Skocz do zawartości
lukasrz

życiorys na studia- jak napisac ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Otóż musze napisac zyciorys na studia najlepiej dzisiaj bo papiery musze złozyc do piatku włacznie no ostatecznie poniedzialek ale to raczej juz moze byc za późno. I teraz mały problemik bo do konca niewiem co w tym zyciorysie napisac zeby nienapisac czegos za duzo lub za malo , w zyciorysie na studia pisze sie zainteresowania ?? i umiejetnosci ?? czy to w zyciorysie do roboty ?? na jakims forum znalazłem przyklad , wg was styknie cos takiego ??? jesli macie jakies uwagi to prosze napiszcie cos :] wielu z was napewno pisalo juz taki zyciorys wiec help :] dzieki !! oto przyklad :

 

Urodziłem się (kiedy słownie) w (gdzie), gdzie mieszkam do dziś. Ukończyłem Szkołę Podstawoą nr .. im. (kogo), w (gdzie) w 19.. roku. Następnie przez (ile lat) uczęszczałem do (jakiej szkoły średniej) w (gdzie), przy ulicy (jakiej). Szkołe te ukończyłem w ...., uzyskując świadectwo dojrzałości. Dalszą naukę chciałbym kontynuować na Wydziale (jakim) (jakiej uczelni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie gazeta.pl znalazlem kiedys dla dziewczyny jakies nienajgorsze wzory, wiec tam radze poszukac. Zasada jest taka - CV musi byc jasne i pokazywac cie z jak najlepszej strony, jesli wiec piszesz, ze tu a tu uczeszczales w takich latach, to koniecznie napisz o swiadectwach z wyroznieniem, stypendiach itp. Sukcesy sportowe tez mozna odnotowac, w koncu to tez cie wyroznia. Zainteresowania tez nie zaszkodza, jak i znajomosc jezykow obcych.

 

Powodzenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, dorzuc do tego wyroznienia i rozne takie, ale nic wlasciwie poza tym, zreszta oni nie beda tak patrzec bardzo jak cos wtopisz (typu napiszesz "kocham was i musze tu studiowac") bo pewnie pelno takich bedzie CV; a coby ladnie wygladal to mozesz uzyc kreatora z Worda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lepiej jak sie pochwalisz ze byles olimpijczykiem albo miales swiadectwo z czerwonym albo cokolwiek, jak masz cokolwiek do pochwalenia to zawsze pisz

cos sie napisze :]

np. ze lubie pic mleko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby ktokolwiek to przeczytal. Nie przejmuj sie tym tak bardzo, napisz podstawowe rzeczy (gdzie mieszkasz, co robiles itp) i powinno starczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byle było coś i tak nikt tego nie czyta , ja dosłownie napisałem może trzy zdania,i wystarczyło niby w formie CV , ostatnio jak wyrabialem sobie legitymacje studencką (po 2 latach) to tylko usłyszałem głupi text baby z dziekanatu że sie nie dziwi że ktos kto ma tak bogaty życiorys dopiero teraz wyrabia legitymacje :lol: , odowiedzialem ze na bilety lotniczze nie ma zniżki to po co mi... :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowalem przy rekrutacji na studia dwa razy juz, wiec powiem tyle, ze tego nikt nie czyta i nikogo nie obchodzi co ludzie tam nabazgrola o ich powolaniu np. do danego kierunku i ich glebokich zainteresowaniach, pasjach itp ;)

Licza sie wylacznie FAKTY udokumentowane w teczce, ktora skladasz - czyli WYSOKA SREDNIA !!!!!! (przy czym na najlepsze kierunki majac 4.0 to ciezko sie dostac ;) 4.5 i 5.0 to dzis norma !!! - ale to zalezy od uczelni i kierunku)

i np. to czy np jestes olimpijczykiem z dziedziny ktora uprawnia Cie np. do zwolnenia z egzaminu na danym kierunku studiow.

takze nie wysilaj sie wpisz podstawowe informacje skrotowo i zwiezle bez lania wody i tysiaca slow o hobby :)

jak czytalem niektore CV wpisane to smiac mi sie chcialo, bo wszyscy sie wczuwali myslac , ze to ma jakikolwiek wplyw na pozniejszy wynik rekrutacji ;)

Rodzice tez przylaza czesto z zalem - jak to mozliwe ze ich corka badz syn nie dostali sie na taki a taki kierunek ;)

Albo pytaja jaki kierunek zapewni najlepsza przyszlosc ich pociesze ;)

