Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, żeby miecznik zorbił mi miecz, musze mieć dla niego jakiś szafir, gdzie można taki kamień kupić/znaleść?

zrobil? ja mialem na razie przekuwanie posiadanego miecza w kamien meteorytu lub cos w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no mam miecz z 3 niebieskich meteorytów, w ekwipunku mam 2 czerwone, jeden niebieski meteroyt, jakies runy do wykucia na srebrnym mieczu (nie wiem jak je wykuć :D)

i w wyzimie handlowej jest miecznik, żeby wykul mi miecz musze przyjśc z jakimś kamieniem szlachetnym, bo on ma go umieścic w mieczu dla jakiegoś don cioty hrabii

 

troche sobie w ogóle nie radze w kanałach, przy kraci ok 5-6 salamandrzystów :D, zamieć wypita, nie umie ich rozpykac, jakieś sugestie może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Babcia już przekupiona, chyba za 7 razem się udało. Shani ciągle zapodaje starą śpiewkę o swoich snach. Byłem u niej 2 razy w dwie noce i ciągle to samo. Opowiadanie o snach, słucham cierpliwie i na końcu "Bywaj". Może trza się zbuntować i odpowiedzieć podczas opowieści: "nie tym razem, nie mam czasu"? Zobaczę popołudniu jak do kompa siądę, może to zmieni postać rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie zawiera w tym zadaniu co zioła jej przynosisz do szpitala,

może odbyłeś juz ta rozmowę tylko nie pamiętasz teraz dorwij np. Zoltana (bo musisz jedna osobę zaprosić zanim sie party odbędzie)

Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie zawiera w tym zadaniu co zioła jej przynosisz do szpitala,

może odbyłeś juz ta rozmowę tylko nie pamiętasz teraz dorwij np. Zoltana (bo musisz jedna osobę zaprosić zanim sie party odbędzie)

Bardzo możliwe... jak przeglądałem poradnik to zupełnie w innej kolejności zadania wykonuję więc może coś podobnego będzie. Za ziołami w tym akcie nie musiałem latać bo w poprzednim już dość uzbierałem więc może i było to na początku.. ach ta pamięć.. dzięki za radę, dziś sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe... jak przeglądałem poradnik to zupełnie w innej kolejności zadania wykonuję więc może coś podobnego będzie. Za ziołami w tym akcie nie musiałem latać bo w poprzednim już dość uzbierałem więc może i było to na początku.. ach ta pamięć.. dzięki za radę, dziś sprawdzę.

Przejrzyj jak masz wykonane poszczególne zadania w grze. Cos tam z przyjaciółką sprzed lat w nazwie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moj problem jest taki, ze w 5 akcie w quescie "plomien ktory oczyszcza" w momencie w kotrym z zygrydem ruszam na jedna z flank zeby pomoc bialej rayli udaje mi sie rozwalic tylko jedna bariera (ta po lewej od plonacej) a nastepnie wybijam wiewiorki i dalej nie moge juz zadnej bariery rozwalic... moze ktos z Was mial taki problem ? moze zle celuje albo no nie wiem co innego moze byc ? moze to jest jakas boczna bariera ? plz pomozcie...

Edytowane przez gamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak sobie czytam Wasze posty i Wam zazdroszczę.

Mam Wiedźmina od tygodnia. Oryginał rzecz jasna.

Niestety nie działa u mnie. Jestem w kontakcie z supportem gry ale jak na razie nic nie wymyślili.

 

Zmiana sterowników do grafiki i chipsetu (to mi zalecali) nie pomogła. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie oba sterowniki. Po tym przeinstalowałem grę. Oczywiscie łatka do gry wrzucona.

Zmieniłem też kartę dźwiękową, bo myslałem, że to może przez SB Audigy. Zamontowałem zwykłego SB Live. Przeinstalowałem też DirectX 9.0c.

Zaczynam się poddawać. W komputerach siedze od 13 lat i jeszcze nie miałem takich kłopotów z żadna grą. System jest w miarę świeży. Ostatnio bez najmniejszych problemów skonczyłem na niej takie gry jak Bioshock, czy Medal of Honor Airbone. System jest stabilny. Bez problemów znosi 2-3 godzinne obciążenie podczas lotów na symulatorze Flight Simulator.

Mam zainstalowane odpowiednie sterowniki do procesora AMD X2 (sterownik AMD + sterownik Dual Core Optimizer).

Nie wiem, moze to one coś mieszają.

Sprzet nie jest podkręcony. Odinstalowałem program antywirusowy i firewall. Nie pomogło.

