Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to demko przeszedlem z 20x jak nie wiecej a to przez to by sprawdzac komputer pod wzgledem freezow i powiem ze tez czekam na to tak jak czekalem na poziomie HL2.Zaraz po tym jest TR Legend a nastepnie NfS9MW,Q4 i PoP3.Reszta gier,ktore wyjda w tym roku mnie nie interesuje,chyba, ze wyjdzie niespodziewany hicior taki jak Far Cry o ktorego istnieniu prawie nikt nie wiedzial az do wyjscia demka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ,a raczej jej demko mi przycina :(

 

Na medium jest ok ,ale jak juz zwieksze detale to tnie czasem mocno.Wsadzilem dodatkowe 512 MB ram kumpla i w momentach gdzie pada jakies swiatlo lekko sie dusi.

 

Sama gierka prezentuje sie niezle wizualnie.Jest czego sie bac juz od samego poczatku.I do tego ten klimacik co tak bardzo lubie.

 

Fizyka powali ta z HL2. Ale poczekajmy na pelna wersje :) I oby zoptymalizowali ten ich silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale juz za tym kkolesiem jest koniec dema :D

 

a co do "Drugiego momentu" to mi pikawa tylk[ciach!] prawie wyskoczyla XD Polmagazynka wystrzelilem [;

 

F.E.A.R Rulezz

1644557[/snapback]

A mnie ten drugi moment w ogóle nie wystraszył - po prostu zleciałem z drabiny i... niezgrała się scena :lol:

 

Gram na sprzęcie z podpisu i nie narzekam. Cienie powyłączałem (tylko zostało softshadows) i textury ścian na minimum (ze względu na ram) i bardzo dobrze się grało :)

 

Ogarnął mnie firrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że jestem lama i doszedłem do momentu martwego kolesia na fotelu...

 

Do tego momentu była dwie zajebisty akcje.

 

Pierwszy raz: Szybkie przesuniecie się postaci dzieca - to mnie zaskoczyło, ale kiedy brałem apteczke czy co to było z wnęki i zobaczyłem cień mój i jeszcze kogoś to myślałem że tam padne ;]

 

Drugi raz: Schodzenie po drabinie. O nie. Tak się nie bawie [; Najpierw ta [ciach!]iara przez która gdybym tylko mógł, spadłbym z drabiny, a później ten pajac przez którego wywaliłem pare naboi bo odruchowo zacząłem strzelać...

 

Czekam na pełna wersje :twisted:

1644538[/snapback]

Beka z tego ale moje reakcje były identyczne. Dosłownie te same. Też strzelilem do gościa po zejsciu po drabinie. Tyle że na poczatku odwróciłem się za tą dziewczynką rodem z filmu The ring. Ciekawe jak będą wyglądały walki z bossami jak ten wpadający przez dach na końcu dema. Klimat powala. Wymagania niestety też ;). W 800x600 na medium czasami jest płynnie :lol:. Ale zagram w finalną wersję chodzby na ultra low detail. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Da HoRsE

właśnie przeszedłem demko ;] ale strasznie krótkie - co z tego ? przecierz super :P

 

chodzi mi tak na średnich z cieniami na 800x600x32 ale jednak nie karta wysiada tylko potrzeba wiecej ramu ;] ehh już niedługo 1 gb ;] może akurat zdąże przed premierą :P

 

demko 9/10 - 9 a nie 10 bo za krótkie ;]

 

ooo boshe ;] ide przejść jeszcze raz :):):) bullet time ROX ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe-ja na podkręconym na 2.4 ghz procu i radku na 450/520 widziałem co innego.

Mam softmody i pokazuje mi liczbe klatek w rogu zawsze w 3d.

Średnia ilosc klatek na medium bez cieni to ok 22-25 klatek ze spadkami do ok 12 jak cos sie mocno dzieje+ dogrywanie z dysku. Wiem,ze płynność to subiektywne odczucie ale nie róbcie se jaj,ze na 512 mb ram i radku 9550 macie na medium płynnie. Odpalcie sobie frapsa i dopiero sie wypowiadajcie.

