Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika
First Encounter Assault Recon
F.E.A.R


OFICJALNA STRONA GRY

SCREENY

SINGLE PLAYER DEMO

MULTIPLAYER DEMO

PATCH 1.01

F.E.A.R Public Tools 1.02 - Narzędzia do gry F.E.A.R. umożliwiające tworzenie własnych poziomów do gry w trybie single i multiplayer. Pakiet zawiera też oprogramowanie do postawienia niezależnego serwera do rozgrywek sieciowych



Opis Gry :

F.E.A.R. to gra FPS autorstwa twórców m.in. Shogo: Mobile Armor Division, The Matrix Online i serii No One Lives Forever. Tytułowy akronim oznacza First Encounter Assault and Recon, co jest nazwą specjalnego rządowego oddziału militarnego ds. likwidacji wszelakiego terroryzmu. Członkowie zespołu odbywają konwencjonalne szkolenie oraz zdobywają zdolności o charakterze paranormalnym. ...




Bohaterowie :



Gracz

Nowo upieczony żołnierz specjalnej jednostki F.E.A.R. przygotowanej do wykonywania najtrudniejszych zadań, w jakich zawodzą podstawowe środki. To właśnie w tę postać wcielimy się w grze poznając zarazem ponurą i wstrząsającą fabułę, w jakiej główne skrzypce odgrywać będzie Paxton Fettle. Osobnik, którym pokierujemy jest bezimienną maszyną do zabijania wytrenowaną w celu wykonywania najbardziej karkołomnych zadań. W tym celu został wyposażony w szereg możliwości a jedną z nich jest zdolność spowalniania czasu...

Paxton Fettel

Bezwzględny morderca, który zabija i pożera swoje ofiary w niezwykle wyrafinowany i okrutny sposób. Jest on głównym winowajcą całego zamieszania. Już wcześniej sprawiał ogromne kłopoty tak wielkie, że o jego losach zadecydował rząd. Bez wahania zapadła decyzja o odizolowaniu go od społeczeństwa. W tym celu został zamknięty w odosobnionej celi a do jego mózgu wszczepiono mikroprocesor pozwalający śledzić każdy ruch owego osobnika. Jednym z naszych głównych zadań będzie odnalezienie i zneutralizowanie Fettela, ale nie będzie to takie łatwe jakby się mogło wydawać.

Alma

Niezwykle tajemnicza ośmioletnia dziewczynka. Która swym zachowaniem wywoła w nas przerażenie. Nie wiadomo o niej za wiele ale domniemywać można, że jest prawdopodobnie dzieckiem jednego z pracowników korporacji Armacham ale ile w tym prawdy dowiemy się gdy pełna wersja programu znajdzie się w sprzedaży.

Rowdy Betters
Jest koordynatorem zadań w jednostce F.E.A.R. To właśnie dzięki temu panu zostaliśmy wysłani do pierwszej misji od razu po skończeniu treningu. A stało się tak, dlatego że uzyskaliśmy najlepsze wyniki w odbytym treningu. Każda misja, w jakiej przyjdzie nam wykonać cele będzie rozpracowywana właśnie przez Bettersa. To on udzieli nam przeróżnych wskazówek na początku jak i w trakcie zadań. Dokona analizy znalezionych informacji, przestudiuje obszary działań i generalnie wykona wszystko, co związane jest z taktyczną stroną misji.

Jin Sun-Kwon

Ta urocza kobieta pochodząca z Korei Południowej jest ekspertem w dziedzinie medycyny sądowej. Jej zadaniem stawianym przez jednostkę F.E.A.R. jest badanie i dokonywanie analiz miejsc zbrodni. Mimo to ta niepozorna osobą odgrywa nieocenioną prace na rzecz grupy. I nikt wewnątrz F.E.A.R. nie wyobraża sobie braku Jin.

Doktor Harlan Wade

Jeden z wielu pracowników korporacji Armacham, ale zarazem jeden z, niewielu który odpowiada za tajne projekty. To właśnie tajne badania i eksperymenty stają się głównym tematem fabuły... Na przykładzie tego pana widać jak na dłoni, że stare powiedzenie o tym, że pozory mylą jest jak najbardziej aktualne.


