Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Hihi... a ja myślę, że w tę grę trzeba grać minimum na maximum bo inaczej wygląda jak zwykła strzelanka. Yyyyyyyyyyyy... zaraz, zaraz przecież to zwykła strzelanka.

Owszem to jest strzelanka, nieda się tego ukryć ale nie taka zwykła, ponieważ :

- ma fabułę jedną z najlepszych które widziałem, ustępuje tylko MAFII

- rewelacyjny bullet-time,

- genialne klimatyczne przerywniki

- pełno smaczków

- naj inteligentniejszych przeciwników jakich widziałem

- grafcia, ale to już banał

- no i na koniec można wpaść między przeciwników i porozmawiać z nimi jak Chuck Norris... butem lub piąchą i do tego fajnie to wygląda :D

 

Co do chwalipiętów co grali w 2048x1536 transparent aa16x z soft shadows i uważają że gra z tymi bajerami jest super,to im wierzę, sam grałem w wysokich ustawieniach 1024x756 i było super, ba kolega odpalał w 800x600medium i też twierdzi że gra jest super ;)

 

EDIT:

Mam wrażenie, że trzeba do każdej wypowiedzi pisać małe tłumaczonko i wyjaśnionko, które choć pokrótce wyjaśni co "poeta miał na myśli". Ale tu pojawia się kolejny problem, ponieważ może być to jeszcze bardziej skomplikowane niż pierwsza wypowiedź i do niego również trzeba jakieś zrozumiałe tłumaczenie napisać. Idąc za ciosem, mnożyć trzeba wyjaśnienia wyjaśnień a i tak mało kto zrozumie o co biega.

co "poeta miał na myśli": fijer je fajny JOŁ!

proste wyjaśnienie : Joł, joł ziomale

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że obrażam pewnie z połowę użytkowników tego forum(tak lekką ręką) w tym momencie.

Mam wrażenie, że trzeba do każdej wypowiedzi pisać małe tłumaczonko i wyjaśnionko, które choć pokrótce wyjaśni co "poeta miał na myśli". Ale tu pojawia się kolejny problem, ponieważ może być to jeszcze bardziej skomplikowane niż pierwsza wypowiedź i do niego również trzeba jakieś zrozumiałe tłumaczenie napisać. Idąc za ciosem, mnożyć trzeba wyjaśnienia wyjaśnień a i tak mało kto zrozumie o co biega.

 

Wracając do tematu, ciekawym jest jak zmieniają się gusta w dziedzinie gier komputerowych... zachwyt, uwielbienie i podziw. W niektórych przypadkach jest zupełnie na odwrót. Z początku negatywna krytyka i obnażanie słabych stron po to by pogrążyć i oczernić. Ale nagle... zwrot o 180*. Jest "trendy" czy nie jest? W lewo czy w prawo? Jak to jest? Zwykła strzelanka, która ma masakryczne wymagania czy rewelacyjny shooter z genialną fabułą w dodatku tak wspaniale się prezentujący?

Na myśl przychodzi mi temat o hl2.

"... jest już późno piszę bzdury..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Jest "trendy" czy nie jest? W lewo czy w prawo? Jak to jest? Zwykła strzelanka, która ma masakryczne wymagania czy rewelacyjny shooter z genialną fabułą w dodatku tak wspaniale się prezentujący?

Na myśl przychodzi mi temat o hl2.

"... jest już późno piszę bzdury..."

Zapytaj tych, ktorzy na poczatku tak sie podniecali ta gra, a teraz po niej jada (jechali). Ja wlaczylem, zagralem, skonczylem, zero problemow wiec i nie pisalem o niej - bo skoro nie mialem z nia klopotow, a tutaj w watku zero o fabule, to co mialem pisac? Zainicjowalem dyskusje na temat fabuly, okazalo sie, ze niektorzy inaczej ja rozkminili, a ci, ktorzy najmocniej po grze pojechali, ze do bani, ze zwykla strzelanka na temat fabuly morda w kubel - kwestia tego, jak sie do gry podeszlo. Ja nie podchodzilem jak do shootera z dobrym AI, wiec i na AI uwagi nie zwracalem. Mnie do gry (przyznaje bez bicia) przyciagnela fajna kampania reklamowa (m.in. w kinach) i do gry podszedlem nie jak do shooterka tylko do... hmmm... gry z fabula? Okazalo sie, ze fabula jest, wcale nie glupia, strzelania jest sporo, ale nie az tak duzo... Mi sie podobalo.

