Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

@Miazga82 ślepy jesteś:P Ale to i dobrze bo jak się mówi "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal"

 

Wstyd mi jak diabli... okazałem się kolejnym ignorantem który za mało googlował przez pisaniem na forum:( ale jakby nie patrzeć z tu obecnych nikt wcześniej na to nie wpadł:P Cały syf jest spowodowany włączoną opcją "DEPTH OF FIELD" czyli zwyczajną głębią ostrości która ma jakiegoś buga w grze. Tutaj macie różnicę ON/OFF http://i32.tinypic.com/11wbvnt.jpg

Pozytywne działanie tej funkcji jest tak mało dostrzegalne, że bez problemu mozna z niej zrezygnować:)

 

@TrueVanDal, powiedz tylko jaki jest sens obniżania jakości grafiki w całej grze tylko dla przerywników? To się imo mija z celem:|

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miazga82 ślepy jesteś:P Ale to i dobrze bo jak się mówi "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal"

 

Wstyd mi jak diabli... okazałem się kolejnym ignorantem który za mało googlował przez pisaniem na forum:( ale jakby nie patrzeć z tu obecnych nikt wcześniej na to nie wpadł:P Cały syf jest spowodowany włączoną opcją "DEPTH OF FIELD" czyli zwyczajną głębią ostrości która ma jakiegoś buga w grze. Tutaj macie różnicę ON/OFF http://i32.tinypic.com/11wbvnt.jpg

Pozytywne działanie tej funkcji jest tak mało dostrzegalne, że bez problemu mozna z niej zrezygnować:)

 

@TrueVanDal, powiedz tylko jaki jest sens obniżania jakości grafiki w całej grze tylko dla przerywników? To się imo mija z celem:|

Problem u mnie jest w tym że ja to mam normalnie podczas gry, nie tylko w cut-scenkach. Zresztą jest tutaj jakiś paradoks. Włączam grę z ustawieniem "Niskie" (wszystko jest cacy), przełączam na "Średnie" albo "Wysokie" (nie ma znaczenia), zatwierdzam zmiany i wszystko jest ok do momentu jak zacznę rozmawiać z jakimś NPC, obraz się wtedy rozpikselowuje u mnie i już tak zostaje nawet po gadce. Jedynie po zmianie z powrotem na "Niskie" wyostrza grafikę. Teraz kolejny "bajer"; bez restartowania gry ponowne przełączenie na "Średnie"/"Wysokie" od razu skutkuje pikselozą...i to wszystko w normalnej grze! Przynajmniej ja tak mam. Słyszałem że to przypadłość niskich rozdzielczości ale tego nie przeskoczę (chyba że kupię nową grafikę ;)).

 

BTW: Depth of Field mam wyłączone, żeby nie było ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miazga82, Ty faktycznie jesteś ślepy albo złośliwy. Zamiast pomóc, wrzucasz swoje 3 grosze nie wiedomo po co.

Przeczytaj moją poprzednią wypowiedź jeszcze raz, albo tyle razy ile trzeba żebyś załapał i nie dogaduj że źle zrozumiałeś bo "zjadłem" przecinek. Gdyby ta funkcja NIE POSIADAŁA BUGA(w sobie) to ludzie na innych forach(m.in. thewitcher.com) nie pisali by o tym jako o problemie.

 

@TrueVanDal, to dopiero parszywie. Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale obstawiam że nie masz najnowszej łatki albo gra się nie lubi z Twoim sterownikiem video/jakimś gniotowatym, głęboko zakopanym ustawieniem. To tak jakbyś miał włączony depth, ale on nie przestawał działać po zakończeniu rozmowy z npc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za buga uważasz Depth of Field to trudno. Myślałem, że na screenach chodzi o coś innego.

Niedługo ludzie zaczną sie czepiać AA, że jest w grze.

Akurat w Wiedzminie Rozmycie Tla (bo tak to sie nazywa w opcjach) powoduje wiecej problemow niz pozytku, m.in. potrafi skutecznie zabic fps w cutscenkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co się pojawia w tym ekwipunku ma związek z jakimś questem. Po to wymyślili takie cusio, żebyś przepadkiem nie wywalił czegoś potrzebnego:)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Bez pamiętnika nie zaliczysz Shani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

@TrueVanDal, to dopiero parszywie. Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale obstawiam że nie masz najnowszej łatki albo gra się nie lubi z Twoim sterownikiem video/jakimś gniotowatym, głęboko zakopanym ustawieniem. To tak jakbyś miał włączony depth, ale on nie przestawał działać po zakończeniu rozmowy z npc.