Walka wręcz :


Uderzenie bronią


Pierwszym najbardziej typowym, bo spotykanym czasem w innych grach jest uderzenie bronią/kolbą. Jest to najbardziej przydatne w momencie, kiedy jesteśmy w zwarciu z przeciwnikiem a skończy się nam amunicja, należy wtedy jak najszybciej wcisnąć klawisz opowiadający atakowi wręcz i „przyłożyć” naszemu przeciwnikowi i podziwiać jak pada na ziemie


Wślizg


Wślizg to ostatni rodzaj ataku. Polega on na nagłym „ślizgnięciu się” po ziemi. Wygląda to mniej więcej jak wślizg grając w piłkę nożną :) Zbliżając się do przeciwnika możemy spróbować powalić przeciwnika na ziemie poprzez wślizg w jego nogi. Taki ruch może być także przydatny w momencie potrzeby nagłego pochylenia się np. widząc lecący prosto w nas granat możemy spróbować się prześlizgnąć pod jego torem lotu. W trybie MP może się często zdarzać, że przeciwnik po pojawieniu się „za rogu”, gdy tylko nas ujrzy a my będzie stać dostatecznie blisko niego, od razu będzie próbować nas w ten sposób pokonać. Wślizg wykonujemy poprzez połączenie przycisków „kucanie” + „atak wręcz".


Pięści

Drugim podobnym uderzaniem jest zwykłe uderzanie pięściami niczym bokser, aby uśmiercić w ten sposób przeciwnika nie wystarczy jeden celny cios a cała seria. Aby „boksować” chowamy naszą broń i w ty momencie ujrzymy nasze pięści zwarte i gotowe do uderzenia. Warto dodać ze używając tylko pięści poruszamy się znacznie szybciej niż w przypadku używania broni, co zwiększa nasze szanse na sfragownie/dobicie naszego przeciwnika tym sposobem.


Kopnięcie z wyskoku

Kopnięcie z wyskoku to następny rodzaj ciosu bez użycia broni. Jest bardzo szybki łatwo można nim zaskoczyć przeciwnika. Biegnąc w stronę wroga podskakujemy i wciskamy przycisk ataku wręcz w tym momencie nasza postać podskoczy wykonując „potrójne” kopnięcie. Należy uważać aby nie przelecieć obok naszego celu, bo prawdopodobnie skończy się to serią pocisków uderzających nas w plecy. Kopnięcie z wyskoku w trybie MP uśmierca od razu, w trybie SP jest to zależne od rodzaju przeciwnika. Tych słabszych pokonamy jednym udanym kopnięciem.


Kody for nooby :

Podczas gry naciśnij klawisz rozmowy (domyślnie "t"), teraz wystarczy wpisać dowolny z poniższy kodów, a następnie je zatwierdzić - naciskając "Enter":

» notarget - niewidzialność
» god - nieśmiertelność
» ammo - amunicja
» health - zdrowie
» guns - wszystkie bronie
» kfa - bronie, amunicja, życie i zbroja na max
» tears - wszystkie bronie i nieskończona amunicja
» gear - zwiększa punkty życia i refleks
» gimmegun pistol - dostajesz pistolet
» gimmegun dual pistols - dostajesz dwa pistolety
» gimmegun submachinegun - dostajesz SMG
» gimmegun shotgun - dostajesz shotgun
» gimmegun assault rifle - dostajesz karabin szturmowy
» gimmegun semi-auto rifle - dostajesz pół-automat
» gimmegun nail gun - dostajesz nailgun
» gimmegun cannon - dostajesz armatę
» gimmegun plasma weapon - dostajesz plasma railgun
» gimmegun missile launcher - dostajesz wyrzutnię rakiet
» gimmegun frag grenade - dostajesz frag grenade
» gimmegun proximity - dostajesz bombę
» gimmegun remote charge - dostajesz pipe bomb
» gimmegun turret - dostajesz turret
» poltergeist - tryb Ghost
» maphole - następny poziom
» build - pokazuje wersję gry
» pos - pokazuje aktualną pozycję gracza na mapie



F.A.Q :

1.Wymagania minimalne :

- Windows XP / 2000
- DirectX 9.0c
- 1,7 GHz CPU
- 512 MB RAM
- 64 MB GeForce4, ATI Radeon 9600 lub podobny
- 5.0 GB przestrzeni na dysku HDD
- 4x CD-ROM

2.Tryby rozgrywki MultiPlayer :
- Deathmatch
- Team Deathmatch
- Last-Man-Standing
- Team Last-Man-Standing
- Slow-Motion Deathmatch
- Slow-Motion Team Deathmatch
- Capture The Flag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna gierka się zapowiada, tylko żeby w rozsądnym terminie wyszła.

