Skocz do zawartości
fireblade3

Mega chlodzenie powierzne... Cieche i wydajne.. Pomozcie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stanalem przed dziwnym badz co badz dla mnie zadaniem - zlozeniem bardzo pozadnego chlodzenia powietrznego. Musi byc ciche a zarazem wydajne...

 

No wiec wiadomo ze trzeba to zrobic jak najtaniej ale kwoty zedu 400zl wchodza w gre.

Odpadaja zalmany bo jakos do mnie nie przemawiaja

 

I teraz kilka pytan

Jaki radiatorek??

Ja mysle nad ThermalRight SP-97, czyms podobnym, lub REVOLTEC Avalanche II

 

Mialby na to wiac wentyl

Crystal Fan 120mm Ultra Silent lub jakis inny fan 120mm z przelotka na 80...

 

Macie jakies inne pomysly???

Musi byc naprawde cicho i wydajnie (ma byc chlodzony proc AMD)

 

Poleccie mi radiatorek i wentylator (choc na wentylator jestem w 90% zdecydowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim radem w jakim poklada sie nadzieje jest produkt Coolteka , niemal identyczny do Zalmana 7000 . Ja bym go kupil to wydawanie kwoty 300 zl na powietrze to paranoja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stanalem przed dziwnym badz co badz dla mnie zadaniem - zlozeniem bardzo pozadnego chlodzenia powietrznego. Musi byc ciche a zarazem wydajne...

 

No wiec wiadomo ze trzeba to zrobic jak najtaniej ale kwoty zedu 400zl wchodza w gre.

Odpadaja zalmany bo jakos do mnie nie przemawiaja

 

I teraz kilka pytan

Jaki radiatorek??

Ja mysle nad   ThermalRight SP-97, czyms podobnym, lub REVOLTEC Avalanche II

 

Mialby na to wiac wentyl  

Crystal Fan 120mm Ultra Silent lub jakis inny fan 120mm z przelotka na 80...

 

Macie jakies inne pomysly???

Musi byc naprawde cicho i wydajnie (ma byc chlodzony proc AMD)

 

Poleccie mi radiatorek i wentylator (choc na wentylator jestem w 90% zdecydowany)

Za 400zł to WC oczywiście bloczki homemade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj mam przyjemnosc posiadac thermalrighta sp-97 :)

powiem jedno - potęga proc na 1.9V 12x200 i przy no name wentylku 8x8x2,5 temp idle 43 , stress 48* :) jedzie juz do mnie silence 92mm i zobaczymy jak będzie przy nim :)

nie zaluje ani jednej zlotowki wydanej na niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz thermala, revoltec to tylko heatpipe, ktory nie dziala zreszta zbyt dobrze w pionowej obudowie, co innego w poziomej orientacji mobo. Thermalright tez ma heatpipey i tez poziomo byloby najlepiej ale nie trazi az tyle wydajnosci przy pionowej orientacji mobo. Co do wentyla wolalbym od Tt np ten http://4max.pl/produkt.asp?g=78&gg=76&id=552 i regulacja obrotow, mialbyc cicho i wydajnie i do tego moglbys wg potrzeb manipulowac obrotami/odglosem. Slyszalem ze te tt sa ciche.

Swieci ale to juz inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright SP-97 w polaczeniu z naprawde dobrym wentylatorem zamiata Zalmana az milo. To jest najlepszy radiator do AC a w polaczeniu z wentylatorem od TT Volcano 12 to jest juz masakra na max obrotow, co prawda jest super glosno ale wtedy to jest najlepsza para jezeli chodzi o AC, nic lepszego byc nie moze: D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright SP-97 w polaczeniu z naprawde dobrym wentylatorem zamiata Zalmana az milo. To jest najlepszy radiator do AC a w polaczeniu z wentylatorem od TT Volcano 12 to jest juz masakra na max obrotow, co prawda jest super glosno ale wtedy to jest najlepsza para jezeli chodzi o AC, nic lepszego byc nie moze: D

mysle ze razem z delta 92x92x38mm bylo by lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright SP-97 w polaczeniu z naprawde dobrym wentylatorem zamiata Zalmana az milo. To jest najlepszy radiator do AC a w polaczeniu z wentylatorem od TT Volcano 12 to jest juz masakra na max obrotow, co prawda jest super glosno ale wtedy to jest najlepsza para jezeli chodzi o AC, nic lepszego byc nie moze: D

mysle ze razem z delta 92x92x38mm bylo by lepiej :D
Na pewno wydajnie ale na pewno nie cicho :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zastanawiaj i bierz SP-97. Jak wynika z testów jest to obecnie najwydajniejszy cooler na świecie. Kupisz do tego jakiś wypasiony wentyl 92mm i będzie super wydajnie (12V) i cicho (~7V).