Mam patcha 1.2 za to stery do grafiki są faktycznie"Out of date" ;). To jeszcze seria 9x.xx z tym że po co mi lepsze (teoretycznie, większość poprawek w nowych sterach dotyczy najnowszych grafik)? Wiem że czasami zdarzy sie jakaś poprawka i na "starocie" ale jak dotąd nie miałem potrzeby zmiany sterów. Pewnie i tego popróbuję ale teraz i tak nie mam czasu grać :(.

 

Narciarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem.

Staram sie dokończyć gre w kości. Niestety kiedy zaczynam grać już z zawodowcami podczas drugiego rzutu kośćmi komp sie zawiesza. Nestety to nie jest typowe wiedźmińskie zawieszenie. :) Kompa trzeba resetować.

Zastanawiam sie czy to może jest problem z tym że w poprzednich aktach z kimś nie zagrałem i teraz jest jakiś konflikt w grze.

Ktoś sie z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest: zbłąkana owieczka (zaginiony chłopiec na bagnach).

Jakieś tipy?;] Kręcę się po bagnach już jakiś czas i nie mogę natrafić na jego ślad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest: zbłąkana owieczka (zaginiony chłopiec na bagnach).

Jakieś tipy?;] Kręcę się po bagnach już jakiś czas i nie mogę natrafić na jego ślad.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Skończysz tego questa w następnym rozdziale, zabłąkana owieczka sama sie przypałęta... chyba w jakiejś jaskini jak pamiętam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leborg

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zabłąkana owieczka to dzieciak w jaskini na bagnach, wiem bo miałem problem z jednym questem i czytałem walkthrough... Dzieciak był tam razem z wieśniakami których trzeba było uwolnić. Ok, dzieciak był, tylko że ja nigdy takiego questa nie dostałem a z Vaską gadałem aż mi się mozliwe teksty skończyły. lol.

 

Co do gry w kości nigdy nie miałem problemu. Pewnie dlatego że jakoś sie w to nie bawię:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem Wieśka. I odrazu zacząłem grac od nowa z nastawieniem na inne wybory i przejście wszystkich zadań pobocznych. Gra jest rewelacyjna!

Choć ta końcówka... mieszane uczucia mam. Choć sam nie wiem czemu! :mur:

Końcowy filmik mnie zastanowił ale nie moge zadać pytania żeby nie zepsuć innym zabawy a nie wiem jak wpisać tekst jako spoiler :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi akt to mistrzostwo-szlajanie się po mieście w poszukiwaniu śladów i jakichś dowodów było świetne :)

 

I te dialogi...

Lumberjack song w wykonaniu drwali na bagnach rozwalił :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!!!

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zastanawiam się czy w końcowym filmiku osoba która atakuje Foltesta to nie jest czasem wiedźmin z początku gry? Nie mam pojęcia kto to był. Macie jakieś sugestie? Bo jeśli o Alvina idzie to jeśli dobrze zrozumiałem to możliwe że był nim ten wielki mistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artuditu:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nie berengar bo go ubiłem :). Na początku w Ker Morhen który pomagał nam przygotowac wywar dla Tris ale nie Vesemir. Tylko ten drugi który mówił do niej ciągle Merigolt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja wrażenia napiszę(wiem, wczas). Co prawda po demku. Ale jako fan Sapkowskiego musiałem chociaż demko śmignąć. Z tym że niestety na moim lapie średnio idzie pograć. Może jakby się dało 640x480 włączyć. Ale muszę przyznać że w przyszłości z przyjemnością zagram w pełną wersję, tylko raczej na nowym sprzęcie ;) Bo demko przyjemnie się śmigało =)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry jeszcze nie przeszedłem... Ale mam takie wrażenie że jej scenariusz jest trochę odbiciem historii z sagi w zakrzywionym lustrze. O ile pamiętam, srebrny miecz którym ciosamy w grze, należał do Coena. Ten z kolei zginął w wielkiej bitwie pod koniec sagi. Czyli akcja gry dzieje się napewno po zakończeniu sagi, w której -jakby nie było- Geralt zginął. W każdym razie, gra przynajmniej nie przekręca tego co było w książkach. Gra to zręcznie wymija. Idąc dalej, wątpię żeby REDzi nadali Lambertowi(ten od "Merigold") jakąś dalszą znaczącą rolę. To by już imo za bardzo odbiegało od książek.