Prawda jest bolesna - studia oprocz papierka niewiele daja, a napewno nie pewnosc, ze otrzyma sie prace. Wiekszosc kandydatow i ich rodzice wyobrazaja sobie, ze studia to juz ostatni etap , ktory przygotuje do prawdziwego zycia i zapewni dobrobyt ;)

Niestety predzej dolaczysz do grona bezrobotnej inteligencji :] a jak dorwiesz prace to okazuje sie, ze musisz sie uczyc calkiem innych rzeczy a wiadomosci ze studiow to malo przydatne sa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIAU - takie zycie :)

Ja juz chce zakonczyc nauke - nudzi mnie juz to i nie chce sie, choc z drugiej strony jak pomysle, ze dolacze do grona pracujacych przyjaciol ze sztucznymi usmiechami i zestawem sztyletow za plecami to ciesze sie ze jeszcze rok mi zostal :]

 

A Ty MIAU raduj sie sie ze jestes kotem (tylko troch wiekowym - 18 lat ;) ) - masz zarcie pod nos i mieszkanie, nawet nie musisz sie uczyc polowac, bo myszy to rzadkosc, nawet w dziale antyki na allegro nie sprzedaja :]

 

CV jak pisac na powaznie to dopiero do pracy trzeba sie postarac albo na praktyke lub staz tak baj de łej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na 3 roku i dziś jak byłem na wydziale to aż przejść przez korytaże nie szło bo tyle kandydatów składało papiery

heh, jacy zestresowani :P jeszcze paru miedzy sobą chwaliło się jak kto napisał podanie :)

no cóz, tez to przeżywałem ale teraz to bym napisał dwa zdania, to jest nie istotne :twisted:

tyle kandydatów i taki zamet wiec na 100% nie czytają tego!! więc nie przesadzajcie, liczy se świadectwo i nic więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc nie przesadzajcie, liczy se świadectwo i nic więcej

No może u Cibie na uczelni - u mnie świadectwo było potrzebne tylko do tego żeby było :D Mogłeś mieć 2.0 z góry na dół bylebyś egzamin zdał - to było u nas jedynym kryterium - przecież wiadomo że licea są lepsze i gorsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. SKladam papiery na Uniwersytet Szczecinski na Wydzial Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania na finanse i bankowosc.

A na podaniu ktore sciagnalem z ich stronki pisze cos takiego

 

Prosze o przjecie mnie na studia prowadzone systemem dziennym, wieczorowym, zaocznym.

kierunek studiow .........

specjalnosc studiow..............

 

A w informatorze nic nie pisze o zadnych specjalnosciach na tym kierunku.Natomiast na drugim wydziale na ktory skladam, europeistyka, sa specjalnosci np transport miedznarodowy i logistyka ale czy to oznacza ze juz na podaniu mam zadecydowac jaka specjalnosc beda mialy moje studia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam do was takie pytanie odnosnie pisania zyciorysu. W tym roku pisalem mature i teraz zaczyna sie rekrutacja na studia. W kwestionariuszu na jedna uczelnie prosza o napisanie zyciorysu i wlasnie mam problem taki czy pisac tam kiedy sie urodzilem itd jezeli w kwestionariuszu to juz napisalem wczesniej bo to wymagali i jaka forme powinien miec ten zyciorys i co w takim razie zawrzec w nim? :) Dziekuje za wszelkie rady :)

 

Podbijam bo to bardzo wazne :)

 

// Kazdy temat jest tu bardzo ważny. Dostajesz ostrzeżenie.

// fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam do was takie pytanie odnosnie pisania zyciorysu. W tym roku pisalem mature i teraz zaczyna sie rekrutacja na studia. W kwestionariuszu na jedna uczelnie prosza o napisanie zyciorysu i wlasnie mam problem taki czy pisac tam kiedy sie urodzilem itd jezeli w kwestionariuszu to juz napisalem wczesniej bo to wymagali i jaka forme powinien miec ten zyciorys i co w takim razie zawrzec w nim? :)

1) CVkę należy traktować jako osobny dokument i powinien zawierać wszystkie podstawowe informacje, nawet jeśli powtarzają się w innych dokumentach

2) Dla osób które nie potrafią / nie chcą / nie mają czasu na formatowanie i ustruORT: ORT: ORT: kturyzowanie dokumentu polecam sobie zrobić tzw. europass'a

- jest to naprawdę dobry szablon jakie informacje powinna zawierać CVka, dodatkowo pokazuje, że jesteś trendi i dżezi z nowymi pomysłami EU. Uwaga - wysyłanie wersji XML osobą nieprzystosowanych może zakończyć się zawałem ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...