Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

Początkowo, mieli Witchera robić na Aurorze i wtedy rzeczywiście 80 % kodu było ich, ale czas do premiery się wydłużał, a silnik nie młodniał – więc kupili prawa do silnika z „Obliviona” i teraz tylko 20 % kodu źródłowego będzie należało do nich (czytałem to w jakimś wywiadzie z twórcą). I tak nie jest źle – w początkowych założeniach, studio miało ambitne plany napisania własnego silnika do gier – ale zobaczyli że się nie wyrobią i kupili Aurorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ehhh, ostatnio wlasnie przeczytalem wszystkie opowiadania o wiedzminie (biore sie za sage) i juz inaczej patrze na te gre, trailer całkiem niezły, jak samemu Sapkowskiemu gra sie ogolnie podoba to musi coś w tym być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo, mieli Witchera robić na Aurorze i wtedy rzeczywiście 80 % kodu było ich, ale czas do premiery się wydłużał, a silnik nie młodniał – więc kupili prawa do silnika z „Obliviona” i teraz tylko 20 % kodu źródłowego będzie należało do nich (czytałem to w jakimś wywiadzie z twórcą). I tak nie jest źle – w początkowych założeniach, studio miało ambitne plany napisania własnego silnika do gier – ale zobaczyli że się nie wyrobią i kupili Aurorę.

chwileczkę, wywiad z http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1338&str=1 wyraźnie podkreśla, że silnikiem jest nadal aurora

 

G: Dlaczego wybraliście silnik Aurora, a nie coś nowszego?

 

MM: Wynika to z tego, że tworzymy grę fabularną, a silnik Aurora jako jedyny zapewnia nam silny support do tworzenia fabuł, historii i tego typu rzeczy. Nie chcieliśmy też inwestować w robienie silnika od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, Thomasa chyba z lekka fantazja poniosła :wink: ;

 

A propos filmiku...nic ciekawego - jak zwykle chaotyczna realizacja (upychanie dużej ilości sekwencji w jednym krótkim klipiku to kiepski, bardzo amerykański, patent...do tego sama tylko walka :? - pustka i nuda panie Janie kochany...

 

...garstka obrazków, w tym kilka nowych - http://witcher.elkander.join.pl/pliki/galeria/czescIII - wizualnie jak to zwykle bywa bardzo ładnie, ciekawe tylko jak to się przełoży na wymagania sprzętowe (które zapewne będą horendalne; nota bene - wiadomo coś w tym temacie?).

 

Zastanawia przy tym czy strona merytoryczna dotrzyma kroku - jak sądzicie? Materiały promocyjne ociekają akcją...i niczym innym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem neta i na onecie trafiłem na info o możliwości zapisania się na beta-testy Wiedźmina.

Wszystkich chętnych odsyłam do oficjalnej strony Wiedźmina gdzie jest info o beta testach i formularz do wypełnienia dla chętnych wzięcia udziału w testach.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem neta i na onecie trafiłem na info o możliwości zapisania się na beta-testy Wiedźmina.

Wszystkich chętnych odsyłam do oficjalnej strony Wiedźmina gdzie jest info o beta testach i formularz do wypełnienia dla chętnych wzięcia udziału w testach.

Nie jestem do końca pewien czy "focus test" a "beta test" to to samo. IMO w focus testach chodzi o udzieleniu własnej opinii na temat gry (tego co nam się podoba a co nie, niekoniecznie na szukaniu bugów...ale mogę się mylić ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien czy "focus test" a "beta test" to to samo. IMO w focus testach chodzi o udzieleniu własnej opinii na temat gry (tego co nam się podoba a co nie, niekoniecznie na szukaniu bugów...ale mogę się mylić ;) ).

Masz rację. Focus-test rozni się od beta-testu. I w tym pierwszym chodzi oto, co juz powiedziales, zeby wypowiedziec na temat gry, co jest fajne, co jest bee, a co przecietne. Testowanie nie polega na wyszukiwaniu bugów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy materiał na temat gry konsekwentnie pretendującej do miana objawienia w dzieidzinie rpg - http://uk.gamespot.com/pc/rpg/thewitcher/n...1783&page=1 . Tym razem akcent pada na dojrzały i "dorosły" charakter gry...

 

Życzę chłopakom z CDP szczęścia, ale po ostatnich "rpg-objawieniach" bez sceptyzyzmu nie da rady :wink: Miejmy nadzieję, że efekt będzie bardziej udany niż aparycja głównego bohatera :wink:

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt ujawnia cenę, oraz wymagania sprzętowe Wiedźmina!

W odpowiedzi na liczne prośby graczy, firma CD Projekt zdecydowała się już dzisiaj, na dzień przed startem zamówień przedpremierowych, podać wymagania sprzętowe gry Wiedźmin i ceny obu jej edycji. Sugerowana cena detaliczna edycji podstawowej to 99,90 PLN, zaś Edycji Kolekcjonerskiej - 199,90 PLN.

 

Jutro ok. godziny 15 rozpocznie się przyjmowanie zamówień przedpremierowych na grę Wiedźmin w sklepie gram.pl. Dostępna ona będzie w dwóch wydaniach:

 

1. Wydanie standardowe, już od 79,90 PLN (z wykorzystaniem Wirtualnych Pieniędzy)

 

2. Edycja Kolekcjonerska, w cenie 199,90 PLN (z możliwością opłacenia kosztów wysyłki Wirtualnymi Pieniędzmi)

 

Szczegółowe informacje na temat zawartości obu wydań znaleźć można pod tym adresem.

 

CD Projekt zdecydował się również przychylić do próśb graczy i zmienić pudełko na płyty z digipacka na pojedyncze opakowania we wspólnym etui, takie same jak w podstawowej edycji gry.

 

Twórcy Wiedźmina podali również wstępne wymagania sprzętowe gry, pozwalające na uruchomienie rozgrywki na średnich detalach. Przedstawiają się one następująco:

 

1. Pentium 4 2,8 GHz lub odpowiednik AMD

2. 1 GB RAM

3. nVidia GeForce 6600 128MB RAM lub jej odpowiednik ATI

 

Zespół pracujący nad grą zwraca jednak uwagę, że ze względu na trwającą optymalizację kodu gry powyższych wymagań nie należy traktować jako ostatecznych. O wszelkich zmianach CD Projekt będzie informował na bieżąco.

 

Firma przypomniała także, że każde zamówienie przedpremierowe można w razie konieczności anulować aż do momentu jego mailowego potwierdzenia tuż przed wysyłką gry.

z gry.wp.pl

 

Imo nie jest źle. W sumie dobra cena (ofc to jest wzglednie pojecie ;)) no i wymagania mogą być. Zobaczymy czy coś z tego Wiedzimina bedzie. Imo raczej bedzie przecietnie ale to zależy jak oni rozwiązali system walki (co jak co ale to machanie mieczem tutaj bedzie najważniejsze). Na filmikach to średnio wygladało ale ja nic już nie pisze póki nie zagram :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A gral ktos z was w betke? By byly zapisy na testy, ale cos cicho o nich teraz...

 

Kurde sam bym sie skusil na edycje kolekcjonerską, ale nie wiem jak z kasą bedzie.

 

W kazdym razie wierze w te gre, po przeczytaniu sagi jeszcze bardziej sie na nią napalilem. Szczegolnie ciekawi mnie jaki bedzie poczatek zabawy.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...