Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec nadszedl tytul , ktory polozyl na lopatki moja grafe w 1024x768 :lol:

 

Takie glupie pytanie , opcji dla VGA jest w sumie bardzo duzo... Z tego co na szybko zmienilem to AAx2 i AFx4 , wiekszosc jest na max poza soft shadows , ktore mam wylaczone .

 

Ma ktos jakis sprawdzony konfig , zeby w miare to wygladalo ladnie a dalo sie normalnie grac ? Bo na tych ustawieniach co wyzej to czasami mam wrazenie , ze gram na Rivie TNT a nie na 16-potokowej karcie :/

 

EDIT:

wyniki testu performance...

 

minimum 28fps

srednio 48fps

maksimum 84fps

 

Niby ok , ale jednak test vs rozgrywka to dwa rozne swiaty :?

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie nie ma sie co klocic :) prawda jest taka ze od zawsze bylo tak ze nie wazne jaka by to nie byla gra to zawsze znalazly sie osoby ktore te gre krytykowaly-jak dla mnie Fear jest swietny-co do innych tytulow wymienianych przez was - far cry byl niezly-przyznam, hl2 rowniez mi sie podobal-Fear mnie bardziej wciagnal moze dlatego ze jestem milosnikiem grozy no i fpp -poprostu nie rozumiem tych ktorzy jada na te gre ze to zupelny szajs - tych nie zrozumiem ale ok :)

pozdrawiam wszystkich - i tych ktorych wczoraj obrazilem - sorka :)

Edytowane przez pinni3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołącze sie do tematu...

rowniez musze wychwalic tą gre w niebiosa. Jest TAK REWELACYJNIE WCIAGAJACA ze przeszedlem ja w 3 nocki :(

klimat gry wymiata, niestety po wielu godzinach grania dochodzi czasem do glowy mysl "o nie...znowu to ..." ale...to juz tak troche sie czepiam;)

grafika naprawde jest rewelacyjna, ale najbardziej podoba mi sie fizyka obrazen ciala. Strzelam kolesiowi w noge a on ucieka kulejac!

strzelam w glowe efekt wizualny (czyt. duuuuzo krwi) + odgłos i mam wrazenie ze czaszka mu peka pod jego helmem a krew wyplywa oczami hihi

nie no..,masakra:)

do tego muzyka...i naprawde ciekawa fabula

teraz gram od nowa na przedostatnim poziomie trudnosci

bawie sie grafika

narazie mam tak:

1024x768

w opcjach pod CPU mam wszystko na max

w opcjach grafy nie wlaczalem funkcji, ktore informuja mnie ostrzezeniem o mozliwosci drastyczego spadku wydajnosci

AF mam16x!

natomiast AA musze wyłączyć bo scina jak cholera

tylko jakos strasznie duzej roznicy w ustawieniach AF i AA nie widze :\

tak ze nie jest tak strasznie wymagajaca!

w porownaniu z BF2 gdzie musze sie ostro nakombinowac w ustawieniach tutaj moge sobie pozwolic na duzo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa dyskusja na temat zwyklej, niczym szczegolnym nie wyrozniajacej sie gry(moze poza ai). jak tak dalej pojdzie to skonczy sie pojedynkiem na noze. mnie ta gra jakos strzasznie nie powalila na kolana, grajac w demo spodziewalem sie czegos lepszego. strasznie male pomieszczenia, podobnie jak w d3 tyle ze tutaj wydaja mi sie zrobione takie na sile. grafika ogolnie nie przedstawia najwyzszego obecnie poziomu. gra miala byc jakas odkrywcza i inna niz zwykle strzelanki ale moim zdaniem niewiele z tego wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whoooooaaaa!!!! Właśnie skończyłem 2-godzinną sesje w F.E.A.R i woreczkiem palenia :D Musze powiedziec ze giera wymiata na maxa! Dziwne że wygląda duuużo lepiej od Quake4, a chodzi o wiele płynniej niż Quake4! Przy okazji - Quake4 to kupa shitu! W FEAR nie zabija się przeciwników ot tak po prostu! Z każdym może byc większy problem! W innych grach idzie się przez wrogów jak przez świeże zboże, a tu zdażają się zaciachy :) Jak jest ich więcej czy coś :D Dobra spadam grać dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po co [ciach!]lisz yu o Q4????? czy to temat o q4?! CZLOWIEKU.. skoro tak Ci sie ta gra spodobala to ok. Ja dzisiaj zagralem i powiem ze jest dobra, przy tym nie jade po q4 jak po kmiocie...!!!! Obie gry są dobre, ale co ja pisze..

Przypominam niektórym ze to temat o FEAR!!! imo co to ma byc.. wojna gracze fear vs gracze q4? heh..