Po grze najbardziej jada ci, ktorzy szukali zwyklej strzelanki - bo wieje nuda, bo pomieszczenia te same, bo przeciwnicy malo zroznicowani... Mi ta nuda sie podobala - mialem czas, zeby poczytac wiadomosci, odsluchac nagrania w automatycznych sekretarkach i im dalej w grze, tym bardziej mi sie podobalo, choc strzelania chyba bylo coraz mniej i mniej (a moze mi sie teraz tak wydaje?) - na poczatku mnie gra wkurzyla, bo wprowadzenie fajne, poczatek niezly (piacha w nos od Fettela na dachu :) ) - a potem zwykla strzelanka przez kilka poziomow... i w sumie nie wiem w ktorym momencie ta strzelanka straszaca co najwyzej efektami graficznymi zmienila sie w gre, ktora straszy tym, czego nie widac. Coraz mniej taniego efekciarstwa, coraz wiecej gry wyobrazni. Momentami mialem wrazenie grania w gierke stworzona przez tworcow Silent Hill, co jest duzym komplementem z mojej strony.

Gre skonczylem, kasy na nia wydanej nie zaluje, moze kiedys do niej wroce. A ze nie lubie strzelanek, wiec trybu multi nie ruszam :) - dla mnie moglby nie istniec. Ja w grach szukam dobrego trybu Single Player a FEAR dal mi wieksza radoche niz HL2 - chociaz Half Life 2 tez bawil, ale inaczej. Tam mialem wrazenie, ze fabula jest doczepina na sile, zeby uzasadnic pokazanie jak najwiekszej ilosci jak najrozniejszych plansz. Miasto, kanaly, pustynia, horror, antarktydy tylko brakowalo. W FEAR to otoczenie jest dostosowane do fabuly. Co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie tylko nie zgodze ze tam nie ma duzo strzelania (choc to pojecie wzgledne) przeciez tam czasami to siwy dym, jednen lomot kanonady itp. Poza tym jak by zza kazdego rogu wyskakiwal przeciwnik to by to zniszczylo lekki klimat niepewnosci i strachu - to nie soldiers of fortune ani black. Tu chodzilo o budwanie lekkiego nastroju niepokoju czlowiek sie przygladal kazdemu pomieszczeniu, z polek czasami same spadaly pudelka, mnie to bardziej wydygalo niz jakby wypadlo zza rogu cale stado lucyferow i nosferatu.

 

A bylo sporo tez takich momentow (w sumie najmniej stresujacych) gdzie dochodzilo do wiekszych jatek. Gdy sie rzeznia konczyla to znowu zapadala ta zlowroga cisza i ciezki klimat zpowrotem powracal.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A bylo sporo tez takich momentow (w sumie najmniej stresujacych) gdzie dochodzilo do wiekszych jatek. Gdy sie rzeznia konczyla to znowu zapadala ta zlowroga cisza i ciezki klimat zpowrotem powracal.

 

ironia: ON

... i zaczynala sie nuuuuuuuuuuuuuda

ironia: OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa techniczna....

Czy ktos probowal odpalic gre na RAdku9800PRO/SE@PRO. przy AA 2x lub 4x ???

Po wlaczeniu robie test settings i podczas scenek wyskakuje mi na teksturach masa czarnych kwadracikow, jak mrowie... myslalem, ze to moj radek po raz kolejny okazal sie nie w 100% modowalny ....

lecz wrocilem do 4 potokow i nadal to samo.

Mam patcha 1.02.

Czy patch 1.03 pomoglby ???, zaznaczam, ze bardzo ciezko mi by bylo zassac te 200MB ....

Edytowane przez MeRBi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze... to może jednak cała karta ma wadę, nie tylko ten drugi quad potoków, ale pierwszy...

ważna sprawa... bo za miesiąc jakiś kończy mi się gwara na nią...

wolałbym do tego czasu być pewien czy wszystko z nią w porządku...

 

W innych grach wysoce shaderowych nie doświadczyłem czegoś takiego (Doom3, FarCry, NFS MW i inne)

 

moje stery : Omega 6.1

 

EDIT :

 

na omegach 6.2 to samo... okazało się, że w testach 3dmark03 też mam artefakty... konkretnie w Battle For Proxycon i Troll's Lair...

Mam Windows Server 2003 SP1, czy to możliwe, że z tego powodu stery nie działają prawidło ?

HELP !!!!

