Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze moglem niepotrzebnie odjac sobie sporo klatek wlaczajac miekkie cienie i fsaa...czytalem, ze te funkcje nie dzialaja razem poprawnie w parze.........zrobie ponownie test i zobaczymy.

JA tam skonczylem gre jakis czas temu ale z tego co pamietam to nigdy sie nie wlacza ss i aa jednoczesnie bo sa bledy w grze w sensie takim,ze nie widac (przynajmniej u mnie) tych cieni a i tak spowalnia przez ich obecnosc,dlatego wylaczyc te cienie w p...u i sie cieszyc 100% plynniejsza gra bez utraty jakosci grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowano na:

WinXP SP2

Pentium 3 GHz

1 GB RAM

GeForce 6600 GT 128 MB

 

hmm co jest dziwnego w 6600GT?

No wlasnie ..ta gra w wysokich rozdzialkach prawie przycina na wykreconej 7800 a tymczasem producent reklamuje gierke dla kart serii 6xxx.......ja rozumiem taki zabieg nastepujaco, ze jezeli gra dedykowana jest dla serii 6xxx to znaczy, iz topowa karta z tej serii czyli 6800 Ultra jest w stanie obsluzyc ta gre ze wszystkimi maksymalnymi ustawieniami w maksymalnej rozdzialce.

Niestety jestem pewny, ze na 6800 Ultra z maks ustawieniami w maks rozdzielczosci dostaniemy jedno wielkie przycinanie.

 

Pozdro

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zainteresowani darmowym wzrostem wydajności w F.E.A.R? Taka przyjemność może spotkać użytkowników kart ATI X8X0 i X1X00. F.E.A.R na tych kartach bez problemu pracuje 25~30% szybciej bez żadnych strat w jakości obrazu! Wystarczy zmienić nazwę pliku fear.exe na inną i tym samym oszukać sterowniki Catalyst. Te bowiem cały czas myślą, że pełna wersja F.E.A.R i demo to zupełnie to samo, poczym aplikują optymalizacje dla dema także do pełnej wersji gry. Efekt jest taki, że gra zamiast przyspieszać, zwalnia nawet o 30%! Niestety, jak się okazuje, pełna wersja znacznie różni się od dema i optymalizacje ATI dają odwrotny, od zamierzonego, efekt. Błąd, czy też nie ukrywajmy – śmieszna wpadka programistów z ATI, jest także obecna w Catalyst 5.11. Jednak jak już zapowiada Catalyst Maker, wzrost wydajności w F.E.A.R będzie największym „performance gain” w kolejnych Catalyst. Widać nawet własną wpadkę można zapakować i sprzedać."

 

Obczaił ktoś to?

News z FrazPC

Gdyby nius nie był z tej karykatury portalu sprzętowego może i bym uwierzył.

Rok temu mieli super sensacyjne info o Farcry :lol:

 

No wlasnie ..ta gra w wysokich rozdzialkach prawie przycina na wykreconej 7800 a tymczasem producent reklamuje gierke dla kart serii 6xxx.......ja rozumiem taki zabieg nastepujaco, ze jezeli gra dedykowana jest dla serii 6xxx to znaczy, iz topowa karta z tej serii czyli 6800 Ultra jest w stanie obsluzyc ta gre ze wszystkimi maksymalnymi ustawieniami w maksymalnej rozdzialce.

Niestety jestem pewny, ze na 6800 Ultra z maks ustawieniami w maks rozdzielczosci dostaniemy jedno wielkie przycinanie.

 

Pozdro

swięta racja. Ideał do F to 2 razy GTX SLI :mur:

Na co idzie moc w tej grze? Aż tak wypas grafy nie ma :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety musisz uwierzyć. Wczoraj specjalnie sprawdziłem - według FRAPS srednio więcej 5-6 fps na 1024x768 AAx2 AFx8 - karta z podpisu. Rzeczywiście walneli jakiegos babola w Catalystach i zmiana pliku exe powoduje "cudowny" wzrost fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie gry mi dzialaja zajeb... tylko jedynie fear odpalany z ukrytego obrazu sie wiesza. wlaczam testowanie obecnej konfiguracji albo chce wlaczyc 1 etap gry... konczy sie ladowac pasek mapy i... pyk... niebieski ekran dosowy z dziwnymi krzaczkami :/

 

nie wiem czy jest to wina sterownikow Radeon Omega Drivers 2.6.75a (Catalyst 5.10a) czy tez sterow do karty dzwiekowej (Kx Drivers), przeciez reszta gier mi smiga.... sprzet jak w podpisie

Edytowane przez H@MM3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie - sprzęt z podpisu-normalnie (jak to można tak nazwać normalnie)

z detalami na medium śmiga tylko przy 800x600

przy 1024x648 miałem restarty.

