Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

To nic. Jak ja wlacze AA x4 w battlefieldzie 2 to mam wzrost wydajnosci. A powino byc na odwrot. Hehe. Nic tylk osie cieszyc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 2 problemy z tą grą (właściwie teraz to już 1 ale pokoleji). Dorwałem ją dopiero dzisiaj (tylko sie nie śmiejcie).

 

1. Gra po ok 20 min wyłączała sie, tzn następował zwis, wyłączał sie monitor, dysk nie chodził i słychać było zacinający sie dźwiek. Ale jak włączyłem przez config to sie nie zawiesił. Może ktoś miał coś podobnego ??

 

2. Nie wiem jak u was ale ja np. nie moge grać z soft shadow i anty aliasing jednocześnie. Tzn moge, ale jest tak samo jak bym nie miał ss. Sprawa wygląda tak: Jak załącze ss, bez aa to gra wygląda fajnie (widać miękkie cienie), jak włącze aa to krawędzie cieni są poszarpane (takie gryzące sie z teksturą podłogi). Ale np. jak najpierw włącze aa (pogram) i dopiero potem zarzuce ss to wogóle nie widać miękkich cieni (tak jak by były wyłączone). W rezultacie komplet ss i aa chodzi szybciej niż ss bez aa :blink: . Czy ktokolwiek miał już podobny problem ?? Jak trzeba będzie to zapodam screeny. Aha stery mam 81.94. Oprócz tego gram z anizo 8x reszta na max tylko jakość tekstur na średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem sobie ta giere, glownie z tego powodu, ze demko mi sie spodobalo, ale jak troche pogralem to jednak ta gra to nic specjalnego, fajna grafa. Dziala plynie na tym co w podpisie wszystko maximum, textury medium AAx2 AFx8 1024x768. Jakby nie zapotrzebowanie na olbrzymie ilosci Ramu(no, ale w sumie 2giga juz powoli staje sie standardem) to giera nie ma az tak strasznych wymagan(Na tych ustawieniach nie spada mi ponizej 30klatek raz na 5 minut moze mignie 27). Przy dobie x1900xtx i Athlona 64 X2, na moim sprzecie, ktoremu juz daleko do High End, jestem zadowolony z tego jak ta gra dziala. W tescie 77% klatek mialem powyzej 40%, 0% ponizej 25 i 23% pomiedzy 25-40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do LCC

 

quote

To ja miałem niezłą sytuację z FEARem. Śmiało mogę powiedzieć, że mało zawału nie dostałem. Grałem sobie w nocy tak około 4, bo mnie gierka na maxa wciągnęła. Ciemno miałem w pokoju, totalna cisza, tylko monitor włączony, słuchawki na uszach i popylam sobie tunelem. Skupiłem się na maxa i myślę - spoko, czysto nie widzę tu nikogo do rozwalenia - rozglądam się i tu nagle przede mną przechodzi dziewczynka i dokładnie w tej samej sekundzie moja mama, wstając do pracy, weszła do mojego pokoju, bo zobaczyła włączony monitor. Normalnie tak się przestraszyłem, że aż spadłem z krzesła a myszka przeleciała dobrych kilka metrów uderzając w ścianę. Serce to mi tak nawalało, że zagłuszyło chodzącego kompa icon_smile3.gif Normalnie doznania 3D.

quote

 

miałem coś podobnego ale w innej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

(no, ale w sumie 2giga juz powoli staje sie standardem)

Chyba na tym forum wsrod najwiekszych maniakow :P Jak ja niektorym powiedzialem,ze mam 1,5 gb ramu,to patrzyli na mnie jak na Boga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic. Jak ja wlacze AA x4 w battlefieldzie 2 to mam wzrost wydajnosci. A powino byc na odwrot. Hehe. Nic tylk osie cieszyc ;]

Różne rzeczy dziwne się dzieją.

Swego czasu na GF2MX400 jak grałem w Splinter Cella 1 to bez AF gra chodziła gorzej niż jak zarzuciłem AFx2 (szczególnie w dymie, pierwszy level a konkretniej końcówka gdzie wchodziło się do pokoju z dymem miałem niezłą ścinkę a z AF już nie :huh: ).

Albo demko Republic Commando i mój "były" GF FX5600. Nie wiedzieć czemu po załączeniu AA nie tylko obraz był wygładzony a na dodatek NIC nie ubyło z wydajności :huh: :).