 

Na E3 zaprezentowano kolejnego FPP-a od MONOLITH tworcow takich hiciorow jak NOLF2 (imho jeden z najlepszych graficznie i grywalnosciowo FPP-ow na Pieca) czy AvP2 (nie wymaga komentarza :-) ) lub TRON (jedna z ostatnich produkcji ..swietny design grafiki , przed zagraniem polecam obejrzec film pod tym samym tytulem)

 

cytat z www.gry-online.pl:

 

F.E.A.R. to kolejna gra z gatunku FPS autorstwa ojców m.in. Shogo: Mobile Armor Division, The Matrix Online i serii No One Lives Forever. Tytułowy akronim oznacza First Encounter Assault and Recon, co jest nazwą specjalnego rządowego oddziału militarnego ds. likwidacji wszelakiego terroryzmu. Wszyscy członkowie rzeczonego zespołu odbywają konwencjonalne szkolenie (umiejętności strzeleckie, walka wręcz itp.) oraz zdobywają zdolności o charakterze paranormalnym (np. niesamowita szybkość, owocująca de facto spowolnieniem otoczenia – vide słynny efekt bullet-time z filmowego cyklu The Matrix).

 

Sterowany przez użytkownika bohater należy właśnie do wymienionej wcześniej grupy, wyruszającej na niebezpieczną misję odbicia z rąk tajemniczych złoczyńców siedziby korporacji technologicznej Armacham. Jednakże akcja (dwanaście wirtualnych godzin) upływa nie tylko wewnątrz budynków, ponieważ przygotowano także duże fragmenty miasta i sekwencje przemieszczania się rozmaitymi wehikułami (śmigłowiec, samochód etc.) w roli pasażera. Napotkani przeciwnicy wykazują stosunkowo wysoki poziom sprytu, dzięki zaawansowanym algorytmom Sztucznej Inteligencji. Zawsze można mimo wszystko sprowadzić ich do przysłowiowego parteru przy pomocy jednego z dostępnych środków bojowych, czyli m.in. karabinu maszynowego z dołączonym celownikiem optycznym.

 

Developerzy bardzo poważnie potraktowali szeroko rozumiany temat realizmu, implementując w swoim dziele rozbudowany model fizyczny. Ponadto twórcy przyszykowali szczegółowo dopracowaną oprawę wizualną, znakomicie prezentującą industrialny świat gry. Warto jeszcze wspomnieć o sporym zakresie interakcji z otoczeniem i innymi członkami tytułowej pięcioosobowej drużyny: Rowdy Betters (dowódca), Jin Sun-Kwon (snajper), Spen Jankowski (ekspert od wsparcia) i Douglas Holiday (saper)

 

tutaj galeria screenshotow (malo ale zawsze cos)

http://www.gamershell.com/hellzone_FPS_FEAR.shtml

 

a tu jedyny obecnie filmik z tej gry (niestety dosyc krotki) ale warto obejrzec

 

http://www.gamershell.com/download_5808.shtml

 

Uwazam ze jest na co czekac ..w filmiku widac efekt bullet time..mi sie to podoba choc efekt ten jest ostatnio bardzo modny, zobaczymy jak reszta.. niestety na te gre poczekamy sobie zapewne az do 2005

 

Własnie pojawił się kolejny dosyc długi filmik pokazujący grę w akcji

 

http://www.gamespot.com/pc/action/fear/pre...ew_6100253.html

 

(to małe okienko po lewej stronie artykułu , prawy myszki i fullscreen bo inaczej nic nie widac)

Filmik jest online , ma słabą jakosc więc trudno ocenic grafikę, ale jak zobaczycie to chyba przyznacie ze ten FPP moze miec nawet niezły klimacik 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Zakladam nowy temat bo nie moge znalezc starego.Powiedzcie mi kiedy bedzie premiera bo napalilem sie na ten tytul po ostatnim trailerze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić ,gra przynajmniej graficznie zapowiada sie rewelacyjnie

Tyle tylko że są małe szanse aby jej Engine (silnik graficzny) był sesnowienie zoptymizowany

obawiam sie że wymagania będę znacznie większe niż w FAR CRY i DooM3

a jeśli tak będzie to wypuszczą ją dopiero po ukazaniu sie nowych

16/24 potokowych karta ATI i NVidi :/

niestety takie czasy ,dziś sie pisze grę na jeszcze nieistniejący Sprzęt :[

tak pewniakiem było z D3 ,którego premiere odkładano nie ze względu na

problemy z ukońcfzeniem gry ,ale ze względu na mało wydajny sprzęt

w latach 2003/2004

 

 

@@@ Update @@@

ściągłem ten film z gry z tego linku : http://www.gamershell.com/download_7970.shtml

w pliku .zip nieoczekiwane zakończenie pliku :[

ściagłem też z 2 innych źródeł Grecja/USA to samo !!!!

