Skocz do zawartości
Michnik

Czy da się kupic golfa 3 diesla lub TD w Niemczech do 1000E?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie coś http://www.autoscout24.pl/home/index/detai...m=&euroto=&zip= czy ktoś kto się na kupowaniu aut z zagranicy zna, może powiedzieć czy takie autko opłacało by się kupić i czy jest to pewny zakup, oraz ile to by wyszło z wszystkimi opłatami i dlaczego tak tanio?

No to tak zgodnie z kursem z dnia dzisiejszego z NBP, to mamy 399e

399 x 4,42 = 1763zł

Jeżeli chcesz przywieźć samochód będziesz potzrebował:

 

-dowód własności pojazdu (umowa kupna-sprzedaży lub faktura);

- dowód rejestracji w kraju, gdzie pojazd był zarejestrowany;

- dokument o wyrejestrowaniu pojazdu, jeśli wcześniej auto zostało już wyrejestrowane;

- ubezpieczenie pojazdu.

 

Opłaty w Niemczech to tablice i inne pierdółki, koszt łączny z 500zł być może mniej, napewno nie więcej.

 

Teraz akcyza 65%:

65% x 1763zł = 1146zł

 

Podatek VAT

W przypadku auta używanego podatek VAT (o ile dana transakcja będzie podlegać temu podatkowi) zostanie zapłacony w cenie nabywanego pojazdu i nie ma obowiązku zapłaty podatku w Polsce. Jednak osoba sprowadzająca takie auto musi pojawić się we właściwym urzędzie skarbowym w celu złożenia odpowiednich dokumentów potwierdzających nabycie samochodu i otrzymania zaświadczenia o braku obowiązku uiszczania podatku od towarów i usług.

 

Rejestracja pojazdu

Przed pierwszą rejestracją wymagana jest, w przypadku aut używanych, opinia o jego stanie technicznym wydana przez polską stację diagnostyczną. W przypadku nie spełnienia odpowiednich warunków auto nie zostanie dopuszczone do ruchu drogowego. Samochody nie będą musiały spełniać restrykcyjnej normy Euro 2, dotyczącej emisji spalin. Będzie można więc sprowadzać do Polski stare auta, bez katalizatorów.

 

Rejestracji samochodu należy dokonać w ciągu 30 dni od przyjazdu do Polski we właściwym Wydziale Komunikacji. Wśród dokumentów muszą znaleźć się dowody zapłaty akcyzy oraz zaświadczenie o uiszczeniu podatku VAT lub o braku takiego obowiązku, a także zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu (w przypadku sprowadzenia auta nowego)

 

Vatu nie zapłacisz, ale za samo zaświadczenei już trzeba sypnąć (nie dużo). Rejestracja kosztuje do 200zł=300zł, do tego jeszcze przegląd techniczny powiedzmy, że ze 150zł.

 

I to by było na tyle jeszcze tylko jakieś ubezpiczenie OC i możesz jeżdzić, ja to wszystko liczyłem na wyrost, tak więc:

 

1763zł = cena zakupu

1146zł = akcyza

500zł = formalności w niemczech

450zł = cały bałągan związany z rejestracją

600zł = wycieczka do Niemiec :)

 

Razem = 4459zł.

 

Od rauz mówie wszystko liczone jest na wyrost, tak więc możliwe, że pare złoty mniej zapłacisz :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze powinno sie podawac sprawdzone wiadomosci ale nie moge nic znalezc a obilo mi sie o uszy, ze mozna nie placic akcyzy (bo i tak polacy ja narzucili bezprawnie) ale nie mozesz samochodu sprzedac przez conajmniej rok czy poltorej roku.

Czy mi sie sni czy to prawda ? (ale tutaj o zbluzganie poprosze kogos kompetentnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o czyms takim w zyciu nie slyszalem, moze to troche "splotkowana" wersja tego, ze jesli nie chcesz placic podatku od roznicu w cenie sprzedazy od ceny kupna, to musisz miec samochod przynajmniej pol roku - przykladowo kupiles za 5000zl a sprzedajesz za 15000zl, od kwoty 10000zl zaplacisz jakis tam podatek.

 

A przy okazji tego tematu, mam pytanie do osob, ktore sie orientuja. Jezeli sprowadzam samochod jako zabytkowy (a wiec z samej juz nazwy - wiadomo ze jest stary i normalnie bylaby akcyza 65%), to rowniez place akcyze, czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...