 

Co do F.E.R.A to nie miałm przyjemności grać w Fulla (tylko demko) ale ta gierka ma coś w sobie. Ma niezły klimat (klimat strachu) a to ostatnimi czasy nie zdarza się często. Chyba znowu pogram w demko ;). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem z F.E.A.R,po zniszczeniu robota,który zjechał windą,wjerzdzam tą

windą do góry,idę do drabinki,przechodzę szybem wętylacyjnm,trafiam do jakiś tam pomieszczeń,

przechodzę korytażem do drzwi pokoju,w którym jest działko z kamerą,widać na monitorze terrorystów,

więc ich wszystkich zabijam z tego działka...no i teraz mam problem,błąkam się już od jakiegoś

czasu po koryażach i niemogę znaleść wyjścia...mógłby ktoś podpowiedzieć co dalej,jak stąd

wyjść ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co już skończyli gierke :]

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Kumpel mówi że po napisach końcowych coś tam jeszcze było i wychodzi na to że to gracz był super żołnierzem, a cała ta szopka z Paxtonem i armią klonów to tylko test dla niego. Tak tam mówią na końcu ? Ja napisy wyłączyłem i teraz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam taki problem iż,,mialem problemy z wlaczaniem gry..gdy ja wlaczalem czarny ekran,,mosialem dawac miekki reset,,i pisalo przy FEAR brak odpowiedzi,,,wszedlem do menu konfiguracyjnego,,wlaczylem wszystkie funkcje na disable,,i dzialalo tylko ze bez glosu,,a gdy dawalem music audio enable nie wlaczalo sie,,pewnie chodzi o EAX 2,,tylko nie wiem,,mam zintegrowana dzwiekowke,,da sie cos z tym zrobic ??...Pozdrawiam..

 

Ps..Jest spolszczenie do tej gry ??...

Edytowane przez Ziemniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Pytanie do tych co już skończyli gierke :]

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Kumpel mówi że po napisach końcowych coś tam jeszcze było i wychodzi na to że to gracz był super żołnierzem, a cała ta szopka z Paxtonem i armią klonów to tylko test dla niego. Tak tam mówią na końcu ? Ja napisy wyłączyłem i teraz nie wiem...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Wedlug mnie, to gracz byl bratem Fettela i synem Almy (czy jak jej tam bylo) - cala akcja byla nie tyle testem, co raczej ostatnia deska ratunku dla skompromitowanego rzadu (poczatek gry, telefon do senatora), ktory przeprowadzal eksperymenty genetyczne na Almie, w celu wyprodukowania super-hiper nadzolnierza (najemnika? antyterroryste?) - w wyniku ktorego Alma urodzila dwoje dzieci: Fettela i gracza ;)

Gdzie Fettel byl mniej zrownowazony, wiec zostal zamkniety, gracz jako ten bardziej zrownowazony (i nie przejawiajacy od poczatku morderczych zapedow) byl trenowany na super-hirosa. W wyniku wypadku przy pracy, Fettel wymknal sie spod kontroli (o tym jest w tej rozmowie telefonicznej z samego poczatku gry) i gracz, jako jedyny zdolny go powstrzymac - zostaje wyslany na misje wykonczenia typa i ustabilizowania sytuacji. Fettel mial sporo mozliwosci w trakcie gry na zalatwienie naszego bohatera - armia klonow nie mogla byc dla nas zadnym wyzwaniem, a raczej Fettel naslal ja na nas, zeby uswiadomic nam, ze jestesmy kims wiecej niz zwyklym zolnierzem. Potworki na koniec to najprawdopodobniej jakies wizje Almy - te, ktore wykanczaly komandosow w tak makabryczny sposob. To takze tlumaczy to zwalnianie czasu / filmik z pania doktor badajaca mala Alme na plycie z gra. W ogole sporo mozna sie dowiedziec przegladajac materialy dodatkowe znajdujace sie na plytce DVD.

 

Wszyscy narzekaja tutaj na ta gre, ze nudna, ze ciagle ci sami przeciwnicy... Kwestia tego, czy graja w nia zwracajac uwage na fabule, czy tez na roznorodnosc potworow/otoczenia itp. Natomiast wszystko co sie w niej dzieje jest uzasadnione przez watek fabularny - ten akurat tutaj nie kuleje. Ale nalezy przesluchiwac nagrania w automatycznych sekretarkach, przegladac pliki w komputerach, sluchac co mowia czlonkowie druzyny i przede wszystkim - zwracac uwage na to, w jakich okolicznosciach pojawia sie dziewczynka (szczegolnie w drugiej polowie gry). Wbrew pozorom to nie jest taka bezmyslna rabanka (chociaz mozna i tak ja przejsc - podobnie jak MGS2 mozna przejsc wykanczajac 90% przeciwnikow i nie zwracajac uwagi na fabule). Jedna z mocniejszych fabularnie pozycji na PC ostatnimi czasy. A wsrod FPP rodzynek jesli chodzi o 2005 rok.