jakieś jaja sobie robią Twórcy tej gry ??? że po mirrorach rozsyłają uszkodzone pliki ?? czy jakaś ogólno światowa akcja ??? ;)

 

 

No wreszcie za 4 razem ściągło sie i jest O.K

 

Smutne ograniczenia w fizyce ,wybuch granatu w pomieszczeniu z stojącymi trzema beczkami nawet ich nie poruszyło :/

Za to cieszy że w końcu w grze FPS klient ma nogi i potrafi nimi zapalić KOPA :)

Ogólnie szykuje sie ciekawa atmosferka Horroru !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@@ Update @@@

ściągłem ten film z gry z tego linku : http://www.gamershell.com/download_7970.shtml

w pliku .zip nieoczekiwane zakończenie pliku :[

ściagłem też z 2 innych źródeł Grecja/USA to samo !!!!

jakieś jaja sobie robią Twórcy tej gry ??? że po mirrorach rozsyłają uszkodzone pliki ?? czy jakaś ogólno światowa akcja ???

 

 

No wreszcie za 4 razem ściągło sie i jest O.K

Mógłbyś powiedzieć z którego mirrora na gamershell.com ściągnołeś dobry plik bo ja też trafiam na uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć z którego mirrora na gamershell.com ściągnołeś dobry plik bo ja też trafiam na uszkodzone.

1207117[/snapback]

 

Nie jestem pewien ale któryś z mirrorów na dole listy

poprostu zaczołem zaciągać z 3 na raz aż trafiłem dobry plik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Za GameSpot.com: Release Date: 06/07/2005 ..

Czyli nawet nie ma o czym pisac ;)

1205561[/snapback]

 

A ja slyszalem ze ma byc w styczniu a ja zadko kiedy dostaje trefne info jesli chodzi o takie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO lcize, na to ze tworcy tak wybitnej gry jaka było Shogo postarają sie i dadzą nam kolejną rozrywke na długie godziny :D

1207381[/snapback]

oj pamietam Shogo bylo nowatorskie ale swietne duzo spedzilem przy tej gierce, choc duzo ludzi ja nie docenilo.... :blink: :blink: <---- kurcze rozwala mnie ta ikonka;]]]]]] ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy z niecierpliwością na F.E.A.R oraz S.T.A.L.K.E.R

ta druga pewnie każe na siebie dłuzej czekać :/

 

Update

Jeśli ktoś z was ma jakieś nowe info na temat tej dobrze

zapowiadającej się gry to prosze o info

Edytowane przez magx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm film prezentuje gre nieźle, ale kilka rzeczy mnie dziwi :

 

-mam wrażenie, że krew tryska na wszystkie strony, ale nie tam gdzie trzeba

-te odpadające kończyny... dziwnie to wygląda

 

Ciekawe jak zostanie rozwiązany tryb bullet time - tak jak w maxie payne ? Gra zapowiada się ciekawie. Szkoda, że nie ma "techdemo" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well u mnie demko śmiga - da się grać, ale trochę się tnie (wszystko na full). Zawarty jest kawałek planszy znany z filmiku jako demo (test szybkości kompa) co pewnie wielu zachęci do beta testów :>

 

Grafika - jest bardzo dobra, aczkolwiek coś pustawo na planszach + wszystkie przedmioty przyklejone superglutem :/ Efekty strzału, trafienia robią ogromne wrażenie (pierwszy raz takie coś widze), widać czasem jakby przebłyski z doom'owej grafiki (plastyX fantastyX), ale mi to jakoś nie przeszkadza jak w tamtej grze. Oceniłbym grafike na 5albo6/10 gdyby nie... slowmod, który zamienia ją w zupełnie coś innego. Widok zmienia się w coś ala predator + efekt emboos z Photoshopa - wygląda to oszołamiająco.

 

Muzyka - szczególnie podczas test performance robi te same wrażenie jak podczas oglądania trailerów gry... Znów te ciarki... :>

 

Gameplay - trudno powiedzieć jak z multi, aktualnie fileplanet zamknął rejestracje kluczy i nie da się zdobyć żadnego działającego key'a do tej bety. Udało mi się natomiast postawić server na lanie - stąd wrażenia (podpowiedź - trzeba odpalić dedyka z pod windy, a dopiero potem wejść do gry -> wybrać nasz server i powinno zadziałać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pobiegałem z gościami na necie i gra syci B)

Narazie pustawo, ale to beta, lecz już w tej chwili efekty powodują opad szczeny...

Ze wszystkimi detalami na maks oprócz soft shadows gra w 800x600 działa bardzo dobrze, w 1024x768 jest niegrywalna, ale narazie to beta.

Ogólnie zapowiada się mega hit B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...