 

Gra się nieustannie wiesza, gdy tylko pojawiają sie napisy w intro. Czasami przejdzie te pierwsze, czasami nie. W 99% przypadków wiesza się na drugim ekranie intra z napisami (tam, gdzie widać twarz wiedźmina). Przeskoczenie intra nic nie daje, bo wiesza się na menu gry. Komputer wisi "na twardo", słychać tylko zawieszony dźwięk (takie tr, tr, tr) i zamrożony obraz.

 

Procek to AMD X2 3800+ S939, grafika Galaxy 7600GS, płyta MSI na nForce4 Ultra, system XP z SP2.

 

Możecie coś doradzić?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wyciągnąć kostkę pamięci z 4 slotu i zagrać na 3x512MB ?

Nie. Spróbuję choć bardzo by było dziwne, gdyby Wiedźmin był az tak wybredny jesli idzie o kosci pamieci. Jak mowie, nigdy nie miałem ze stabilnością kompa problemów.

Dostałem tymczasem odpowiedź z supportu. Piszą, zeby spróbowac uruchomić grę w trybie zgodności z Win2000 oraz odłączyć kontrolery gier (mam podłączonego obecnie joya pod USB).

Wieczorem obadam wszystkie rady i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Spróbuję choć bardzo by było dziwne, gdyby Wiedźmin był az tak wybredny jesli idzie o kosci pamieci. Jak mowie, nigdy nie miałem ze stabilnością kompa problemów.

Dostałem tymczasem odpowiedź z supportu. Piszą, zeby spróbowac uruchomić grę w trybie zgodności z Win2000 oraz odłączyć kontrolery gier (mam podłączonego obecnie joya pod USB).

Wieczorem obadam wszystkie rady i zobaczymy.

Nie chodzi o kości a o specyficzny sposób jej adresowania. Jak pamiętam (chyba że źle pamiętam) kontroler w procku ciągnie tylko 3 sloty pamięci na magistrali 400mhz. Zapełniając 4 slot przełącza się w tryb 333mhz i ciut inny tryb adresowania . Może akurat Wiesiek jest czuły na tym punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co jest Bialy Miod niby ?

No nie bardzo wiem po co pić miodzik skoro się przygotowujemy do walki z grubszym zwierzem...

Puszczyk,Jaskółka,Grom,zamieć i coś na kwasy. Tak sie przygotowałem do walki z królową kikimor,bo i skąd wiedzieć miałem że "walka" inaczej się rozegra.

A solucji etc. czytać nie lubię,bo i po co psuć sobie zabawe.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roofman - wielkie dzięki za nakierowanie na rozwiązanie problemu. Co prawda obyło się bez wyjmowanie kosci pamieci ale zmieniłem w BIOS dzielnik pamieci. Do tej pory leciało mi normalnie DDR400 (200), ładnie był dual. Zmieniłem na dzielni 166 (DDR333) i...sukces. Gra sie odpalił, kawałek pograłem i wygląda, że działa. Calego niniejszego wątku nie czytałem, wiec tak tylko szybko zapytam, czy u Was tez na filmikach dźwiek tak się urywa i szarpie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec cos musi jednak byc nie tak ze stabilnoscia twojego kompa. Moze ze sterownikami. Przynajmniej u mnie wiedzmin jest bardzo czuly na ram, Mam 2x1gb, jedna kosc wyladowala w serwisie, a mam jeszcze dwie kosci 256mb i probowalem to polaczyc byly problemy ze stabilnoscia musialem przekladac kostki ze slotu do slotu i w koncu sie udalo. U mnie dzwiek i w filmikach i w grze dziala tak jak powinien. Popatrz w ustawieniach dzwieku w grze moze musisz wylaczyc EAX, zainstalowac nowsze stery do dzwiekowki etc

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roofman - wielkie dzięki za nakierowanie na rozwiązanie problemu. Co prawda obyło się bez wyjmowanie kosci pamieci ale zmieniłem w BIOS dzielnik pamieci. Do tej pory leciało mi normalnie DDR400 (200), ładnie był dual. Zmieniłem na dzielni 166 (DDR333) i...sukces. Gra sie odpalił, kawałek pograłem i wygląda, że działa. Calego niniejszego wątku nie czytałem, wiec tak tylko szybko zapytam, czy u Was tez na filmikach dźwiek tak się urywa i szarpie?

 

Pozdrawiam

To w takim razie coś z którąś kostką pamięci coś jest nie tak.

