Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Wroc, wroc.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Bo wydaje mi sie, ze sugerujesz, ze bohater gry to jakis cyborg/robot. A cyborgi/roboty raczej nie jedza, a juz na pewno nie jedza swych ofiar (Fettel) - genetyka oznacza tworzenie zywych organizmow - klonowanych np. z czegos tam (jakichs komorek macierzystych) - ale nawet wtedy potrzebna jest matka, ktora urodzi klony - jak owca Dolly ;)

Ja obstawiam, ze to Alma nas urodzila - to, ze pojawia sie w grze jako mala dziewczynka nie oznacza, ze nigdy nie byla dorosla ;)

No i w koncu wywiazala sie dyskusja na temat GRY a nie WYMAGAN ;)

Dalej

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

A jak wyjaśnisz to, że na samym końcu "mała dziewczynka", taka sama jak na wizjach, wdrapuje się do helikoptera - nie jest dorosła.

Więc jak dziecko mogło urodzić takie 2 super klony, nie klony - żołnierzy.

Najprędziej można to wyjaśnić tak, że to ktoś inny urodził nas i Fettela i dano nam jakieś mikroprocesory przy pomocy których dziewczynka w sposób paranormalny, między innymi telepatię wpływa na nas. Jeśli chodzi o spowalnianie czasu to robimy to jakimś urządzeniem elektronicznym.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Dalej

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

A jak wyjaśnisz to, że na samym końcu "mała dziewczynka", taka sama jak na wizjach, wdrapuje się do helikoptera - nie jest dorosła.

Więc jak dziecko mogło urodzić takie 2 super klony, nie klony - żołnierzy.

Najprędziej można to wyjaśnić tak, że to ktoś inny urodził nas i Fettela i dano nam jakieś mikroprocesory przy pomocy których dziewczynka w sposób paranormalny, między innymi telepatię wpływa na nas. Jeśli chodzi o spowalnianie czasu to robimy to jakimś urządzeniem elektronicznym.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Tym, czym tlumacze pojawianie sie jej w roznych momentach gry? To tylko projekcja jej umyslu, nic wiecej. Ja obstawiam, ze ona zmarla przy porodzie. Cos w grze bylo, co to sugerowalo - ktores nagranie bodajze, czy jakas notka - nie pamietam :( Gralem w to w sumie juz dosc dawno temu, zaraz jak wyszlo - bedzie z pol roku pewnie... Moze znajde czas (jak skoncze RE4) i przejde jeszcze raz to poukladam wszystko po kolei :)

Ale na to, ze Fettel i gracz to roboty to sie nie zgodze. Ludzie z krwi i kosci - z pewnymi zdolnosciami odziedziczonymi po malej. Ewentualnie moglbym pojsc na kompromis, ze jestesmy meskimi wersjami Aldy - klonami z chromosomem Y.

Poza tym kuknij na filmiki na plycie z gra - one sugeruja, ze cala akcja w grze rozgrywa sie kilkadziesiat lat po wydarzeniach ukazanych nawet w reklamowkach (filmy z pania doktor i mala dziewczynka, ktora wykancza ja psychicznie)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Tym, czym tlumacze pojawianie sie jej w roznych momentach gry? To tylko projekcja jej umyslu, nic wiecej. Ja obstawiam, ze ona zmarla przy porodzie. Cos w grze bylo, co to sugerowalo - ktores nagranie bodajze, czy jakas notka - nie pamietam :( Gralem w to w sumie juz dosc dawno temu, zaraz jak wyszlo - bedzie z pol roku pewnie... Moze znajde czas (jak skoncze RE4) i przejde jeszcze raz to poukladam wszystko po kolei :)

Ale na to, ze Fettel i gracz to roboty to sie nie zgodze. Ludzie z krwi i kosci - z pewnymi zdolnosciami odziedziczonymi po malej. Ewentualnie moglbym pojsc na kompromis, ze jestesmy meskimi wersjami Aldy - klonami z chromosomem Y.

Poza tym kuknij na filmiki na plycie z gra - one sugeruja, ze cala akcja w grze rozgrywa sie kilkadziesiat lat po wydarzeniach ukazanych nawet w reklamowkach (filmy z pania doktor i mala dziewczynka, ktora wykancza ja psychicznie)

Zobacz

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Teraz to już sobie zaprzeczasz. Raz mówisz, że nas urodziła a później, że umarła przy porodzie.

No przecież dobrze wiadomo, że dziewczynka jest córką pracownicy zakładów Armachem i od narodzin wykazywała zdolności paranormalne dlatego ją zamknięto w krypcie. Z tego co widziałem w grze i na płytach to wydaje mi się, że sami twórcy trochę się zamieszali przy tej fabule i wydali gierkę. Już dużo gier przeszedłem ale tak zagmatwatej fabuły to jeszcze nie widziałem.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Zobacz

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Teraz to już sobie zaprzeczasz. Raz mówisz, że nas urodziła a później, że umarła przy porodzie.