Edytowane przez MeRBi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chodzi o to cze gre gdy przechodze z pokoju jakiegos na dwór albo innego pokoju okropnie sie scina dysk pracuje jak szalony mam Baracude 7200obr 120GB na ATA nie wiecie moze czy jakbym mial dysk na SATA to gra by tak nie przycinała ? Kompa mam okej: Athlon 64 3000+ 1800@2100 / 2x512 DDR 400MHz elixir (dual) / Gigabyte GF6600GT 128MB DDR. 500/1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem tą gierkę i uważam jest to jedna z lepszych strzelanek FPP ostatnich czasów. Szczególnie AI wrogów robi bardzo pozytywne wrażenia. Grafa, miód i do tego w 1024x768xmax (tylko textury i volumetric lights na medium) działa "znośnie" (niestety ponad 50% kaltek ponizej progu 25 klatek ale nie jest źle ;) ). Tylko te doczytki z dysku ....arghhh...."Więcje ramu" krzyczał mój komp a ja się nie dałem (co było powodem moich częstych "zejść" w ostrej zadymie bo po prosty miałem slideshow przez doczytki...pewne momenty to za 3-4 razem dopiero zaliczyłem gdy już wszystko było dograne). Paradoksalnie pierwsza część gry chodziła nawet nieźle i nie doczytywało tak często ale później były momenty grozy. Cush, trza ramu nabyć i tyle. Świetny klimat i muza, można się konkretnie przestraszyć. Jeżeli lubisz strzelanki FPP i masz niezłego sprzeta a do tego jeszcze tej pozycji nie zaliczyłeś, to leć czym prędzej do sklepu bo warto. BTW: gra nie jest długa ale rekompensuje to jej...hmm..."inność" ;). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Przeszedłem tą gierkę i uważam jest to jedna z lepszych strzelanek FPP ostatnich czasów. Szczególnie AI wrogów robi bardzo pozytywne wrażenia. Grafa, miód i do tego w 1024x768xmax (tylko textury i volumetric lights na medium) działa "znośnie" (niestety ponad 50% kaltek ponizej progu 25 klatek ale nie jest źle ;) ). Tylko te doczytki z dysku ....arghhh...."Więcje ramu" krzyczał mój komp a ja się nie dałem (co było powodem moich częstych "zejść" w ostrej zadymie bo po prosty miałem slideshow przez doczytki...pewne momenty to za 3-4 razem dopiero zaliczyłem gdy już wszystko było dograne). Paradoksalnie pierwsza część gry chodziła nawet nieźle i nie doczytywało tak często ale później były momenty grozy. Cush, trza ramu nabyć i tyle. Świetny klimat i muza, można się konkretnie przestraszyć. Jeżeli lubisz strzelanki FPP i masz niezłego sprzeta a do tego jeszcze tej pozycji nie zaliczyłeś, to leć czym prędzej do sklepu bo warto. BTW: gra nie jest długa ale rekompensuje to jej...hmm..."inność" ;). Pozdro.

W pelni sie z Toba zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.portal24h.pl/gry/spolszczenia_do_gier.htm pojawiło się spolszczenie do gry. Do zassania tutaj > http://files.filefront.com/FEARPolish_Patc...;/fileinfo.html

Jednak coś mi to nie działa. Spolszczony widać tylko napis w opcjach gry, tam gdzie ustawia się kontrast, te napisy na czarnym tle :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Mam klopot z patchem. W weekend probowalem grac on-line i mi wyskoczylo, ze gra musi sie update'owac. Spoko. Polaczyla sie z serwerem, zassala poprawke i gdy probowala ja zainstalowac, wyskoczyl mi komunikat, ze nieprawidlowa wersja (ze patch niby dla US). Gra oryginalna, kupiona w UK w sklepie. Sa jakies rozne wersje patchy czy cos? Ktos wie co moze byc nie teges? :|

 

Wyslalem maila do wydawcy, ale jeszcze mi nie odpowiedzieli... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest cudowna B)

Usiadłem dziś o 1 w nocy (jak zwykle żeby nie psuć sobie klimatu) żeby chwilkę pograć ale na tym etapie fabuła mnie tak wciągnęła, że kompa wyłączyłem o 5 rano po napisach końcowych. Zakonczenie powala :wink:

Tylko w co ja teraz będe grał ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co wy takiego widzicie w tej grze, ile razy do niej siadam to po 20 minutach wyłączam. Jakoś nie potrafi mnie wciągnąć. Gram w nią tylko dlatego bo się trochę zmuszam, że niby tym razem mnie wciągnie :wink: BTW zablokowałem się w jakimś miejscu i nie wiem co teraz zrobić:

