Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Gra chodzi bez problemu na SB PCI digital 4.1/128 i podobnych zabytkach wystarczy tylko:

a. mieć stery windowsowe

b. jeśli się ma stery creativa, w okienku uruchom wpisać komendę "dxdiag" i w zakładce dźwięk cofnąć sówak przyspieszenie sprzętowe o jeden stopień.

Próbowałem wariantu "b" ustawialem suwak w każdej pozycji lecz niesty nic to nie dało. Przywróciłem sterownik od windowsa, próbowałem z suwakami lecz niestey gra się nie uruchomiła :(

Edytowane przez Pan_Wykałaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wariantu "b" ustawialem suwak w każdej pozycji lecz niesty nic to nie dało. Przywróciłem sterownik od windowsa, próbowałem z suwakami lecz niestey gra się nie uruchomiła :(

Dziwne u mnie te triki działają (przećwiczone na wielu grach np. hitman2), w końcu mam bardzo podobną kartę do SB PCI128 czyli SB digital 4.1 :?

 

Próbowałeś zpatchować grę?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja już wysiadam. Spatchowałem gre patchem 1.01 i nic to nie pomogło, więc zainstalowałem 1.02 i teraz to już wogóle gry nie moge włączyć :( Pomocy, zaraz sie potne normalnie. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły???

 

Oto co pisze w pliku read me:

 

SOUND:

 General:

* If the in-game sounds and dialogue (voices) do not play, or there are
 problems with the quality of these sounds, then please try each of the
 following steps (in order) before playing again. Note that you should only
 try one solution at a time, since trying them all can greatly reduce the
 overall sound quality of the game.

 1. Make sure that you have the latest drivers available for your sound
    hardware installed. These can usually be found on the manufacturer's
    website. Before installing the driver, uninstall the audio device
    using the Device Manager. If possible, run a "driver cleaner"
    application to fully clean out any extra pieces of the driver and/or
    leftover files of another sound card's drivers. Do NOT allow Windows
    to install its default driver when asked. Instead, only install the
    driver you downloaded from the manufacturer's website.

 2. From your main installation folder (the default is 
    C:\Program Files\Sierra\FEAR), double-click on the file named 
    WMFADist.exe, and then follow the on-screen instructions.
    This will manually install the audio codec that is required by the
    game. 

 3. From the in-game sound options menu, disable EAX(tm) and Hardware Sounds.

* Please note that since this game uses an MP3 codec for sound, 3rd party
 codec packs such as the ACE Mega CoDecS Pack may cause speech and sound
 to drop out completely. If you have a codec pack installed and still
 have sound issues after trying all of the steps listed above, then you
 will need to disable installed codecs from the CoDecS Dashboard settings
 screen before running the game. Please note to which Codecs are being
 disabled so those Codecs can be enabled at a later time.

* If 3d sounds seem to be change volume wildly (i.e. looking directly at an
 object will make it sound quieter than when it is to the side), then
 you may have your speaker configuration set up incorrectly. For instance,
 if you're listening in headphones but have the speaker configuration set
 to Surround 5.1, then a lot of sounds will be sent to speakers that don't
 exist. You can change the speaker configuration in your sound card's
 applications (such as Creative's AudioHQ or Surround Mixer) or in the
 Control Panel.

* If sounds that are originating in front of you sound as if they are coming
 from behind, and if these sounds seem distorted, and you are playing in
 5.1, 7.1 or any other surround configuration, then you may need to turn off
 CMSS in your EAX(tm) console. CMSS is used to create a multi-channel version of
 a stereo source. Unfortunately, it can cause issues like this when using it
 on sounds that are already designed to be in Surround. Note that sometimes
 you can choose not to install the EAX(tm) Console when installing your sound
 card, so you may have to reinstall the driver in order to get this application.

* Hardware conflicts with some RAID servers have been reported. If you're
 experiencing very poor frame-rates and are running a RAID as your primary
 hard-drive, then disable sound hardware acceleration in the Windows control
 panel, or in DxDiag. Disabling sound hardware acceleration inside the game
 will not alleviate the problem in these cases.

 Creative:

* If you are using a Creative brand sound card and get poor framerates when
 sound hardware acceleration is enabled, then check for a process called
 "CtHelper"in the WindowsŽ task manager. If it's there, terminate it and
 try the game again.  If this works, please contact Creative to learn
 how to permanently disable CTHelper. If CTHelper is not present in the list
 and the problem occurs anyway, then you will need to disable sound hardware
 acceleration in the Sound section of the game's options menu, or in the
 Windows control panel, or in DxDiag.