 

@ziemniak - a ile masz RAMu na plycie glownej i ile masz ustawione w pliku wymiany? U mnie podobne objawy wykazuje AutoCAD 2006 jak otwieram nieraz jakies mapy geodezyjne odwzrowujace dosc spory teren i brakuje RAMu - zaobserwuj zapotrzebowanie na pamiec czy nie wzrasta dla procesu Fear.exe

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tym forum wsrod najwiekszych maniakow :P Jak ja niektorym powiedzialem,ze mam 1,5 gb ramu,to patrzyli na mnie jak na Boga :P

Jesli ktos chce pograc w najnowsze pozycje bez stresu(doczytywania ze swap file). To standardem staje sie 2GB, coraz wiecej gier wychodzi, ktore wymagaja 2Giga do poprawnej pracy, a w niedlugim czasie bedzie juz tak z co 3 nowa gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy paczyk 1.03 ->

click

 

Vivendi Universal Games has issued the third patch for F.E.A.R. (First Encounter Assault and Recon), bringing the game developed by Monolith to v1.03. This patch features PunkBuster anti-cheat software, a vote kick option that allows players to be removed from multiplayer games for unsporting behavior and 3 new Multiplayer maps. Don't forget to grab the single-player demo which offers an cinematic introduction together with an early mission from the full game. The multiplayer demo can be found here - it offers two maps: Factory (Deathmatch) and Facility (CTF), along with the option for dedicated servers with 16 players support.

Dobry paczyk, dobry. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce pograc w najnowsze pozycje bez stresu(doczytywania ze swap file). To standardem staje sie 2GB, coraz wiecej gier wychodzi, ktore wymagaja 2Giga do poprawnej pracy, a w niedlugim czasie bedzie juz tak z co 3 nowa gra.

No gdyby mieć memki Geila (800Mhz albo 1Ghz) to wystarczyłoby w zupełności 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby mieć memki Geila (800Mhz albo 1Ghz) to wystarczyłoby w zupełności 1GB.

nie no, tylko jeden komentarz sie cisnie na klawiature LOL.

te pamieci to rzeczywiscie jakies super, dostajesz pewnie 50% wiecej POJEMNOSCI :P

 

tu NIE PAMIEC jest waskim gardlem tylko HDD, nawet najszybsze pamieci tego nie zmienia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby mieć memki Geila (800Mhz albo 1Ghz) to wystarczyłoby w zupełności 1GB.

 

:lol2: :lol2: :lol2:

liczy sie ilosc pamieci a nie czy to sa ddr400 czzy 800 , gra potrzebuje 2gb pamieci i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na @ full potrzebuje zaladwie 1,5gb, wiec nie oszukuj. ;]

Gra w swoich szczytowych momentach pokazywala wartosc pliku stronicowego na poziomie 1,4gb.

no i sam widziszm to oznacza ze te 1.4GB mu BRAKOWALO skoro swapowal :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jednak wrócić do zakończenia :]

 

Według mnie to chodziło o to:

Byliśmy pierwszym prototypem i nikt nie miał go jak przetestować... a że drugi prototyp (Fattel albo jak mu tam leciało) zaczął się burzyć, to trzeba było go usunąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu NIE PAMIEC jest waskim gardlem tylko HDD, nawet najszybsze pamieci tego nie zmienia.

najszybszy HDD też nie :P biorąc pod uwagę że najszybszy raptor osiąga odczyty na poziomie góra 70MB/s (zwykłe 7200rpm 50-60MB/s), a byle jakie kostki DDR 1-2GB/s, więc sytuacji napewno nie poprawi. Zwyczajnie do w płynnej gry z teksturami na max trzeba mieć 1,5GB RAM, choć na 1GB i doprowadzonym do pożądku windowsem (świeża instalka to dopiero początek roboty) da się całkiem przyjemnie grać

 

EDIT:

Wypowiedź autora cytowanego posta jest wieloznaczna bo zlepek słów "tu NIE PAMIEC jest waskim gardlem tylko HDD" można zrozumieć że FEAR źle chodzi przez HDD i jest to interpretacja zgodna z wszelkimi regułami gramatyki języka polskiego. Dalsza część akapitu "nawet najszybsze pamieci tego nie zmienia." nie sugeruje innego znaczenia.

 

Z uwagi jednak na wyrazy obużenia które przeczytałem, jestem skłonny przyjąć inne znaczenie np. "tu nie szybkość pamięci jest wąskim gardłem tylko użycie pamięci wirtualnej na HDD (swapowanie)..."

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jednak wrócić do zakończenia :]

Według mnie to chodziło o to:

Byliśmy pierwszym prototypem i nikt nie miał go jak przetestować... a że drugi prototyp (Fattel albo jak mu tam leciało) zaczął się burzyć, to trzeba było go usunąć...

No co TY... Czy naprawę myślisz, że fabuła jest taka płytka?

 

Dla tych co przeszli:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Źródłem wszystkiego jest dziewczynka - Alma.

Alma ma zdolności paranormalne i zamknięta od samych narodzin w krypcie w końcu się zbuntowała.