Odechciewa sie czytac niektorych postow.. jezeli mam dostac punkty to niech tak bedzie, ale rzygam na te osoby co nie mogą wytrzymac i muszą czy to w tym czy to w innym temacie jechać po grach nie z TEMATU..

dziekuje za wysluchanie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po co [ciach!]lisz yu o Q4????? czy to temat o q4?! CZLOWIEKU.. skoro tak Ci sie ta gra spodobala to ok. Ja dzisiaj zagralem i powiem ze jest dobra, przy tym nie jade po q4 jak po kmiocie...!!!! Obie gry są dobre, ale co ja pisze..

Przypominam niektórym ze to temat o FEAR!!! imo co to ma byc.. wojna gracze fear vs gracze q4? heh..

Odechciewa sie czytac niektorych postow.. jezeli mam dostac punkty to niech tak bedzie, ale rzygam na te osoby co nie mogą wytrzymac i muszą czy to w tym czy to w innym temacie jechać po grach nie z TEMATU..

dziekuje za wysluchanie:/

1726260[/snapback]

Jeśli to temat o FEAR to czemu nie moge napisać o tym jak jest odmienny od reszty debilnych strzelanek i że quake4 to scierwo? Tym mnie urzekł i moge chyba podzielić sie swoją opinią z innymi ? Nie będziesz mi tu buraku pisał co moge, a co nie! Od tego sa moderatorzy! Zresztą takie rzeczy to na priv bo teraz ja się odegram na forum pozniej ty i tak jeszcze przez kilka stron...

Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nie widze nic zlego w tym ze ktos porownal fear do quake - czy takie porownanie to od razu wypowiedz nie na temat? heh ludzie jacy sa nerwowi :) sam jestem nie ukrywam-ale jak widze czasem spory gra vs gra to tylko jedna rzecz mi do glowy przychodzi-tak samo ludzie sie zachowuja jak tylko jest temat - nvidia czy ati :)))

pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zobacz ze niektórzy mają taki jakiś lewy tik, żeby pisać nie na temat.

Co do tematu:

FEAR, gra wpadła mi do gustu. Ale jedno mnie trapi... Dlaczego takie wstawki jak były w demku, jest ich mniej w fullu:( Oglnie rzecz biorąc gra jest dobra i zasługuje na dobre opinie:) MONOLITH zrobił to dobrze, wjezdzając na psyche dla nocnych graczy (do których ja naleze:).

Juz czekam na drugą część.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem z FEAR. Otóż po dłuższej chwili giercowania (ok. 1 godz) gra strasznie zwalnia, tak że nie da sie grać. Jak ją wyłacze i włącze ponowine widze tylko czarny ekran :blink: . Mam zaistalowaną łatkę 1.01, nic nie moze sie przegrzewać. Właczyłem SpeedFana na czas gry i proc ma max 48'C, a chipset 43'C, karta jest nie kręcona, a chłodzona tym co z podpisu puszczonym nawet na max obrotach. Zasilacz raczej też wykluczam. Nic takiego nie dzieje z innymi wymagającymi grami (D3 + ROE, HL2), więc wydaje mi sie, że winna jest gra. Spodkał się ktos z takim problemem ? Czy to moze być wina sterowników do karty (mam Catalysty 5.10) ? No a moze rzeczywiscie przegrzewa mi sie karta (jest ciepła ale nie bardziej niz w czasie innych gier) ?

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie jakos sprawdzic na jakim poziomie zaczełem gre ? bo wydaje mi sie ze na srednim ale kurde cos mam duzo apteczek i nie wiem czy cos mi sie nei pomyliło i to nie jest łatwy ;/

1727613[/snapback]

hehe, niestety tak ma byc, ja gralem na najwyzszym i czulem sie jak w aptece, ciagle 10 apteczek, a bron to walala sie kilogramami ;/ za prosta ta gra, mogli nie dodawac SlowMo, a tak ani to horror, ani FPS ( pinni3, nie komentuj tego :P )

Gra dobra, ale mogli by wyciac z 2 levele _łażenia_ po tych samych lokacjach, informacje z laptopow, telefonow przerzucic do reszty poziomow i gra by nic nie stracila, a raczej nawet by zyskala, bo by sie tak nie dluzyla, a tak jest sztucznie przedluzona. Gdybym nie przeczytal ze ostatnie levele nadrabiaja to bym jej tak szybko nie skonczyl i przelozyl to na pozniej. A demo tak dobrze sie przedstawialo ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma w ogole dyskusji, singiel F.E.A.R.'a miazdzy Quake'a. Bronie (penetrator :twisted: ), efekty, ai, klimat, fabula (jak dla mnie jeden z najwiekszych plusow, co prawda swietnej ksiazki raczej sie z tego nie zrobi, ale jak na fabule w fpp jest swietna), a nawet frame rate. To wszystko w Fearze jest lepsze no i dochodzi do tego jeszcze swietnie zrobione slow mo (w max payn'ie bylo lepsze :| ? wolne zarty...). Zaznaczam, ze mowie o singlu, bo mp to chyba nie ma co porownywac ;]