* If you are using an SBLive! card and notice strange clicking sounds in the
 music after using Alt-tab to task switch out of the game to windows and then
 back again. To fix the problem, just quit out of and restart the game
 application.  

PERIPHERALS:

* Logitech MX510

 Users of this mouse may find it to be extremely sensitive in-game. Please use
 the software supplied with your mouse to correct this issue.

* Saitek ST90

 There have been reports of problems with mapping the buttons on this 
 joystick to the fire key in the game.  

MULTIPLAYER:

* Some users have reported falling through the floor occasionally when killed
 on multiplayer servers where ping or packet loss is unusually high.

* Very occasionally, players may occasionally spawn back in at the position
 where they just died in multiplayer games.

ADVANCED OPTIONS:

 If you're encountering problems running the game, you can try
 tweaking some advanced settings in the configuration utility
 (config.exe). Please note that this is for advanced users only,
 since tweaking these settings could very well create other problems
 in the game.

 DISABLE SOUND
   If this box is checked, there will be no sound effects in the game.
   Also, dialogue and lip-synching will not play correctly, but music
   will still play.

   If you are experiencing problems running the game and suspect your
   sound card may be the cause, you might check this box and see if
   the problem goes away. If it does then the problem may be due to
   a problem with your sound hardware or drivers.

 

Jeśli coś z tego kapujecie to prosze napiszcie!!! Bo z tego co ja tu czytam i rozumiem to już próbowałem chyba wszystkiego niestety ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gre zainstalowalem wczoraj i od razu mam problemy.Przy 16 stronie watku wymieklem, szukajka tez nie pomogla wiec moze ktos zyczliwy.

Gra-a raczej jej glos zezi jak przy zepsytej membranie glosnika-ale to pewnie wina zintegrowanej karty dzwiekowej. Sedno problemu tkwi w tym ze gra restartuje mi kompa.Chwile pogram...czarny ekran...PING!!! i komputer sie restartuje.Karta graf 9800PRO Xl goraca, pamiatki tez ale to chyba normalne w tej karcie.(SWAT4, GTA, NFS MW czyli inne gry daja rade i nic sie nie dzieje).Gra jest czysta tzn zadnych patch-y czy dodatkow. Bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem dzwięku, a konkretnie jego kompatybilności z kartami muz. gra jest bardziej niedopracowana niż pod względem braku optymalizacji. Ja mam zintegrowaną muze z płytą i tylko i wyłącznie w tym produkcie mam problem. Mianowicie słysze połowe dzwięków. Brak praktycznie wszystkich dialogów z gry, gdyby nie to ze wyświetlają sie napisy nie wiedziałbym nawet ze ktoś coś mówi. IMO całkowicie niweczy to klimat gry. Udało sie komuś zmusić gre to tego zeby był komplet dzwięków? Ja próbowałem juz wszystkiego, wyłączania akceleracji, eax, sterów nowych wychodzenia alt-tab. Czasem załapał na jeden dialog i tyle.... Jedyne co mnie trzyma przy życiu to to ze kupiłem gre po znajomości w cenie hurtowej ze sklepu za 59zł... Teraz dziwić sie ze jest piractwo skoro trzeba wywalić prawie 100zł za nie wpełni działający produkt... który na połowie kart muzycznych źle działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedno problemu tkwi w tym ze gra restartuje mi kompa.Chwile pogram...czarny ekran...PING!!! i komputer sie restartuje.Karta graf 9800PRO Xl goraca, pamiatki tez ale to chyba normalne w tej karcie.(SWAT4, GTA, NFS MW czyli inne gry daja rade i nic sie nie dzieje).Gra jest czysta tzn zadnych patch-y czy dodatkow. Bede wdzieczny za pomoc.

Może być, że karta Ci sie przegrzewa. Ja mam na radku silencera + zalmany i wiejącą na to 90-tke, ale po dłuższej grze (tylko F.E.A.R) zaczyna zwalniać - spadają fps'y. Muszę dać trochę odsapnąć karcie i mogę grać dalej.