To chyba nie cooler ale radiator.. ale spoko...niech bedzie ze sie szczegolow czepiam :P Ide spac. Dobranoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zastanawiaj i bierz SP-97. Jak wynika z testów jest to obecnie najwydajniejszy cooler na świecie. Kupisz do tego jakiś wypasiony wentyl 92mm i będzie super wydajnie (12V) i cicho (~7V).

To chyba nie cooler ale radiator.. ale spoko...niech bedzie ze sie szczegolow czepiam :P Ide spac. Dobranoc :D

Faktycznie czepiasz się szczegółów :wink:

 

Fireblade3 ---> Jak będziesz miał okazję kupić wentyl Panaflo 92mm (nie znam modelu) to bierz w ciemno. Z opini użytkowników wynika że wszystkie modele są wypasione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polece sp97.

proc taktowany 2250@1,8V, wentyl noname 92mm:

temp budy 35st, pokoj 25st

12V - glosnosc jak zalman 7000A na 12V - 37st

7V - glosnosc jak zalman 7000A na 5V - 42st

5V - nieslyszalny - 46st

przy 12*200@1.95V i wentylu na 7V jest 46st. jest to potega i basta i dlugo jej nikt nie pobije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to poszukaj merkury2 na bartonku mam 25 przy22 w pokoju jak nic nie robie oczywiście na powietrzu i 3 kulerki a szczegóły opisze za jakiś czas i pytam po co mi woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat tt to ci powiem mam go na obudowie max1730obr. i wcale nie jest cichy podłączony do fanmate zalmana i minimum 936obr to fakt teraz go nie słychać i jeszcze jedna wada ma 3diody troche żłe rozplanowane kupiłem w 4max jeszcze jak kosztował 89 zeta mała przeróbka i jest ok ale lepszy papst mowa o 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentyla prawdopodobnie bedzie na niego wialo 2x 120mm przez przelotke do 80 jeden na boku budy potem rura a potem 2 przelotka na 80mm i radiator....

Dzieki za opinie na temat radiatora juz teraz nie bede sie wachal...

 

A moze zaczekac/poszukac

Thermaltake Silent Towera/Cooler Master Hyper 6????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie chlodzenia AC za taka kase to normlanie lol i rotfl , za 100zl mozna kupic bardzo dobre i ciche chłodzonko ale skoro nie szkoda ci dodatkowych 200zł na cooler który zbije ci 3C stopnie to lol i rotfl :lol:

 

cos takiego uwazam by ci styknelo, a cena 140zł a nie 300 :lol: i wentyl cichszy od tych twoich super extra silent głośnych :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy zalmanem 7000a alcu a sp97 przy 12V dla sp97 i 12V dla zalmana przy procku 12,5*166@1.6V to 10st w przy mniejszych obrotach i wiekszej mocy roznica bedzie jeszcze wieksza. SP97 jest tylko 1st slabszy niz moje byle WC zlozone na URIELU2, BLACK ICE PRO.

 

teraz moj proc daje 150W i wzrost temp proca pow temp otoczenia to 25st czyli CW jest na poziomie 0,16 co jest wynikiem EKSTRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam sie :) a czym chlodzisz tego SP 97??

 

Wlasnie przy okazji zrobie test - porownam zestaw ktory wyjdzie z tego topicku z zestawem eheim 1000 (porownywalny to mj1000) nuk2 i kadet - wentyl bedzie ten sam - ciekawe jaka bedzie roznica ;)

 

UPDATE

I chciale mzaznaczyc ze twoj proc nie ma na bank 150W :) - ja bym sie sklanial ze nie ma nawet 120 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na radiatorze jest jakis noname ELEKTRON 92mm, na 12V ma niecale 3k obrotow i glosnosc podobna do zalmana na 12V. ja juz bym dawno recke napisal, ale cyfrak lezy w serwisie a recka bez fotek to nei recka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentyla prawdopodobnie bedzie na niego wialo 2x 120mm przez przelotke do 80 jeden na boku budy potem rura a potem 2 przelotka na 80mm i radiator....

Dzieki za opinie na temat radiatora juz teraz nie bede sie wachal...

 

A moze zaczekac/poszukac

Thermaltake Silent Towera/Cooler Master Hyper 6????

jak ty chcesz zmieścić rure 120mm w typowiej lub nawet troszke szerszej budzie???

 

a co do tych wentyli 120mm to powodzenia ja prubowałem tak schłodzić durona 1.4 2 wentylami 80mm na 5V i jakoś mi sie nie powiodło znczy efekt był gorszy niż 1 wentyl na radiatorze podłaczony na ~7V... więc kicha jakich mało ... :? ale życze powodzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...