Wymagania to ona ma niezłe.

I nie wiem dlaczego ludzie tak jadą na gre w sieci - dla mnie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem grę. Ogólnie super. Tylko zakończenie.... Biegamy i okładamy się z jakimiś głupawymi duchami, czy jak to nazwać, normalnie kiszka. Czy naprawdę twróców gier ostatnio nie stać na zrobienie jakiegoś senswonego zakończenia?? W D3 końcwka to dziwaczne piekło, aż się nie chciało grać. W far cry, jeszcze było jako tako. W HL2 końcówka to wogóle farsa (zresztą czego się spodziewać po tak przeciętnym tytule) Najsensowniejsze końcówki gier to jak narazie Q4, Riddick, i area 51. Nie wiem dlaczego autorzy na głowie stają, żeby koniecznie ostani etap był praktycznie oderwany od reszty gry, klimatycznie jak i wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy f.e.a.r ma straszyc czy tez nie. fabula prosta, krotka i plytka jak tylko mozliwe. idziesz i strzelasz do wszystkiego co sie rusza. oczywiscie im dalej w las tym wiecej strzelania i trudniejsza zwierzyna do ubicia. grafika, coz o gustach nie ma co dyskutowac, mnie jakos sie to nie podobalo, wszedzie takie same monotonne elementy 3d , bitmapy i brak klimatu ( puste miasto, brak dodatkowych elementow akcji) . jednym slowem zupelnie jak doom2 albo quake2.

Jedynie co podnisilo u mnie poziom adrenaliny to "combat engine". tylko tu sie czuje akcje.

Na koniec wymagania: tan gra to wybitny przyklad na zle napisany kod. konfig z podpisu i aby szlo plynnie w pelnym sensie tego slowa + odpowiednie fx to gre ustawilem na 800x600 :(

Dla kogos kto przy HL2 spedzil dlugie noce i dnie gra F.E.A.R to wielka kpina.

Niepolecam, szczegolnie ze po wybuchu myslalem ze gra sie dopiero zacznie jakos bardziej rozkrecec. a tu klops.....

oceniam na pale z plusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sie zgodzić z postem powyżej. Jakiś budynek jakieś pokoje biurowe, ciągnie sie jak flaki z olejem, zablokowałem "W" i "LPM" ustawiłem budzik.

 

ps: Na strachy już przestałem zwracać uwagę

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daremni jesteście, jak wam się granie znudziło, to idźcie sobie na siłownię albo na basen.

FEAR jest super, klimat super, straszy jak cholera (ale musi być ciemno i pusto w pokoju!), strzelaniny super, dźwięk/muza super!

Jedyne co się zgodzę, to te fatalne zakończenia.

Jeszcze jedno - sorka, ale mnie śmieszy, że ktoś płacze bo mu gra w 1600x1200, aa, af, ss skacze. To dziwne ?

Ja grałem w 800/600 wsio on prócz ss i aa i jakieś światła obniżone, nie pamiętam jak się to nazywa :) Chodziło płynniuteńko ZAWSZE, wyglądało super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogos kto przy HL2 spedzil dlugie noce i dnie gra F.E.A.R to wielka kpina.

Ja mam dokładnie odwrotne zdanie co do tych gier.

 

zablokowałem "W" i "LPM" ustawiłem budzik.

To samo można powiedzieć o HL2 przy totalnym debiliźmie przeciwników. Chociaż nie jest to dobre rozwiązanie. Znacznie lepiej wogóle nie instalować. Lepiej pograć w bierki. :lol:

 

Mam nadzieję, że powstanie FEAR 2. Oby tylko nie wpadli na pomysł, biegania po jakichś zaświatach i walki z cudakami w stylu tych z końcówki części piewszej.

