zablokował mi sie efekt "kaca". do jednej walki wypiłem sporo eliksirów (az mi sie czerwone plamki pojawily) i od tego czasu obras straszliwie smuży... aż grać się odechciewa. próbowałem medytować - w sumie 3 dni, niestety nadal mam to irytujące smużenie.

a może to nie bug, tylko musze znalezc jakas odtrutke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co Ty na pierwszym screenie na x1950xt. Z tego co zaobserwowałem są to tekstury trawy. Wyłącz ją zupełnie to wtedy zniknie. Możliwe że nowe stery to poprawią ale narazie nie mam czasu tego sprawdzić.

na catalystach 7.9 artefaktow brak. problem trawy rozwiazany bez potrzeby jej wylaczania. podziekowania dla usera ojejku. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie system walki trafiony jest w dziesiatke. Idealne polaczenie bezmuzgiego klikania aka diablo i kombosy/uniki aka gothic.

Nad zadna gra od czasow gothica 1 nie spedzilem tyle czasu. Fabula az sie klei. Wszystko do siebie ladnie pasuje, jak przemyslany scenariusz dobrego filmu. Oblivion po wzgledem fabuly znika w cieniu wiedzmina.

Uzytkownikom z bocznym przyciskiem w myszy polecam F2, WSAD i mouse3 do kontrolowania kamery, gra sie miodnie, zero obijania po scianach czy chaczenia o kanty budynkow ;).

Majacym problem z systemem walki polecam takze smniejszyc detale, na low fps psujecie sobie gre, ktora nawet na medium wyglada ladnie.

Ponawiam pytanie o bombe, mam 2 przepisy, mam ten caly base powder, ale nie moge nic z tego poskladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boomer a może wiesz skąd pochodnie wytrzasnąć ? jest jakiś item co zapala płomień ale na czym ? <lol> w Cryptcie nic nie widze :) a składników na Cat'a nie mam :). W ogóle super też że dali blacksmitha i to że można runy i inne rzeczy w mieczyki wkładać :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boomer a może wiesz skąd pochodnie wytrzasnąć ? jest jakiś item co zapala płomień ale na czym ? <lol> w Cryptcie nic nie widze :) a składników na Cat'a nie mam :). W ogóle super też że dali blacksmitha i to że można runy i inne rzeczy w mieczyki wkładać :)

Uwaga SPOJLER:-)

Ojejku jak się przebijesz w krypie przez cienkie ściany, i zabijesz bosa to w skrzyni jest pochodnia, choć to już za późno:-)

Zrób sobie eliksir kot, działa genialnie. Składniki u zielarza i Abigail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o bombe, mam 2 przepisy, mam ten caly base powder, ale nie moge nic z tego poskladac.

A wydales srebrny talent na umiejetnosc tworzenia petard? Jest w Inteligencji bodajze.

 

@ojejku - przeciez Ci napisalem. A ten "jakis item co zapala plomien" to sie krzesiwo nazywa i sluzy do rozpalania zgaszonych ognisk i palenisk. Jestem pewien, ze bylo o tym wspomniane w tutorialu (a jak nie w tutorialu, to w instrukcji jest na pewno)...

 

BTW. Jak angielski dubbing?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi nie zauważyłem, że pisałeś, no ja wiem że jest to krzesiwo... ale na czym mam go użyć ;) skąd mam pochodnie wziąć o to mi chodziło :) Już nie ważne...

 

Do wersji angielskiej nie mam zastrzeżeń! wszystko fajne... :) Sam składam zamówienie jutro na edycje kolekcjonerską gdyż takiego rpga daaaawno nie było. To nie to że szkoda mi było tylko chciałem sprawdzić przed kupnem... Gra się wyśmienicie, wszystko mi się w nim podoba.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi ze slabszym sprzetem:

 

Na sprzecie z podpisu,

1280x960

Textury na medium

reszta na LOW (AA i AF OFF) spokojnie mozna grac i co ciekawe naprawde ladnie to wyglada :)

Aha i to na Win XP na Vist'cie pewnie nie będzie tak różowo :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi nie zauważyłem, że pisałeś, no ja wiem że jest to krzesiwo... ale na czym mam go użyć ;) skąd mam pochodnie wziąć o to mi chodziło :) Już nie ważne...

Krzesiwa uzywasz do rozpalenia zgaszonych ognisk, zeby moc sobie przy nich pomedytowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem troszkę (z 1,5h) no i jakie pierwsze wrażenia ? hmm dodam jeszcze ze nie czytałem Sapkowskiego tylko Tolkiena.... jakoś nie umiem sie zmusić ostatnio do książek...

 

Na plus na pewno klimat, fabula, jeśli ktoś lubi fantasy to zapewne mu sie spodoba. Podoba mi sie Alchemia, jest ciekawym i nie rozłącznym elementem gry... Ładna grafika. Gra sie po prostu fajnie...

