Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

:D Ta gra jest super. Nie żałuje ani jednej złotówki jaką na tą grę wydałem. :D Mnie tylko dziwi czemu cena w media markt jest taka sama jak w gram.pl, gdzie trzeba jeszcze wykorzystać wirtualne pieniądze, żeby cena była 79,90.

 

Najbardziej podoba mi się w tej grze świat. Można sobie wieczorkiem siąść i odpoczać od wszystkiego. Nie trzeba koniecznie wykonywać zawsze zadań kluczowych. Jest mnóstwo zadań pobocznych, które dodają tej grze uroku. :D Jeżeli ktoś traktuje tą grę w stylu "przechodze i wykonuje główne questy" to może jej niedocenić. Jeżeli zaś ktoś tak jak ja rozsmakuje się w świecie wiedźmina to gra nabiera zupełnie nowego charakteru :D

 

Najbardziej razi mnie głos wiedźmina - jest do bani. Cała reszta postaci jest fajnie zagrana. Drugą rzeczą która mnie drażni to to , że graficy poszli na skróty i nie zrobili wielu modeli postaci. I mamy np sytuację gdzie ogrodnik, bezdomni z wyzimy i dziadek z bagien wyglądają tak samo. Podobnie dziwki :D. Wszystkie wyglądają tak samo, tylko że jedna nazywa się tak a druga inaczej. Podobnie np z karczmarzem i gościem do bijatyki.

 

Grafika jest fajna nawet na słabszym sprzęcie. Gram na 6800gs i a643000@2,4 i jakoś to biega :D na średnich ustawieniach w 1280x1024.

 

Generalnie gra warta zagrania :D.

Cena też rozsądnie dobrana. osiem dych za tyle dodatków i tyle godzin gry to cena jak najbardziej w porządku.

 

To taka moja opinia o Wiedźminie :D

Edytowane przez elf_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, potrzebuję pomocy, wczoraj kupiłem w media wiedźmina, zainstalowałem a tu komunikat włóż orginalny dysk DVD aplikacji "The witcher" do napędu dvd-ROM ! *** Dziś siadłem zainstalowałem nowe stery do grafiki, usunąłem d-toolsa, przeinstalowałem grę i nic. Dzwoniłem na infolinię cd-projektu ale tam to się dodzwonić to chyba cudu potrzeba,. Jakieś pomysły??

 

Scrackuj sobie. Jeśli tylko masz oryginała, to jst to w 100% legalne i dopuszczalne.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PcSpeaker, który to jest konkretnie moment? Bo albo musisz iść objazdem (poczytaj w notesie) albo jeśli dobrze kojarzę, rozwalić po lewej stronie zaporę znakiem Aarad.

problem w tym, że nie mogę włączyć opcji Aard ani nawet miecza wyciągnąć przeciwko tej zaporze. Miałem w ogóle taki myk, ze w penym momencie - w przebłysku jak wchodziłem na most w Wyzimie, to pojawił się ten z salamandry z bandaną na łbie, powiedział, że mnie zapier... no toen no zabije i potem mnie rzuciło od razu pod knajpę na podgrodziu... gdzie w sumie kupiłem te kwaitki białe bo ich nie mogłem nigdzie znaleźć. Ale fakt pozostaje faktem - mam zablokowaną drogę do wyzimy.... może w nocy w grze spróbuję bo wtedy chyba odblokuje mi Aard i broń.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebys sie Sysak nie zdziwil...

 

Najbardziej razi mnie głos wiedźmina - jest do bani.

A mi sie wlasnie podobal - chlodny, zazwyczaj pozbawiony emocji, jak na Wiedzmina przystalo, ale czasami potrafi rzucic jakis tekst z zarabista emfaza (np. rozmowa o katoblefasach).

 

EDIT: chcecie sie posmiac? Prosze - Wiedzmin po wegiersku:

:lol:

Ktos jeszcze uwaza, ze nasz Geralt ma kiepski glos? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem dosłownie z 10 min, jakiś czas temu u kumpla. ja mam niestety za słaby sprzęt. włączył mi dosłownie końcówkę. tzn. parę stworów do zabicia i walka finałowa. było to moje pierwsze zetknięcie się z grą. sposób walki - całkiem przyjemny, style walki, czy "moce" faktycznie się przydają. poziom gry natomiast mnie zdziwił (kumpel powiedział, że grał na standardowym, czyli domyślam się, że normalnym). grałem pierwszy raz, a ostatnią walkę wygrałem bez najmniejszego problemu. cut scenka na koniec z przebiciem strasznie słaba, mogli się postarać bardziej. ogólne wrażenia bardzo pozytywne. jeśli kiedykolwiek będę miał na tyle dobry sprzęt by pociągnął Wiedźmina, to jest to dla mnie pozycja obowiązkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak sie zastanawiam, wlaczylem wiedzmina alt+tab , manager zadan, wiedzmin ma ustawiona koligacje na rdzen 0 i 1 ale jak przechodze na zakladke zuzycie procesora to tylko jeden jest obciazony a drugi wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to domyślny poziom był pierwszy z lewej, więc..łatwy. Gdzie konieczność korzystania z alchemii równa się zero. Ale nawet jeśli sądzę że kumpel przed ostatnią walką łyknął kilka miksturek więc i miałeś dosyć wzmocnione współczynniki.