Odnośnie filmików: wyłącz w opcjach rozmywanie tła (czy jakoś tak) i ustaw szczegółowość trawy na średnią.

 

Odnośnie moich problemów o których pisałem wcześniej to znalazłem rozwiązanie :)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

W karczmie zrobiłem dodatkowe zadanie na znalezienie dobrego trunku dla chyba Konrada.

Jako że ten trunek już dawno znalazłem i był w sakwie to zadanie się odrazu zaliczyło.

Jak spod ziemi wyrósł mi Baranina którego tak szukałem mordując przy okazji jego ochroniarzy :D

U Shani też nagle automagicznie pojawiła się opcja gadki o skołowaniu zaopatrzenia na imprezkę :)

Dalej już poszło ładnie wszystko... cmętarz, grabarz itd.

Jeśli ktoś ma problem ze znalezieniem Baraniny to ten opis może pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamieciami jest chyba wszystko ok. Wczytałem się wczoraj w manual od płyty i napisane jest, że przy 4 kosciach (dwustronnych, a takie mam), przy obsadzeniu 4 slotów, maksymalne taktowanie to DD333. Miałem na DDR400 i do czasu Wiedźmina nic sie nie działo, zero zwisów, zero błędów.

Tak czy siak, dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dziwne pytanie kupisz GTX i styknie :D ja gram w 1680x1050 na tej kiepskiej karcie z opisu i jakoś ciągnie(w wieśku wszystko na maksa z aa x 2 i anizo 16).

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jestem w 3 akcie, własciwie juz go przeszedłem, ale z tego co mam w zadaniach to powinienem odnaleźć jakąs tam zbroję, a w tym celu mam jednak najpierw odnaleźć zapiski elfiego mistrza lub jego ucznia, dopisane jest, zę nalezy szukac w kryptach. przeszukalem dokładnie wszystkie krypty w akcie, jaskinię elfów, tę na polach i chyba jeszcze jedna jaka tam byla - słowem mam całe mapki odkryte, a listu ani widu, ani słychu. Mam tylko tę górną częsc zbroi, która była w jednym z sarkofagów.

 

A moze mam szukac tego w kryptach w innych aktach ? nie wiem, pomocy i to szybkiej bo chciałbym juz grac dalej, a nie chce tego queta zostawiac nieskonczonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jestem w 3 akcie, własciwie juz go przeszedłem, ale z tego co mam w zadaniach to powinienem odnaleźć jakąs tam zbroję, a w tym celu mam jednak najpierw odnaleźć zapiski elfiego mistrza lub jego ucznia, dopisane jest, zę nalezy szukac w kryptach. przeszukalem dokładnie wszystkie krypty w akcie, jaskinię elfów, tę na polach i chyba jeszcze jedna jaka tam byla - słowem mam całe mapki odkryte, a listu ani widu, ani słychu. Mam tylko tę górną częsc zbroi, która była w jednym z sarkofagów.

 

A moze mam szukac tego w kryptach w innych aktach ? nie wiem, pomocy i to szybkiej bo chciałbym juz grac dalej, a nie chce tego queta zostawiac nieskonczonego.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
kontynuacja bedzie w 4 akcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i mam pytanie czy warto kupić tą grę. Czasu na granie będę miał raczej mało ale jestem ciekawy rodzimej produkcji. W RPG raczej nie gram ale producenci zachęcają, że grac w Witchera może każdy. Tak godzinkę dziennie to pewnie zabawy będę miał na pół roku. O ile się nie zniechęcę. Właśnie! czy gra wciąga???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe.

Mam konfig niemal identyczny,a gra w wyzimie handlowej dostaje zadyszki,a gram w 1440x900, reszta też max.

pzd

Jakoś nie znaczy dobrze, wyzima handlowa przycina ale V akt jak jest walka przy płomieniach to już jest prawdziwa "wydajność"

 

Wszystkim niezdecydowanym polecam zakup za 80 złotych jest masa dobrej zabawy.

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Czy poziom średni dużo różni się do trudnego??. Zaczołem średnim, ale zastanawiam się czy by nie pograć na trudnym. Chciałem jednak zapytać. Zanim zaczne od nowa. Dużo się ciężej gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na trudnym od początku, jestem na początku 3 rozdziału. Nie polecałbym nikomu grania na łatwiejszym poziomie, wydaje mi się, że gra byłaby zbyt łatwa (na trudnym mam poczucie, że jest w sam raz, aczkolwiek nie wiem czy nie ma w dalszej części gry dużo trudniejszych walk - ale jeśli są, to przynajmniej będzie jakieś wyzwanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...