Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem cod 2 nawet jak ustawisz na maxa z 9800pro to i tak wracają ustawienia jakie zostały ustawione orginalnie lub po prostu nie wchodzą poza rozdziałką dlatego ci śmiga , a fear powinien ci chulać 1024*768 anizo*4 medium oczywiście dx9

?? Powiem szczerze żę akuratk AA jak i anizo w demie CoD2 miałem wymuszone, tak więc i tak chulało dobrze a ustawienia nie wracały do poprzednich.... :huh:

 

A co do FEAR- a to dlaczego "nie chce" mi chulać na tych ustawieniach co podałeś ?? :mur:

 

Ustawic date i zegar w systemie :)

????????????????????????????????? o co ci chodzi ?????????????????????????

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze jestem kosmita i nikt mnie nie rozumie:)

po wyczyszczeniu biosu data u mnie wraca na 010.01.2005. Gra nie startuje . Przywrocenie daty rozwiazuje u mnie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi w sensie gry. Co data ma wspólnego z grą <_< czyli jak piernik do wiatraka. W każdym razie problem rozwiązałem. Zapomniałem właśnie o wymuszonym AA i AF, oraz włączonym adaptive anti-aliasingiem z którego korzystałem w Soldier of Fortune 2 :). Co ostro zwalniało. A teraz chodzi "znośnie" w 1024x768 na medium z AA2x oraz wyłączonymi cieniami. Oczywiście tym razem dx9 ON :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

A teraz chodzi "znośnie" w 1024x768 na medium z AA2x oraz wyłączonymi cieniami. Oczywiście tym razem dx9 ON :D

wole bez AA za to z cieniami

bez cieni ta gra traci DUZO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole bez AA za to z cieniami

bez cieni ta gra traci DUZO

wylaczenie cieni rzeczywiscie psuje troszke klimat w tej grze, ale wylaczenie "soft shadows" (wygladzania cieni) akurat w tej pozycji jest jak najbardziej wskazane, po pierwsze daje to ogromnego kopa w wydajnosci a po drugie cienie "wygladzone" w fear wygladaja oblesnie i wogole nie realistycznie, w chaos theory soft shadows wygladaja cudnie tutaj beznadziejnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

kolega wczesniej wspominal o cieniach, a nie o wygladzaniu tychze ;)

ale faktycznie: soft shadows BARDZO zamula

natomiast szokiem moze byc zerkniecie jak wygladaja niektore lokacje z cieniami wlaczonymi i wylaczonymi. bez cieni toz to prawie Quake 1 ;)

biedno i nieciekawie (przyklad: poczatek gry, gdzie wchodzi sie po schodkach i obrywa sie ta lampa i gory, rzucajac cienie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylaczenie cieni rzeczywiscie psuje troszke klimat w tej grze, ale wylaczenie "soft shadows" (wygladzania cieni) akurat w tej pozycji jest jak najbardziej wskazane, po pierwsze daje to ogromnego kopa w wydajnosci a po drugie cienie "wygladzone" w fear wygladaja oblesnie i wogole nie realistycznie, w chaos theory soft shadows wygladaja cudnie tutaj beznadziejnie.

Soft znaczy miękki a nie gładki, wygładzony, wygładzone są właśnie po wyłączeniu ss.

 

Powtórka z rozrywki...

 

miękkie cienie włączone...

Dołączona grafika

 

wyłączone plus aax4

Dołączona grafika

 

...dla wszystkich widzących inaczej, dla których ostre krawędzie cieni są bardziej naturalne.

 

A i zwróć uwagę na "ogromnego kopa wydajności".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

3 FPS-y to nie tak dużo, chociaż przy większej może i byłaby jakąś większa różnica :blink: Czyli mieć włączone aax2 i cienie bez opcji SS , zgadza się ??

no na 9800 (nawet PRO) to z AAx2 pograsz max w 800x600 zeby bylo plynnie.

wylacz w cholere to AA, wlacz AFx4, shadows z detalami na high/medium (roznica taka, ze drobne przedmioty nie beda rzucac cieni) i graj w 1024x768 moze nawet wyzej.

AA to fajna sprawa ale moim zdaniem to ma sens gdzies tak od 2xQA (albo 4x) i w gore. a to wymaga juz niezlych zapasow mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, ja widze różnice graniem z AA2x. Dla mnie to minimalnie-->wystarczajaco :P W każdym razie no zobaczymy jak będzie chodzić. Bo w 1024x768 z medium detralami na wszystko (bez cieni poprzednio) z aa2x i af-0 chodzilo caliem przyjemnie.

 

No ale to demo, a pełnej wersji nie bede jednak mial, bo zdecydowalem sie na zakup CoD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 FPS-y to nie tak dużo, chociaż przy większej może i byłaby jakąś większa różnica :blink: Czyli mieć włączone aax2 i cienie bez opcji SS , zgadza się ??

 

Ten "kop" to tak troszkę z ironią napisałem ponieważ kolega sugerował ogromny wzrost wydajności po wyłączeniu ss. Owszem zgadzam się z tym, że ss jest "mocożerny" ale wygląda na to, że w podobnym stopniu co aax4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

no cóż, ja widze różnice graniem z AA2x. Dla mnie to minimalnie-->wystarczajaco :P W każdym razie no zobaczymy jak będzie chodzić. Bo w 1024x768 z medium detralami na wszystko (bez cieni poprzednio) z aa2x i af-0 chodzilo caliem przyjemnie.

