Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: gdzie znajde archespory w trzecim akcie? Mam zlecenie na nie, a nigdzie nie moge sie na nie natknac.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Z tego co pamietam mozna sie na nie natknac dosc losowo na bagnach. Chyba dosc czesto pojawialy sie na polnocy pomiedzy wieza a obozem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Gram na trudnym od początku, jestem na początku 3 rozdziału. Nie polecałbym nikomu grania na łatwiejszym poziomie, wydaje mi się, że gra byłaby zbyt łatwa (na trudnym mam poczucie, że jest w sam raz, aczkolwiek nie wiem czy nie ma w dalszej części gry dużo trudniejszych walk - ale jeśli są, to przynajmniej będzie jakieś wyzwanie).

Jeszcze pytanko. Czy na trudnym wyłączony jest efekt płonącego mieczyka dla wskazania drugiego ataku? podaczas walki? Ja tak mam. Chyba, że się coś pokiełbasiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak macie ze jak wypijecie zamiec to postac sobie stoi i nic nie robi z waszych klikniec( tzn czasem atakuje aczasem nie) . Mam problem z bestia :( caly czas mnie ten badziew zabija, co go walne to od razu mam bol i sie nie ruszam, a nie moge zrobic zadnego eliksiru co by ratowal przed bolem, na mieczyk narzucilem olejek na upiory, wrzucam zamiec (patrz wyzej) ale i tak caly czas jestem sparalizowany grrrrr. ... trace cierpliwosc bo wkur... strasznie czekanie po 1.5 minuty na wgranie :( aha oczywiscie tryb najtrudniejszy jaki jest)

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwy spojler:-)

 

Zamieć o ile dobrze kojarzę to ten tzw. bullet time? Jeśli tak to nie miałem takiego problemu jak opisujesz. W 2 walkach bez tego nie dałbym rady. Inna sprawa, że grałem na normalnym poziomie. Pamiętaj jednak, że jak już cię ogłuszy to wychodzenie z tego stanu także wolniej idzie.

 

Jak spotkałem sie z bestyjką na hardzie to też miałem problem, bo miałem save na 1-2 sek przed atakiem:-) Spróbuj zacząć znów w jaskini, może wylosujesz łatwiejszą walkę, dorób eliksiry (jest tam ognisko). Tak to właśnie działa w Wieśku. Raz jedziemy jak po masełku a innym razem przeciwnik jest bardzo trudny.

Polecam taktykę ucieczki tzn. biegasz tak długo pomiędzy ogniskami (nie wchodząc w nie) aż życie się nieco uzupełni. Bez eliksiru jaskółka nie wyobrażam sobie zaliczenie bestii. W pierwszej kolejności dobrze jest wykończyć inne pieski.

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie korzystam z Zamieci, strasznie trudno mi się steruje Geraltem, jakbym się musiał stosować do jakichś nieokreślonych timingów. Lepiej mi idzie bez tego.

 

Bestia bywa trudna. Taktyka uciekania i leczenia powodowała, że ginąłem, pokonałem ją po prostu atakując non stop i zdążyłem ją zabić zanim padłem - trochę szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokonalem :D troche biegania i sie udalo. wtedy mialem 9 , bol sie pojawial jak trafialem bestei badz ona trafiala mnie, nie przy kazdym trafieniu ale tak np jak robilem combo to przy 3 ataku juz pratycznie zawsze sie pojawialo :) dzieki za pomoc wracam do rozwalki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już sobie poradziłeś ale na wszelki wypadek napiszę, że najłatwiej jest ja zabić używając na początku stylu grupowego i wybić bargesty na około później styl silny i znak ard. Za którymś razem ją powalisz wtedy tylko wystarczy dobić. Eliksiry to jaskółka i puszczyk (do reg. energii) powinno w zupełności starczyć (ja na hardzie rozwaliłem ją bez problemu).

