Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli pierwszy etap znanego ostatnimi czasy schematu został zreazliwoany w całej rozciągłości...

 

Do meritum idąc, ta sama klisza marketingowa ciągnie się chyba od czasów Fable (przez Oblivion, NWN 2, Stalker i mase innych tytułów) - najpierw, wspaniała kampania reklamowa, obszerne wywiady, klipy i rozmaite nagrody (jeszcze przed premierą, sic!), a ostatecznie ##### (odpowiednie epitety byłyby niezgodne z regulaminem) :wink: .

 

Oby chociaż nasz Wiedźmin nie wymagał dziesiątek patchy i miał "normalne" wymagania. Strony merytorycznej tu nie tykam...

 

Skądinąd kiedy dokładnie premiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat dawno nie odświeżany, więc króciutko zaproszę tylko do obejrzenia Video Zapowiedzi gry Wiedźmin.

 

Wystarczy kliknąć tutaj:

Wiedźmin (The Witcher) - Video Zapowiedź

 

Na stronie także dużo innych filmów o Wieśminie - o fabule, gameplayu, grafice opowiadają w wywiadach panowie Madej i Ganszyniec. Warto.

 

Co więcej? Bioware zarekomendował Wiedźmina. Stronka jest dostępna tutaj: rekomendacja The Witcher

 

A jak ktoś jeszcze nie widział, to zapraszam do obejrzenia teledysku Vadera, o jakże gorącym tytule: Sword of the Witcher :) Tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś w tym filmiku wspomniał o tym, że będzie można korzystać z trybu TPP grając za pomocą klawiatury i myszki - czyli coś ala gothic 3? Byłoby całkiem miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, że będzie można używac WSAD-a wiadomo już od ho-ho. W najnowszym Playu przeczytałem, że ponoc to sterowanie jest schrzanione, a scislej mowiac - poruszanie na boki jest do bani. Ciekawe ile w tym prawdy. Bo szczerze mowiac wolalbym grac WSAD-em z myszką, anizeli sama mychą. Ale jak bedzie tak samo zrypanie jak w NWN 2, to szkoda gadac...

 

Ale - Bogu dzięki - nie spaprali tego i sterowanie WSAD-em jest podobno OK. :)

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik wgniata. Zapowiada się klimacik (karczma, medytacja) i emocjonujące walki. Nie wiem jak z tym sterowaniem, ale na prezentacji chyba głównie pokazują coś ala Lineage. Jak bym miał być czepialski, to bym powiedział, że pucybut zgarnął 2 Oreny, pogadał (skąd inąd być może istotne informacje), ale butów nie wyczyścił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy już dawno zostali zauważeni na rynku gier :) Pain Killer, Call Of Juralez, Chrome, teraz Gears of War...

 

 

Żeby nie było , to osobiście nie czekam z wystawionym językiem na Wiedźmina. Wolę ostrożnie poczekać na premierę i pierwszy kontakt zanim powiem , że jest dobrą grą :) Nie chcę się się przeliczyć jak to było ze S.T.A.L.K.E.R.-em.

Edytowane przez Limak122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In plus napewno "nieco" rozbudowane linie dialogowe :wink: Z drugiej strony rzut izometryczny wypada dość mało przekonująco, do tego podświetlane podstawki pod chłopkami :mellow: ...

 

Ostatecznie nie można zapominać, że rozmaite materiały reklamowe niewiele mają do rzeczy, biorąc pod uwagę choćby takiego Obliviona czy innego Stalkera. Zobaczymy jak gra wypadnie "w akcji" :wink: , byleby tylko była dopracowana technicznie (byleby nie kolejny Gothic 3 czy inne NWN2).

 

A propos technikaljów...jak tam wymagania?? czy są jakieś konkrety??

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In plus napewno "nieco" rozbudowane linie dialogowe :wink: Z drugiej strony rzut izometryczny wypada dość mało przekonująco, do tego podświetlane podstawki pod chłopkami :mellow: ...

 

Ostatecznie nie można zapominać, że rozmaite materiały reklamowe niewiele mają do rzeczy, biorąc pod uwagę choćby takiego Obliviona czy innego Stalkera. Zobaczymy jak gra wypadnie "w akcji" :wink: , byleby tylko była dopracowana technicznie (byleby nie kolejny Gothic 3 czy inne NWN2).

A propos technikaljów...jak tam wymagania?? czy są jakieś konkrety??