Co jednak nie zmienia faktu że na średnim poziomie ciężej było mi swego czasu zabić tego piekielnego psa (pierwszy boss) niż wygrać ostatnią walkę...

Moja misja na następne m-ce...zrobić dosłownie wszystko i wybijać ile się da potworów, żeby osiągnąc maksymalny level. Brakło mi chyba 4 :(

Ale i tak intel, wytrzym, styl stal silny poziomy V grupowy IV srebrny silny III i do tego igni i arrad IV poziom. Można bez problemu nie martwić się o finał...kilka ciosów Igni i nie ma żadnego potworka w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pogrywam w Wiedźmina od tygodnia:D gra się bardzo przyjemnie, bardzo podoba mi się sposób walki, jest bardzo widowiskowy.

Najbardziej przeszkadza chyba to że jest trochę małe zróżnicowanie postaci oraz że wiedzmin nie pokonuje sam przeszkód tylko się przed nimi zatrzymuje np pień (chodzi o tryb TPP).

Ok, wracam do gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj fakt gra wciąga na dobre kilka godzin przed monitor. Fajnie jakby głosy w grze np Jaska albo Geralta były podkładane przez aktorów z filmu... (tj. Zamachowski i Żebrowski) Oczywiście nie musi sie nikt z tym zgadzać ;] To moje zdanie prywatne :P Co do reszty gry.. wreeszcie gra nie liniowa.. grafika ładna, style walki fajne no i ta cała alchemia wkręcająca jest ;] Warto wydać kasę było ;] Dla mnie 10/10 pkt ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie jakies dziwne, fakt, usiadlem do Wiedzmina jakas godzine temu na 10 minut...

Ktos mi wyjasni w skrocie o co kaman z walka ? Nie bijcie, poradzcie czlowiekowi :)

BTW, grafika, klimat i reszta od pierwszego momentu wciagaja maxymalnie :]

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie jakies dziwne, fakt, usiadlem do Wiedzmina jakas godzine temu na 10 minut...

Ktos mi wyjasni w skrocie o co kaman z walka ? Nie bijcie, poradzcie czlowiekowi :)

BTW, grafika, klimat i reszta od pierwszego momentu wciagaja maxymalnie :]

Czytałeś twórczość Sapkowskiego? :)

W walce chodzi o rytm. Nie napitalasz ile wlezie przyciskiem myszy tylko wczuwasz się w rytm walki i w odpowiednim momencie klikasz myszą. W poradniku jest podpowiedź jak się w ów rytm wczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wkurzyło jedno, ale mocne; przy zapisywaniu przed rozmową z Mikulem i przed poinformowaniem go co się działo w krypcie, gra wywala się na pulpit. Po ponownym wejściu ten oraz dwea poprzednie savegamy znikły... jużtrzeci raz :( o co kaman? Gra by miała taki błąd pokopany ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś twórczość Sapkowskiego? :)

W walce chodzi o rytm. Nie napitalasz ile wlezie przyciskiem myszy tylko wczuwasz się w rytm walki i w odpowiednim momencie klikasz myszą. W poradniku jest podpowiedź jak się w ów rytm wczuć.

Oczywiscie, prawie wszystko, wlacznie z Narrenturm ;)

Dzieki za spostrzezenia, musze do niego zagladnac, zreszta nie dziw sie, jak odpalalem gre bylo troche pozno, a moze juz troche wczesnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no .... gdzie ta gra zapisuje save'y ? muszę robić backupy bo mi zjada ostatnie dwa savegamy zawsze :( Poradźcie coś ...

 

Pozdrawiam.

Domyślnie w: C:\Documents and Settings\user_name\Moje dokumenty\The Witcher\saves Edytowane przez roofman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam również Wiedźmina. Dostałem oryginalną grę przy kupnie nowego kompa. Gra jest świetna. Grafika, muzyka wszystko jest pięknie poskładane. Misje niektóre monotonne ale tworzy klimat gry. Jestem już w II Rozdziale. Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykuwać runy na srebrnym mieczu ? nosze ich juz ze soba 5 a zaden kowal nie laskaw jest tego robic. Kowal krasnoludzki w wyzimie klasztornej sie łobraził o ch... wie co i nie gada ze mna . Help . zal by sie takie fajne runki marnowaly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do kowala, gadasz z nim i tam masz ikonke wykuwania miecza... ile razy juz tu o tym bylo?