 

Wady...jest ich parę, rozumiem że twórcy chcieli wprowadzic trochę innowacji, ale system walki, o ile można sie do niego przyzwyczaić to jednak nie przypadł mi do gustu całkiem (klikanie co parę sekund, jest frustrujące)... Nie można zrobic zwykłego hack&slash albo tak jak w innych podobnych grach zaznaczenie tylko kogo ma atakować nasza postać...

Kolejnym minusem napewno jest rozwój postaci zapomnijmy o tym ze zamiast wyboru postaci mam po prostu możliwosc rozwijania w naszym głównym bohaterze (jak to przypadło w innych podobnych grach) czarodzieja, wojownika, czy jakiegos druida, wyborze walki na oodległość na razie nie wchodzi w grę później pewnie tez nie...

Silnik gry.... wszyscy pisza ze chodzi dobrze.....Nie powiedziałbym Tego na 8600Gt + 2gb + pentium dual Core 2,8ghz chodzi tragicznie na wysokich detalach na srednich tez jakos nie za dobrze......Rozumiem ze procesor zwalnia ale ta grafika też nie powinna być aż tak wymagająca...

 

Hmm to narazie tyle trzeba pograc wiecej zobaczymy później...

 

Pytanie czy kupowac ?

 

Oczywiscie że TAK opłaca sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o 169.01

Ja używam i szczerze mówiąc jakieś równicy w stosunku do oficjalnych nie widzę:-) Działają bez problemów.

Na moim mam koło 35-60 fps, ale wyłączyłem rozmycie. 1280 x 1024, bez aa oczywiście, anizo 8.

 

Pic to trzeba umić:-) - http://pl.youtube.com/watch?v=t1fggtEJ23I

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym minusem napewno jest rozwój postaci zapomnijmy o tym ze zamiast wyboru postaci mam po prostu możliwosc rozwijania w naszym głównym bohaterze (jak to przypadło w innych podobnych grach) czarodzieja, wojownika, czy jakiegos druida, wyborze walki na oodległość na razie nie wchodzi w grę później pewnie tez nie...

Glownie dlatego, ze gramy wiedzminem, a nie byle chlopkiem z pola, ktory odkrywa w sobie geny bohaterstwa ;)

 

Jak chcesz choc troche podlapac klimat Sapkowskiego, to przeczytaj dolaczone opowiadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak co, ale podchodzenie do tej gry bez przeczytania sagi podchodzi pod świętokradztwo moim zdaniem... i z tego biorą się takie kwiatki jak zarzucanie wiedźminowi, że jego główny bohater nie korzysta z broni dystansowych... Powszechnie uznanej przez wojowników za niehonorową

Co do wyboru postaci od zera w takiej grze, zakrawa to na paranoję, niektóre gry takie jak wiedźmin albo gothic, po prostu opowiadają nam historię pewnego konkretnego człowieka... może dlatego potrafią tak wciągnąć... Fabuła wtedy może być bardziej osobista dla danego bohatera, konkretna. Oczywiście tracą szansę na bycie rasowym RPG, ale dla maniaków gatunku mamy BaldursGate i NWN... Bo nawet w Planescape:Torment bohater jest narzucony.

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym minusem napewno jest rozwój postaci zapomnijmy o tym ze zamiast wyboru postaci mam po prostu możliwosc rozwijania w naszym głównym bohaterze (jak to przypadło w innych podobnych grach) czarodzieja, wojownika, czy jakiegos druida, wyborze walki na oodległość na razie nie wchodzi w grę później pewnie tez nie...

:lol: :lol: :lol: Co Ty myslałeś, że będziesz miał do wyboru elfa, dark elfa, maga, barbarian itd ? :lol: ale się uśmiałem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Kupiłem oryginał, ściągnełem patcha, zainstalowałem go, ściągnełem wszystkie aktualizacje do Windowsa, zaktualizowałem directa x'a, ściągnełem najnowsze stery 163.76 z tweakforce i gra wywala do windowsa po jakimś czasie (nieraz jest to 30min a nieraz 2min) Poradzi ktoś co może być przyczyną, bo z tego co czytam to gra nie jest skłonna do wywalania na pulpit :/

Kompek to: A64@2500MHz, 1GB, 7900GS 650/850 (gra chodzi płynnie bez rozmycia ekranu na wszystkich detalach high)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz event viewer moze cos tam bedzie, u mnie wyskakuje "memory cannot be read" za kazdym razem jak wylaczam wiedzmina :blink: zapisuje gre, daje "opusc" i widze czarny pulpit i klepsydre, nic sie nie dzieje, musze wcisnac enter i wtedy widze blad, troche wpieniajace delikatnie mowiac, ale nie ma to wplywu na sama gre, ani razu mi tez wiedzmin nie wysypal sie do windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...