1720082[/snapback]

owszem nie ma co porownywac bo to 2 zupelnie inne gry :lol: :lol: :lol:

gram aktualnie w q4 i w feara...... graficznie fear moze lepiej wypada

klimat maja zajebisty (ale w fearze jest on inny i w q4 inny)

q4 to poptostu kontynuacja kultowej serii gier

fear jest bardziej "realistyczny" przez co moze sie bardziej ludziom podobac..

nie mozna gadac tu o wyzszosci jednej gry nad 2 bo to zupelnie 2 inne klimaty/podejscia do fpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to w singlu fear miazdzy q4.... jakos mi nie pasi "ciagla rozalka" a'la ss2, in plus w q4 to druzyna (przynajmniej na poczatku) chociaz i tak jestz wzglednie glupia... z grafika to obie gry tak jakos mnie zmieszaly na moim sprzecie w q4 wszystko na max i aax2 (oprocz textur) chodzi w miare wporzo tzn srednio 25fps w porywach (jak malo sie dzieje) to tak z 50 wyciaga, fear zas chodzi u mnie podobnie jak q4 ale w detalach na medium i 1024x786.... ogolnie wnetrza w obu grach wypadaja lepiej niz otoczenie zewnetrzne... moim zdaniem gry nie sa dobrze zoptymalizowane.... wystarczy popatrzec na hl2 lub nawet na ridick: efbb ktora to tez jest na enginie doma3 a mimo wszytsko (przynajmniej mi) o wiele plynniej chodzi a graika tez ma lepsza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qqrydza

 

jaką masz karte graficzną i na jakich ustawieniach grasz bo widze ze masz włączone SS więc bylejaka karta to nie jest aa i jaka rozdziałka , u mnie zebym sobie włączył SS musiałbym mieć rozdziałke 800x600 i właśnie nie wiem jak grać czy 1024x768 reszta max (bez SS i AA) czy 800x600 max (z SS ,bez AA) hmm już sam nie wiem fajnie wygladają te cienie i ta gra jednak troszke traci bez tego :/ . Ja już przeszedłęm tą gre

 

No i moje pytanie ... co bardziej wolicie SS czy AA w tej grze i czemu ?

 

pare screenów

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Lolek007(17)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to w singlu fear miazdzy q4.... jakos mi nie pasi "ciagla rozalka" a'la ss2, in plus w q4 to druzyna (przynajmniej na poczatku) chociaz i tak jestz wzglednie glupia... z grafika to obie gry tak jakos mnie zmieszaly na moim sprzecie w q4 wszystko na max i aax2 (oprocz textur) chodzi w miare wporzo tzn srednio 25fps w porywach (jak malo sie dzieje) to tak z 50 wyciaga, fear zas chodzi u mnie podobnie jak q4 ale w detalach na medium i 1024x786.... ogolnie wnetrza w obu grach wypadaja lepiej niz otoczenie zewnetrzne... moim zdaniem gry nie sa dobrze zoptymalizowane.... wystarczy popatrzec na hl2 lub nawet na ridick: efbb ktora to tez jest na enginie doma3 a mimo wszytsko (przynajmniej mi) o wiele plynniej chodzi a graika tez ma lepsza.....

1728828[/snapback]

http://www.starbreeze.com/engine.jsp

 

The Engine has been successfully used and expanded during the development on Enclave (PC, Xbox), Knights of the Temple (PC, PS2, Xbox and GameCube) and The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay (PC, Xbox).

nadal uważasz ze riddick jest na enginie dooma 3

a po za tym wg. mnie riddick to jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek wyszła.

 

@Lolek007(17)

 

jaki masz spadek wydajności?? gdy odpalasz ss i roz. 800x600 w porównaniu do 1024x768

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przeszłęm całą gre bez aa i ss , cienie nigdy mnie nie escytowały , tylko pomagają w grze ( widać cień przeciwnika , zanim zobaczymy przeciwnika) dla mnie ważna jest muzyka w grze tzn czy buduje klimat itd , w fear muzyka jest ok

ale przydałaby się troche ostrzejsza muza w trakcie nawalanki

wole wyższą rozdziałke niż aa , i też się zgadzam z tym że riddick to jedna z najlepszych gier

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole soft shadows i gram w rozdzielczości 800x600. Zresztą obrazki są w tej rozdzielczości a jeśli chodzi o kartę to jest w podpisie. Bez wątpienia ss nadaje grze uroku i tworzy niepowtarzalny klimacik. Tak jak pisałem wcześniej bez ss to już nie to samo. Tak to jest jak się posmakuje takiego bajeru jak ss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...