Ta gra dostaje czasem zadyszki nawet na gf 7800

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tomcat. U mnie na x800xt na taktach jak z podpisu i teksturach na medium także zdarzają sie doczyty z hdd, a wtedy animacja z tych 60-80 fps spada drastycznie w dół i na ułamki sekund przestaje być komfortowo. Denerwujące, tym bardziej, że z wszystkim na maximum (prócz SS) radek radzi sobie bezproblemowo, a jedyne czego brak to 1,5GB- 2GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu 2.7 (10x270, ddr na div. 166, 2,5-3-3-6 1T) GHz, vga c550/m610, (te 5MHz z vga i 50 z cpu "uciekło" przez temp. w domu- teoretycznie ustawiona na 21C, a w pokoju mam 24C...), cat. 5.8

 

PS. Nierealny, nie bij ;) Pograłem raz jeszcze w to demo z frapsem i miejsc gdzie na max. o/c sprzęcie spada jest dużo więcej (okolice wody, wybuchy). Kiszka, jednym słowem. Może w fullu coś tam zoptymalizują...

 

PPS. Gram w 1280x1024 all maximum, bez SS i AA.

 

PPPS. Jak to śmiga u Ciebie, na 2GB ramu?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak śmiga też kiepsko. min. ile zaobserwowałem to 4fps hehe. widać że grafa nie wyrabia średnio jest tak 30-40fps.

ps. gram w 1024x768 4AA 16AF.

 

cpu 2.7Ghz, pam.193MHz 2-2-2-6 2T, grafa c400/m500 praktycznie zero OC (ustawiłem na równo żeby było ladniej:) ) cat. 5.8

 

może coś poprawią w full ale coś mi się zdaje że raczej nie :( trzeba będzie zjechać z AA i AF troszkę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść serię w wodę i sprawdź ilość fps, ewentualnie niech się zadymi w bullet time. Ta gra szarpie nawet u Sulaco (x2, sli 7800gtx), więc min. fps na poziomie 20kl/s na r9550 to nielada wyczyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqrat 1.5 gb w pelni wystarczy wiec nie tak zle ale zeby chyba pograc plynnie z SS w 1280x1024 potrzebujemy chyba 7800gtx na sli :( ale wystarczy ze tylko wylaczymy ss i aa i juz wymiatamy

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Przemaglowałem to demo bardzo dużo razy i nie ma bata na high bez 2 Gb ram ( może 1,5) nie da rady. Niezależnie od karty tu musi być dużo ramu i szybki procek. Powiem szczerze nie łykam że gierka chodzi fajnie na max przy 1Gb ramu nawet na  7800gtx i venice @ xx,xx Ghz nawet bez aa i af :wink:

1648880[/snapback]

Chodzi i nie doczytuje tylko trzeba ustawić textury z high na medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ma syf w systemie to nawet może 2gb bedzie za mało , ja mam system zoptymalizowany extremalnie do gier , powiem tyle że 1gb spokojnie pogram na high texturach , na 768mb na high robi mi plik wymiany na poziomie 1gb , optymalizacja systemu nic nie kosztuje ale taki system co mam nadaje sie tylko do gier praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ma syf w systemie to nawet może 2gb bedzie za mało , ja mam system zoptymalizowany extremalnie do gier , powiem tyle że 1gb spokojnie pogram na high texturach  , na 768mb  na high robi mi plik wymiany na poziomie 1gb , optymalizacja systemu nic nie kosztuje ale taki system co mam nadaje sie tylko do gier praktycznie

1649197[/snapback]

Dobrze gadasz. Zalamujecie mnie tymi opiniami o 2GB ramu i 7800GTX w SLI ze bez tego sie nie da grac. Zrobcie sobie porzadek - format i reinstall windy. Pomaga w 100%. Ja gram prawie wszystko na high, no ss, no aa, anizo x 4, 1024, i textury minimum (nie zauwazylem roznicy po zmianie z med). Gra nie smie przyciąć.

Edytowane przez neonone1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, już trochę wcześniej pisałem że do configu z 1024Mgb ram to tylko opcje medium i koniec tematu. Wcale gra nie wygląda żle i nie ma doczytek. a tak na marginesie czy ktoś porównywał opcje medium z high? Może moja opinia jest trochę tendencyjna ale nie widziałem jakiejś porażającej różnicy. A faktycznie ta karta do liczenia fizyki byłaby chyba jak najbardziej na miejscu. Czytał ktoś te newsy karta na PCI ze 128 Mb ram za ok.300 bucksów. To może być całkiem przydatny duperel :wink:

1649174[/snapback]

 

str. 15

 

max

 

1649217[/snapback]

 

zle gada wgrywałem system od nowa i nadal fear chrupał na 1GB. reinstal w niczym nie pomoże :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzisz z zalozenia ze mi nie chodzi na deatalach takich jak napisalem plynnie ?