Z tego co mi sie o uszy obiło Witcher jest na silniku bardzo zmodyfikowanym silniku Aurora (tego z nwn i nwn2). Wiec z wymaganiami może być różnie (jak to było w przypadku nwn2). Sama grafa prezentuje średni poziom (taki silnik) ale po ostatnich filmikach apetyt mi wzrósł. Bardzo mi sie podoba rozbudowane drzewo dialogów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno z Aurory zostalo w Wiedzminie jakies 20% ;)

Nie 20%, tylko logo i coś tam jeszcze. :wink:

 

Wiedźmin na gameplayach i screenshotach prezentuje się DUŻO lepiej niż NWN 2... a sama gra na materailach graczom udostepnionych wygląda bardzo ładnie, jak na cRPG-a. I mi to w zupełności wystarcza, bo w tym gatunku oprawa wizualna odgrywa u mnie dalszoplanową rolę.

 

Już znamy oficjalne wymagania:

 

Wymagania minimalne:

 

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)

 

Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800

 

Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista

 

Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługąDirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)

 

8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym

 

Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c

 

Napęd DVD

 

Wymagania optymalne:

 

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)

 

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+

 

Pamięć RAM: 2 GB RAM

 

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO

 

8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym

 

Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c

 

Napęd DVD

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wymagania mnie najbardziej martwią (z punktu widzenia mojego "złoma" ;) ). Po tych wszystkich grach w jakie grałem i wymaganiach jakie czytałem to wiem jedno, z "minimum" wynika że grę odpalę ale czy jakakolwiek z tego będzie przyjemność to nie wiem :(. Kaskę na grę mam ale nie chcę grać w minimum detalach i sobie przyjemności psuć a do kompa dokładać raczej już nie zamierzam (nie dla gier). Boję się, że sobie będę musiał darować ten tytuł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie karta jest najslabszym ogniwem. Przecież nie musisz gry kupowac w premierę. Poczekaj, zobaczysz jak innym chodzi gierka i jakie wymagania okaza sie w rzeczywistosci (bo nie sugerowałbym sie tymi podanymi przez producenta). Wyjdzie prawdopodobnie też demo po premierze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko poziom graficzny Witchera jest co najwyżej średni (tak samo jak nwn2) a u mnie nwn2 chodziło wyraźnie gorzej od Obliviona (z modami na lepsza grafe). Po za tym wymagania optymalne to powinna być gra na full i @60 fps a nie na med/full 30fps.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze full juz lezy u Ciebie na polce i powyzszego posta napisales w oparciu o wlasne wrazenia z gry? ;)

Z perspektywy ostatnich tytułów (vide Oblivion, Gothic 3 czy inne NWN2) możnaby a posteriori założyć, że Witcher nie będzie wolny od usterek technicznych. Tedy trudno nie zgodzić się z yuucOm'em.

 

Poza tym wymagania techniczne w stosunku do poziomu grafiki są bardzo wysokie. To jest oczywista bardziej ogólna tendencja w branży; obecnie poprostu nie optymalizuje się gier :wink: - bo po co? skoro nowa karta kosztuje "tylko" 500 zł (trzebaby jeszcze wspomnieć o wymianie procka i ramu, a nierzadko także płyty gł. - co daje troszkę wiekszy wydatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy ostatnich tytułów (vide Oblivion, Gothic 3 czy inne NWN2) możnaby a posteriori założyć, że Witcher nie będzie wolny od usterek technicznych.

Z perspektywy innych ostatnich tytulow (vide Bioshock, World In Conflict i MoH: Airborne) moznaby tez wnioskowac, ze jednak nie jest z tym tak zle ;) Poza tym, czy rozmawiamy o bugach, czy o wymaganiach, bo to sa IMHO dwie rozne rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W październiku czy tam we wrześniu ma być nowe info - trailer itd.

 

 

Witcher wygląda genialnie pod względem graficznym nie robi jakiegoś nowego powiewu technologicznego ale wygląda bardzo dobrze i warto zagrać w tę grę.

 

Największą cechą będzie rozbudowany i rozległy świat pełen miasteczek.

 

Spodobały mi się opisy typu:

 

-Podczas deszczu ludzie chowają się pod daszki, zbierają ubrania z wieszaków.

 

-W knajpach można grać o pieniądze pić piwo.

 

Gra dzięki temu będzie bardzo grywalna.

 

Co do wymagań sprzętowych jeszcze nie wiem jake będą ale obecnie gra jest już ukończona i premiera chyba za 2 tygodnie.

 

1.5Gb ram 256Mb karta graficzna i procesor z 2.5Ghz do full wystarczy wątpię aby były większe wymagania tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...