Edytowane przez Buck Tuddrussel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KZI

w gre pykalem miedzy basenem i silownia :) i zajelo mi to nie cale 2 dni (weekend).

co do "ciemnosci i strasznoci" - to wcale ona nie jest wyznacznkiem klimatu - bo w DOOM3 nie gram wlasnie ze wzgledu na ciemny obraz, nic nie widac - i to ma byc straszne - hmm raczej meczace!

 

wHL2 grasz i czujesz ze to jest jakis film, tam sie czuje przestrzen, to wszystko zyje! gdyby troszke poprawic jakosc grafiki, robisz divix i ogladasz pelnometrazowy film.

 

szczytem marzem byloby polaczenie "combat engine" F.E.A.R z grafika i fabula HL2 - oj dzialoby sie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KZI

w gre pykalem miedzy basenem i silownia :) i zajelo mi to nie cale 2 dni (weekend).

co do "ciemnosci i strasznoci" - to wcale ona nie jest wyznacznkiem klimatu - bo w DOOM3 nie gram wlasnie ze wzgledu na ciemny obraz, nic nie widac - i to ma byc straszne - hmm raczej meczace!

wHL2 grasz i czujesz ze to jest jakis film, tam sie czuje przestrzen, to wszystko zyje! gdyby troszke poprawic jakosc grafiki, robisz divix i ogladasz pelnometrazowy film.

 

szczytem marzem byloby polaczenie "combat engine" F.E.A.R z grafika i fabula HL2 - oj dzialoby sie!!!

a jak mieli przedstawić ciemne korytarze co ? :rolleyes: we filotowo - zielone barwy ? :lol:

 

ps. thx za support ...czemu umnie nie moge włączyć dzwieku :-( przez to ta gra jest dretwa...

Edytowane przez kiaad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem sobie grę FEAR. Instaluje, wszystko jest ok. Potem chce włączyć a tu czarny ekran i nic. Musze ją wyłączyć przez alt + ctrl + delete. Okazało się, że jak w config.exe wyłączę dźwięk („Disable Sound”) to gra się dopiero załancza. No więc już udało mi się ją uruchomić. Ładuje pierwszy poziom. Po załadowaniu idę sobie ludkiem tą uliczką, skręcam w prawo i co: spadam poza mapę i ginę (jak na kodzie no clip), myślę sobie jakaś luka w grze, ładuje jeszcze raz skręcam w lewo i to samo!!! Innych dróg już nie ma!!! Przeinstalowałem więc grę, i dalej jest problem z dźwiękiem i z tą rundą! Dodam tylko że Doom 3, Half-Life 2, Quake 4 i Far Cry chodzą bez najmniejszego problemu!

 

Pomocy bo ja już nie mam siły walczyć z tą grą, a kasa wydana. Mój komp:

Win Xp Pro z SP2

P IV 3.0 HT

GF 6600 GT

RAM 1GB

Płyta główna Gigabyta

I karta muzyczna Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card PCI

Zintegrowana karta muzyczna jest wyłączona.

 

Jeszcze raz proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu jakakolwiek krytyka tej gry wywołuje taką histerię. Nie widziałem aby na początku topicu było napisane "zamieszczać tylko pochwalne opinie". Jednym się gra podoba innym nie. Każdy zamieszcza swoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem sobie grę FEAR. Instaluje, wszystko jest ok. Potem chce włączyć a tu czarny ekran i nic. Musze ją wyłączyć przez alt + ctrl + delete. Okazało się, że jak w config.exe wyłączę dźwięk („Disable Sound”) to gra się dopiero załancza. No więc już udało mi się ją uruchomić. Ładuje pierwszy poziom. Po załadowaniu idę sobie ludkiem tą uliczką, skręcam w prawo i co: spadam poza mapę i ginę (jak na kodzie no clip), myślę sobie jakaś luka w grze, ładuje jeszcze raz skręcam w lewo i to samo!!! Innych dróg już nie ma!!! Przeinstalowałem więc grę, i dalej jest problem z dźwiękiem i z tą rundą! Dodam tylko że Doom 3, Half-Life 2, Quake 4 i Far Cry chodzą bez najmniejszego problemu!