Na ziemi była mina czy coś i w to strzeliłem, i teraz w tamtym miejscu jest bez przerwy taki płomień uniemożliwiający przejście. No więc rozglądnąłem się i zobaczyłem, że można gdzieś przejść kanałem, rozwaliłem tą kratkę i wszedłem, później jest jakieś pomieszczenie chyba i tam pozabijałem wszystkich, idzie się gdzieś dalej nie pamiętam dokłądnie jak, chyba jeszcze raz się po drodze po drabinie wychodzi. Ale potem dochodzę do takiego czegoś, że po dwóch stronach są takie serie maszyn, pod środku pomiędzy nimi jest na dole droga, po której wcześniej szedłem (trochę wody na niej jest) i przechodzę z boku taką kładką na tą drugą platformę z maszynami. Tam są jak się dalej pójdzie po lewej stronie zablokowane drzwi, a po prawej jakieś małe pomieszczenie. Niestety w tym pomieszczeniu nie ma żadnej dźwigni ani nic, co można by aktywować i nie wiem kompletnie co zrobić. Codanie się do wcześniejszych pomieszczeń nic nie daje - nie wiem gdzie mam iść :mur:

Mam nadzieje, że ktoś z tego mojego opisu coś zrozumie :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w co ja teraz będe grał ?!?

Condemned Criminal :D Gra tych samych tworcow jeszcze lepsza od Feara a zaznaczam,ze fear mi sie na maxa podobal :) Jesli nie masz tej gry to polecam TRL albo Obliviona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie na jakich ustawieniach bede mogl grac na tym sprzecie co w podpisie tylko ze z grafa 6600GT Extreme ??

medium 800x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co wy takiego widzicie w tej grze, ile razy do niej siadam to po 20 minutach wyłączam. Jakoś nie potrafi mnie wciągnąć. Gram w nią tylko dlatego bo się trochę zmuszam, że niby tym razem mnie wciągnie :wink: BTW zablokowałem się w jakimś miejscu i nie wiem co teraz zrobić:

Na ziemi była mina czy coś i w to strzeliłem, i teraz w tamtym miejscu jest bez przerwy taki płomień uniemożliwiający przejście. No więc rozglądnąłem się i zobaczyłem, że można gdzieś przejść kanałem, rozwaliłem tą kratkę i wszedłem, później jest jakieś pomieszczenie chyba i tam pozabijałem wszystkich, idzie się gdzieś dalej nie pamiętam dokłądnie jak, chyba jeszcze raz się po drodze po drabinie wychodzi. Ale potem dochodzę do takiego czegoś, że po dwóch stronach są takie serie maszyn, pod środku pomiędzy nimi jest na dole droga, po której wcześniej szedłem (trochę wody na niej jest) i przechodzę z boku taką kładką na tą drugą platformę z maszynami. Tam są jak się dalej pójdzie po lewej stronie zablokowane drzwi, a po prawej jakieś małe pomieszczenie. Niestety w tym pomieszczeniu nie ma żadnej dźwigni ani nic, co można by aktywować i nie wiem kompletnie co zrobić. Codanie się do wcześniejszych pomieszczeń nic nie daje - nie wiem gdzie mam iść :mur:

Mam nadzieje, że ktoś z tego mojego opisu coś zrozumie :wink:

Pozdro

Taa nie wciąga cię,oczywiście.Boisz się i tyle :P

Ale też tak miałem,że przez parę dni grałem po jakieś 30 minut i dłużej się nie chciało,ale potem gra mnie tak wciągneła że przeszedłem w parę dni.Swoją drogą,jest za krótka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kurdę aż się boje o siebie, skoro teraz taki FEAR w żaden sposób mnie nie zachęca to grania, to co będzie za kilka lat, nie będzie mi się już w ogóle chciało grać na kompie?! :blink: :cry:

BTW nie odpowie mi ktoś, co mam zrobić w tym miejscu, w którym się zablokowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest cudowna B)

Usiadłem dziś o 1 w nocy (jak zwykle żeby nie psuć sobie klimatu) żeby chwilkę pograć ale na tym etapie fabuła mnie tak wciągnęła, że kompa wyłączyłem o 5 rano po napisach końcowych. Zakonczenie powala :wink:

Tylko w co ja teraz będe grał ?!?

czyli co?? 4h ciągłego grania i po grze?? :unsure: :blink: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co?? 4h ciągłego grania i po grze?? :unsure: :blink: :unsure:

Nie przeczytałeś chyba dokładnie mojego posta :wink:

Napisałem, że usiadłem do tej gry jak zwykle o 1 w nocy i że fabuła na tym etapie, którym byłem wciągła mnie na maxa B)

Rozgrywka jest trochę dłuższa niż 4h :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...