 

Pamięta może ktoś moje pytanie o filmik z płyty z dodatkami ? Gdzie można zobaczyć w grze animację z magistrem taką jak na płycie? czy się w ogóle da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam takie pytanie: czy można (i gdzie) sprzedawać przewodniki/książki?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wyzima klasztorna - krasnolud na targu - chyba sie zwal antykwariusz (czy jakos tak)

Wyzima handlowa - ksiegarz na targu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może gdzieś w wątku było, ale jest tego za dużo by przeczytać, co lepsze do wiedźmina Ati 1950 pro 512, czy geforce 8600 GTS, budżet do tego mam ograniczony, anowych ati jeszcze nie ma i do kupienia za szybko nie będą.

Chciałbym grać pewnie w full detalach na 1024/768 bądź na 1200/1024

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Houston, mamy problem!

 

Wiem ze pytanie: jak pokonać magistra i kikimory nie jest zbyt ambitne ale nie mam już nerwów żeby go nie zadać ;)

 

biorą mnie w kleszcze i pozamiatane, mam jaskółkę i puszczyka w kwestii miecza to wydaje mi się że lepiej użyć stalowego i od razu zabrać sie za magistra (styl grupowy).

 

poratujcie mnie bo już mam dość!!!! :D

 

 

 

spoko z magistrem jak po maśle( musiałem sobie zrobić dzień przerwy zasiadłem i robiłem z nim co chciałem ;) )

 

 

teraz czas na kikimory i tu jest kolejna misja nie do przejścia:/ jak wejde do tej sali co jest w niej mnóstwo tych mniejszych to nierusze obskoczą mnie i koniec jak użyję tego az... - czaru co sie burzy żeby je odrzucić to sie mi sufit na łeb wali i po grane palić sie też niebardzo chcą a przebiec obok nich sie nie da :/

Edytowane przez krzysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może gdzieś w wątku było, ale jest tego za dużo by przeczytać, co lepsze do wiedźmina Ati 1950 pro 512, czy geforce 8600 GTS, budżet do tego mam ograniczony, anowych ati jeszcze nie ma i do kupienia za szybko nie będą.

Chciałbym grać pewnie w full detalach na 1024/768 bądź na 1200/1024

pozdro

moze jestem uprzedzony do kastratów typu mid(z szyną 128...)ale

 

brałbym radka 1950

raz ze ma 512 ramu, 2 jest szybki w dx9

 

i cholera tera żałuję mego zakupu, jednak radeony mają lepszą jakosć obrazu 3d, zwlaszcza anizo...wczesniej miałęm radka 9800 2 lata, wiec raczej wiem co mówię...

 

jeśłi chdozi o wydajność mojej karty( i konfigu w ogólności) w Wiedźminie - po podkręceniu z defaultu 450mhz na rdzeniu na 585 (czyli odpowiednika mniej wiecej 1950 ati) mam około 25-30 klatek na bagnie

 

póki co nie wlazłem na handlową, ale bagno było pierwszą lokacją zmuszającą mnie do podkręcenia karty, po podkręceniu płynnosć zauwazalnie wzrosła(w porównaniu np do wyzimy klasztornej, czy okolic wyzimy, nie wspominając o wnętrzach) nie jest super płynnie, ale już nie kole w oczy, a że to nie fpp tylko tpp/hybrid to subiektywnie uważam że mam płynnie

 

w fpp nie podchodze do grania jak nie mam srednio 55 fps

 

PS. jak możesz chwile poczekać, albo masz mozliwość sciągnąc z zagranicy, to może zerknij na nowe radki 38xx?

oczywiscie TYLKO wersje z 512 ram

 

EDIT

 

zapomniałem dodac - all na max(@1152x864), z wyjątkiem

wyłączone rozmycie tła

jakość oświetlenia średnia

AA x2 (a nie 4)

 

2 pierwsze opcje ustawiłem jak ustawiłem ze względu na cutscenki, dzięki temu nie łupią, są akcelerowane(wygładzone textury), nie ma pikselacji...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Houston, mamy problem!

 

Wiem ze pytanie: jak pokonać magistra i kikimory nie jest zbyt ambitne ale nie mam już nerwów żeby go nie zadać ;)

 

biorą mnie w kleszcze i pozamiatane, mam jaskółkę i puszczyka w kwestii miecza to wydaje mi się że lepiej użyć stalowego i od razu zabrać sie za magistra (styl grupowy).