 

Jesli kowal krasnoludzki sie "obrazil" to nzaczy, ze pomagasz zakonowi i trzeba isc do kowala zakonnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie wielkimi krokami zbliza sie patch do Wiedźmaka :) Osobiscie nie moge sie juz doczekac, (przerwalem gre na poczatku 4 rozdzialu w celu kontynuowania po wyjsciu patcha-dlugie loadingi itd ;)licze ze pojawi sie na poczatku tego tygodnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moreno: polecam się zarejestrować na forum gry "thewitcher.com" i poczytać jaką wielką niespodziewajkę niesie ze sobą ten "zaj...sty" pacz :D się wszyscy pokichaja ze szczęścia. Mianowićie podobno ma nie być kompatybilnym z savegamami z obecnej wersji. Zanczy to nie mniej nie więcej, że będziemy po tym patchu starować w Kaer Morhen chyba że ekipa z CDP red coś wymysli żeby nie zwaliło dotychczasowej roboty. Bo jak dla mnie to będzie ok bo dopiero do Wyzimy wlazłem, ale ktoś kto już się znalazł dalej może mieć rozterki : szybsze ładowanie poziomów czy strata kilkudziesięciu godzin gry. Po drugie z tego co napisano w tamtejszym FAQ : najnowsze stery do grafiki oraz przynajmniej 2 GB ramu pozwalaja skrócić czas ładowań z około 50s. do około 15s. to raczej dużo. Polecam bo ja tak zrobiłem i teraz zacieszam z tych z forum, którzy posprzedawali 8600GT i kupili 8800 GS i mają płynność.... ja mam 2 GB i najnowsze stery i też mam płynność ... ale za kilka stówek taniej :twisted:

 

Jak jakieś pytyania odnośnie tamtego forum to moge pomóc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 gb ram i jest już ok- to najskuteczniejszy patch :wink:

Mi się czas loadowania zmniejszył 3krotnie po kupnie nowego dysku, zainstalowaniu wiedźmina na starym, a na nowym ustawienia pamieci wirtualnej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moreno: polecam się zarejestrować na forum gry "thewitcher.com" i poczytać jaką wielką niespodziewajkę niesie ze sobą ten "zaj...sty" pacz :D się wszyscy pokichaja ze szczęścia. Mianowićie podobno ma nie być kompatybilnym z savegamami z obecnej wersji. Zanczy to nie mniej nie więcej, że będziemy po tym patchu starować w Kaer Morhen chyba że ekipa z CDP red coś wymysli żeby nie zwaliło dotychczasowej roboty. Bo jak dla mnie to będzie ok bo dopiero do Wyzimy wlazłem, ale ktoś kto już się znalazł dalej może mieć rozterki : szybsze ładowanie poziomów czy strata kilkudziesięciu godzin gry. Po drugie z tego co napisano w tamtejszym FAQ : najnowsze stery do grafiki oraz przynajmniej 2 GB ramu pozwalaja skrócić czas ładowań z około 50s. do około 15s. to raczej dużo. Polecam bo ja tak zrobiłem i teraz zacieszam z tych z forum, którzy posprzedawali 8600GT i kupili 8800 GS i mają płynność.... ja mam 2 GB i najnowsze stery i też mam płynność ... ale za kilka stówek taniej :twisted:

 

Jak jakieś pytyania odnośnie tamtego forum to moge pomóc.

 

Pozdrawiam.

Moze jakis link, bo z tego co czytalem, to stare patche beda jak najbardziej dzialac.

BTW. co to jest 8800GS? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze wszystko w tym topicu to mniejsze lub wieksze pogloski i pobozne zyczenia (tym bardziej, ze na polskim forum w topicu o patchu 1.2 mozna przeczytac dokladnie odwrotne info) nie sialbym paniki bez potrzeby ;) Jak wyjdzie patch to sie wtedy bedziemy martwic - awyjdzie juz niedlugo, bo mial byc przed swietami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ukończyłem tę wielką grę. Tak, jest ona wielka. Grało się w nią niesamowicie przyjemnie. Co prawda pod koniec piątego aktu jeszcze przed walką z Javed'em byłem lekko znużony, ale tu bach - genialny epilog. Aż chciałoby się od razu zacząć jeszcze raz. Ale poczekam jakiś czas, aż trochę ulotni się z mojej głowy, a na pewno szybko to się nie stanie.

 

Co do gry od technicznej strony. Na e4400 8600gt sonic+ i 2gb ramu. grało się komfortowo. Co prawda na bagnach i w starej wyzimie lekko zwolniło, ale spokojnie dało się grać. Loadingi dość długie (10-20s, zależnie od lokacji), ale nie na tyle, by strasznie uprzykrzały rozgrywkę.

 

Teraz tylko czekać na dodatek/drugą część. Tym bardziej, że wiedźmak nie może wieść spokojnego życia.

 

Ode mnie 9+/10. Nie 10 bo są jednak błędy natury technicznej, które bywają irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...