No przecież dobrze wiadomo, że dziewczynka jest córką pracownicy zakładów Armachem i od narodzin wykazywała zdolności paranormalne dlatego ją zamknięto w krypcie. Z tego co widziałem w grze i na płytach to wydaje mi się, że sami twórcy trochę się zamieszali przy tej fabule i wydali gierkę. Już dużo gier przeszedłem ale tak zagmatwatej fabuły to jeszcze nie widziałem.

OK:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Moze niedokladnie sie wyrazilem: zmarla przy porodzie DZIECI. Czyli ona urodzila i podczas tegoz porodu zmarla.

 

A propos zagmatwanych fabul: Killer7 na GC i PS2 - ja do tej pory nie wiem o co tam chodzi (gram gdzies tak juz drugi miesiac, ale wiecej niz 2-3 godzinki na tydzien nie moge - psychicznie nie wyrabiam. Eraser Head Davida Lyncha przy tym filmie to wzor poprawnosci fabularnej i kaszka z mleczkiem. Gra jest taka: zaczyna sie filmikiem, w ktorym idzie koles z walizka, ktos do niego dzwoni, mowi, ze w budynku jest sporo terrorystow, po czym kolesia mija jakis typ, zaczyna sie smiac, facet w garniaku wyciaga spluwe i rozwala smiesznego. Wszystko w grafice jak z komiksu dla psychicznie chorych. Potem jest juz tylko gorzej: glowa w pralce (ona mowi!), golebie z informacjami na temat grupy psychopatow, ktora najwyrazniej my jestesmy, strzelanie w oprawie AV jak po dole po LSD, do tego smiech, ktory powoduje, ze moje dziecko placze, typ na wozku, mnostwo zagadek, zboczency i panienka w rajstopach. Kiedys zaczalem czytac recenzje tego w Playstation Magazine, ale nie przeczytalem do konca, bo postanowilem sam sprobowac. No i jak dotad nie mam zielonego pojecia o co chodzi. Chyba jestem po dobrej stronie w kazdym razie (znaczy zwalczam zlo) - ale pewnosci nie mam, bo bohaterowie gry nie odzywaja sie do siebie inaczej jak za pomoca inwektyw ('Fuck off sucker' to jedno z lagodniejszych - 'Do you want me to blow your fucking brain off?' itp itd). Ale to tak na marginesie. Poza tym gra syci, bo... jest ZUPELNIE INNA NIZ WSZYSTKO CO DO TEJ PORY WIDZIALEM.

Sorki za OffTopica, ale nie moglem sie po tym

Już dużo gier przeszedłem ale tak zagmatwatej fabuły to jeszcze nie widziałem.

nie moglem sie powstrzymac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prawda taka, że teraz fabuły w grach robią podobne jak w filmach. Walą tylko po psychice i żadnego w tym sensu nie ma. Takim przykładem jest np. Fahrenheit - jak dla mnie gra roku 2005 i najlepsza przgodówka w jaką grałem :)

Niestety jednak fabuła podobna do FEARa, dziewczynka, ktoś nami manipuluje telepatycznie i gra praktycznie bez zakończenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

WITAM!

Mam F.E.A.R w wersjii PL, wie ktos moze jak w wersjii PL nazywa sie opcja graficzna SOFT SHADOW'S?

miekkie cienie?

Niestety. nic podobnego.

=_=

wygladzone cienie...

Jin* - studiujesz/studiowales moze pedagogike dla dzieci specjalnych/uposledzonych? Bo musze przyznac, ze masz cierpliwosc anielska. OCMAN - znasz pojecie "troche pomyslunku"? Faktycznie "miekkie cienie" i "wygladzone cienie" roznia sie od siebie tak bardzo, ze posiadajac odrobine oleju w glowie nie mozna sie domyslec o co chodzi :mur:

Aha - wiesz, ze to gra dozwolona od 18 lat? I w Twoim przypadku mam uzasadnione obiekcje co do sensownosci tego, abys w nia gral.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może mi ktoś powiedzieć czy w tej grze normlanym jest znikanie krwi i niektórych "pierdół" po pewnym czasie? Zainstalowałem ostatnio nowe sterowniki zer0point i FEAR dostał na mojej karcie 10 FPS kopa :D Tak że teraz mam AAx2 i anizox8 reszta praktycznie na maxa (no tylko soft shadows na off i tekstury na medium (rozdzielczośc)).

 

Czy to znikanie to normalka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

tak to znikanie to normalna rzecz,nie przejmuj sie tym.