 

Pomocy bo ja już nie mam siły walczyć z tą grą, a kasa wydana. Mój komp:

Win Xp Pro z SP2

P IV 3.0 HT

GF 6600 GT

RAM 1GB

Płyta główna Gigabyta

I karta muzyczna Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card PCI

Zintegrowana karta muzyczna jest wyłączona.

 

Jeszcze raz proszę o pomoc!

witam

 

mam dokładnie ten sam problem :-(

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1752818

 

mój konf. to

athlon 2500+ @ 3200+

2 x 512 TwimMOS 400

Epox 8rda+ rev.1.1

9800 PRO na PCB XT (nie krecona)

WIN XP + SP2 + ACEMEGApack (kodeki) + C 5.11 + dx9c

 

na tą blokade (tzn. spdanie jest rada) wystrczy że kogoś poprsisz o sava...z pierwszej misji ..niech zorbi 2...3... korki i po problemi i można grać ...

 

ale ale bez dzwieku :-( :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

chyba trzba creative kupić SB Audigy Player :-) co ? :mur:

 

chyba wiem dlaczego masz porblem z dziiekiem ...bo masz "I karta muzyczna Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card PCI" która nie obsługuje EAX2 :-) wiec nie jest support ...

 

ale ja mam SoundStrumika który powinen działać bez zająkineica jka narzie tylko w tej grze wyłożył sie ....nfs-mw demo/ batefeld1/2 / q4 /d3 ......głosik miodzo :-) a tu taka lipa ....

Edytowane przez kiaad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam dokładnie ten sam problem :-(

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1752818

 

mój konf. to

athlon 2500+ @ 3200+

2 x 512 TwimMOS 400

Epox 8rda+ rev.1.1

9800 PRO na PCB XT (nie krecona)

WIN XP + SP2 + ACEMEGApack (kodeki) + C 5.11 + dx9c

 

na tą blokade (tzn. spdanie jest rada) wystrczy że kogoś poprsisz o sava...z pierwszej misji ..niech zorbi 2...3... korki i po problemi i można grać ...

 

ale ale bez dzwieku :-( :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

chyba trzba creative kupić SB Audigy Player :-) co ? :mur:

 

chyba wiem dlaczego masz porblem z dziiekiem ...bo masz "I karta muzyczna Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card PCI" która nie obsługuje EAX2 :-) wiec nie jest support ...

 

ale ja mam SoundStrumika który powinen działać bez zająkineica jka narzie tylko w tej grze wyłożył sie ....nfs-mw demo/ batefeld1/2 / q4 /d3 ......głosik miodzo :-) a tu taka lipa ....

 

Acha dzięki, to bardzo rozjaśniło mi sprawe :D Wyjme tą karte muzyczną i zobaczymy jak będzie na zintegrowanej chodzić. Mój model płyty głównej to Gigabyte GA-8IPE1000-G. Acha i prosze o wysłanie tego save z pierwszej rundy (najlepiej za tym rogiem gdzie spadam) na adres robi557@tlen.pl lub robi555517@wp.pl

 

Dzieki za wszytko i mam nadzieję, ze też nadesłane savy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra chodzi bez problemu na SB PCI digital 4.1/128 i podobnych zabytkach wystarczy tylko:

a. mieć stery windowsowe

b. jeśli się ma stery creativa, w okienku uruchom wpisać komendę "dxdiag" i w zakładce dźwięk cofnąć sówak przyspieszenie sprzętowe o jeden stopień.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Musialem przywrocic obraz partycji systemowej a byl on stworzony przed zainstalowaniem FEARa. Probowalem uruchomic gre, ale nie dalo sie. Zmienilem nazwe katalogu w ktorym byla gra i zainstalowalem ponownie w lokalizacji poprzedniej. Potem (nie wiedzac w ktorych plikach sa save'y) przegralem wszystkie pliki ze starej gry do katalogu z nowo zainstalowana - chcialem miec stare ustawienia i save'y. Jednak po odpaleniu wyglada na to, ze nic to nie dalo, poniewaz w Single Player nie ma opcji Load i nie ma moich poprzednich ustawien... :(

 

Glownie zalezy mi na save'ach! Prosze o pomoc...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...