Wiedząc, że rzad cały eksperyment trzyma i dalej chce trzymać w tajemnicy, manipulując Fettelem wywołała cały kryzys.

Zgodnie z jej przewidywaniami rząd wysłał jednego z prototypów czyli nas (Fettela z oczywistych względów nie mógł) abyśmy stłumili bunt Fettela i jego żołnierzy. Niestety dziewczynka miała wpływ także na nas. Co tu dużo mówić chciała wydostać się z krypty (swojego więzienia) a my jej przy tym nie świadomie, a później już świadomie (jak już się zorientowaliśmy w sytuacji) pomogliśmy, rozwalając wszystkich, wraz z doktorkami włącznie.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

No co TY... Czy naprawę myślisz, że fabuła jest taka płytka?

 

Dla tych co przeszli:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Źródłem wszystkiego jest dziewczynka - Alma.

Alma ma zdolności paranormalne i zamknięta od samych narodzin w krypcie w końcu się zbuntowała.

Wiedząc, że rzad cały eksperyment trzyma i dalej chce trzymać w tajemnicy, manipulując Fettelem wywołała cały kryzys.

Zgodnie z jej przewidywaniami rząd wysłał jednego z prototypów czyli nas (Fettela z oczywistych względów nie mógł) abyśmy stłumili bunt Fettela i jego żołnierzy. Niestety dziewczynka miała wpływ także na nas. Co tu dużo mówić chciała wydostać się z krypty (swojego więzienia) a my jej przy tym nie świadomie, a później już świadomie (jak już się zorientowaliśmy w sytuacji) pomogliśmy, rozwalając wszystkich, wraz z doktorkami włącznie.

Tylko ze te wstawki ze szpitala wybitnie wskazjuja, ze to

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Alma byla nasza matka. I najprawdopodobniej tez matka Fettela. Wiec wychodzi na to, ze Fettel (ktory z jakichs powodow jednak nas nie zabil mimo paru okazji, w tym pierwszej juz na samym poczatku gry) byl naszym bratem.

Przynajmniej mi sie tak wydawalo po przejsciu gierki. Mi sie podobala - w przeciwienstwie do 95% innych FPPow z ostatnich 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze te wstawki ze szpitala wybitnie wskazjuja, ze to

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Alma byla nasza matka. I najprawdopodobniej tez matka Fettela. Wiec wychodzi na to, ze Fettel (ktory z jakichs powodow jednak nas nie zabil mimo paru okazji, w tym pierwszej juz na samym poczatku gry) byl naszym bratem.

Przynajmniej mi sie tak wydawalo po przejsciu gierki. Mi sie podobala - w przeciwienstwie do 95% innych FPPow z ostatnich 5 lat.

Czytaj ze zrozumieniem.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Czy w moim tekscie jest gdzieś napisane, że Fettel nie mógłby być "naszym bratem".

Oczywiście, że był ale Alma nie tyle nas urodziła, bo jesteśmy jakimiś robotami, co jesteśmy częścią niej - z nią telepatycznie powiązani.

Dlatego w ostatnim filmiku jak ona się pojawia na porodówce, za drzwiami z doktorem to głos mówi, że tu się urodziliśmy - bo ona się tam urodziła. To tak jak by opisywała swoją i jednocześnie naszą historię. Dzięki niej nie jesteśmy tylko automatem tylko mamy swoją torżsamość - cząstkę niej.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Czytaj ze zrozumieniem.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Czy w moim tekscie jest gdzieś napisane, że Fettel nie mógłby być "naszym bratem".

Oczywiście, że był ale Alma nie tyle nas urodziła, bo jesteśmy jakimiś robotami, co jesteśmy częścią niej - z nią telepatycznie powiązani.

Dlatego w ostatnim filmiku jak ona się pojawia na porodówce, za drzwiami z doktorem to głos mówi, że tu się urodziliśmy - bo ona się tam urodziła. To tak jak by opisywała swoją i jednocześnie naszą historię. Dzięki niej nie jesteśmy tylko automatem tylko mamy swoją torżsamość - cząstkę niej.

Wroc, wroc.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Bo wydaje mi sie, ze sugerujesz, ze bohater gry to jakis cyborg/robot. A cyborgi/roboty raczej nie jedza, a juz na pewno nie jedza swych ofiar (Fettel) - genetyka oznacza tworzenie zywych organizmow - klonowanych np. z czegos tam (jakichs komorek macierzystych) - ale nawet wtedy potrzebna jest matka, ktora urodzi klony - jak owca Dolly ;)

Ja obstawiam, ze to Alma nas urodzila - to, ze pojawia sie w grze jako mala dziewczynka nie oznacza, ze nigdy nie byla dorosla ;)

 

No i w koncu wywiazala sie dyskusja na temat GRY a nie WYMAGAN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...