 

No ale to demo, a pełnej wersji nie bede jednak mial, bo zdecydowalem sie na zakup CoD2

kazdy kto ma oczy zauwazy roznice miedzy AAx2 a brakiem tegoz. kwestia tego, ze zysk w jakosci obrazu jest jak dla mnie nieproporcjonalny do strat w wydajnosci (przynajmniej na GF6600GT) - i szczegolnie w 1280x1024

ja jednak wole AF sobie wlaczyc zamiast AA - bo nawet filtrowanie trojliniowe rozmywa za mocno teksturki.

piszesz, ze bez cieni chodzilo Ci calkiem przyjemnie - a ja powtarzam: ta gra bez cieni traci co najmniej 50%

nie wiem, jak to jest z tymi specjalnie przygotowanymi scenkami w ktorych widac *tylko* cien przelatujacy gdzies na obrzezach ekranu - moze one sa tez jesli sie cienie wylaczy - ale jednak dla mnie ta gra jest warta uwagi wlasnie ze wzgledu na te N I E S A M O W I T E cienie i gre swiatel. i na tym tworcy oparli w duzej mierze budowanie klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

kuzyn na 9800 Pro zszedl z rozdzialka na 800x600 zeby miec cienie ;-)

a ma 19"... i mowi, ze nie zaluje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, instalowalem na nowo system wiec zgralem save-y i teraz jak je kopiuje to nie dziala. Z katalogu uzytkownika skopiowalem sam folder "save" czy to wystarczylo, czy trzeba bylo moze skopiowac caly folder "katalog uzytkownika"??

Ja zachowalem caly folder: C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\Monolith Productions

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kev

Fajnie byłoby gdybyś zaktualizował faq bo ma jeszcze opisy z czasów demo. Mile widzine byłoby wpisać nazwy poziomów po Polsku i Angielsku. A także krótkie streszczenie o co w niej chodzi :)

 

Jeśli chodzi o gierkę to jest super klimatyczna. Gram na kompie takim jak w podpisie i w opcjach wszystko mam na max przy rozdzielczości 1280x960 tylko mam wyłączony FSAA i wygładzanie cieni. Gierka mi chodzi bardzo płynnie lecz zdarzają się przycinki ale bardzo niewielkie i nie są w ogóle uciążliwe.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przylaczam sie do prosby nie mam dzwieku, wiem ze to problem codekow tylko pytanie jakie mam zainstalowac zeby dzialal ? odinstalowalem wszystkie, zainstalowalem te z plytki i nic, no to zainstalowalem jakie czeskie dalej nie mam ? ma ktos moze pomysl jak wywalic wszystkie kodeki z os'a ? tutaj chyba chodzi o nimo codek, jednak jakos nie moge sobie z tym poradzic w faq'u tez nie ma tej informcji a przewijala sie ona tutaj kilka razy jednak na moim laczu przegladanie tylu stron to prawdziwa meka ...

 

z gory wielkie dzieki za pomoc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super :) , az boje sie w nia grac w nocy. Chodzi u mnie na 1280x1024 wszystko na max, oprocz rozdzielczosci tekstur(tam zamiast maksimum, mam medium) zero zaciec.

Jestem w misji gdzie musialem wejsc przez szybe w dachu do budynku, gdzie musze zrestartowac serwer, czy cos takiego, i tam sa jakies dziwne "stworzenia", wchodze do jednego pomieszczenia a tam z sufitu wychodzi jakis koles, jakby naelektryzowany i bez przerwy mnie atakuje i znika, udalo mi sie go zalatwic, ale ich jest wiecej, pojawiaja sie wszedzie i mnie atakuja.

Ma ktos moze sposob jak ich zalatwic?? Jak sobie z tym poradziliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super :) , az boje sie w nia grac w nocy. Chodzi u mnie na 1280x1024 wszystko na max, oprocz rozdzielczosci tekstur(tam zamiast maksimum, mam medium) zero zaciec.

Jestem w misji gdzie musialem wejsc przez szybe w dachu do budynku, gdzie musze zrestartowac serwer, czy cos takiego, i tam sa jakies dziwne "stworzenia", wchodze do jednego pomieszczenia a tam z sufitu wychodzi jakis koles, jakby naelektryzowany i bez przerwy mnie atakuje i znika, udalo mi sie go zalatwic, ale ich jest wiecej, pojawiaja sie wszedzie i mnie atakuja.

Ma ktos moze sposob jak ich zalatwic?? Jak sobie z tym poradziliscie?

 

o moj boze jakie herezje :mur: wiedz ze sam mialem 6800 (@16p,6v) i MUSIAŁEM obnizyc AA na 2x, dac na medium jakies tam efekty swiatła etc (nie pamietam juz) i gralem w 1024x768..i dopiero bylo plynnie...niektorzy to naprawde z Was maja ułańską fantazje (tak samo jak kolega troszke wyzej co gra w 1280x960 na 6600GT :? )

 

wy chyba nie wiecie co to znaczy plynnosc :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh daj mu spokoj ;) i nie sie chlopak cieszy ze mu chodzi "plynnie", kazdy ma swoje wyobraznia odnosnie plynnosci dla jednego to 15fps dla innego 30 a dla jeszcze jednego 60

 

ktos ma jakas rade na ten dzwiek ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...