 

Zaznaczam że jeszcze nie wiem jak się gra skończyła:) To tylko takie moje dywagacje. REDzi mogli tego gościa zwyczajnie stworzyć od podstaw, na razie jako bezimiennego, jako furtkę dla sequela.

Piszcie śmiało co myślicie (to nie offtop.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaskier był przy tym jak Geralt umierał w książce. Gdyby było jak mówisz, nasza papla wszystko by Geraltowi ładnie opowiedziała:)

W grze, sam G. mówi, że stracił pamięć i nie wie co się stało. Gdzie jest mowa albo jakieś nawiązanie do świata "miejsc i czasów", bo chyba przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiacie się gra jest po prostu kontynuacją Wiedźmina autorskim pomysłem twórców The Witcher. Raczej Sapkowski nie napisze już Wiedźmina to mamy okazje poznać następne przygody Geralda poprzez grę :)

 

W sumie od niedawna gram w The Witchera i to jest gra którą szukałem i która starczy mi na dużo czasu (No chyba, że Assassin's Creed w wersji PC będzie lepszy ale wątpię) :) Fantastycznie przedstawiony świat Sapkowskiego no i oby CD project RED trzymał poziom w następnych częściach ( Chyba jakiś dodatek będzie się zbliżał powoli?)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaskier był przy tym jak Geralt umierał w książce. Gdyby było jak mówisz, nasza papla wszystko by Geraltowi ładnie opowiedziała:)

W grze, sam G. mówi, że stracił pamięć i nie wie co się stało. Gdzie jest mowa albo jakieś nawiązanie do świata "miejsc i czasów", bo chyba przeoczyłem?

IV akt rozmowa z Panią Jeziora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Chyba masz rację. Wróciłem do tego save'a... Pewnie niedokładnie to sobie przetłumaczyłem (gram w EN) i stąd nie załapałem. Ale REDzi niestety nie stworzyli aż tak bezbłędnej fabuły jak AS. Trzeba jednak przyznać że mieli o wiele trudniejsze zadanie.

 

@Radzyn... Ja akurat jestem czepialski. Wybaczenia proszę... Ty jednak chyba nie masz pojęcia o czym mówisz...

1.AS absolutnie nie kontynuuje ani sagi ani cyklu(ale kto go tam wie:))

2.Grasz od niedawna? Pograj dłużej/więcej.

 

Chłopie, po jakiemu ty piszesz?!?! Gorąco polecam Ci sagę! Już po dwóch tomach, siłą rzeczy, nauczyłbyś się pisać lepiej niż po 6/8 latach podstawówki. Nie czujesz chęci zgłębienia calusieńkiej historii grając w grę?

 

Tylko mi się nie obrażaj, bo chcę dla Ciebie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Jaskier był przy tym jak Geralt umierał w książce. Gdyby było jak mówisz, nasza papla wszystko by Geraltowi ładnie opowiedziała:)

W grze, sam G. mówi, że stracił pamięć i nie wie co się stało. Gdzie jest mowa albo jakieś nawiązanie do świata "miejsc i czasów", bo chyba przeoczyłem?

W II akcie, na przyjęciu u Shani Jaskier opowiada, że Geralt otrzymał śmiertelny cios w brzuch i myśleli, że nie żyje. Potwierdza to również Zoltan (ten krasnolud). Wogóle dużo osób, które spotyka Geralt dziwi się na jego widok.

 

A tak ogólnie to przeszedłem już gre 2 razy i zabieram się za nią od nowa :) Gra jest po prostu świetna.

Nie podoba mi się tylko zakończenie. Geralt odchodzi i nie wiadomo co się z nim dzieje.

No cóż trzeba czekać na 2 część Wiedźmina. Mam tylko nadzieje, że niezbyt długo i zakończenie będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

A tak ogólnie to przeszedłem już gre 2 razy i zabieram się za nią od nowa Gra jest po prostu świetna.

Nie podoba mi się tylko zakończenie. Geralt odchodzi i nie wiadomo co się z nim dzieje.

No właśnie to zakończenie takie jakieś "niedorobione" :-P . Przez tyle czasu podlizywałem się Triss i nawet jej w zakończeniu nie było. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...