 

EDIT:

To nie to. Przeczytałem, że gra potrafi zająć 1,1GB pliku wymiany. Ja miałem ustawiony plik na 512MB. Po optymalizacji RAM'u tj. "swapować" zaczyna po wykorzystaniu 90% RAM'u i ustawieniu pliku wymiany na 1534MB, problem zniknął.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dlugo bede to mial... razem z kolejnym 512 ram... obadam i napisze jak mi sie podoba, widze ze mieszane uczucia, wkoncu w to zagram bo sam nie wiem co o tej grze sadzic. Ktos ghral na podbnym konfigu (1 gb ram i reszta jak w podpisie...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem, ale niestety grafika, która robi klimat dla tej gry na r9550 nie wygląda za dobrze, praktycznie wszystko na low i 800x600. Jedynie co to dla AI przeciwników można troche czasu poświęcić dla tej gry biorąc pod uwagę taki config. Doszedłem do połowy gry i odinstalowałem bo jak się ogląda screen'y, a później właczy się gre u siebie to wiadomo jaka będzie reakcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem, ale niestety grafika, która robi klimat dla tej gry na r9550 nie wygląda za dobrze, praktycznie wszystko na low i 800x600. Jedynie co to dla AI przeciwników można troche czasu poświęcić dla tej gry biorąc pod uwagę taki config. Doszedłem do połowy gry i odinstalowałem bo jak się ogląda screen'y, a później właczy się gre u siebie to wiadomo jaka będzie reakcja

Pewnie miales wlaczone SS i DYnamics lighsts - stad te zwolnienia.Ludzie ze sporo slabszym sprzetem przeszli ta gre na high w 1024 tylko bez tych rzeczy co wymienilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz...

... wątpię by gra ustawiła detale na low a te efekty, które wymieniłeś włączyła, poza tym znowu bredzisz.

Mam jeszcze 3 screeny zrobione jakiś czas temu dla porównania wyglądu gry i wydajności sprzętu, więc skorzystam z okazji i je zamieszczę.

800x600 soft shadow

Dołączona grafika

800x600 4xaa

Dołączona grafika

... i ta sama scena 800x600 4xaa bez cieni

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już skończyłem Fearka, całą grę była rozdziałka 800x600 bez AA i SS, reszta włączona na max'a, chyba jeszcze obniżone jakieś oświetlenie miałem, nie pamiętam jak się nazywało ;) Za to cała gra była płynna, w największych strzelaninach nic nie skakało ;)

Jeszcze jedno - test wydajnościowy z menu ma się nijak do gry, w 1024 z detalami max test mam płynny, a w grze chodzić (imo) się nie da - ja muszę mieć bliżej 50-60fps niż 20-30.

Edit: co do screenów powyżej - zobaczcie, jak ta gra wygląda bez cieni - tragedia ! Inna rzecz - połowa gry jest ciemna jak w D3, może ciemniejsza, ale nikt nie narzeka - widać, że narzekanie na D3 jest w modzie, na F. nie.

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało narzekają na fear'a?

Ostatnich kilkanaście postów jadą po niej(grze) jak po łysej kobyle. Zresztą się nie dziwię. Pewien mój znajomek porównał jej grafikę do XIII :huh:, no ale na fx5600 gdzie wszystkie efekty są wyłączone a na dodatek opcje grafiki na najniższym poziomie łącznie z rozdzielczością, wspomnę jeszcze, że chodziła żałośnie tzn. rwało niemiłosiernie, można mieć niemiłe odczucia z gry. I na słabym sprzęcie niestety ale to nie jest ten sam fear co na mocniejszych maszynkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem, ale niestety grafika, która robi klimat dla tej gry na r9550 nie wygląda za dobrze, praktycznie wszystko na low i 800x600. Jedynie co to dla AI przeciwników można troche czasu poświęcić dla tej gry biorąc pod uwagę taki config. Doszedłem do połowy gry i odinstalowałem bo jak się ogląda screen'y, a później właczy się gre u siebie to wiadomo jaka będzie reakcja

 

Ja teraz gram, woda + jakos tekstur na max. Podczas gry uzycie pliku stronicowego wynosi ~1100mb, przydala by sie jeszcze ta kostka 256mb. ;] Ogolnie chodzi bardzo ladnie i ladnie wyglada.