 

zle gada wgrywałem system od nowa i nadal fear chrupał na 1GB. reinstal w niczym nie pomoże  :sad:

1649259[/snapback]

Jak chcesz grac na max teksturach to prawdopodobne. Tylko jest sens? Na screenach prawie nie widac roznicy.

 

Zeby nie bylo, sam zamierzam tak czy inaczej dokupic sobie 512 mb ramu

Edytowane przez neonone1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie na moim sprzecie gra dziala płynnie, na 1280x1024 aa off , af 8x ,jednak sa momenty, np. przy bullet time ze gra zwalnia do 20fps, nie ze skacze bo ramu ma dojsc, ale widac spadek fpsów. moze w pełnej wersji to poprawią,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Nierealny

Ale Ty masz jak w sygnaturce 2Gb ram. I nadal chrupie???

1649291[/snapback]

 

ale co w twoim mniemaniu znaczy chrupie?? czy chodzi płynnie i doczytuje z twardziela – nie.

ogólnie chodzi kiepsko(widać że grafa nie wyrabia) gra ma tak skopany silniczek że szkoda gadać. co jak co czekam na full w tedy się zobaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym moim "syfie" w windzie ciągle mam ok. 6800pkt na w def. benchu 3dm2005. Z chęcią zobaczę linka do orba od neonone1, gdzie jego 6600 robi jakieś 7000 lub więcej (bo przecież jemu zasuwa to wręcz aksamitnie płynnie) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o 3dmarka tylko o zużycie pamieci przez system , programy w tle , ułsugiiii , rejestr ,cacheman , ustawienie pliku wymiany itd nie mowiąc o defragu dysku , troszke optymalizacji i można dużo zyskać , sorki za offtop to

nie temat o optymalizacji systemu

 

tylko to napisze pewnie nikt z was tego nie stosuje:

Po zapełnieniu około 80% wielkości RAM system zacznie używać pliku wymiany. Tyle, że te 20% w pewnym sensie się marnuje (nie dosłownie, zostanie użyte, tyle, że nie optymalnie, bo Windows wcześniej zaczyna "kręcić dyskiem"). HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\ Control\

SessionManager\Memory Management-> wartość DWORD NonPagedPoolSize (0 = kontroluje ten parametr system). Modyfikując ten parametr musisz skorzystać ze wzoru:

pojemność Ram po, której ma zostać uruchomiony plik wymiany* 1024(wartość trzeba podać w KB) np. 230*1024= 235520 (wartość dziesiętna).

Nie wolno przekraczać wielkości Ram-u, bo będzie BARDZO ŹLE. Parametr można bezpiecznie ustalić na 90% (np. Dla 256MB jest to 230MB), ewentualnie 95%. 100% tylko dla ekstremalistów. UWAGA osoba, która opublikowała ten trick- "Powtórzę się ponownie - lepiej pozostawić na 0".

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Advanced computer options

 

Physics

 

Single Player Physics - Maximum

Paricle Bouncing - Maximum

Shell Casings - On

World Details - Maximum

Corpse Details - Maximum

 

Advanced video card options

 

Effects

 

Effects Detail - Maximum

Model Decals - Maximum

Water Resolution - Maximum

Reflections and Display - Maximum

Volumeric Lights - On

Volumeric Lights Density - Maximum

 

Graphics

 

FSAA - OFF

Light Detail - Maximum

Enable Shadows - On

Shadow Detail - Maximum

Soft Shadows - OFF

Texture Filtering - Anisotropic 4x

TEXTURE RESOLUTION - MEDIUM

Videos - Maximum

Pixel Doubling - OFF

DX8 Shader - OFF

Screen Resolution - 1024x768

Shaders - Maximum

 

Takie mam ustawienia i na kompie w opisie nic nie szarpie nie tnie chodzi super, a co do TEXTURE RESOLUTION po ustawieniu na MAXIMUM doczytuje z dysku tak więc opcja ta jest moim zdaniem dla ludzi posiadających w swoich kompach minimum 1,5 GB RAM-u i żadna optymalizacja Windowsa tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie chodzi kiepsko(widać że grafa nie wyrabia) gra ma tak skopany silniczek że szkoda gadać. co jak co czekam na full w tedy się zobaczy :D

1649351[/snapback]

Dobrze gada "chlop" demo jest niezoptymalizowane miom zdaniem grafa sie syfi troszke czekamy na full ver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEAR GONE GOLD!

 

chyba nie muszę nic więcej dodawać B)

z tej okazji życzę sobie i wam, aby fear spełnił nasze wszelkie oczekiwania i nie okazał się tylko nudną i liniową strzelanką z ekstra efektami :?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...