A można to jakoś wyłączyć? Przeszłem już FEAR (taaa na low to przechodzenie że nie wiem :)) ale chcę jeszcze raz a po prostu rozwala mnie niekiedy widok pobojowiska - JA CHCE TO WIDZIEC!!!

 

PS: Wybuch na końcu rozwalił mi psychikę juz całkowicei!!!! AAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A można to jakoś wyłączyć? Przeszłem już FEAR (taaa na low to przechodzenie że nie wiem :)) ale chcę jeszcze raz a po prostu rozwala mnie niekiedy widok pobojowiska - JA CHCE TO WIDZIEC!!!

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

PS: Wybuch na końcu rozwalił mi psychikę juz całkowicei!!!! AAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Niektorzy gry nie skonczyli - wiec moglbys nie psuc im zabawy... To raz. Dwa - zauwaz jak te uszkodzenia i krew jest realizowana - to sa tekstury. Musialbys miec chyba z 2GB na karcie graficznej, zeby to zostawalo. Celuj w ludzi, nie po scianach i powinno nie byc klopotu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Niektorzy gry nie skonczyli - wiec moglbys nie psuc im zabawy... To raz. Dwa - zauwaz jak te uszkodzenia i krew jest realizowana - to sa tekstury. Musialbys miec chyba z 2GB na karcie graficznej, zeby to zostawalo. Celuj w ludzi, nie po scianach i powinno nie byc klopotu ;)

No ale to tak pieknie wygląda jak wszędzie kolesie we krwi a jeszcze jakies szczątki (nie zebym był psycholem :D :D :D).

 

Mam teraz mały problem - ściągłem patch do 1.02 i teraz fear nie staruje. Procek na 100% ale gra sie nie uruchamia - O CO CHODZI?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

No ale to tak pieknie wygląda jak wszędzie kolesie we krwi a jeszcze jakies szczątki (nie zebym był psycholem :D :D :D).

 

Mam teraz mały problem - ściągłem patch do 1.02 i teraz fear nie staruje. Procek na 100% ale gra sie nie uruchamia - O CO CHODZI?!

Pirat?

Sciagnij patcha 1.03 - juz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Pirat?

Sciagnij patcha 1.03 - juz jest.

Ściągłem do wersji Pl ale ze mnie debil :D Teraz sciągam do 1.03 i znowu ponad 200 mb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną kartę SB 4.1 Digital i dźwięk działa, musisz tylko zmniejszyć poziom przyspieszenia sprzętowego Dźwięk -> zaawansowane (koło ustawień głośników) -> wydajność. Na windowsowych sterach nawet nie trzeba nic kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

LukasAMD masz pewnie pirata to jak sciagniesz latkw 1.03 to musisz miec tez odpowiedniego cukierka a jak nie to bedziesz mial czarny ekran

No niestety :cry: . Ale gdybym miał kase na pewno kupiłbym oryginałke - gra jest jak najbardziej warta tej ceny a nie przejmuje się tym że psychika trochę po niej (i po przejsćiu obu [ale już oryginalnych ;)] Painkillerów) siada :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Właśnie zrobiłem sobie uaktualnienie gry do wersji 1.3 i .... zasadzka . Gra nie działa ze starym plikiem EXE . Czy nie wiecie gdzie można znaleźć ten plik EXE do wersji 1.3 ? Proszę o info tu lub lepiej na priva .

Edytowane przez rafibydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka . Ja sobie zainstalowałem ten program Notebook Hardware Control i tam jest opcja do podkręcania kart ATI w laptopach ( czyli to co my mamy ) . Gadałem z Masthą ( ten od tego super Sagera z GF7800 ) i mówił że w laptopach można podkręcać karty ( w rozsądnych granicach ) i nie trzeba dodatkowego chłodzenia . Ja podkręciłem o 15% ( GPU i MEMORY ) i teraz gram w 1280x800 i wszystko na High ( nie Maximum bo tu już zwalnia ) . Gdy podkręciłem o 10% uzyskałem w 3D mark 2005 3035 pkt. ( wcześnie 2777 pkt. ) a na podkręceniu 15% jeszcze nie mierzyłem . Musiałem podkręcić gdyż pewnie jak pamiętasz po zmianie Biosu płyty na nowszy karta graficzna obniżyła taktowanie pamięci na 300MHz . Teraz jak zrobiłem overclock o 15% to mogę powiedzieć że fajnie się gra w FEAR . Naprawdę , te efekty dodają smaczku tej grze . Aha , podkręciłem też procka z 2000MHz na 2200MHz i ........ niewiele to dało .

 

Także gra jest świetna i polecam w nią grać tylko z wszystkim minimum na medium bo bez efektów gra wygląda jak zwykła strzelanka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...