 

1771308[/snapback]

Ja już skończyłem Fearka, całą grę była rozdziałka 800x600 bez AA i SS, reszta włączona na max'a, chyba jeszcze obniżone jakieś oświetlenie miałem, nie pamiętam jak się nazywało ;) Za to cała gra była płynna, w największych strzelaninach nic nie skakało ;)

Jeszcze jedno - test wydajnościowy z menu ma się nijak do gry, w 1024 z detalami max test mam płynny, a w grze chodzić (imo) się nie da - ja muszę mieć bliżej 50-60fps niż 20-30.

Edit: co do screenów powyżej - zobaczcie, jak ta gra wygląda bez cieni - tragedia ! Inna rzecz - połowa gry jest ciemna jak w D3, może ciemniejsza, ale nikt nie narzeka - widać, że narzekanie na D3 jest w modzie, na F. nie.

 

Musi Ci dogrywac, sam mam 1gb ram i 128mb na grafie i po wlaczeniu tekstur na maksa nieraz dogrywa. ;]

Do tej gierki potrzeba 1gb + 256mb do gry bez doczytow.

 

 

 

Na poczatku gra mi sie nie podobala, ale, ze nie mialem w co grac to zainstalowalem q4... ale szybko odinstalowalem i ponownie wgralem feara i gra sie calkiem przyjemnie, nie wystepuje efekt zasypiania jak przy q4. ;]

Mam polska wersje, zostala dobrze zlokalizowana, tlumacze nie mieli kompromisow w uzywaniu przyklenstw i innych swinskich slowek. ;]

Spaczowalem gierke do wersji 1.02, moze poprawilo to jeszcze optymalizacje, bo naprawde jestem zdziwiony jak to u mnie ladnie chodzi (q4 -> wszystko na low chodzil o wiele slabiej niz fear z takimi ustawieniami jak opisalem wyzej ;] ). Po skonczeniu sp czeka na mnie rownie dobry mp (sporo sie nagralem w demko ;] ).

 

pozdro600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath -----> fajny screen, swietnie krew wyglada. Nie widzialem w zadnej grze takiej wyp[asistej krwi ;] no to mnie pocieszyles gdyz w tym tygodniu bede mial 1 gb ramu... nie sadzilem ze odpale te gre z texturami na high ; o

a ten but w dolnej czesci screena to twoj? :D Fajnie, widac buty bohatera, roxor ;]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ramem to faktycznie 1GB styknie do full detali nawet przy 128MB karcie, pod warunkiem że zoptymalizuje się windowsa i wywali się wszystkie zbędne programy działające w tle jak antyviry, skype itp.

 

Zresztą jeśli przyjąć że ustawienia high odpowiadają pojęciu pełne detale (w końcu anty aliasing, wysokie anizo i stopniowane cienie :P, to tylko upiększacze obrazu) to FEAR ma całkiem normalne wymagania, w końcu na mojej średniej klasy karcie i zabytkowej reszcie, mogę grać komfortowo w takich ustawieniach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko. A manowicie jak gram w F.E.A.R to mam "nieme" dialogo i komunikaty. Poprostu nie ma glosu, jako tako dzwiek jest, ale komunikatow np radiowych nie ma :( Musze wlaczac napisy zeby wiedziec o co chodzi, jednak granie bez glosu tych kmunikatow traci klimat.....Moze cos zle zainstalowalem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie w sygnaturze, gram w fear'a na 800-600 AA 2x flitrowanie 4x i wiekszośc ustawien średnie... grafika taka sobie, może nawet gorsza niż HL2...

Powiedzcie, wy też czasem macie stracha jak w nią gracie? Wczoraj jak grałem idąc w kanale wentylacyjnym, ta dziewqczynka nagle sie pojawila i na klanach zaczela do mnie sie zblizac, intyntkownie wytrzelilem chyba z pół magazynka... brr.. najfajniej gra sie w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie w sygnaturze, gram w fear'a na 800-600 AA 2x flitrowanie 4x i wiekszośc ustawien średnie... grafika taka sobie, może nawet gorsza niż HL2...

Powiedzcie, wy też czasem macie stracha jak w nią gracie? Wczoraj jak grałem idąc w kanale wentylacyjnym, ta dziewqczynka nagle sie pojawila i na klanach zaczela do mnie sie zblizac, intyntkownie wytrzelilem chyba z pół magazynka... brr.. najfajniej gra sie w nocy.

to samo masz w g4 i d3 B)

harryt

nic nie pomaga :-/ moze coś jeszcze ?

Edytowane przez kiaad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...