 

poratujcie mnie bo już mam dość!!!! :D

dokładnie, magister padł chyba po trzech strzałach kikimory nie zdążyły nawet podejść grałem na normalu z tego co pamiętam walnąłem ardem potem jeden szybki i dwa silne i było po wszystim w jakieś 5 sekund, miałem jakiś olej na mieczu

 

a teraz pyt. do tych co skończyli, ponoć są trzy zakończenia więc filmiki końcowe też pewnie są trzy ja skończyłem z takim jakie były wasze ???

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Geralt odbiera mieszek o Foltesta którego potem atakuje jakiś wiedzmin podobny do Lamberta

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

4 akt mam zabić dagona, napewno wielu sobie z tym poradziło, wybijam tych ryboludzi, ale za każdym razem sie odradzają, jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Musisz wybijać te potworki i wówczas jemu spada energia:-)

 

Kiedy ja bestią jestem:-)

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do zebrania 10 sefir (kamieni) w 2 rozdziale. Mam już 8. Kolejny jest prawdopodobnie po zabiciu golema na bagnach. Niestety nie posiadam metalowego pręta. Jak mogę go zdobyć? Kalkstein nie chce ze mną rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do zebrania 10 sefir (kamieni) w 2 rozdziale. Mam już 8. Kolejny jest prawdopodobnie po zabiciu golema na bagnach. Niestety nie posiadam metalowego pręta. Jak mogę go zdobyć? Kalkstein nie chce ze mną rozmawiać.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Pret wykujesz w wyzimie klasztornej u kowala zakonu (tam kolo posterunku zygfryda) lub u krasnoludzkiego kowala.

 

P.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, magister padł chyba po trzech strzałach kikimory nie zdążyły nawet podejść grałem na normalu z tego co pamiętam walnąłem ardem potem jeden szybki i dwa silne i było po wszystim w jakieś 5 sekund, miałem jakiś olej na mieczu

 

a teraz pyt. do tych co skończyli, ponoć są trzy zakończenia więc filmiki końcowe też pewnie są trzy ja skończyłem z takim jakie były wasze ???

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Geralt odbiera mieszek o Foltesta którego potem atakuje jakiś wiedzmin podobny do Lamberta

 

Też miałem takie outro. Prędzej koniec jest inny w epilogu - jego przebieg jest zależny od naszych decyzji w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, magister padł chyba po trzech strzałach kikimory nie zdążyły nawet podejść grałem na normalu z tego co pamiętam walnąłem ardem potem jeden szybki i dwa silne i było po wszystim w jakieś 5 sekund, miałem jakiś olej na mieczu

 

a teraz pyt. do tych co skończyli, ponoć są trzy zakończenia więc filmiki końcowe też pewnie są trzy ja skończyłem z takim jakie były wasze ???

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Geralt odbiera mieszek o Foltesta którego potem atakuje jakiś wiedzmin podobny do Lamberta

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Filmik końcowy jest chyba jeden, jedynie obrazek oraz to co mówią na końcu sie różni. Chyba, że ktoś ma jakieś inne doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam kilka pytań, nie mogę znaleźć, a i wyszukiwarka chyba coś szwankuje bo co nie wpiszę w topiku to mi nie wywala żadnych wyników :/

Więc...

gdzie nabywać (II rozdział) eliksiry bojowe, jaskółka, wilk i coś tam jeszcze. Oczywiście mogę zrobić ale czasami brakuje po prostu składników :(

Jak udoskonalać te miecze wiedźminowskie? :( Mam runy, mam meteoryty i co z tym mogę zrobić żeby pokonać bez trudu armię (al)ghuli. Do tego na bagnach są te roślinki-łuczniczki ;] Zapomniałem nazwy, w każdym razie, chodzi mi o mocniejsze wersje echinopsów jeśli mnie pamięć nie zawodzi...zabija mnie jedna taka cały czas :/ ...15poziom.

 

(...)Kalkstein nie chce ze mną rozmawiać(...)

Tak na przyszłość, kiedy go obrazisz to prześpij się parę godzin i wróć, będzie już okey ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...